Разговор с корисником:Pallermo

Садржај странице није подржан на другим језицима
С Википедије, слободне енциклопедије
Поздрав, Pallermo. Добро дошли на Википедију на српском језику!
Здраво, Pallermo. Хвала на учешћу у пројекту. Надамо се да ћете уживати у сарадњи и да ће вам боравак с нама бити пријатан.
Википедија на српском језику је слободна енциклопедија која је настала 2003. године. Од тада смо успоставили различита правила у нашој заједници. Одвојите мало времена и прочитајте следеће теме, пре него што почнете да уређујете Википедију.
Пет стубова Википедије
Шта је Википедија?
Помоћ
Општи приручник за уређивање Википедије
Упутства
Брзо научите да правите измене, корак по корак
Песак
За увежбавање рада на Википедији
Основни курс
Тражи персонализовану помоћ при првим покушајима
Научите како се уређује страница
Водич за уређивање страница
Ствари које не би требало да радите
Сажетак најучесталијих грешака које треба избегавати
Најчешће постављана питања
Питања која многи постављају
Правила Википедије
Правила и смернице које је усвојила заједница
Трг
Место где можете питати друге википедијанце
Дугме за аутоматски потпис
Дугме за аутоматски потпис

Потписујте се на страницама за разговор помоћу четири тилде (~~~~) или кликом на дугме које се налази изнад уређивачког прозора — тиме додајете ваше корисничко име, тренутно време и датум. Такође, немојте се потписивати у чланцима.

Пре него што почнете с уређивањем чланака, прочитајте важне напомене о писању српским језиком на Википедији.

Чланци на Википедији на српском језику могу се потпуно равноправно уређивати ћирилицом и латиницом, екавицом и ијекавицом, али није дозвољено мешање писама нити изговора у истом чланку. Измене латиницом у ћириличком тексту (и обрнуто) и измене „osisanom” латиницом, односно ASCII-јем, биће уклоњене без одлагања.

Надамо се да ћете уживати са нама доприносећи Википедији и да ћете постати њен стални корисник. Уколико имате било каква питања, слободно се обратите мени или другим уредницима на некој од страница на Тргу. Још једном, добро дошли на Википедију, пројекат слободне енциклопедије. Срећан рад! Жељко Тодоровић (разговор) 20:31, 29. октобар 2011. (CEST) с. р.[одговори]

Здраво Сале. Ја бих ти помогао у вези уређивања, али немам инсталирану латиницу. Ако би се ти сложио да чланак буде на ћирилици, ја бих онда могао да помогнем. Поздрав --БаШ-ЧелиК (разговор) 22:44, 29. октобар 2011. (CEST)[одговори]

Чланак изгледа много боље. Ја сам додао табелу, и та табела се код нас на ср википедији зове „шаблон“. Тај шаблон се прави по стандарду, и користи се у више чланака о аутомобилима. Можеш да у том шаблону испуниш параметре који постоје, али не можеш да додајеш нове параметре. На енглеској википедији је тај шаблон другачији, и садржи много више параметара. Испуни колико ти шаблон допушта, а остало унеси у чланак. Поздрав. --БаШ-ЧелиК (разговор) 02:54, 30. октобар 2011. (CEST)[одговори]

Поздрав Сале, видим да си нов на Википедији и да ти много ствари није јасно. Твој чланак BMW E21 је стављен међу почетничке јер је имао много грешака и није био написан енциклопедијским стилом. Ми се трудимо да држимо неки ниво на Википедији па онда чланке који су тако написани углавном бришемо. Видим да си мало средио чланак али и даље има пуно грешака, чак изгледа као да је преведен помоћу Гугл преводиоца. Ако кренеш од прве реченице видећеш да она баш не звучи лепо BMW Е21 је дизајн каросерије за прву серију возила BMW Серија 3, произвођен од стране... онда реченица Под вођством својих 51% компаније, Херберт Квант... такође грозно звучи и има доста таквих примера. Оно што је важно да знаш је да је ово енциклопедија и да чланци треба да буду енциклопедијски, значи ово нису новине. Треба да у чланцима износиш само битне податке и да не користиш много описне придеве. Ово је за почетак а што се разговора тиче када хоћеш да разговараш са мном или са неким другим корисником треба да кликнеш на разговор и тамо кликнеш на Уреди или на + и оставиш поруку. На крају сваке поруке стави четири тилде (~) или кликни на оловку у менију, тако се потписујеш.