NGC 4824

С Википедије, слободне енциклопедије
NGC 4824
Подаци посматрања (J2000.0 епоха)
СазвежђеБереникина коса
Ректасцензија12h 56m 36,2s
Деклинација+ 27° 26" 1'
Црвени помак0,02371[1]
Хелиоцентрична радијална брзина7024 km/s[1]
Привидна величина (V)14,7
Врстапојединачна звезда
Фотографска магнитуда
(Б филтер)
14,6
Остале ознаке
Види још: Галаксија, Списак галаксија

NGC 4824 је појединачна звезда у сазвежђу Береникина коса која се налази на NGC листи објеката дубоког неба.

Деклинација објекта је + 27° 26' 1" а ректасцензија 12h 56m 36,2s. Привидна величина (магнитуда) објекта NGC 4824 износи 14,7 а фотографска магнитуда 14,6.

Референце[уреди | уреди извор]

  1. ^ а б SIMBAD база података, Стразбуршки центар астрономских података (CDS), Стразбур

Литература[уреди | уреди извор]

Види још[уреди | уреди извор]

Спољашње везе[уреди | уреди извор]