Списак победника Вуелта а Еспање

Из Википедије, слободне енциклопедије
Алберто Контадор на Вуелти 2008. године
Година Jersey gold.svg Победник Други Трећи
2015 Италија Фабио Ару Шпанија Хоакин Родригез Пољска Рафал Мајка
2014 Шпанија Алберто Контадор Уједињено Краљевство Крис Фрум Шпанија Алехандро Валверде
2013 Сједињене Америчке Државе Кристофер Хорнер Италија Винћензо Нибали Шпанија Алехандро Валверде
2012 Шпанија Алберто Контадор Шпанија Алехандро Валверде Шпанија Хоакин Родригез
2011 Шпанија Хуан Хосе Кобо Уједињено Краљевство Крис Фрум Уједињено Краљевство Бредли Вигинс
2010 Италија Винћензо Нибали Шпанија Езекијел Москера Словачка Питер Велиц
2009 Шпанија Алехандро Велверде Шпанија Самуел Санчез Аустралија Кадел Еванс
2008 Шпанија Алберто Контадор Сједињене Америчке Државе Ливај Лајпхајмер Шпанија Карлос Састре
2007 Русија Денис Меншов Шпанија Карлос Састре Шпанија Самуел Санчез
2006 Казахстан Александар Винокуров Шпанија Алехандро Велверде Казахстан Андреј Кашечкин
2005 Русија Денис Меншов Шпанија Карлос Састре Шпанија Франсиско Мансебо
2004 Шпанија Роберто Ерас Шпанија Сантијаго Перез Шпанија Франсиско Мансебо
2003 Шпанија Роберто Ерас Шпанија Исидро Нозал Шпанија Алехандро Велверде
2002 Шпанија Аитор Гонзалез Шпанија Роберто Ерас Шпанија Хосеба Белоки
2001 Шпанија Анхел Луис Касеро Шпанија Оскар Севиља Сједињене Америчке Државе Ливај Лајпхајмер
2000 Шпанија Роберто Ерас Шпанија Анхел Касеро Русија Павел Тонков
1999 Немачка Јан Улрих Шпанија И. Гонзалез де Галдеано Шпанија Роберто Ерас
1998 Шпанија Абрахам Олано Шпанија Фернандо Ескартин Шпанија Хосе Марија Хименез
1997 Швајцарска Алекс Цуле Шпанија Фернандо Ескартин Швајцарска Лоран Дифо
1996 Швајцарска Алекс Цуле Швајцарска Лоран Дифо Швајцарска Тони Ромингер
1995 Француска Лоран Жалабер Шпанија Абрахам Олано Белгија Јохан Брујнел
1994 Швајцарска Тони Ромингер Шпанија Микел Зарабеитија Шпанија Педро Делгадо
1993 Швајцарска Тони Ромингер Швајцарска Алекс Цуле Шпанија Лауделино Кубино
1992 Швајцарска Тони Ромингер Шпанија Хесус Монтоја Шпанија Педро Делгадо
1991 Шпанија Мелчор Маури Шпанија Мигел Индураин Шпанија Марино Лехарета
1990 Италија Марко Ђованети Шпанија Педро Делгадо Шпанија Анселмо Фуерте
1989 Шпанија Педро Делгадо Колумбија Фабио Пара Колумбија Оскар де Хесус Варгас
1988 Република Ирска Шон Кели Немачка Рајмунд Дицен Шпанија Анселмо Фуерте
1987 Колумбија Луис Ерера Немачка Рајмунд Дицен Француска Лоран Фињон
1986 Шпанија Алваро Пињо Уједињено Краљевство Роберт Милар Република Ирска Шон Кели
1985 Шпанија Педро Делгадо Уједињено Краљевство Роберт Милар Колумбија Пачо Родригез
1984 Француска Ерик Кариту Шпанија Алберто Фернандез Немачка Рајмунд Дицен
1983 Француска Бернар Ино Шпанија Марино Лехарета Шпанија Алберто Фернандез
1982 Шпанија Марино Лехарета Белгија Мишел Полантје Шведска Свен-Аке Нилсон
1981 Италија Ђовани Батаљин Шпанија Педро Муњоз Шпанија Висенте Белда
1980 Шпанија Фаустино Руперез Шпанија Педро Торес Белгија Клод Крикјелион
1979 Холандија Јан Јенсен Шпанија Франсиско Галдос Белгија Мишел Полантје
1978 Француска Бернар Ино Шпанија Хосе Песародона Француска Жан-Рене Берноде
1977 Белгија Фреди Мартенс Шпанија Мигел Марија Ласа Немачка Клаус Петер Талер
1976 Шпанија Хосе Песародона Шпанија Луис Окања Шпанија Хосе Назабал
1975 Шпанија Аугустин Тамамес Шпанија Доминго Перурена Шпанија Мигел Марија Ласа
1974 Шпанија Хосе Мануел Фуенте Португалија Жоаким Агостињо Француска Бернар Тевне
1973 Белгија Еди Меркс Шпанија Луис Окања Француска Бернар Тевне
1972 Шпанија Хосе Мануел Фуенте Шпанија Мигел Марија Ласа Шпанија Аугустин Тамамес
1971 Белгија Фердинанд Браке Белгија Вилфрид Давид Шпанија Луис Окања
1970 Шпанија Луис Окања Шпанија Аугустин Тамамес Белгија Херман Ван Спрингел
1969 Француска Роже Пинжеон Шпанија Луис Окања Холандија Маринус Вахтманс
1968 Италија Феличе Ђимонди Шпанија Хосе Перез-Франсес Шпанија Еусебио Велез
1967 Холандија Јан Јенсен Француска Жан-Пјер Дикас Шпанија Аурелио Гонзалез
1966 Шпанија Франсиско Габика Шпанија Еусебио Велез Шпанија Карлос Ечеварија
1965 Немачка Ролф Волфсхол Француска Ремон Пулидор Белгија Рик ван Лој
1964 Француска Ремон Пулидор Шпанија Луис Отањо Шпанија Хосе Перез-Франсес
1963 Француска Жак Анкетил Шпанија Хосе Мартин Колменарехо Шпанија Мигел Пачеко
1962 Немачка Руди Алтиг Шпанија Хосе Перез-Франсес Република Ирска Шејмус Елиот
1961 Шпанија Анхелино Солер Француска Франсоа Мае Шпанија Хосе Перез-Франсес
1960 Белгија Франс Де Мулдер Белгија Арман Деме Шпанија Мигел Пачеко
1959 Шпанија Антонио Суарез Шпанија Хосе Сегу Белгија Рик ван Лој
1958 Француска Жан Стаблински Италија Пасквале Форнара Шпанија Фернандо Манзанеке
1957 Шпанија Хесус Лороњо Шпанија Федерико Бајамонтес Шпанија Бернардо Руиз
1956 Италија Анђело Контерно Шпанија Хесус Лороњо Белгија Ремон Импанис
1955 Француска Жан Дото Шпанија Хесус Лороњо Француска Рафаел Жеминијани
1951—1954. Трка није одржавана
1950 Шпанија Емилио Родригез Шпанија Мануел Родригез Шпанија Хосе Сера
1949 Трка није одржана
1948 Шпанија Бернардо Руиз Шпанија Емилио Родригез Барос Шпанија Бернард Капо
1947 Белгија Едвард Ван Дик Шпанија Мануел Коста Шпанија Делио Родригез
1946 Шпанија Далмасио Лангарика Шпанија Хулијан Берендеро Холандија Јан Ламбрихс
1945 Шпанија Делио Родригез Шпанија Хулијан Берендеро Шпанија Хуан Химено
1943—1944. Трка није одржавана (Други светски рат)
1942 Шпанија Хулијан Берендеро Шпанија Дијего Чафер Шпанија Антонио Санчо
1941 Шпанија Хулијан Берендеро Шпанија Фермин Труеба Шпанија Хосе Хабардо
1937—1940. Трка није одржавана (Шпански грађански рат)
1936 Белгија Густаф Делор Белгија Алфонс Делор Италија Антонио Бертола
1935 Белгија Густаф Делор Шпанија Маријано Кањардо Белгија Антоан Дињеф

Класификације[уреди]

Година Jersey red.svg Брдске етапе Jersey blue.svg Трка на поене Jersey white.svg Млади такмичари Jersey orange.svg Комбиновано
2009 Француска Давид Монкутје Немачка Андре Грајпел Шпанија Алехандро Велверде
2008 Француска Давид Монкутје Белгија Грег Ван Авермат Шпанија Алберто Контадор Шпанија Алберто Контадор
2007 Русија Денис Мењшов Италија Данијеле Бенати Русија Денис Мењшов Русија Денис Мењшов
2006 Шпанија Егој Мартинез Норвешка Тор Хушовд Казахстан Александар Винокуров Казахстан Александар Винокуров
2005 Шпанија Хоаким Родригез Италија Алесандро Петаки Русија Денис Мењшов Русија Денис Мењшов
2004 Колумбија Феликс Карденас Немачка Ерик Забел Шпанија Роберто Ерас Шпанија Роберто Ерас
2003 Колумбија Феликс Карденас Немачка Ерик Забел Шпанија Алехандро Велверде Шпанија Алехандро Велверде
2002 Шпанија Аитор Оса Немачка Ерик Забел Шпанија Роберто Ерас
2001 Шпанија Хосе Марија Хименез Шпанија Хосе Марија Хименез Није се додељивала
2000 Шпанија Карлос Састре Шпанија Роберто Ерас Није се додељивала
1999 Шпанија Хосе Марија Хименез Белгија Франк Ванденбрауке Није се додељивала
1998 Шпанија Хосе Марија Хименез Италија Фабрицио Гвиди Није се додељивала
1997 Шпанија Хосе Марија Хименез Француска Лоран Жалабер Није се додељивала
1996 Швајцарска Тони Ромингер Француска Лоран Жалабер Није се додељивала
1995 Француска Лоран Жалабер Француска Лоран Жалабер Није се додељивала
1994 Француска Лик Леблан Француска Лоран Жалабер Није се додељивала
1993 Швајцарска Тони Ромингер Швајцарска Тони Ромингер Шпанија Хесус Монтоја
1992 Шпанија Карлос Ернандез Узбекистан Dschamolidin Abduschaparov Швајцарска Тони Ромингер
1991 Колумбија Луис Ерера Немачка Уве Раб Шпанија Федерико Ечаве
1990 Колумбија Мартин Фарфан Немачка Уве Раб Шпанија Федерико Ечаве
1989 Колумбија Оскар де Хесус Варгас Уједињено Краљевство Малком Елиот Колумбија Оскар де Хесус Варгас
1988 Шпанија Алваро Пињо Република Ирска Шон Кели Република Ирска Шон Кели
1987 Колумбија Луис Ерера Шпанија Алфонсо Гутијерез Француска Лоран Фињон
1986 Шпанија Хосе Луис Лагија Република Ирска Шон Кели Република Ирска Шон Кели
1985 Шпанија Хосе Луис Лагија Република Ирска Шон Кели
1984 Шпанија Фелипе Јанез Белгија Гвидо ван Калстер
1983 Шпанија Хосе Луис Лагија Шпанија Марино Лехарета
1982 Шпанија Хосе Луис Лагија Швајцарска Штефан Мутер
1981 Шпанија Хосе Луис Лагија Шпанија Франсиско-Хавијер Седена
1980 Шпанија Хуан Фернандез Република Ирска Шон Кели
1979 Шпанија Филипе Јанез Белгија Фонс де Волф
1978 Шпанија Андрес Олива Белгија Ферди ван ден Хауте
1977 Шпанија Педро Торес Белгија Фреди Мертенс
1976 Шпанија Андрес Олива Немачка Дитрих Турау
1975 Шпанија Андрес Олива Шпанија Мигел Марија Ласа
1974 Шпанија Хосе Луис Абилеира Шпанија Доминго Перурена
1973 Шпанија Хосе Луис Абилеира Белгија Еди Меркс
1972 Шпанија Хосе Мануел Фуенте Шпанија Доминго Перурена
1971 Холандија Јоп Зутемелк Француска Сирил Гимар
1970 Шпанија Аугустин Тамамес Белгија Гвидо Рејбраук
1969 Шпанија Луис Окања Белгија Рајмонд Стегманс
1968 Шпанија Франсиско Габика Холандија Јан Јенсен
1967 Шпанија Маријано Дијаз Холандија Јан Јенсен
1966 Шпанија Грегорио Сан Мигел Холандија Јос ван дер Влетен
1965 Шпанија Хулио Хименез Белгија Рик ван Лој
1964 Шпанија Хулио Хименез Шпанија Хосе Перез-Франсес
1963 Шпанија Хулио Хименез Холандија Бас Малипард
1962 Шпанија Антонио Кармани Немачка Руди Алтиг
1961 Шпанија Антонио Кармани Шпанија Антонио Суарез
1960 Шпанија Антонио Кармани Белгија Артур де Каботер
1959 Шпанија Антонио Суарез Белгија Рик ван Лој
1958 Шпанија Федерико Бајамонтес Шпанија Салвадор Ботеља
1957 Шпанија Федерико Бајамонтес Шпанија Висенте Итурат
1956 Италија Нино Дефилипис Белгија Рик Ван Стенберген
1955 Италија Ђузепе Бурати Италија Фјоренцо Мањи
1951—1954. Трка није одржавана
1950 Шпанија Емилио Родригез Барос Није се додељивала
1949. Трка није одржана
1948 Шпанија Бернардо Руиз Није се додељивала
1947 Шпанија Емилио Родригез Барос Није се додељивала
1946 Шпанија Емилио Родригез Барос Није се додељивала
1945 Шпанија Хулијан Берендеро Шпанија Делио Родригез
1943—1944. Трка није одржавана (Други светски рат)
1942 Шпанија Хулијан Берендеро
1941 Шпанија Фермин Труеба
1937—1940. Трка није одржавана (Шпански грађански рат)
1936 Шпанија Салвадор Молина
1935 Шпанија Едоардо Молинар

Види још[уреди]