Разговор с корисником:Mnmukustos

Садржај странице није подржан на другим језицима
С Википедије, слободне енциклопедије
Поздрав, Mnmukustos. Добро дошли на Википедију на српском језику!
Здраво, Mnmukustos. Хвала на учешћу у пројекту. Надамо се да ћете уживати у сарадњи и да ће вам боравак с нама бити пријатан.
Википедија на српском језику је слободна енциклопедија која је настала 2003. године. Од тада смо успоставили различита правила у нашој заједници. Одвојите мало времена и прочитајте следеће теме, пре него што почнете да уређујете Википедију.
Пет стубова Википедије
Шта је Википедија?
Помоћ
Општи приручник за уређивање Википедије
Упутства
Брзо научите да правите измене, корак по корак
Песак
За увежбавање рада на Википедији
Основни курс
Тражи персонализовану помоћ при првим покушајима
Научите како се уређује страница
Водич за уређивање страница
Ствари које не би требало да радите
Сажетак најучесталијих грешака које треба избегавати
Најчешће постављана питања
Питања која многи постављају
Правила Википедије
Правила и смернице које је усвојила заједница
Трг
Место где можете питати друге википедијанце
Дугме за аутоматски потпис
Дугме за аутоматски потпис

Потписујте се на страницама за разговор помоћу четири тилде (~~~~) или кликом на дугме које се налази изнад уређивачког прозора — тиме додајете ваше корисничко име, тренутно време и датум. Такође, немојте се потписивати у чланцима.

Пре него што почнете с уређивањем чланака, прочитајте важне напомене о писању српским језиком на Википедији.

Чланци на Википедији на српском језику могу се потпуно равноправно уређивати ћирилицом и латиницом, екавицом и ијекавицом, али није дозвољено мешање писама нити изговора у истом чланку. Измене латиницом у ћириличком тексту (и обрнуто) и измене „osisanom” латиницом, односно ASCII-јем, биће уклоњене без одлагања.

Надамо се да ћете уживати са нама доприносећи Википедији и да ћете постати њен стални корисник. Уколико имате било каква питања, слободно се обратите мени или другим уредницима на некој од страница на Тргу. Још једном, добро дошли на Википедију, пројекат слободне енциклопедије. Срећан рад! --Ф± 00:41, 30. октобар 2017. (CET)[одговори]

Поздрав! CommonsDelinker је бот, који само извршава наредбе, тако да писање на његовој страници за разговор нема смисла. Конкретно, његов задатак је да брише везе ка обрисаним фотографијама на свим пројектима, али разлоге за брисање датотека треба тражити на викимедијиној остави. Претпостављам да је разлог недостатак одговарајуће лиценце које фотографије морају да имају, како би се задржале. Ја сам спорне датотеке у самом тексту закоментарисао, како би чланак био прегледнији, па када се реши проблем на остави, или се фотографије замене новим, ознаке лако могу да се избришу и све врати у првобитно стање. --Lotom (разговор) 11:12, 29. април 2020. (CEST)[одговори]

Слике су обрисане на Остави (Commons)[уреди извор]

Поштовање, обраћам Вам се неофицијелно у име Заједнице (ми нисмо уредништво или какав центар већ смо само волонтери попут вас), са објашњењем које ће вам помоћи да лакше пронађете грешку. Слике које су биле убачене у чланак о музеју су биле на Википедијиној остави, т.ј. на серверу паралелног пројекта који се зове Wikimedia Commons. Тамо су навели разлог да је испраћена процедура, т. j. обавештена је особа која је слике проследила да оне нису правилно референциране, и да је њихово власништво потребно додатним детаљима појаснити. Они се јако плаше тужби, пошто се слике шаљу на њихов сервер па су јако обазриви по питању извора и ауторства истих. Слике које су (њима) биле спорне су File:Zgrada MNMU.jpg, File:10 god MNMU.jpg, File:Kolaž korice Kolonija MNMU.jpg, File:Kolaž korice MNMU izdanja.jpg i File:Kolaž korica Zbornik MNMU.jpg. Ја лично мислим да су тамошњи администратори мало претерали са брисањем, не видим њихов разлог и зашто им се баш ови колажи нису свидели. Дао сам линкове на обрисане слике, да бисте могли проверити о чему се ради.
Пишите им, или смо ту за даљу помоћ!—JozefsuРазговор 21:26, 4. мај 2020. (CEST)[одговори]