Разговор с корисником:Srdjiv

Садржај странице није подржан на другим језицима
С Википедије, слободне енциклопедије
Поздрав, Srdjiv. Добро дошли на Википедију на српском језику!
Здраво, Srdjiv. Хвала на учешћу у пројекту. Надамо се да ћете уживати у сарадњи и да ће вам боравак с нама бити пријатан.
Википедија на српском језику је слободна енциклопедија која је настала 2003. године. Од тада смо успоставили различита правила у нашој заједници. Молимо вас да oдвојите мало времена и прочитате следеће теме, пре него што почнете да уређујете Википедију.
Пет стубова Википедије
Шта је Википедија?
Помоћ
Општи приручник за уређивање Википедије
Упутства
Брзо научите да правите измене, корак по корак
Песак
За увежбавање рада на Википедији
Основни курс
Тражи персонализовану помоћ при првим покушајима
Научите како се уређује страница
Водич за уређивање страница
Ствари које не би требало да радите
Сажетак најучесталијих грешака које треба избегавати
Најчешће постављана питања
Питања која многи постављају
Правила Википедије
Правила и смернице које је усвојила заједница
Трг
Место где можете питати друге википедијанце
Дугме за аутоматски потпис
Дугме за аутоматски потпис

Молимо вас да се потписујете на страницама за разговор помоћу четири тилде (~~~~) или кликом на дугме које се налази изнад прозора за прављење измена — то даје ваше име, тренутно време и датум. Такође, молимо вас да се не потписујете у чланцима.

За слање слика на Википедију, молимо вас да прочитате:

Пре него што почнете с уређивањем чланака, молимо вас да прочитате важне напомене о писању српским језиком на Википедији.

Чланци на Википедији на српском језику могу се потпуно равноправно уређивати ћирилицом и латиницом, екавицом и ијекавицом, али није дозвољено мешање писама нити наречја у истом чланку. Измене латиницом у ћириличком тексту (и обрнуто) и измене „osisanom“ латиницом, односно ASCII-јем, биће уклоњене без одлагања.


Надамо се да ћете уживати са нама доприносећи Википедији и да ћете постати њен сталан сарадник. Уколико имате било каква питања, слободно се обратите мени или другим уредницима на некој од страница на Тргу или нам пошаљите поруку на IRC каналу. Још једном, добро дошли на Википедију, пројекат слободне енциклопедије. Срећан рад! --MilicevicBot (разговор) 18:12, 2. јул 2014. (CEST)[одговори]


Проблем са ауторским правима за датотеку Tomo2.tif[уреди извор]

Недостаје лиценца
Недостаје лиценца

Здраво, Srdjiv. Хвала ти што си послао датотеку Tomo2.tif. Међутим, на страницу са њеним описом тренутно није стављена одговарајућа лиценца, па је статус ауторских права нејасан. Задужбина Викимедија је веома пажљива када су у питању датотеке које се укључују у Википедију због закона о ауторском праву (за више информација погледај Википедијину политику ауторског права).

Носилац ауторског права је обично творац, његов послодавац или особа која је последња пренела ауторско право. Подаци о ауторском праву над датотекама се означавају коришћењем одговарајућих шаблона, односно лиценци. Три основна типа лиценци на Википедији су отворени садржај, јавно власништво и поштена употреба. На овој страни пронађи одговарајући шаблон и стави га на страницу са описом датотеке, овако: {{Име шаблона}}.

Уколико си послао и друге датотеке, размисли о томе да провериш да ли си и код њих навео извор и одговарајућу лиценцу. Списак датотека које си послао можеш да погледаш овде. Питања можеш да поставиш на страници која је за то намењена.

Напомена: Ово обавештење је информативне природе и можеш да га обришеш са своје странице за разговор, након што га прочиташ и разјасниш статус ауторских права. Датотеке без извора и одговарајуће лиценце могу бити обрисане седам дана након што су послате, као што је наведено у правилима о коришћењу датотека. Хвала. --Милићевић (разговор) 15:05, 30. јул 2014. (CEST)[одговори]


Поздрав, Што се тиче ове фотографије он спада у категорију "поштене употребе" промотивна фотографија. Ја бих њу и при уплоаду означио као такву него сам имао проблеме са уплоадом због величине самог фајла. А пошто сам нови сада не знам како да је едитујем и дам јој ту категорију. Такође није ми најјасније како функционише овај секција "разговор" па би те молио да ме упутиш не мејесто гдје могу прочитати о томе. Хвала.

--Srdjiv (разговор) 13:16, 31. јул 2014. (CEST)[одговори]

Потписи[уреди извор]

Информациона икона Поздрав и добро дошли на Википедију. Када додате садржај на страницу за разговор и странице у именском простору Википедија на којима је отворена расправа (али никада током уређивања чланка), молимо Вас да потпишете своје поруке. Постоје два начина да то урадите:

  1. Додајте четири тилде ( ~~~~ ) на крају Вашег коментара; или
  2. Са крусором постављеним на крају Вашег коментара, кликните на дугме за потписивање ( или ) које се налази изнад уређивачког прозора.

Овим ће се аутоматски убацити потпис са Вашим корисничким именом или IP адресом и временом постављања коментара. Ова информација је неопходна како би остали уредници могли лако да виде које је шта написао и када.

Хвала. --Милићевић (разговор) 12:12, 6. фебруар 2018. (CET)[одговори]