Разговор с корисником:Bata98

Садржај странице није подржан на другим језицима
С Википедије, слободне енциклопедије
Поздрав, Bata98. Добро дошли на Википедију на српском језику!
Здраво, Bata98. Хвала на учешћу у пројекту. Надамо се да ћете уживати у сарадњи и да ће вам боравак с нама бити пријатан.
Википедија на српском језику је слободна енциклопедија која је настала 2003. године. Од тада смо успоставили различита правила у нашој заједници. Одвојите мало времена и прочитајте следеће теме, пре него што почнете да уређујете Википедију.
Пет стубова Википедије
Шта је Википедија?
Помоћ
Општи приручник за уређивање Википедије
Упутства
Брзо научите да правите измене, корак по корак
Песак
За увежбавање рада на Википедији
Основни курс
Тражи персонализовану помоћ при првим покушајима
Научите како се уређује страница
Водич за уређивање страница
Ствари које не би требало да радите
Сажетак најучесталијих грешака које треба избегавати
Најчешће постављана питања
Питања која многи постављају
Правила Википедије
Правила и смернице које је усвојила заједница
Трг
Место где можете питати друге википедијанце
Дугме за аутоматски потпис
Дугме за аутоматски потпис

Потписујте се на страницама за разговор помоћу четири тилде (~~~~) или кликом на дугме које се налази изнад уређивачког прозора — тиме додајете ваше корисничко име, тренутно време и датум. Такође, немојте се потписивати у чланцима.

Пре него што почнете с уређивањем чланака, прочитајте важне напомене о писању српским језиком на Википедији.

Чланци на Википедији на српском језику могу се потпуно равноправно уређивати ћирилицом и латиницом, екавицом и ијекавицом, али није дозвољено мешање писама нити изговора у истом чланку. Измене латиницом у ћириличком тексту (и обрнуто) и измене „osisanom” латиницом, односно ASCII-јем, биће уклоњене без одлагања.

Надамо се да ћете уживати са нама доприносећи Википедији и да ћете постати њен стални корисник. Уколико имате било каква питања, слободно се обратите мени или другим уредницима на некој од страница на Тргу. Још једном, добро дошли на Википедију, пројекат слободне енциклопедије. Срећан рад!--Soundwaweserb (разговор) 20:51, 16. април 2013. (CEST)[одговори]

Interkontinentalni kup[уреди извор]

Zdravo, ne menjaj i ne govori o nekakvoj zabludi kad je interkontinentalno finale (prvak Evrope i Južne Amerike) prethodnica za sadašnje klupsko prvenstvo sveta i to je isto. Dakle svetsko klupsko prvenstvo je naslednica interkontinentalnog kupa, hvala.--Soundwaweserb (разговор) 20:51, 16. април 2013. (CEST)[одговори]

Slušaj, ako imaš neke nedoumice i nije ti jasno onda idi na stranicu tog članka i obrazloži. Ja sam ti brate objasnio na srpskom ne na kineskom. Sve najbolje i ne piši po arhivama već na moju stranicu za razgovor.--Soundwaweserb (разговор) 21:13, 16. април 2013. (CEST)[одговори]

Na engleskoj vikipediji lepo piše ovako All the winner teams were recognised de facto as world club champions. Pogledaj ovde en:Intercontinental Cup (football) i videćeš da je potkrepljeno sa 4 reference. Dakle Zvezda je bila prvak sveta, iako sam ja partizanovac tako je kako je, pozdrav.--Soundwaweserb (разговор) 21:25, 16. април 2013. (CEST)[одговори]

INTERKONTINENTALNI KUP - ZABLUDA DOMACIH MEDIJA Interkontinentalni Kup je takmicenje koje osim mizerne zarade (u zapadnoevropskim okvirima) i dodele jednog automobila najboljem igracu, zvanicno nije nudilo nista. UEFA I FIFA nikada nisu dozvolile da naslov pobednika tog kupa bude zvanican naslov Prvaka Sveta! Medjutim, uprkos tome nasi mediji su zeleli to tako da predstave (donekle je to razumljivo, s obzirom da je jedan tim iz nase zemlje taj kup uspeo da osvoji).

  • Ali ako cemo gledati istini u oci, stvari su sledece, 1960. kada je osnovan ovaj kup, FIFA I UEFA su doneli odluku da to NIJE titula Sampiona Sveta, vec samo komercijani kup, kojim bi se Juznoamericki fudbal doveo na profesionalniji nivo.

Tog momenta i tom odlukom pre svega FIFE je marginalizovano takmicenje, sto je za POSLEDICE imalo sledece:

7 (SEDAM) Evropskih sampiona je bez razmisljanja odbilo da igra to takmicenje! Siguran sam da 99 posto stanovnistva Srbije to NE ZNA! A iskljucivo zbog ovdasnjih medija, naravno. Za sportske sladokusce i ljubitelje istnitih podataka, sledece:

1971. Evropski sampion AJAX odbija da igra to takmicenje, jer su u klubu smatrali da je to nepotrebno umaranje igraca, odnosno predug put do Urugvaja (tada se igrao dvomec). Umesto njih poziv je dobio grcki Panatinaikos! Da je kojim da slucajem pobedio ekipu Nacionala (URU), po racunici nasih OBJEKTIVNIH novinara PAO bi postao Sampion Sveta, a da nikada ni Evropski prvak nije bio!

1973. Evropski sampion AJAX, iz istih razloga kao i 1971. ne odlazi da igra taj dvomec. Umesto njega poziv prihvata Juventus, pokusavajuci da sebi napravi dobru reklamu ucestvovanjem u tom mecu, jer u tom trenutku nije imao nijedan trofej osvojen van Italije.

1974. Evropski Sampion BAJERN MINHEN, takodje iz razloga neumaranja igraca, i zgusnutog rasporeda bitnijih utakmica odbija da igra intekontinentalni kup. Umesto Bajerna poziv dobija Atletiko Madrid, koji pobedjuje predstavnika J.Amerike ekipu Indepedientea , i postaje kako bi nasi kvazi novinari rekli “Prvak Sveta”!? Atletiko-Prvak Sveta, a nikada ni prvak Evrope nije bio…zanimljiv “Biser” nasih medija.

1975. Evropski prvak je ponovo BAJERN MINHEN, i iz istih razloga odbija da igra Interkontinentalni Kup kao i godinu ranije, jer su “Bavarci” ponovo ovaj trofej smatrali irelevantnim, i prevelikim zamaranjem igraca. Organizatori nisu mogli ni vicesampiona Evrope (sada engleskog treceligasa) ekipu LIDS JUNAJTEDA da ubede da predstavlja Evropu na ovom mecu. Pa se `75 Interkontinentalni kup cak nije ni odigrao!

1977. Evropski prvak LIVERPUL, takodje odbija da igra taj kup, zbog prevelikog puta i vaznijih meceva u napornoj sezoni Engleskog sampionata. Umesto njih poziv je dobila nemacka ekpa B.Menhengladbah. Takodje tim koji nikada nije bio prvak Evrope.

1978. Evropski Sampion LIVERPUL iz istih razloga kao i godinu ranije, ponovo odbija da igra Interkontinentalni Kup. Ovoga puta organizatori kupa, nisu uspeli da nadju protivnika juznoamerickom timu, jer je cak i vicesampion Evrope tada jos neafirmisani Belgijski BRIZ, odbio da igra taj mec Interkontinentalnog kupa. Tako da se ni `78 ovaj kup nije ni igrao.

1979. Evropski Sampion NOTINGEM FOREST, takodje odbija da igra Interkontinentalni Kup, ne videvsi svoj interes u igranju meca koji bi ih vodio nekoliko hiljada kilometara od kuce, a koji bi im doneo naslov samo jednog kupa koji je komercijalnog karaktera. Umesto njih poziv je dobio maleni svedski MALME! Da je kojim da slucajem pobedio ekipu Nacionala (URU), po racunici nasih OBJEKTIVNIH novinara i MALME bi postao “Sampion Sveta”!


OVO SAM JA ISKOPAO O CZV i cini mi se kao prilicno argumentovano .. . a jos bi nesto dodao sto ovde nema , IINTERK. I SVETSKI KUP SU SE IGRALI U ISTO VREME KAO 2 RAZLICITA TAKMICENJA , AL TOLKO O OVOJ TEMI ... pozdrav i uradi sta mislis da je najbolje ....— Претходни непотписани коментар оставио је корисник Bata98 (разговордоприноси)

Da li je komercijalno ili ne, da li je neko išao na to finale, da li je Malme kako ti reče maleni klub, to uopšte nije bitno čoveče i zadrži mišljenje za sebe, već da su klubovi priznati de facto kao šampioni sveta a svetsko klupsko prvenstvo je samo nastavak interkontinentalnog kupa. I nije ti tačan podatak da je svetsko klupsko prvenstvo počelo 2000. godine već je od 2005. a interkontinentalni kup je bio do 2004. i toliko o tome.--Soundwaweserb (разговор) 22:25, 16. април 2013. (CES


aj recemo da je tako , a nemoj mi pricat da je pocelo 2005 kad je pocelo 2000 , 2005 se obnovilo ...— Претходни непотписани коментар оставио је корисник Bata98 (разговордоприноси)