Мустафа Јашар

С Википедије, слободне енциклопедије
Мустафа Јашар
Лични подаци
Датум рођења(1946-08-19)19. август 1946.
Место рођењаСкопље, ФНРЈ
Датум смрти1. април 2024.(2024-04-01) (77 год.)
Место смртиСкопље, Северна Македонија
Рад
Активни период1971 - 2022
Битна улогаЈазол
Веза до IMDb-а

Мустафа Јашар (Скопље, 19. август 1946 — Скопље, 1. април 2024) био je југословенски и македонски филмски и позоришни глумац.

Филмографија[уреди | уреди извор]

1970 1980 1990 2000 2010 Укупно
Дугометражни филм 0 6 2 1 2 11
ТВ филм 0 6 2 2 0 10
ТВ серија 1 4 1 1 0 7
Укупно 1 16 5 4 2 28


Год. Назив Улога
1970-е
1977. Итар Пејо ТВ серија
1980-е
1980. Време, води Вељан
1980. Учителот ТВ филм
1981. Црвени коњ Црни
1982. Јужна стаза
1982. Илинден ТВ серија
1983. Записник ТВ филм
1983. Премиера ТВ филм
1984. Опасни траг
1984. Комедијанти ТВ серија Ромео
1984. Белото циганче ТВ серија
1985. На наш начин ТВ серија
1985. Јазол
1985. Трговецот од Солун ТВ-филм
1986. Срећна нова ’49.
1986. Климент Охридски ТВ филм
1988. Марка ТВ филм
1989. Мугра ТВ филм
1990-е
1990. Северна грешка ТВ филм
1991. Тетовирање
1992. Тврдокорни ТВ серија
1993. Бог да ги убие спионите ТВ филм Добри стражар
1993. Македонска сага Љатиф
1997. Џипси меџик ТВ-филм
1998. На Балкану се не пије чај ТВ-филм
2000-е
2000. Глас ТВ-филм
2000-2001. Во светот на бајките 2 ТВ серија
2001. Прашина ТВ-филм
2002. Вампирдзија ТВ филм Јузбасијата
2003. Нежната прашина на заборавот ТВ серија Поп Секула
2005. Контакт Ландлорд (као Мустафа Јашар)
2005. Крчма на патот за Европа ТВ филм Дуко
2007. Мултиплеј ТВ-филм Мустафа
2007. Сенкe ТВ-филм Трајче
2007-2009. Збогум румелија ТВ-серија Бајтар
2009-2010. Балканска свадба ТВ-серија Али
2010-е
2010. Ајде бре ТВ-филм Вања
2011. Долина на Волците-Палистан ТВ-филм Ави
2012 Минатото лето на Балканот ТВ-серија
2012. Трето полувреме Имам
2013. Балкан није мртав Ехојан
2015-2016 Големиот егзил Кавказ ТВ-филм Рустем Демир
2015 Лимоната ТВ-филм
2017 Долина на Волците ТВ-серија
2020-е
2020 Горчлива цреша ТВ-филм
2022-2023 Балканска приспивна песна ТВ-серија

Спољашње везе[уреди | уреди извор]