Мирче Доневски

С Википедије, слободне енциклопедије
Мирче Доневски
Лични подаци
Датум рођења(1952-00-00)1952.
Место рођењаСкопље, ФНР Југославија
Датум смрти15. септембар 2005.(2005-09-15) (52/53 год.)
Место смртиИнголстадт, Немачка
Рад
Битна улогаЦимерите од соба 306
Марика лета со авион
Северна грешка
Веза до IMDb-а

Мирче Доневски (Скопље, 1952Инголштат, 15. септембар 2005) је био југословенски и македонски филмски и позоришни глумац.

Филмографија[уреди | уреди извор]

1970 1980 1990 2000 Укупно
Дугометражни филм 1 4 2 2 9
ТВ филм 2 2 1 0 5
ТВ серија 0 3 2 0 5
Укупно 3 9 5 2 19


Год. Назив Улога
1970.-те
1976. Цимерите од соба 306 ТВ филм /
1977. Пресуда /
1977. Нели ти реков ТВ филм /
1980.-те
1981. Црвени коњ /
1982. Илинден ТВ серија /
1984. Mеmеd My Hawk Рустем
1984. Не рекох ли ти /
1984. Лет во место ТВ филм Арамијата
1987. Трст виа Скопје ТВ серија /
1987. Хај-Фај /
1988. Марика лета со авион ТВ филм /
1989. Еурека ТВ серија Кардиналот Лаутеншлегер
1990.-те
1990. Северна грешка ТВ филм /
1991. До, ре, ми ТВ серија Режисерот
1988 1992. Тврдокорни ТВ серија /
1995. Ангели на отпад Виктор
1997. Преку езерото Енгинеер И Цамп
2000.-те
2002. Судијата /
2006. Самитот на шаманите /

Спољашње везе[уреди | уреди извор]