Појединачни рекорди НБА — асистенције

Из Википедије, слободне енциклопедије
Иди на навигацију Иди на претрагу

Лигашки део[уреди]

Стање након сезоне 2018/19. [1]

# Играч Поз. НБА каријера Асистенција Утак. Асистенција
по утак.
1 Џон Стоктон [2] П Јута џез (1984—2003) 15.806 1.504 10,5
2 Џејсон Кид [3] П Далас маверикси (1994—1996, 2008—2012)
Финикс санси (1996—2001)
Њу Џерзи нетси (2001—2008)
Њујорк никси (2012—2013)
12.091 1.391 8,7
3 Стив Неш [4] П Финикс санси (1996—1998, 2004—2012)
Далас маверикси (1999—2004)
Лос Анђелес лејкерси (2012—2014)
10.335 1.217 8,5
4 Марк Џексон [5] П Њујорк никси (1987—1992, 2001—2002)
Лос Анђелес клиперси (1992—1994)
Индијана пејсерси (1994—1996, 1997—2000)
Денвер нагетси (1996—1997)
Торонто репторси (2000—2001)
Јута џез (2002—2003)
Хјустон рокетси (2003—2004)
10.334 1.296 8,0
5 Меџик Џонсон [6] П Лос Анђелес лејкерси (1979—1991, 1996) 10.141 906 11,2
6 Оскар Робертсон [7] П Синсинати ројалси (1960—1970)
Милвоки бакси (1970—1974)
9.887 1.040 9,5
7 Крис Пол [8] П Њу Орлеанс хорнетси (2005—2011)
Лос Анђелес клиперси (2011—2017)
Хјустон рокетси (2017—)
9.181 950 9,7
8 Ајзеја Томас [9] П Детроит пистонси (1981—1994) 9.061 979 9,3
9 Гари Пејтон [10] П Сијетл суперсоникси (1990—2003)
Милвоки бакси (2003)
Лос Анђелес лејкерси (2003—2004)
Бостон селтикси (2004—2005)
Мајами хит (2005—2007)
8.966 1.335 6,7
10 Леброн Џејмс [11] К / КЦ Кливленд кавалирси (2003—2010, 2014—2018)
Мајами хит (2010—2014)
Лос Анђелес лејкерси (2018—)
8.662 1.198 7,2
11 Андре Милер [12] П Кливленд кавалирси (1999—2002)
Лос Анђелес клиперси (2002—2003)
Денвер нагетси (2003—2006, 2011—2014)
Филаделфија 76ерси (2006—2009)
Портланд трејлблејзерси (2009—2011)
Вашингтон визардси (2014—2015)
Сакраменто кингси (2015)
Минесота тимбервулвси (2015—2016)
Сан Антонио спарси (2016)
8.524 1.304 6,5
12 Род Стрикланд [13] П Њујорк никси (1988—1990)
Сан Антонио спарси (1990—1992)
Портланд трејлблејзерси (1991—1996, 2001)
Вашингтон булетси/визардси (1996—2001)
Мајами хит (2001—2002)
Минесота тимбервулвси (2002—2003)
Орландо меџик (2003—2004)
Торонто репторси (2004)
Хјустон рокетси (2005)
7.987 1.094 7,3
13 Морис Чикс [14] П Филаделфија 76ерси (1978—1989)
Сан Антонио спарси (1989—1990)
Њујорк никси (1990—1991)
Атланта хокси (1991—1992)
Њу Џерзи нетси (1993)
7.392 1.101 6,7
14 Лени Вилкенс [15] П Сент Луис хокси (1960—1968)
Сијетл суперсоникси (1968—1972)
Кливленд кавалирси (1972—1974)
Портланд трејлблејзерси (1974—1975)
7.211 1.077 6,7
15 Тери Портер [16] П Портланд трејлблејзерси (1985—1995)
Минесота тимбервулвси (1995—1998)
Мајами хит (1999)
Сан Антонио спарси (1999—2002)
7.160 1.274 5,6
16 Тим Хардавеј [17] П Голден Стејт вориорси (1989—1993, 1994—1996)
Мајами хит (1996—2001)
Далас маверикси (2001—2002)
Денвер нагетси (2002)
Индијана пејсерси (2003)
7.095 867 8,2
17 Тони Паркер [18] П Сан Антонио спарси (2001—2018)
Шарлот хорнетси (2018—)
7.036 1.254 5,6
18 Роџон Рондо [19] П Бостон селтикси (2006—2014)
Далас маверикси (2006—2015)
Сакраменто кингси (2015—2016)
Чикаго булси (2016—2017)
Њу Орлеанс пеликанси (2017—2018)
Лос Анђелес лејкерси (2019—)
6.975 825 8,5
19 Боб Кузи [20] П Бостон селтикси (1950—1963)
Синсинати ројалси (1969—1970)
6.955 924 7,5
20 Гај Роџерс [21] П Филаделфија/Сан Франциско вориорси (1958—1966)
Чикаго булси (1966—1967)
Синсинати ројалси (1967—1968)
Милвоки бакси (1968—1970)
6.917 892 7,8
21 Расел Вестбрук [22] П Оклахома Сити тандер (2008—) 6.897 821 8,4
22 Дерон Вилијамс [23] П Јута џез (2005—2011)
Њу Џерзи/Бруклин нетси (2011—2015)
Далас маверикси (20152017)
Кливленд кавалирси (2017)
6.819 845 8,1
23 Магси Боугс [24] П Вашингтон булетси (1987—1988)
Шарлот хорнетси (1988—1997)
Голден Стејт вориорси (1997—1999)
Торонто репторси (1999—2001)
6.726 889 7,6
24 Кевин Џонсон [25] П Кливленд кавалирси (1987—1988)
Финикс санси (1988—1998, 2000)
6.711 735 9,1
25 Дерек Харпер [26] П Далас маверикси (1983—1994, 1996—1997)
Њујорк никси (1994—1996)
Орландо меџик (1997—1998)
Лос Анђелес лејкерси (1999)
6.577 1.199 5,5
26 Нејт Арчибалд [27] П Синсинати ројалси/Канзас Сити(-Омаха) кингси (1970—1976)
Њујорк никси (1976—1977)
Бафало брејвси (1977—1978)
Бостон селтикси (1978—1983)
Милвоки бакси (1983—1984)
6.476 876 7,4
27 Стефон Марбери [28] П Минесота тимбервулвси (1996—1999)
Њу Џерзи нетси (1999—2001)
Финикс санси (2001—2004)
Њујорк никси (2004—2009)
Бостон селтикси (2009)
6.471 846 7,6
28 Џон Лукас [29] П Хјустон рокетси (1976—1978, 1984—1986, 1989—1990)
Голден Стејт вориорси (1978—1981)
Вашингтон булетси (1981—1983)
Сан Антонио спарси (1983—1984)
Милвоки бакси (1986—1988)
Сијетл суперсоникси (1988—1989)
6.454 928 7,0
29 Реџи Тијус [30] П / Б Чикаго булси (1978—1984)
Канзас Сити/Сакраменто кингси (1984—1988)
Атланта хокси (1988—1989)
Орландо меџик (1989—1990)
Њу Џерзи нетси (1990—1991)
6.453 1.026 6,3
30 Норм Никсон [31] П / Б Лос Анђелес лејкерси (1977—1983)
Сан Дијего/Лос Анђелес клиперси (1983—1986, 1989)
6.386 768 8,3

Легенда:

Активни кошаркаши
Кошаркаши који су примљени у Кошаркашку Кућу славних

Плеј-оф[уреди]

Стање након сезоне 2018/19. [32]

# Играч Поз. НБА каријера Асистенција Утак. Асистенција
по утак.
1 Меџик Џонсон [6] П Лос Анђелес лејкерси (1980—1991, 1996) 2.346 190 12,3
2 Џон Стоктон [2] П Јута џез (1985—2003) 1.839 182 10,1
3 Леброн Џејмс [11] К / КЦ Кливленд кавалирси (2006—2010, 2015—2018)
Мајами хит (2011—2014)
1.687 239 7,1
4 Џејсон Кид [3] П Финикс санси (1997—2001)
Њу Џерзи нетси (2002—2007)
Далас маверикси (2008—2012)
Њујорк никси (2013)
1.263 158 8,0
5 Тони Паркер [18] П Сан Антонио спарси (2002—2018) 1.143 226 5,1
6 Лари Берд [33] Б / К Бостон селтикси (1980—1988, 1990—1992) 1.062 164 6,5
7 Стив Неш [4] П Финикс санси (1997—1998, 2005—2008, 2010)
Далас маверикси (2001—2004)
Лос Анђелес лејкерси (2013)
1.061 120 8,8
8 Скоти Пипен [34] К Чикаго булси (1988—1998)
Хјустон рокетси (1999)
Портланд трејлблејзерси (2000—2003)
1.048 208 5,0
9 Коби Брајант [35] Б Лос Анђелес лејкерси (1997—2004, 2006—2012) 1,040 220 4,7
10 Мајкл Џордан [36] Б Чикаго булси (1985—1993, 1995—1998) 1.022 179 5,7
11 Денис Џонсон [37] П / Б Сијетл суперсоникси (1978—1980)
Финикс санси (1981—1983)
Бостон селтикси (1984—1990)
1.006 180 5,6
12 Ајзеја Томас [9] П Детроит пистонси (1984—1992) 987 111 8,9
13 Роџон Рондо [19] П Бостон селтикси (2008—2012)
Далас маверикси (2015)
Чикаго булси (2017)
Њу Орлеанс пеликанси (2018)
981 105 9,3
14 Џери Вест [38] П Лос Анђелес лејкерси (1961—1970, 1972—1974) 970 153 6,3
15 Боб Кузи [20] П Бостон селтикси (1951—1963) 937 109 8,6
16 Кевин Џонсон [25] П Финикс санси (1989—1998, 2000) 935 105 8,9
17 Морис Чикс [14] П Филаделфија 76ерси (1979—1987, 1989)
Њујорк никси (1990—1991)
Њу Џерзи нетси (1993)
922 133 6,9
18 Марк Џексон [5] П Њујорк никси (1988—1992, 2001)
Лос Анђелес клиперси (1993)
Индијана пејсерси (1995—1996, 1998—2000)
Јута џез (2003)
Хјустон рокетси (2004)
905 131 6,9
19 Клајд Дрекслер [39] Б Портланд трејлблејзерси (1984—1994)
Хјустон рокетси (1995—1998)
891 145 6,1
20 Двејн Вејд [40] Б Мајами хит (2004—2007, 2009—2014, 2016, 2018)
Чикаго булси (2017)
870 177 4,9
21 Крис Пол [8] П Њу Орлеанс хорнетси (2008—2009, 2011)
Лос Анђелес клиперси (2012—2017)
Хјустон рокетси (20182019)
865 102 8,5
22 Чонси Билапс [41] П Минесота тимбервулвси (2001—2002)
Детроит пистонси (2003—2008)
Денвер нагетси (2009—2010)
Њујорк никси (2011)
Лос Анђелес клиперси (2013)
831 146 5,7
23 Емануел Ђинобили [42] Б Сан Антонио спарси (2003—2008, 2010—2018) 827 218 3,8
24 Џон Хавличек [43] Б / К Бостон селтикси (1963—1969, 1972—1977) 825 172 4,8
25 Гари Пејтон [10] П Сијетл суперсоникси (1991—1998, 2000, 2002)
Милвоки бакси (2003)
Лос Анђелес лејкерси (2004)
Бостон селтикси (2005)
Мајами хит (2006—2007)
811 154 5,3

Легенда:

Активни кошаркаши
Кошаркаши који су примљени у Кошаркашку Кућу славних

Референце[уреди]

 1. ^ „Асистенције у лигашком делу”. 
 2. 2,0 2,1 „Џон Стоктон — статистика”. 
 3. 3,0 3,1 „Џејсон Кид — статистика”. 
 4. 4,0 4,1 „Стив Неш — статистика”. 
 5. 5,0 5,1 „Марк Џексон — статистика”. 
 6. 6,0 6,1 „Меџик Џонсон — статистика”. 
 7. ^ „Оскар Робертсон — статистика”. 
 8. 8,0 8,1 „Крис Пол — статистика”. 
 9. 9,0 9,1 „Ајзеја Томас — статистика”. 
 10. 10,0 10,1 „Гари Пејтон — статистика”. 
 11. 11,0 11,1 „Леброн Џејмс — статистика”. 
 12. ^ „Андре Милер — статистика”. 
 13. ^ „Род Стрикланд — статистика”. 
 14. 14,0 14,1 „Морис Чикс — статистика”. 
 15. ^ „Лени Вилкенс — статистика”. 
 16. ^ „Тери Портер — статистика”. 
 17. ^ „Тим Хардавеј — статистика”. 
 18. 18,0 18,1 „Тони Паркер — статистика”. 
 19. 19,0 19,1 „Роџон Рондо — статистика”. 
 20. 20,0 20,1 „Боб Кузи — статистика”. 
 21. ^ „Гај Роџерс — статистика”. 
 22. ^ „Расел Вестбрук — статистика”. 
 23. ^ „Дерон Вилијамс — статистика”. 
 24. ^ „Магси Боугс — статистика”. 
 25. 25,0 25,1 „Кевин Џонсон — статистика”. 
 26. ^ „Дерек Харпер — статистика”. 
 27. ^ „Нејт Арчибалд — статистика”. 
 28. ^ „Стефон Марбери — статистика”. 
 29. ^ „Џон Лукас — статистика”. 
 30. ^ „Реџи Тијус — статистика”. 
 31. ^ „Норм Никсон — статистика”. 
 32. ^ „Асистенције у плеј-офу”. 
 33. ^ „Лари Берд — статистика”. 
 34. ^ „Скоти Пипен — статистика”. 
 35. ^ „Коби Брајант — статистика”. 
 36. ^ „Мајкл Џордан — статистика”. 
 37. ^ „Денис Џонсон — статистика”. 
 38. ^ „Џери Вест — статистика”. 
 39. ^ „Клајд Дрекслер — статистика”. 
 40. ^ „Двејн Вејд — статистика”. 
 41. ^ „Чонси Билапс — статистика”. 
 42. ^ „Емануел Ђинобили — статистика”. 
 43. ^ „Џон Хавличек — статистика”.