Благоја Чоревски

С Википедије, слободне енциклопедије
Пређи на навигацију Пређи на претрагу
Благоја Чоревски
Датум рођења(1947-09-09)9. септембар 1947.
Место рођењаТитов Велес
 ФНРЈ
Битна улогаТабакерата
Големата соба
Премиера
Кога тетин Клименте шеташе над градот
Лет во место
IMDb веза

Благоја Чоревски (Титов Велес, 9. септембар 1947) је југословенски и македонски филмски и позоришни глумац и режисер.

Филмографија[уреди | уреди извор]

1960 ▼ 1970 ▼ 1980 ▼ 1990 ▼ 2000 ▼ 2010 ▼ Укупно
Дугометражни филм 0 2 2 2 0 0 6
ТВ филм 0 2 7 2 2 1 14
ТВ серија 0 3 8 4 2 0 17
ТВ мини серија 1 0 0 0 0 0 1
Укупно 1 7 17 8 4 1 38
Год. Назив Улога
1960.-те ▲
1969. Волшебниот воз ТВ мини серија /
1970.-те ▲
1972. Табакерата ТВ филм Сулејман-бег
1975. Илинка ТВ филм
1975 1976. Патот кон иднината ТВ серија /
1977. Исправи се, Делфина Новинар
1977. Итар Пејо ТВ серија Толе
1977. Големата соба ТВ филм /
1977. Пресуда Командантот Донски
1979. Курирот на Гоце Делчев ТВ серија Мино
1980.-те ▲
1980. Време, води Кузе
1980. Учителот ТВ филм /
1981. Булки крај шините ТВ серија Владо
1982. Илинден ТВ серија Сулејман
1983. Премиера ТВ филм /
1983. Кога тетин Клименте шеташе над градот ТВ филм Клименте
1984. Комедијанти ТВ серија Трагичарот
1984. Белото циганче ТВ серија /
1984. Лет во место ТВ филм Евто
1984. Исчекување ТВ филм /
1984. Диво месо ТВ филм Стефан
1985. Ајде да се дружиме ТВ серија Базе Видра
1987. Случки од животот ТВ серија /
1987. Театарче Лево косе ТВ серија /
1987. Трст виа Скопје ТВ серија Маргус
1987. Пикасо ТВ филм /
1988. Викенд мртваца Кирча
1989. Еурека ТВ серија Кардинал Белармино
1990.-те ▲
1990. Трст виа Скопје ТВ серија Маргус
1990. Викенд на мртовци ТВ серија Кирча
1990. Северна грешка ТВ филм /
1991. До, ре, ми ТВ серија /
1991. Тетовирање Батко Доктор
1992. Сили во воздухот ТВ филм /
1996. Самоуништување Инспектор Цацко
1998. Салон Хармони ТВ серија Богдан
2000.-те ▲
2003. Битолски лакрдии ТВ серија /
2004. Хихирику - 25 години ТВ филм /
2005. Крчма на патот кон Европа ТВ филм Бергерац (као Благој Чоревски)
2009. Балкан Бенд ТВ серија Благојка
2010.-те ▲
2016. Вистинска љубов ТВ филм Вашо Пинго

Спољашње везе[уреди | уреди извор]