Пређи на садржај

Појединачни рекорди НБА — асистенције

С Википедије, слободне енциклопедије

Лигашки део

[уреди | уреди извор]

Стање након сезоне 2020/21. [1]

# Играч Поз. НБА каријера Асистенција Утак. Асистенција
по утак.
1 Џон Стоктон [2] П Јута џез (1984—2003) 15.806 1.504 10,5
2 Џејсон Кид [3] П Далас маверикси (1994—1996, 2008—2012)
Финикс санси (1996—2001)
Њу Џерзи нетси (2001—2008)
Њујорк никси (2012—2013)
12.091 1.391 8,7
3 Стив Неш [4] П Финикс санси (1996—1998, 2004—2012)
Далас маверикси (1999—2004)
Лос Анђелес лејкерси (2012—2014)
10.335 1.217 8,5
4 Марк Џексон [5] П Њујорк никси (1987—1992, 2001—2002)
Лос Анђелес клиперси (1992—1994)
Индијана пејсерси (1994—1996, 1997—2000)
Денвер нагетси (1996—1997)
Торонто репторси (2000—2001)
Јута џез (2002—2003)
Хјустон рокетси (2003—2004)
10.334 1.296 8,0
5 Крис Пол [6] П Њу Орлеанс хорнетси (2005—2011)
Лос Анђелес клиперси (2011—2017)
Хјустон рокетси (20172019)
Оклахома Сити тандер (2019—2020)
Финикс санси (2020—)
10.275 1.090 9,4
6 Меџик Џонсон [7] П Лос Анђелес лејкерси (1979—1991, 1996) 10.141 906 11,2
7 Оскар Робертсон [8] П Синсинати ројалси (1960—1970)
Милвоки бакси (1970—1974)
9.887 1.040 9,5
8 Леброн Џејмс [9] К / КЦ Кливленд кавалирси (2003—2010, 2014—2018)
Мајами хит (2010—2014)
Лос Анђелес лејкерси (2018—)
9.696 1.310 7,4
9 Ајзеја Томас [10] П Детроит пистонси (1981—1994) 9.061 979 9,3
10 Гари Пејтон [11] П Сијетл суперсоникси (1990—2003)
Милвоки бакси (2003)
Лос Анђелес лејкерси (2003—2004)
Бостон селтикси (2004—2005)
Мајами хит (2005—2007)
8.966 1.335 6,7
11 Андре Милер [12] П Кливленд кавалирси (1999—2002)
Лос Анђелес клиперси (2002—2003)
Денвер нагетси (2003—2006, 2011—2014)
Филаделфија 76ерси (2006—2009)
Портланд трејлблејзерси (2009—2011)
Вашингтон визардси (2014—2015)
Сакраменто кингси (2015)
Минесота тимбервулвси (2015—2016)
Сан Антонио спарси (2016)
8.524 1.304 6,5
12 Расел Вестбрук [13] П Оклахома Сити тандер (2008—2019)
Хјустон рокетси (2019—2020)
Вашингтон визардси (2020—)
8.061 943 8,6
13 Род Стрикланд [14] П Њујорк никси (1988—1990)
Сан Антонио спарси (1990—1992)
Портланд трејлблејзерси (1991—1996, 2001)
Вашингтон булетси/визардси (1996—2001)
Мајами хит (2001—2002)
Минесота тимбервулвси (2002—2003)
Орландо меџик (2003—2004)
Торонто репторси (2004)
Хјустон рокетси (2005)
7.987 1.094 7,3
14 Роџон Рондо [15] П Бостон селтикси (2006—2014)
Далас маверикси (2006—2015)
Сакраменто кингси (2015—2016)
Чикаго булси (2016—2017)
Њу Орлеанс пеликанси (2017—2018)
Лос Анђелес лејкерси (20192020)
Атланта хокси (2020—2021)
Лос Анђелес клиперси (2021—)
7.414 918 8,1
15 Морис Чикс [16] П Филаделфија 76ерси (1978—1989)
Сан Антонио спарси (1989—1990)
Њујорк никси (1990—1991)
Атланта хокси (1991—1992)
Њу Џерзи нетси (1993)
7.392 1.101 6,7
16 Лени Вилкенс [17] П Сент Луис хокси (1960—1968)
Сијетл суперсоникси (1968—1972)
Кливленд кавалирси (1972—1974)
Портланд трејлблејзерси (1974—1975)
7.211 1.077 6,7
17 Тери Портер [18] П Портланд трејлблејзерси (1985—1995)
Минесота тимбервулвси (1995—1998)
Мајами хит (1999)
Сан Антонио спарси (1999—2002)
7.160 1.274 5,6
18 Тим Хардавеј [19] П Голден Стејт вориорси (1989—1993, 1994—1996)
Мајами хит (1996—2001)
Далас маверикси (2001—2002)
Денвер нагетси (2002)
Индијана пејсерси (2003)
7.095 867 8,2
19 Тони Паркер [20] П Сан Антонио спарси (2001—2018)
Шарлот хорнетси (2018—2019)
7.036 1.254 5,6
20 Боб Кузи [21] П Бостон селтикси (1950—1963)
Синсинати ројалси (1969—1970)
6.955 924 7,5
21 Гај Роџерс [22] П Филаделфија/Сан Франциско вориорси (1958—1966)
Чикаго булси (1966—1967)
Синсинати ројалси (1967—1968)
Милвоки бакси (1968—1970)
6.917 892 7,8
22 Дерон Вилијамс [23] П Јута џез (2005—2011)
Њу Џерзи/Бруклин нетси (2011—2015)
Далас маверикси (20152017)
Кливленд кавалирси (2017)
6.819 845 8,1
23 Магси Боугс [24] П Вашингтон булетси (1987—1988)
Шарлот хорнетси (1988—1997)
Голден Стејт вориорси (1997—1999)
Торонто репторси (1999—2001)
6.726 889 7,6
24 Кевин Џонсон [25] П Кливленд кавалирси (1987—1988)
Финикс санси (1988—1998, 2000)
6.711 735 9,1
25 Дерек Харпер [26] П Далас маверикси (1983—1994, 1996—1997)
Њујорк никси (1994—1996)
Орландо меџик (1997—1998)
Лос Анђелес лејкерси (1999)
6.577 1.199 5,5
26 Нејт Арчибалд [27] П Синсинати ројалси/Канзас Сити(-Омаха) кингси (1970—1976)
Њујорк никси (1976—1977)
Бафало брејвси (1977—1978)
Бостон селтикси (1978—1983)
Милвоки бакси (1983—1984)
6.476 876 7,4
27 Стефон Марбери [28] П Минесота тимбервулвси (1996—1999)
Њу Џерзи нетси (1999—2001)
Финикс санси (2001—2004)
Њујорк никси (2004—2009)
Бостон селтикси (2009)
6.471 846 7,6
28 Џон Лукас [29] П Хјустон рокетси (1976—1978, 1984—1986, 1989—1990)
Голден Стејт вориорси (1978—1981)
Вашингтон булетси (1981—1983)
Сан Антонио спарси (1983—1984)
Милвоки бакси (1986—1988)
Сијетл суперсоникси (1988—1989)
6.454 928 7,0
29 Реџи Тијус [30] П / Б Чикаго булси (1978—1984)
Канзас Сити/Сакраменто кингси (1984—1988)
Атланта хокси (1988—1989)
Орландо меџик (1989—1990)
Њу Џерзи нетси (1990—1991)
6.453 1.026 6,3
30 Норм Никсон [31] П / Б Лос Анђелес лејкерси (1977—1983)
Сан Дијего/Лос Анђелес клиперси (1983—1986, 1989)
6.386 768 8,3

Легенда:

Активни кошаркаши
Кошаркаши који су примљени у Кошаркашку Кућу славних

Стање након сезоне 2019/20. [32]

# Играч Поз. НБА каријера Асистенција Утак. Асистенција
по утак.
1 Меџик Џонсон [7] П Лос Анђелес лејкерси (1980—1991, 1996) 2.346 190 12,3
2 Леброн Џејмс [9] К / КЦ Кливленд кавалирси (2006—2010, 2015—2018)
Мајами хит (2011—2014)
1.871 260 7,2
3 Џон Стоктон [2] П Јута џез (1985—2003) 1.839 182 10,1
4 Џејсон Кид [3] П Финикс санси (1997—2001)
Њу Џерзи нетси (2002—2007)
Далас маверикси (2008—2012)
Њујорк никси (2013)
1.263 158 8,0
5 Тони Паркер [20] П Сан Антонио спарси (2002—2018) 1.143 226 5,1
6 Роџон Рондо [15] П Бостон селтикси (2008—2012)
Далас маверикси (2015)
Чикаго булси (2017)
Њу Орлеанс пеликанси (2018)
1.086 121 9,0
7 Лари Берд [33] Б / К Бостон селтикси (1980—1988, 1990—1992) 1.062 164 6,5
8 Стив Неш [4] П Финикс санси (1997—1998, 2005—2008, 2010)
Далас маверикси (2001—2004)
Лос Анђелес лејкерси (2013)
1.061 120 8,8
9 Скоти Пипен [34] К Чикаго булси (1988—1998)
Хјустон рокетси (1999)
Портланд трејлблејзерси (2000—2003)
1.048 208 5,0
10 Коби Брајант [35] Б Лос Анђелес лејкерси (1997—2004, 2006—2012) 1,040 220 4,7
11 Мајкл Џордан [36] Б Чикаго булси (1985—1993, 1995—1998) 1.022 179 5,7
12 Денис Џонсон [37] П / Б Сијетл суперсоникси (1978—1980)
Финикс санси (1981—1983)
Бостон селтикси (1984—1990)
1.006 180 5,6
13 Ајзеја Томас [10] П Детроит пистонси (1984—1992) 987 111 8,9
14 Џери Вест [38] П Лос Анђелес лејкерси (1961—1970, 1972—1974) 970 153 6,3
15 Боб Кузи [21] П Бостон селтикси (1951—1963) 937 109 8,6
16 Кевин Џонсон [25] П Финикс санси (1989—1998, 2000) 935 105 8,9
17 Морис Чикс [16] П Филаделфија 76ерси (1979—1987, 1989)
Њујорк никси (1990—1991)
Њу Џерзи нетси (1993)
922 133 6,9
18 Марк Џексон [5] П Њујорк никси (1988—1992, 2001)
Лос Анђелес клиперси (1993)
Индијана пејсерси (1995—1996, 1998—2000)
Јута џез (2003)
Хјустон рокетси (2004)
905 131 6,9
19 Крис Пол [6] П Њу Орлеанс хорнетси (2008—2009, 2011)
Лос Анђелес клиперси (2012—2017)
Хјустон рокетси (20182019)
Оклахома Сити тандер (2020)
902 109 8,3
20 Клајд Дрекслер [39] Б Портланд трејлблејзерси (1984—1994)
Хјустон рокетси (1995—1998)
891 145 6,1
21 Двејн Вејд [40] Б Мајами хит (2004—2007, 2009—2014, 2016, 2018)
Чикаго булси (2017)
870 177 4,9
22 Чонси Билапс [41] П Минесота тимбервулвси (2001—2002)
Детроит пистонси (2003—2008)
Денвер нагетси (2009—2010)
Њујорк никси (2011)
Лос Анђелес клиперси (2013)
831 146 5,7
23 Емануел Ђинобили [42] Б Сан Антонио спарси (2003—2008, 2010—2018) 827 218 3,8
24 Џон Хавличек [43] Б / К Бостон селтикси (1963—1969, 1972—1977) 825 172 4,8
12 Расел Вестбрук [13] П Оклахома Сити тандер (2010—2019)
Хјустон рокетси (2020)
815 106 7,7

Легенда:

Активни кошаркаши
Кошаркаши који су примљени у Кошаркашку Кућу славних

Референце

[уреди | уреди извор]
 1. ^ „Асистенције у лигашком делу”. Архивирано из оригинала 17. 02. 2011. г. Приступљено 09. 01. 2019. 
 2. ^ а б „Џон Стоктон — статистика”. Архивирано из оригинала 12. 05. 2013. г. Приступљено 09. 01. 2019. 
 3. ^ а б „Џејсон Кид — статистика”. Архивирано из оригинала 04. 10. 2012. г. Приступљено 09. 01. 2019. 
 4. ^ а б „Стив Неш — статистика”. Архивирано из оригинала 20. 10. 2021. г. Приступљено 09. 01. 2019. 
 5. ^ а б „Марк Џексон — статистика”. 
 6. ^ а б „Крис Пол — статистика”. Архивирано из оригинала 12. 05. 2013. г. Приступљено 09. 01. 2019. 
 7. ^ а б „Меџик Џонсон — статистика”. 
 8. ^ „Оскар Робертсон — статистика”. Архивирано из оригинала 12. 05. 2013. г. Приступљено 09. 01. 2019. 
 9. ^ а б „Леброн Џејмс — статистика”. Архивирано из оригинала 29. 03. 2013. г. Приступљено 09. 01. 2019. 
 10. ^ а б „Ајзеја Томас — статистика”. 
 11. ^ „Гари Пејтон — статистика”. Архивирано из оригинала 12. 05. 2013. г. Приступљено 09. 01. 2019. 
 12. ^ „Андре Милер — статистика”. 
 13. ^ а б „Расел Вестбрук — статистика”. 
 14. ^ „Род Стрикланд — статистика”. 
 15. ^ а б „Роџон Рондо — статистика”. Архивирано из оригинала 12. 05. 2013. г. Приступљено 09. 01. 2019. 
 16. ^ а б „Морис Чикс — статистика”. 
 17. ^ „Лени Вилкенс — статистика”. 
 18. ^ „Тери Портер — статистика”. 
 19. ^ „Тим Хардавеј — статистика”. 
 20. ^ а б „Тони Паркер — статистика”. Архивирано из оригинала 24. 11. 2015. г. Приступљено 09. 01. 2019. 
 21. ^ а б „Боб Кузи — статистика”. Архивирано из оригинала 04. 04. 2013. г. Приступљено 09. 01. 2019. 
 22. ^ „Гај Роџерс — статистика”. 
 23. ^ „Дерон Вилијамс — статистика”. 
 24. ^ „Магси Боугс — статистика”. Архивирано из оригинала 04. 08. 2011. г. Приступљено 09. 01. 2019. 
 25. ^ а б „Кевин Џонсон — статистика”. Архивирано из оригинала 24. 02. 2011. г. Приступљено 09. 01. 2019. 
 26. ^ „Дерек Харпер — статистика”. Архивирано из оригинала 03. 03. 2011. г. Приступљено 09. 01. 2019. 
 27. ^ „Нејт Арчибалд — статистика”. Архивирано из оригинала 25. 09. 2010. г. Приступљено 09. 01. 2019. 
 28. ^ „Стефон Марбери — статистика”. Архивирано из оригинала 01. 03. 2011. г. Приступљено 09. 01. 2019. 
 29. ^ „Џон Лукас — статистика”. Архивирано из оригинала 12. 03. 2011. г. Приступљено 09. 01. 2019. 
 30. ^ „Реџи Тијус — статистика”. 
 31. ^ „Норм Никсон — статистика”. 
 32. ^ „Асистенције у плеј-офу”. 
 33. ^ „Лари Берд — статистика”. Архивирано из оригинала 12. 05. 2013. г. Приступљено 09. 01. 2019. 
 34. ^ „Скоти Пипен — статистика”. 
 35. ^ „Коби Брајант — статистика”. Архивирано из оригинала 01. 05. 2012. г. Приступљено 09. 01. 2019. 
 36. ^ „Мајкл Џордан — статистика”. Архивирано из оригинала 09. 05. 2012. г. Приступљено 09. 01. 2019. 
 37. ^ „Денис Џонсон — статистика”. Архивирано из оригинала 06. 03. 2011. г. Приступљено 09. 01. 2019. 
 38. ^ „Џери Вест — статистика”. 
 39. ^ „Клајд Дрекслер — статистика”. Архивирано из оригинала 04. 04. 2013. г. Приступљено 09. 01. 2019. 
 40. ^ „Двејн Вејд — статистика”. Архивирано из оригинала 21. 12. 2019. г. Приступљено 09. 01. 2019. 
 41. ^ „Чонси Билапс — статистика”. Архивирано из оригинала 03. 04. 2013. г. Приступљено 09. 01. 2019. 
 42. ^ „Емануел Ђинобили — статистика”. 
 43. ^ „Џон Хавличек — статистика”. Архивирано из оригинала 12. 05. 2013. г. Приступљено 09. 01. 2019.