Вимблдон 1987 — мушкарци појединачно

Из Википедије, слободне енциклопедије
Иди на навигацију Иди на претрагу

Пет Кеш је освојио турнир. У финалу је победио Ивана Лендла резултатом 7-67-5, 6-2, 7-5.

Носиоци[уреди]

Жреб[уреди]

Легенда

Финала[уреди]

четвртфиналистаs Semifinals финалиста
                     
Социјалистичка Федеративна Република Југославија Слободан Живојиновић 6 5 3
7 Сједињене Америчке Државе Џими Конорс 7 7 6
7 Сједињене Америчке Државе Џими Конорс 4 4 1
11 Аустралија Пет Кеш 6 6 6
3 Шведска Матс Виландер 3 5 4
11 Аустралија Пет Кеш 6 7 6
11 Аустралија Пет Кеш 77 6 7
2 Чехословачка Иван Лендл 65 2 5
Шведска Андерс Јерид 6 4 1 3
4 Шведска Стефан Едберг 4 6 6 6
4 Шведска Стефан Едберг 6 4 6 4
2 Чехословачка Иван Лендл 3 6 7 6
9 Француска Анри Леконт 6 3 6
2 Чехословачка Иван Лендл 7 6 7

Горња половина[уреди]

Група 1[уреди]

Прво коло Друго коло Треће коло Четврто коло
1 Немачка Б. Бекер 6 6 6
Чехословачка К. Новачек 4 2 4 1 Немачка Б. Бекер 6 6 2 4
Аустрија А. Антонич 6 5 2 6 7 Аустралија П. Дуан 7 4 6 6
Аустралија П. Дуан 4 7 6 4 9 Аустралија П. Дуан 6 4 6 6 12
Италија К. Паната 6 6 6 6 6 Q Сједињене Америчке Државе Л. Шајрас 7 6 3 4 10
Сједињене Америчке Државе Џ. Граб 4 7 7 4 3 Италија К. Паната 3 6 6 6
Сједињене Америчке Државе М. Кјурес 3 4 3 Q Сједињене Америчке Државе Л. Шајрас 6 7 3 7
Q Сједињене Америчке Државе Л. Шајрас 6 6 6 Аустралија П. Дуан 2 4 6
Нигерија Н. Одизор 3 7 3 3 Социјалистичка Федеративна Република Југославија С. Живојиновић 6 6 7
Сједињене Америчке Државе С. Џијамалва мл. 6 6 6 6 Сједињене Америчке Државе С. Џијамалва мл. 3 3 2
Сједињене Америчке Државе П. Флеминг 6 6 6 WC Уједињено Краљевство Џ. Бејтс 6 6 6
WC Уједињено Краљевство Џ. Бејтс 7 7 7 WC Уједињено Краљевство Џ. Бејтс 6 5 6
Социјалистичка Федеративна Република Југославија С. Живојиновић 3 6 6 6 Социјалистичка Федеративна Република Југославија С. Живојиновић 7 7 7
Q Сједињене Америчке Државе М. Флер 6 3 4 0 Социјалистичка Федеративна Република Југославија С. Живојиновић 3 7 6 6
Шпанија С. Касал 4 6 5 15 Сједињене Америчке Државе Д. Пејт 6 6 4 1
15 Сједињене Америчке Државе Д. Пејт 6 7 7

Група 2[уреди]

Прво коло Друго коло Треће коло Четврто коло
10 Сједињене Америчке Државе Т. Мејот 6 6 6
Француска Ж-Ф. Флеријан 2 3 3 10 Сједињене Америчке Државе Т. Мејот 6 4 6 6 6
Сједињене Америчке Државе Т. Вилкисон 7 6 6 6 Сједињене Америчке Државе Т. Вилкисон 3 6 7 2 4
Сједињене Америчке Државе Ч. Купер 5 7 4 4 10 Сједињене Америчке Државе Т. Мејот 6 6 4 3 5
Шведска М. Пернфуш 3 6 6 6 10 Шведска М. Пернфуш 2 4 6 6 7
Сједињене Америчке Државе Р. Сегусо 6 3 2 7 8 Шведска М. Пернфуш 6 6 6
Јужноафричка Република Х. Стејн 6 6 6 Јужноафричка Република Х. Стејн 3 3 2
Аустралија К. Лимбергер 3 2 4 Шведска М. Пернфуш 6 6 5 4 2
Сједињене Америчке Државе Д. Голди 3 6 4 5 7 Сједињене Америчке Државе Џ. Конорс 1 1 7 6 6
Нови Зеланд К. Евернден 6 4 6 7 Нови Зеланд К. Евернден 6 7 6
Јужноафричка Република Д. Висер 3 7 6 6 Јужноафричка Република Д. Висер 2 6 1
Бразил Л. Матар 6 6 4 4 Нови Зеланд К. Евернден 1 2 7 3
Сједињене Америчке Државе Т. Витскен 3 4 3 7 Сједињене Америчке Државе Џ. Конорс 6 6 6 6
WC Уједињено Краљевство С. Шо 6 6 6 WC Уједињено Краљевство С. Шо 2 6 3 4
Сједињене Америчке Државе М. Дејвис 1 6 6 7 Сједињене Америчке Државе Џ. Конорс 6 2 6 6
7 Сједињене Америчке Државе Џ. Конорс 6 7 7

Група 3[уреди]

Прво коло Друго коло Треће коло Четврто коло
3 Шведска М. Виландер 6 6 6
Q Јужноафричка Република Г. Мулер 2 1 4 3 Шведска М. Виландер 6 6 6
Сједињене Америчке Државе М. Лич 4 4 4 Шведска Ј. Гунарсон 2 1 2
Шведска Ј. Гунарсон 6 6 6 3 Шведска М. Виландер 7 6 6
Шведска Ј. Свенсон 5 6 6 2 6 Шведска Ј. Свенсон 6 1 3
Q Аустралија С. Јул 7 1 3 6 3 Шведска Ј. Свенсон 4 6 3 6 8
Бразил И. Клеј 4 6 6 3 Јужноафричка Република Е. Едвардс 6 3 6 3 6
Јужноафричка Република Е. Едвардс 6 3 7 6 3 Шведска М. Виландер 2 7 6 7
Јужноафричка Република Х. ван Ренсбург 6 6 7 6 14 Шпанија Е. Санчез 6 6 3 5
Шведска Т. Хогстет 4 7 6 3 Јужноафричка Република Х. ван Ренсбург 6 6 6
Шведска К. Бергстрем 6 6 1 3 13 Шведска К. Бергстрем 3 2 2
Шведска П. Лундгрен 4 2 6 6 11 Јужноафричка Република Х. ван Ренсбург 5 4 6
Перу Х. Изага 6 6 2 6 2 14 Шпанија Е. Санчез 7 6 7
Немачка Е. Јелен 7 0 6 4 6 Немачка Е. Јелен 7 1 6 6 2
Q Сједињене Америчке Државе М. Бауер 4 6 2 5 14 Шпанија Е. Санчез 5 6 2 7 6
14 Шпанија Е. Санчез 6 3 6 7

Група 4[уреди]

Прво коло Друго коло Треће коло Четврто коло
11 Аустралија П. Кеш 6 6 6
Сједињене Америчке Државе М. Фриман 0 3 2 11 Аустралија П. Кеш 7 6 6
Сједињене Америчке Државе Т. Нелсон 3 4 6 6 17 Аустралија П. Макнами 5 4 2
Аустралија П. Макнами 6 6 2 1 19 11 Аустралија П. Кеш 7 6 2 6
Q Сједињене Америчке Државе Л. Скот 6 6 7 Холандија М. Схаперс 6 2 6 4
Сједињене Америчке Државе Г. Холмс 4 2 6 Q Сједињене Америчке Државе Л. Скот 6 3 2
Холандија М. Схаперс 7 6 6 Холандија М. Схаперс 7 6 6
Шпанија Х. Санчез 5 2 2 11 Аустралија П. Кеш 6 6 6
Сједињене Америчке Државе П. Анакон 7 6 6 Француска Г. Форже 2 3 4
Чехословачка М. Шрејбер 6 4 1 Сједињене Америчке Државе П. Анакон 6 6 7 6 6
Аустралија В. Масур 6 6 6 Аустралија В. Масур 7 4 6 7 3
Бразил К. Мота 2 4 4 Сједињене Америчке Државе П. Анакон 6 4 6 2 4
Француска Г. Форже 6 6 6 Француска Г. Форже 4 6 4 6 6
Аустрија Т. Мустер 4 4 4 Француска Г. Форже 3 7 4 6 9
Аустралија Б. Друет 4 4 4 6 Француска Ј. Ноа 6 6 6 4 7
6 Француска Ј. Ноа 6 6 6

Доња половина[уреди]

Група 5[уреди]

Прво коло Друго коло Треће коло Четврто коло
5 Чехословачка М. Мечирж 6 6 7
Сједињене Америчке Државе М. де Палмер 3 2 5 5 Чехословачка М. Мечирж 6 6 6
Q Аустралија М. Вудфорд 4 3 6 6 6 Q Аустралија М. Вудфорд 1 3 3
Сједињене Америчке Државе К. Џоунс 6 6 3 3 1 5 Чехословачка М. Мечирж 3 3 3
Немачка Р. Остертун 3 6 4 Шведска А. Јерид 6 6 6
Шведска А. Јерид 6 7 6 Шведска А. Јерид 6 6 3 6
Сједињене Америчке Државе Д. Ростагно 6 6 6 Сједињене Америчке Државе Д. Ростагно 0 3 6 3
Аустралија Б. Дајк 2 3 4 Шведска А. Јерид 7 7 6 6
Сједињене Америчке Државе Б. Сканлон 4 6 6 6 6 Q Савез Совјетских Социјалистичких Република А. Волков 6 5 7 4
Q Нигерија Т. Мо 6 7 2 4 4 Сједињене Америчке Државе Б. Сканлон 6 6 2
Q Сједињене Америчке Државе Л. Стефанки 4 6 3 4 Q Савез Совјетских Социјалистичких Република А. Волков 7 7 6
Q Савез Совјетских Социјалистичких Република А. Волков 6 4 6 6 Q Савез Совјетских Социјалистичких Република А. Волков 7 0 6 6
Сједињене Америчке Државе Г. Донели 6 6 5 6 12 Сједињене Америчке Државе Б. Гилберт 6 6 3 4
WC Уједињено Краљевство К. Бејли 4 7 7 7 WC Уједињено Краљевство К. Бејли 2 2 4
WC Уједињено Краљевство С. Бејл 6 4 3 12 Сједињене Америчке Државе Б. Гилберт 6 6 6
12 Сједињене Америчке Државе Б. Гилберт 7 6 6

Група 6[уреди]

Прво коло Друго коло Треће коло Четврто коло
13 Шведска Ј. Нистрем 6 6 6 6
Шведска Х. Сундстрем 2 7 4 3 13 Шведска Ј. Нистрем 6 6 6
Чехословачка Т. Шмид 6 6 6 6 Чехословачка Т. Шмид 3 1 4
Q Аустралија Д. Тајсон 4 4 7 3 13 Шведска Ј. Нистрем 7 3 0 6
Немачка А. Маурер 6 6 6 5 11 Швајцарска Ј. Хласек 5 6 6 7
Немачка К-У. Штеб 4 7 4 7 9 Немачка А. Маурер 3 6 3 3
Аустралија Џ. Фицџералд 1 4 6 Швајцарска Ј. Хласек 6 3 6 6
Швајцарска Ј. Хласек 6 6 7 Швајцарска Ј. Хласек 3 7 1 4
Италија С. Коломбо 3 5 6 4 Шведска С. Едберг 6 6 6 6
Сједињене Америчке Државе М. Ангер 6 7 7 Сједињене Америчке Државе М. Ангер 6 6 6
Немачка М. Вестфал 3 1 3 Индија Р. Кришнан 2 4 2
Индија Р. Кришнан 6 6 6 Сједињене Америчке Државе М. Ангер 6 2 2
WC Уједињено Краљевство С. Ботфилд 1 1 2 4 Шведска С. Едберг 7 6 6
Сједињене Америчке Државе М. Персел 6 6 6 Сједињене Америчке Државе М. Персел 4 3 4
Шведска С. Ериксон 0 0 0 4 Шведска С. Едберг 6 6 6
4 Шведска С. Едберг 6 6 6

Група 7[уреди]

Прво коло Друго коло Треће коло Четврто коло
8 Еквадор А. Гомез 6 6 7
Аустрија Х. Скоф 4 4 6 8 Еквадор А. Гомез 6 6 7
Сједињене Америчке Државе Џ. Кантер 7 3 4 4 Шведска У. Стенлунд 3 2 6
Шведска У. Стенлунд 6 6 6 6 8 Еквадор А. Гомез 6 6 3 7
Q Сједињене Америчке Државе К. Флак 6 6 6 Q Сједињене Америчке Државе К. Флак 4 3 6 5
Q Аргентина Р. Сад 1 4 4 Q Сједињене Америчке Државе К. Флак 3 6 7 6
Сједињене Америчке Државе Џ. Садри 6 6 6 Сједињене Америчке Државе Џ. Садри 6 3 6 3
Шведска Ј. Карлсон 1 4 1 8 Еквадор А. Гомез 5 5 5
Израел Г. Блом 6 6 6 9 Француска А. Леконт 7 7 7
Немачка П. Кинен 3 3 2 Израел Г. Блом 3 2 6 6 6
Немачка П. Војтишек 5 3 0 Канада М. Лорондо 6 6 1 3 4
Канада М. Лорондо 7 6 6 Израел Г. Блом 3 6 5
Израел А. Мансдорф 6 7 6 9 Француска А. Леконт 6 7 7
WC Уједињено Краљевство Н. Фулвуд 2 5 1 Израел А. Мансдорф 2 6 6 6 2
Сједињене Америчке Државе А. Агаси 2 1 2 9 Француска А. Леконт 6 7 2 1 6
9 Француска А. Леконт 6 6 6

Група 8[уреди]

Прво коло Друго коло Треће коло Четврто коло
16 Сједињене Америчке Државе К. Карен 7 7 6
Сједињене Америчке Државе Б. Тестерман 6 6 3 16 Сједињене Америчке Државе К. Карен 4 6 3 2
Шпанија Х. Авендано 2 1 6 4 Сједињене Америчке Државе Ј. Крик 6 3 6 6
Сједињене Америчке Државе Ј. Крик 6 6 4 6 Сједињене Америчке Државе Ј. Крик 5 6 6 6 8
Шпанија Д. де Мигел 1 1 3 Сједињене Америчке Државе С. Дејвис 7 4 7 1 6
Сједињене Америчке Државе С. Дејвис 6 6 6 Сједињене Америчке Државе С. Дејвис 6 6 6
Немачка Д. Керетић 2 3 5 WC Индија В. Амритраж 3 0 4
WC Индија В. Амритраж 6 6 7 Сједињене Америчке Државе Ј. Крик 3 6 2
Q Савез Совјетских Социјалистичких Република А. Ољховски 6 2 6 5 2 Чехословачка И. Лендл 6 7 6
WC Уједињено Краљевство Е. Касл 7 6 4 7 WC Уједињено Краљевство Е. Касл 4 6 3 4
Швајцарска Р. Штадлер 7 6 3 6 Q Сједињене Америчке Државе Р. Ренеберг 6 4 6 6
Q Сједињене Америчке Државе Р. Ренеберг 6 7 6 7 Q Сједињене Америчке Државе Р. Ренеберг 4 7 3 6
Италија П. Кане 6 6 7 6 2 Чехословачка И. Лендл 6 6 6 7
Сједињене Америчке Државе Џ. Аријас 7 2 6 3 Италија П. Кане 6 6 7 5 1
Q Немачка К. Сачеану 2 6 3 5 2 Чехословачка И. Лендл 3 7 6 7 6
2 Чехословачка И. Лендл 6 3 6 7

Извори[уреди]

Спољашње везе[уреди]