Вимблдон 1987 — мушкарци појединачно

Из Википедије, слободне енциклопедије

Пет Кеш је освојио турнир. У финалу је победио Ивана Лендла резултатом 7-67-5, 6-2, 7-5.

Носиоци[уреди]

Жреб[уреди]

Легенда

Финала[уреди]

  четвртфиналистаs Semifinals финалиста
                                                   
   Социјалистичка Федеративна Република Југославија Слободан Живојиновић 6 5 3      
7  Сједињене Америчке Државе Џими Конорс 7 7 6      
  7  Сједињене Америчке Државе Џими Конорс 4 4 1      
  11  Аустралија Пет Кеш 6 6 6      
3  Шведска Матс Виландер 3 5 4    
  11  Аустралија Пет Кеш 6 7 6      
    11  Аустралија Пет Кеш 77 6 7    
  2  Чехословачка Иван Лендл 65 2 5    
   Шведска Андерс Јерид 6 4 1 3    
4  Шведска Стефан Едберг 4 6 6 6    
4  Шведска Стефан Едберг 6 4 6 4  
  2  Чехословачка Иван Лендл 3 6 7 6    
9  Француска Анри Леконт 6 3 6    
  2  Чехословачка Иван Лендл 7 6 7      

Горња половина[уреди]

Група 1[уреди]

Прво коло   Друго коло   Треће коло   Осмина финала
1  Њемачка Б. Бекер 6 6 6      
 Чехословачка К. Новачек 4 2 4         1  Њемачка Б. Бекер 6 6 2 4    
 Аустрија А. Антонич 6 5 2 6 7    Аустралија П. Дуан 7 4 6 6    
 Аустралија П. Дуан 4 7 6 4 9        Аустралија П. Дуан 6 4 6 6 12  
 Италија К. Паната 6 6 6 6 6       Q  Сједињене Америчке Државе Л. Шајрас 7 6 3 4 10  
 Сједињене Америчке Државе Џ. Граб 4 7 7 4 3      Италија К. Паната 3 6 6 6  
 Сједињене Америчке Државе М. Кјурес 3 4 3       Q  Сједињене Америчке Државе Л. Шајрас 6 7 3 7    
Q  Сједињене Америчке Државе Л. Шајрас 6 6 6            Аустралија П. Дуан 2 4 6    
 Нигерија Н. Одизор 3 7 3 3          Социјалистичка Федеративна Република Југославија С. Живојиновић 6 6 7    
 Сједињене Америчке Државе С. Џијамалва мл. 6 6 6 6        Сједињене Америчке Државе С. Џијамалва мл. 3 3 2      
 Сједињене Америчке Државе П. Флеминг 6 6 6       WC  Уједињено Краљевство Џ. Бејтс 6 6 6      
WC  Уједињено Краљевство Џ. Бејтс 7 7 7           WC  Уједињено Краљевство Џ. Бејтс 6 5 6    
 Социјалистичка Федеративна Република Југославија С. Живојиновић 3 6 6 6          Социјалистичка Федеративна Република Југославија С. Живојиновић 7 7 7      
Q  Сједињене Америчке Државе М. Флер 6 3 4 0        Социјалистичка Федеративна Република Југославија С. Живојиновић 3 7 6 6  
 Шпанија С. Касал 4 6 5       15  Сједињене Америчке Државе Д. Пејт 6 6 4 1    
15  Сједињене Америчке Државе Д. Пејт 6 7 7      

Група 2[уреди]

Прво коло   Друго коло   Треће коло   Осмина финала
10  Сједињене Америчке Државе Т. Мејот 6 6 6      
 Француска Ж-Ф. Флеријан 2 3 3         10  Сједињене Америчке Државе Т. Мејот 6 4 6 6 6  
 Сједињене Америчке Државе Т. Вилкисон 7 6 6 6      Сједињене Америчке Државе Т. Вилкисон 3 6 7 2 4  
 Сједињене Америчке Државе Ч. Купер 5 7 4 4         10  Сједињене Америчке Државе Т. Мејот 6 6 4 3 5  
 Шведска М. Пернфуш 3 6 6 6 10        Шведска М. Пернфуш 2 4 6 6 7  
 Сједињене Америчке Државе Р. Сегусо 6 3 2 7 8      Шведска М. Пернфуш 6 6 6    
 Јужноафричка Република Х. Стејн 6 6 6        Јужноафричка Република Х. Стејн 3 3 2      
 Аустралија К. Лимбергер 3 2 4            Шведска М. Пернфуш 6 6 5 4 2
 Сједињене Америчке Државе Д. Голди 3 6 4 5         7  Сједињене Америчке Државе Џ. Конорс 1 1 7 6 6
 Нови Зеланд К. Евернден 6 4 6 7        Нови Зеланд К. Евернден 6 7 6      
 Јужноафричка Република Д. Висер 3 7 6 6      Јужноафричка Република Д. Висер 2 6 1      
 Бразил Л. Матар 6 6 4 4          Нови Зеланд К. Евернден 1 2 7 3  
 Сједињене Америчке Државе Т. Витскен 3 4 3           7  Сједињене Америчке Државе Џ. Конорс 6 6 6 6    
WC  Уједињено Краљевство С. Шо 6 6 6         WC  Уједињено Краљевство С. Шо 2 6 3 4  
 Сједињене Америчке Државе М. Дејвис 1 6 6       7  Сједињене Америчке Државе Џ. Конорс 6 2 6 6    
7  Сједињене Америчке Државе Џ. Конорс 6 7 7      

Група 3[уреди]

Прво коло   Друго коло   Треће коло   Осмина финала
3  Шведска М. Виландер 6 6 6      
Q  Јужноафричка Република Г. Мулер 2 1 4         3  Шведска М. Виландер 6 6 6      
 Сједињене Америчке Државе М. Лич 4 4 4        Шведска Ј. Гунарсон 2 1 2      
 Шведска Ј. Гунарсон 6 6 6           3  Шведска М. Виландер 7 6 6      
 Шведска Ј. Свенсон 5 6 6 2 6        Шведска Ј. Свенсон 6 1 3      
Q  Аустралија С. Јул 7 1 3 6 3      Шведска Ј. Свенсон 4 6 3 6 8
 Бразил И. Клеј 4 6 6 3      Јужноафричка Република Е. Едвардс 6 3 6 3 6  
 Јужноафричка Република Е. Едвардс 6 3 7 6         3  Шведска М. Виландер 2 7 6 7  
 Јужноафричка Република Х. ван Ренсбург 6 6 7 6         14  Шпанија Е. Санчез 6 6 3 5  
 Шведска Т. Хогстет 4 7 6 3        Јужноафричка Република Х. ван Ренсбург 6 6 6      
 Шведска К. Бергстрем 6 6 1 3 13    Шведска К. Бергстрем 3 2 2      
 Шведска П. Лундгрен 4 2 6 6 11        Јужноафричка Република Х. ван Ренсбург 5 4 6    
 Перу Х. Изага 6 6 2 6 2       14  Шпанија Е. Санчез 7 6 7      
 Њемачка Е. Јелен 7 0 6 4 6      Њемачка Е. Јелен 7 1 6 6 2
Q  Сједињене Америчке Државе М. Бауер 4 6 2 5     14  Шпанија Е. Санчез 5 6 2 7 6  
14  Шпанија Е. Санчез 6 3 6 7    

Група 4[уреди]

Прво коло   Друго коло   Треће коло   Осмина финала
11  Аустралија П. Кеш 6 6 6      
 Сједињене Америчке Државе М. Фриман 0 3 2         11  Аустралија П. Кеш 7 6 6      
 Сједињене Америчке Државе Т. Нелсон 3 4 6 6 17    Аустралија П. Макнами 5 4 2      
 Аустралија П. Макнами 6 6 2 1 19       11  Аустралија П. Кеш 7 6 2 6    
Q  Сједињене Америчке Државе Л. Скот 6 6 7            Холандија М. Схаперс 6 2 6 4    
 Сједињене Америчке Државе Г. Холмс 4 2 6         Q  Сједињене Америчке Државе Л. Скот 6 3 2    
 Холандија М. Схаперс 7 6 6        Холандија М. Схаперс 7 6 6      
 Шпанија Х. Санчез 5 2 2           11  Аустралија П. Кеш 6 6 6    
 Сједињене Америчке Државе П. Анакон 7 6 6            Француска Г. Форже 2 3 4    
 Чехословачка М. Шрејбер 6 4 1          Сједињене Америчке Државе П. Анакон 6 6 7 6 6  
 Аустралија В. Масур 6 6 6        Аустралија В. Масур 7 4 6 7 3  
 Бразил К. Мота 2 4 4            Сједињене Америчке Државе П. Анакон 6 4 6 2 4
 Француска Г. Форже 6 6 6            Француска Г. Форже 4 6 4 6 6  
 Аустрија Т. Мустер 4 4 4          Француска Г. Форже 3 7 4 6 9
 Аустралија Б. Друет 4 4 4       6  Француска Ј. Ноа 6 6 6 4 7  
6  Француска Ј. Ноа 6 6 6      

Доња половина[уреди]

Група 5[уреди]

Прво коло   Друго коло   Треће коло   Осмина финала
5  Чехословачка М. Мечирж 6 6 7      
 Сједињене Америчке Државе М. де Палмер 3 2 5         5  Чехословачка М. Мечирж 6 6 6      
Q  Аустралија М. Вудфорд 4 3 6 6 6   Q  Аустралија М. Вудфорд 1 3 3      
 Сједињене Америчке Државе К. Џоунс 6 6 3 3 1       5  Чехословачка М. Мечирж 3 3 3      
 Њемачка Р. Остертун 3 6 4            Шведска А. Јерид 6 6 6      
 Шведска А. Јерид 6 7 6          Шведска А. Јерид 6 6 3 6  
 Сједињене Америчке Државе Д. Ростагно 6 6 6        Сједињене Америчке Државе Д. Ростагно 0 3 6 3    
 Аустралија Б. Дајк 2 3 4            Шведска А. Јерид 7 7 6 6  
 Сједињене Америчке Државе Б. Сканлон 4 6 6 6 6       Q  Савез Совјетских Социјалистичких Република А. Волков 6 5 7 4  
Q  Нигерија Т. Мо 6 7 2 4 4      Сједињене Америчке Државе Б. Сканлон 6 6 2      
Q  Сједињене Америчке Државе Л. Стефанки 4 6 3 4     Q  Савез Совјетских Социјалистичких Република А. Волков 7 7 6      
Q  Савез Совјетских Социјалистичких Република А. Волков 6 4 6 6         Q  Савез Совјетских Социјалистичких Република А. Волков 7 0 6 6  
 Сједињене Америчке Државе Г. Донели 6 6 5 6         12  Сједињене Америчке Државе Б. Гилберт 6 6 3 4    
WC  Уједињено Краљевство К. Бејли 4 7 7 7       WC  Уједињено Краљевство К. Бејли 2 2 4    
WC  Уједињено Краљевство С. Бејл 6 4 3       12  Сједињене Америчке Државе Б. Гилберт 6 6 6      
12  Сједињене Америчке Државе Б. Гилберт 7 6 6      

Група 6[уреди]

Прво коло   Друго коло   Треће коло   Осмина финала
13  Шведска Ј. Нистрем 6 6 6 6    
 Шведска Х. Сундстрем 2 7 4 3       13  Шведска Ј. Нистрем 6 6 6      
 Чехословачка Т. Шмид 6 6 6 6      Чехословачка Т. Шмид 3 1 4      
Q  Аустралија Д. Тајсон 4 4 7 3         13  Шведска Ј. Нистрем 7 3 0 6    
 Њемачка А. Маурер 6 6 6 5 11        Швајцарска Ј. Хласек 5 6 6 7    
 Њемачка К-У. Штеб 4 7 4 7 9      Њемачка А. Маурер 3 6 3 3  
 Аустралија Џ. Фицџералд 1 4 6        Швајцарска Ј. Хласек 6 3 6 6    
 Швајцарска Ј. Хласек 6 6 7            Швајцарска Ј. Хласек 3 7 1 4  
 Италија С. Коломбо 3 5 6           4  Шведска С. Едберг 6 6 6 6  
 Сједињене Америчке Државе М. Ангер 6 7 7          Сједињене Америчке Државе М. Ангер 6 6 6      
 Њемачка М. Вестфал 3 1 3        Индија Р. Кришнан 2 4 2      
 Индија Р. Кришнан 6 6 6            Сједињене Америчке Државе М. Ангер 6 2 2    
WC  Уједињено Краљевство С. Ботфилд 1 1 2           4  Шведска С. Едберг 7 6 6      
 Сједињене Америчке Државе М. Персел 6 6 6          Сједињене Америчке Државе М. Персел 4 3 4    
 Шведска С. Ериксон 0 0 0       4  Шведска С. Едберг 6 6 6      
4  Шведска С. Едберг 6 6 6      

Група 7[уреди]

Прво коло   Друго коло   Треће коло   Осмина финала
8  Еквадор А. Гомез 6 6 7      
 Аустрија Х. Скоф 4 4 6         8  Еквадор А. Гомез 6 6 7      
 Сједињене Америчке Државе Џ. Кантер 7 3 4 4      Шведска У. Стенлунд 3 2 6      
 Шведска У. Стенлунд 6 6 6 6         8  Еквадор А. Гомез 6 6 3 7    
Q  Сједињене Америчке Државе К. Флак 6 6 6           Q  Сједињене Америчке Државе К. Флак 4 3 6 5    
Q  Аргентина Р. Сад 1 4 4         Q  Сједињене Америчке Државе К. Флак 3 6 7 6  
 Сједињене Америчке Државе Џ. Садри 6 6 6        Сједињене Америчке Државе Џ. Садри 6 3 6 3    
 Шведска Ј. Карлсон 1 4 1           8  Еквадор А. Гомез 5 5 5    
 Израел Г. Блом 6 6 6           9  Француска А. Леконт 7 7 7    
 Њемачка П. Кинен 3 3 2          Израел Г. Блом 3 2 6 6 6  
 Њемачка П. Војтишек 5 3 0        Канада М. Лорондо 6 6 1 3 4  
 Канада М. Лорондо 7 6 6            Израел Г. Блом 3 6 5    
 Израел А. Мансдорф 6 7 6           9  Француска А. Леконт 6 7 7      
WC  Уједињено Краљевство Н. Фулвуд 2 5 1          Израел А. Мансдорф 2 6 6 6 2
 Сједињене Америчке Државе А. Агаси 2 1 2       9  Француска А. Леконт 6 7 2 1 6  
9  Француска А. Леконт 6 6 6      

Група 8[уреди]

Прво коло   Друго коло   Треће коло   Осмина финала
16  Сједињене Америчке Државе К. Карен 7 7 6      
 Сједињене Америчке Државе Б. Тестерман 6 6 3         16  Сједињене Америчке Државе К. Карен 4 6 3 2    
 Шпанија Х. Авендано 2 1 6 4      Сједињене Америчке Државе Ј. Крик 6 3 6 6    
 Сједињене Америчке Државе Ј. Крик 6 6 4 6          Сједињене Америчке Државе Ј. Крик 5 6 6 6 8  
 Шпанија Д. де Мигел 1 1 3            Сједињене Америчке Државе С. Дејвис 7 4 7 1 6  
 Сједињене Америчке Државе С. Дејвис 6 6 6          Сједињене Америчке Државе С. Дејвис 6 6 6    
 Њемачка Д. Керетић 2 3 5       WC  Индија В. Амритраж 3 0 4      
WC  Индија В. Амритраж 6 6 7            Сједињене Америчке Државе Ј. Крик 3 6 2    
Q  Савез Совјетских Социјалистичких Република А. Ољховски 6 2 6 5         2  Чехословачка И. Лендл 6 7 6    
WC  Уједињено Краљевство Е. Касл 7 6 4 7       WC  Уједињено Краљевство Е. Касл 4 6 3 4    
 Швајцарска Р. Штадлер 7 6 3 6     Q  Сједињене Америчке Државе Р. Ренеберг 6 4 6 6    
Q  Сједињене Америчке Државе Р. Ренеберг 6 7 6 7         Q  Сједињене Америчке Државе Р. Ренеберг 4 7 3 6  
 Италија П. Кане 6 6 7 6         2  Чехословачка И. Лендл 6 6 6 7    
 Сједињене Америчке Државе Џ. Аријас 7 2 6 3        Италија П. Кане 6 6 7 5 1
Q  Њемачка К. Сачеану 2 6 3 5     2  Чехословачка И. Лендл 3 7 6 7 6  
2  Чехословачка И. Лендл 6 3 6 7    

Извори[уреди]

Спољашње везе[уреди]