Оловна бригада

С Википедије, слободне енциклопедије
Оловна бригада
Жанрдрама
РежијаКирил Ценевски
СценариоКирил Ценевски
Главне улогеМиралем Зупчевић
Дарко Дамевски
Миља Вујановић
Павле Вуисић
МузикаИлија Пејовски
СценографНикола Лазаревски
СниматељМишо Самоиловски
Продуцентска
кућа
Македонија филм
Вардар филм
Година1980.
Трајање111 минута
Земља СФР Југославија
Језикмакедонски
IMDb веза

„Оловна бригада” је југословенски и македонски драмски филм из 1980. године. Режирао га је Кирил Ценевски који је написао и сценарио.

Улоге[уреди | уреди извор]

Глумац Улога
Миралем Зупчевић Лазар
Дарко Дамевски Благоја
Миља Вујановић Душица
Павле Вуисић Мирко
Ацо Јовановски Сило
Благоја Спиркоски Џумерко Коста
Мето Јовановски Петре
Никола Коле Ангеловски Стево
Јорданчо Чевревски Диме
Илија Џувалековски Љубен
Мајда Тушар Маре
Сабина Ајрула
Марин Бабић

Остале улоге ▼

Спољашње везе[уреди | уреди извор]