Оловна бригада

Из Википедије, слободне енциклопедије
Jump to navigation Jump to search
Оловна бригада
Жанр драма
Режија Кирил Ценевски
Сценарио Кирил Ценевски
Главне улоге Миралем Зупчевић
Дарко Дамевски
Миља Вујановић
Павле Вуисић
Музика Илија Пејовски
Сценографија Никола Лазаревски
Камера Мишо Самоиловски
Издавачка кућа Македонија филм
Вардар филм
Година 1980.
Трајање 111 минута
Земља  Југославија.
Језик македонски
IMDb веза

„Оловна бригада” је југословенски и македонски филм из 1980. године. Режирао га је Кирил Ценевски који је написао и сценарио.

Улоге[уреди]

Глумац Улога
Миралем Зупчевић Лазар
Дарко Дамевски Благоја
Миља Вујановић Душица
Павле Вуисић Мирко
Ацо Јовановски Сило
Благоја Спиркоски Џумерко Коста
Мето Јовановски Петре
Никола Коле Ангеловски Стево
Јорданчо Чевревски Диме
Илија Џувалековски Љубен
Мајда Тушар Маре
Сабина Ајрула
Марин Бабић

Остале улоге ▼

Спољашње везе[уреди]