Пређи на садржај

Плевенска област

С Википедије, слободне енциклопедије
Плевенска
буг. Област Плевен
Положај
Држава Бугарска
Регион планирањаСеверозападни
Админ. центарПлевен
Површина4,333 km2
 — број ст.310.449
 — густина ст.71.647,59 ст./km2
Регистарске таблицеЕН
Број општина11
Званични веб-сајт Измените ово на Википодацима

Плевенска област (буг. Област Плевен) се налази у северном делу Бугарске. Ова област заузима површину од 4,333 km² и има 310.449 становника. Административни центар Плевенске области је град Плевен.

Списак насељених места у Плевенској области[уреди | уреди извор]

Градови су подебљани

Општина Белене[уреди | уреди извор]

Белене, Бјала Вода, Деков, Кулина Вода, Петокладенци, Татари

Општина Гуљанци[уреди | уреди извор]

Брест, Гиген, Искар, Гуљанци, Долни Вит, Дабован, Загражден, Крета, Ленково, Милковица, Сомовит, Шијаково

Општина Доња Митрополија[уреди | уреди извор]

Бајкал, Биволаре, Божурица, Брегаре, Горња Митрополија, Гостиља, Доња Митрополија, Комарево, Крушовене, Ореховица, Победа, Подем, Рибен, Славовица, Ставерци, Трстеник

Општина Доњи Дабник[уреди | уреди извор]

Бркач, Горњи Дабник, Градина, Доњи Дабник, Крушовица, Петрница, Садовец

Општина Левски[уреди | уреди извор]

Асеновци, Аспарухово, Божурлук, Балгарене, Варана, Градиште, Изгрев, Козар Белене, Левски, Малчика, Обнова, Стежерово, Трнчовица

Општина Никопол[уреди | уреди извор]

Асеново, Бацова Махала, Вабел, Дебово, Драгаш Војвода, Евлогиево, Жернов, Лозица, Љубеново, Муселиево, Никопол, Новачене, Санадиново, Черковица

Општина Искар[уреди | уреди извор]

Долни Луковит, Искар, Писарово, Староселци

Општина Плевен[уреди | уреди извор]

Беглеж, Бохот, Брестовец, Бршљаница, Буковлак, Врбица, Горталово, Гривица, Дисевица, Коиловци, Кртожабене, Кашин, Ласкар, Мечка, Николаево, Опанец, Пелишат, Плевен, Радишево, Ралево, Славјаново, Тодорово, Тученица, Трнене, Јасен

Општина Пордим[уреди | уреди извор]

Борислав, Валчитрн, Згалево, Каменец, Катерица, Одрне, Пордим, Тотлебен

Општина Червен Брјаг[уреди | уреди извор]

Бресте, Глава, Горник, Девенци, Којнаре, Лепица, Радомирци, Ракита, Реселец, Рупци, Сухаче, Телиш, Червен Брјаг, Чомаковци

Општина Кнежа[уреди | уреди извор]

Бреница, Еница, Кнежа, Лазарово

Спољашње везе[уреди | уреди извор]