Рубенс Муратовски

С Википедије, слободне енциклопедије
Рубенс Муратовски
Лични подаци
Датум рођења(1971-01-08)8. јануар 1971.(53 год.)
Место рођењаСкопље, СФРЈ, данас Северна Македонија
Рад
Активни период1981 — данас
Веза до IMDb-а

Рубенс Муратовски (Скопље, 8. јануар 1971) југословенски је и македонски позоришни, филмски и телевизијски глумац.

Биографија[уреди | уреди извор]

Рубенс Муратовски је рођен у Скопљу, 8. јануара 1971. године. Дипломирао је на Факултету драмских уметности у Скопљу, Универзитет „Св. Кирил и Методиј” у класи проф. Љубише Георгиевског 1996. године, а од 2000. запослен је у Драмском театру — Скопље. Глумачку каријеру започео је од најранијих година када је водио улогу дечје серије Белото циганче и Булки крај шините. Током година, као студент и касније, постигао је значајне главне и споредне улоге у наступима матичног позоришта, али и на свим другим позоришним сценама у земљи.

Важније позоришне улоге[уреди | уреди извор]

 • Ждрело-р, Зоја Бузалковска, ДТС 2014
 • Архелаос или Еврипид се враќа на Балканот, р Владо Цветановски, ДТС 2012.
 • Генетика на кучињата, р Дејан Пројковски, ДТС 2012.
 • Агамемнон — geNOcid21, од Љубиша Георгиевски, р. Владлен Александров, ДТС 2011.
 • Војникот — Супернова, р. Златко Славенски, ДТС, 2008.
 • Инспекторот Дадо — Комшилук наопаку, р. Ненни Делместре, ДТС, 2008.
 • Спасе — Македонски рулет, р. Сашо Миленковски, ДТС, 2007.
 • Поткаљосин — Женидба, р. Лилиа Абаџиева, Битолски театар, 2006.
 • Џејмс — Поручникот од Иншимор, р. Зоја Бузалковска, ДТС, 2005.
 • Дантон — Смртта на Дантон, р. Дејан Пројковски, Струмички театар, 2005.
 • Гаврил — Лет во место, р. Љупчо Георгиевски, ДТС, 2005.
 • Инкасаторот, Црна Арапина … — Маме му ебам, кој прв почна, р. Дејан Пројковски, Битолски театар, 2004.
 • Луков — Црнила, р. Дејан Пројковски, Театар Штип, 2004.
 •  Штурецот — Како се станува цар, Зоја Бузалковска, ДТС, 2003.
 • Тој — Нема да верувате што ми случи вечерва, р. Кристијан Ристевски, ДТС, 2003.
 •  Амнон — Јонадаб, р. Дејан Пројковски, ДТС, 2003.
 • Хомо еректус, р. Сашо Миленковски, ДТС, 2002.
 • Детето — Сонот на смешниот човек, р. Александар Ивановски, Театар Велес, 2002.
 • Драга Елена Сергеевна, р. Александра Ковачевиќ, Театар Штип, 2002.
 • Војцек — Војцек, р. Боро Драшковиќ, ДТС, 2002.
 • Тетовирачот — Тетовирани души, р. Сашо Миленковски, ДТС, 2001.
 • Лизандар — Сонот на летната ноќ, р. Димитар Станковски, ДТС, 2001.
 • Затвореникот, судијата … — Кандид во земјата на чудата, р. Сашо Миленковски, ДТС, 2000.
 • Мефисто, р. Коле Ангеловски, ДТС, 2000.
 • Јованка Орлеанка, р. Љубиша Георгиевски, 2000.
 • Ферхад и Ширин, Јуџел Ертел, 2000.
 • Мисот на малиот град, р. Владо Талевски, МНТ, 1999.
 • Стражарот — Антигона ин Техноленд, р. Галин Стоев, МНТ, 1999
 • Тхе Ловер, р. Зоја Бузаловска, 1999.
 • Хамлет, р. Владо Цветановски, 1999.
 • Бесконечно патување, кореограф Искра Шукарова, МНТ, 1998.
 • Ромео — Ромео и Јулија, р. Наташа Поплавска, Струмички театар, 1998.
 • Ојдипус Тиранос, р. Зоја Бузалковска, 1997.
 • Среќата е нова идеа во Европа, р. Владо Цветановски, 1997.
 • Мечка, р. Синиша Ефтимов, ФДУ, 1996.
 • Џек — Питачка опера, р. Горан Тренчовски, ДТС, 1996.
 • Теди Брјустер — Арсеник и стара тантела, р. Љубиша Георгиевски, ДТС, 1995, дипломска работа
 • Дрвеница, р. Владо Денчов, театар Скрб и утеха, 1994.
 • Луна прима, р. Горан Тренчовски, приватен проект, 1994.
 • Билет за пеколот, р. Душан Наумовски, Универзална сала, 1994.
 • Кандид во земјата на чудата од Венко Андоновски, р. Сашо Миленковски, ДТС
 • Кинегонда во Карлаленд од Венко Андоновски, р. Сашо Миленковски, ДТС, 2009.

Филмске улоге[уреди | уреди извор]

 • Ване — Булки крај шините, р. Душан Наумовски, 1981.
 • Таруно — Белото циганче, р. Ацо Алексов, 1984.
 • Втора смена, р. Душан Наумовски, 1988.
 • Еурека, р. Димитар Христов, 1990.
 • Македонски народни приказни, р. Драган Велјановски, 1995.
 • Во светот на бајките, р. Миле Гроздановски, 1995.
 • Voice, р. Филип Апостолски, 1999.
 • Војникот — Стаорец, р. Андреј Андреевски, 1999.
 • Алек — Вета, р. Теона Митевска, 2000.
 • Корто Малтезе — Прашина, р. Милчо Манчевски, 2000.
 • Снимателот — Подгревање на вчерашниот ручек, р. Костадин Бонев, 2001.
 • Мост, р. Коле Манев, 2006.
 • Досие-К, р. Драган Велјановски, 2007.
 • Трето па машко, р. Душан Наумовски, 2011.
 • Тврдокорни, р. Миле Гроздановски, 2013.
 • Последниот Македонец, р. Илија Пиперковски, 2015.
 • Бистра вода, р. Јани Бојаџи, 2023.

Награде[уреди | уреди извор]

 • Награда за најбољу мушку улогу на Фестивалу античке драме „Стоби” 2011 г., за улогу Агамемнона у представи „geNOcid21”

Спољашње везе[уреди | уреди извор]