Пређи на садржај

Само кажем — разлика између измена

С Википедије, слободне енциклопедије
Садржај обрисан Садржај додат
мНема описа измене
м Враћене измене Milicevic01 (разговор) на последњу измену корисника Bandaranaike123
Ред 1: Ред 1:
{{DISPLAYTITLE:_СамоКажем}}
{{DISPLAYTITLE:#СамоКажем}}
{{Телевизијска емисија
{{Телевизијска емисија
| име = #СамоКажем
| име = #СамоКажем
Ред 43: Ред 43:
У првих 40 дана, у оквиру којих је објављено десет вебизода, YоуТубе канал је забележио преко 150.000 прегледа, док је Фацебоок страницу лајковало скоро 10.000 људи. У августу 2014. године Yоутубе канал бележи 700.000 прегледа.
У првих 40 дана, у оквиру којих је објављено десет вебизода, YоуТубе канал је забележио преко 150.000 прегледа, док је Фацебоок страницу лајковало скоро 10.000 људи. У августу 2014. године Yоутубе канал бележи 700.000 прегледа.


Објављивање серије поздравили су многи медији, а квалитет продукције потврђен је бројним признањима. У фебруару 2014. године серија је освојила "Сателит" награду у категорији кратке форме;<ref>[http://www.pressacademy.com/award_cat/current-nominees/ International Press Academy 2013 NOMINATIONS]</ref> месец дана касније серија је награђена на ЛАWЕБФЕСТ-у у две категорије: дир. фотографије и главна женска улога;<ref>[https://www.facebook.com/notes/laweb-fest/2014-lawebfest-award-winners/770791169598910 Award winners], LAWEBFEST </ref> у априлу исте године серија је проглашена званичним Wеббy лауреатом у категорији Онлине Филм & Видео, поткатегорија Драма: дугачка форма или серија;<ref>[http://www.webbyawards.com/winners/2014/online-film-video/general-film-categories/drama-long-form-or-series/honorees 2014 online film and video honorees], Webbyawards </ref> у истом периоду серија је награђена златном медаљом на Светском медија фестивалу у Хамбургу;<ref>[http://www.worldmediafestival.org/en/festival_information/winners#gold Gold Medal at World Media Fest in Hamburg], Worldmediafestival </ref> нешто касније на Б.А.Н.Ф. светском медија фестивалу серија је номинована за Роки награду,<ref>[http://variety.com/2014/tv/news/nominees-for-the-35th-annual-banff-world-media-festival-rockie-awards-announced-1201172285/ Rocky Award Nomination], Variety </ref>; коначно, на Мелбурн веб фест
Објављивање серије поздравили су многи медији, а квалитет продукције потврђен је бројним признањима. У фебруару 2014. године серија је освојила "Сателит" награду у категорији кратке форме;<ref>[http://www.pressacademy.com/award_cat/current-nominees/ International Press Academy 2013 NOMINATIONS]</ref> месец дана касније серија је награђена на ЛАWЕБФЕСТ-у у две категорије: дир. фотографије и главна женска улога;<ref>[https://www.facebook.com/notes/laweb-fest/2014-lawebfest-award-winners/770791169598910 Award winners], LAWEBFEST </ref> у априлу исте године серија је проглашена званичним Wеббy лауреатом у категорији Онлине Филм & Видео, поткатегорија Драма: дугачка форма или серија;<ref>[http://www.webbyawards.com/winners/2014/online-film-video/general-film-categories/drama-long-form-or-series/honorees 2014 online film and video honorees], Webbyawards </ref> у истом периоду серија је награђена златном медаљом на Светском медија фестивалу у Хамбургу;<ref>[http://www.worldmediafestival.org/en/festival_information/winners#gold Gold Medal at World Media Fest in Hamburg], Worldmediafestival </ref> нешто касније на Б.А.Н.Ф. светском медија фестивалу серија је номинована за Роки награду,<ref>[http://variety.com/2014/tv/news/nominees-for-the-35th-annual-banff-world-media-festival-rockie-awards-announced-1201172285/ Rocky Award Nomination], Variety </ref>; коначно, на Мелбурн веб фесту серија је ушла у званичну селекцију.<ref>[http://melbournewebfest.com/2014-official-selection-samokazem-justsaying/ Melburn Web Fest 2014, official selection], melburnewebfest.com </ref>

== Ре:Генерација ==
Веб серија #СамоКажем део је '''Ре:Генерације''', простора који за циљ има стварање простора за младе у оквиру кога могу да се изразе. С обзиром на регионални карактер пројекта трај простор им омогућава да чују шта њихови вршњаци оиз суседних земаља имају да кажу, да упознају једни друге и виде по чему су слични, а по чему различити. Ту, могу и да прочитају, виде и чују знимљиве иницијативе из окружења и размене идеје о томе како се друштвено ангажовати или како решити локалне проблеме.

Ре:Генерација се одвија на сајту samokazem.org.<ref>[http://www.provera.rs/intervju-samokazem/ Intervju: #SamoKažem] [provera.rs] [[7.децембар]] [[2013]]</ref>

== Референце ==
{{reflist}}
== Спољашње везе ==
* {{званични веб-сајт|http://samokazem.org}}
* [http://www.youtube.com/samokazem01 СамоКажем Youtube]
* [https://www.rebelmouse.com/samokazem01/ СамоКажем Rebelmouse]
* {{твитер|samokazem01}}
* [https://soundcloud.com/samokazem01 СамоКажем Soundcloud]
* [http://instagram.com/samokazem СамоКажем Instagram]

[[Категорија:Интернет]]

Верзија на датум 11. новембар 2014. у 00:21

  1. СамоКажем
Само кажем
Жанрдрама
комедија
Форматвеб серија
РежијаЈелена Гавриловић
УлогеМилена Станић
Младен Совиљ
Ана Мандић
Ана Стојановска
Давор Голубовић
Бујар Ахмети
Јелена Асановић
Стефан Ђорђевић
Младен Андрејевић[1]
Драгана Мирковић[2] (cameo)
Земља Србија
Језиксрпски, македонски, албански и енглески језик
Број епизода26.
Време трајања5-10 минута
ПродукцијаФонд Б92, Туна Фиш Студио
Емитовање
Премијерно
приказивање
новембар 2013.
Званични веб-сајт
Профил на IMDb-ју

#Само кажем је веб серија за тинејџере која прати односе неколицине младих људи из различитих земаља. Серија се емитује искључиво на Интернету – на званичном YouTube каналу, званичној Facebook страни серије и на сајту samokazem.org. Свака вебизода титлована је на схб, македонски, албански и енглески језик. Ово је прва серија тог типа на Балкану.

Прва сезона је почела са емитовањем 7. новембра и чини је 26 вебизода које се објављују сваког понедељка и четвртка у 22 часа. Продуцент серије је Фонд Б92, а извршни продуцент Tuna Fish Studio.[3]

Прича

Прича прати једно (не)обично лето у животу неколико девојака и младића који постају екипа.[4] Долазе из различитих земаља које се граниче, али њихови становници ретко и нерадо прелазе те границе. Говоре различитим језицима, а одлично се разумеју. Деле исте снове и страхове, али до сада нису имали прилику да о томе разговарају. Упознали су се случајно и постали пријатељи.[5]

Продукција

Кастинг за серију #СамоКажем рађен је неколико месеци у Србији, Црној Гори, Босни и Херцеговини, Македонији и на Косову. Већ на самом почетку креативни тим одлучио је да у серији играју млади глумци, а не натурсчици, што је била једна од иницијалних идеја.

Већини учесника у продукцији серије ово је први озбиљан професионални пројекат - од изазетно младих глумаца до редитељке Јелене Гавриловић, апсолвенткиње филмске режије на Факулету драмских уметности у Београду. Супервизори серије били су неки од кључних креативаца данашње српске сцене, међу којима су Борис Миљковић, Ђорђе Марковић и Коста Глушица који су својим искуством задавали путање кретања. Истовремено, они су уживали у креативном изразу нове генерације и омогућили јој да створи свој тон и упозна нас са својим жељама, страховима, тежњама и својом реалношћу.

Серија је снимана на великом броју локација у Београду, али и у Сарајеву, Котору, Призрену, Новом Саду, на Ади Бојани и Сребрном језеру.

Промоција

Профили вебсерије #СамоКажем на друштвеним мрежама Facebook, Twitter, YouTube, SoundCloud и Instragram пружају прилику гледаоцима да учествују у интеракцији са серијом и другим фановима.

Поред тога сваки од ликова из серије има свој профил на Facebooku, Twitteru и Instagramu, на којима свакодневно откривају више о самим себи – коју музику слушају, које филмове гледају, шта читају, чему се радују. Остварујући интеракцију једни са другима на друштвеним мрежама, ликови се продубљују, обогаћују и приближавају публици.

Музика

Sountrack обухвата ауторе попут Voodoo Poeyea, Stray Dogga, Владе Георгијева и Прти Бее Гееа.[6] У опису сваке вебизоде могуће је пронаћи називе песама које могу да се чују у серији, а већина нумера може да се послуша на званичном SoundCloud каналу серије.

Пријем

У првих 40 дана, у оквиру којих је објављено десет вебизода, YоуТубе канал је забележио преко 150.000 прегледа, док је Фацебоок страницу лајковало скоро 10.000 људи. У августу 2014. године Yоутубе канал бележи 700.000 прегледа.

Објављивање серије поздравили су многи медији, а квалитет продукције потврђен је бројним признањима. У фебруару 2014. године серија је освојила "Сателит" награду у категорији кратке форме;[7] месец дана касније серија је награђена на ЛАWЕБФЕСТ-у у две категорије: дир. фотографије и главна женска улога;[8] у априлу исте године серија је проглашена званичним Wеббy лауреатом у категорији Онлине Филм & Видео, поткатегорија Драма: дугачка форма или серија;[9] у истом периоду серија је награђена златном медаљом на Светском медија фестивалу у Хамбургу;[10] нешто касније на Б.А.Н.Ф. светском медија фестивалу серија је номинована за Роки награду,[11]; коначно, на Мелбурн веб фесту серија је ушла у званичну селекцију.[12]

Ре:Генерација

Веб серија #СамоКажем део је Ре:Генерације, простора који за циљ има стварање простора за младе у оквиру кога могу да се изразе. С обзиром на регионални карактер пројекта трај простор им омогућава да чују шта њихови вршњаци оиз суседних земаља имају да кажу, да упознају једни друге и виде по чему су слични, а по чему различити. Ту, могу и да прочитају, виде и чују знимљиве иницијативе из окружења и размене идеје о томе како се друштвено ангажовати или како решити локалне проблеме.

Ре:Генерација се одвија на сајту samokazem.org.[13]

Референце

Спољашње везе