Пређи на садржај

Ђокица Лукаревски

С Википедије, слободне енциклопедије
Ђокица Лукаревски
Лични подаци
Датум рођења(1951-04-29)29. април 1951.(73 год.)
Место рођењаСкопље, ФНР Југославија
Рад
Активни период1976 - данас
Битна улогаИсправи се, Делфина
Големата соба
Пресуда
Жена од малтер
Македонски народни приказни
Тврдокорни
Хихирику - 5 години
Веза до IMDb-а

Ђокица Лукаревски (Скопље, 29. април 1951) је југословенски и македонски филмски и позоришни глумац.

Филмографија[уреди | уреди извор]

1970 1980 1990 2000 2010 Укупно
Дугометражни филм 2 3 1 0 0 6
ТВ филм 3 6 2 1 0 12
ТВ серија 0 6 6 3 3 18
Укупно 5 15 9 4 3 36
Год. Назив Улога
1970.-те
1976. Цимерите од соба 306
1977. Исправи се, Делфина Фотограф
1977. Големата соба ТВ филм /
1977. Сослушувањето на железничарот ТВ филм Владо
1977. Пресуда Ване (као Гјокица Лукаревски)
1979. Жена од малтер ТВ филм /
1980.-те
1980. Оловна бригада /
1982. Илинден ТВ серија /
1983. Записник ТВ филм /
1984. Комедијанти ТВ серија Поручникот
1984. Исповед на таксистот ТВ филм Викентие
1984. Хихирику - 5 години ТВ филм /
1985. На наш начин ТВ серија /
1985. Трговецот од Солун ТВ филм Караспиро
1985. Јазол Ром цевлочистач
1985. Ајде да се дружиме ТВ серија /
1986. Климент Охридски ТВ филм Богдан
1987. Трст виа Скопје ТВ серија /
1987. Театарче Лево косе ТВ серија /
1987. Хај-Фај /
1988. Втора смена ТВ серија Таткото на Симона
1988. Марка ТВ филм /
1990.-те
1991. До, ре, ми ТВ серија /
1991. Опстанок ТВ серија Шоферот
1991. Тетовирање Милиционер 2
1991. Македонија може ТВ серија Кирил
1988 1992. Тврдокорни ТВ серија Биолчето
1986 1992. Македонски народни приказни ТВ серија /
1992. Чудовиста во нашиот град ТВ серија /
1993. Крик на немиот индијанец ТВ филм /
1999. Хихирику - 20 години ТВ филм /
2000.-те
1994 2003. Македонски народни приказни 2 ТВ серија /
2003. Битолски лакрдии ТВ серија /
2006. Пусто турско ТВ филм Велизар
2009. Балкан Бенд ТВ серија Џоконда
2010.-те
2010. Македонски народни приказни 3 ТВ серија /
2010. Азиланти ТВ серија Мирко Пендрек
2013 2014. Тврдокорни ТВ серија Леко Џорлев / Кодос Ристе / Платеникот Стојчо Трупчев
2014-2015. Македонски народни приказни ТВ серија
2016. Ослободување на Скопља ТВ филм
2020.-те
2019-2022. Дајте музика ТВ серија Мајстор Ѓоко
2022. Македонски народни приказни ТВ-серија
2022. Ручек ТВ-филм
2022-2023. Бистра вода ТВ-серија

Спољашње везе[уреди | уреди извор]