Француска на Европском првенству у атлетици на отвореном 2016.
Нека имена у овом чланку нису транскрибована. Ако умете, кликните на картицу уреди и транскрибујте имена дата у изворном облику. |
Француска на Европском првенству у атлетици на отвореном 2016. | |
---|---|
ИААФ код | FRA |
Национална федерација | Атлетски савез Француске |
Веб-сајт | www |
у Амстердаму | |
Такмичара | 60 (31 м + 29 ж) |
Медаље |
|
Француска је учествовала на 23. Европском првенству 2016. одржаном у Амстердаму, Холандија, од 6. до 10. августа. Ово је било двадесет треће европско првенство на отвореном на којем је Француска учествовала, односно учествовала је на свим првенствима одржаним до данас. Репрезентацију Француске представљало је 60 спортиста (31 мушкарца и 29 жена) који су се такмичили у 30 дисциплина (15 мушких и 15 женских).
На овом првенству Француска је била 8 по броју освојених медаља са 10 медаља, 2 златне, 5 сребрних и 3 бронзане.[1] У табели успешности према броју и пласману такмичара који су учествовали у финалним такмичењима (првих 8 такмичара) Француска је са 23 учесника у финалу заузело 4. место са 105 бодова.[2]
Пл. | Земља | 1. место | 2. место | 3. место | 4. место | 5. место | 6. место | 7. место | 8. место | Бр. фин. | Бодови |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
4. | Француска | 2-16 | 5-35 | 3-18 | - | 4-16 | 3-9 | 5-10 | 1-1 | 23 | 105 |
Учесници[уреди | уреди извор]
Освајачи медаља (10)[уреди | уреди извор]
Злато (2)[уреди | уреди извор]
Сребро (5)[уреди | уреди извор]
- Марвин Рене, Стуарт Дитамби,
Микел-Меба Зезе, Жими Вико — 4 x 100 м - Флорија Геј — 400 м
- Ренел Ламот — 800 м
- Фара Анаршарси, Brigitte Ntiamoah, Мари Гајо,
Флорија Геј, Агнес Рахаролахи, Елеа Маријама Дијара — 4 x 400 м - Антоанета Нана Ђиму Ида — Седмобој
Бронза (3)[уреди | уреди извор]
Резултати[уреди | уреди извор]
Мушкарци[уреди | уреди извор]
Атлетичар | Дисциплина | Лични рекорд | Квалификације | Полуфинале | Финале | Детаљи | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Резултат | Место | Резултат | Место | Резултат | Место | ||||
Жими Вико | 100 м | 9,86 НР | Директно у полуфинале | 10,03 КВ | 1. у гр. 1 | 10,08 | [1] | ||
Стуарт Дитамби | 10,12 | 10,26 | 5. у гр. 2 | Нису се квалификовали | 13 / 34 (37) | [2] | |||
Микел-Меба Зезе | 200 м | 20,49 | 20,84 КВ | 3. у гр. 1 | 20,81 | 5. у гр. 2 | 12 / 35 | [3] | |
Маме-Ибра Ан | 400 м | 45,26 | 46,73 КВ | 2. у гр. 2 | 45,39 кв, ЛРС | 4. у гр. 2 | 45.75 | 7 / 32 | [4] |
Томас Жордјер | 45,50 | 47,14 КВ | 2. у гр. 2 | 46,24 | 5. у гр. 3 | Није се квалификовао | 17 / 32 | [5] | |
Пјер Амброаз Бос | 800 м | 1:42,53 НР | 1:48,35 КВ | 1. у гр. 1 | 1:46,45 КВ | 2. у гр. 1 | 1:45,79 | 5 / 29 (30) | [6] |
Софијан Селмуни | 1:45,94 | 1:51,32 | 3. у гр. 2 | Није се квалификовао | 27 / 29 (30) | [7] | |||
Флоријан Карваљо | 1.500 м | 3:33,47 | 3:39,73 КВ | 3 у гр. 3 | 3:47,32 | 5 / 35 (37) | [8] | ||
Брајан Кантеро | 3:36,08 | 3:43,65 | 7. у гр. 2 | Није се квалификовао | 23 / 35 (37) | [9] | |||
Морад Амдуни | 3:34,05 | 3:42,64 КВ | 2. у гр. 2 | 3:51,61 | 17 / 35 (37) | [10] | |||
5.000 м | 13:14,19 | 13:40,94 | 5 / 19 (20) | [11] | |||||
Хасан Шади | полумаратон | 1:01:38 | 1:03:43 | 7 / 84 (92) | [12] | ||||
Јоан Дуран | 1:03:43 | 1:07:32 | 53 / 84 (92) | ||||||
Romain Courcières | 1:05:02 | 1:08:42 | 66 / 84 (92) | ||||||
Демири Баску | 110 м препоне | 13,16 | Директно у полуфинале | 13,20 КВ, ЛРС | 1. у гр. 3 | 13,25 | [13] | ||
Вилем Белосјан | 13,28 | 13,28 КВ, =ЛР | 1. у гр. 2 | 13,33 | |||||
Орел Манга | 13,33 | 13,36 КВ | 2. у гр. 1 | 13,47 | 6 / 32 | ||||
Мамаду Касе Ан | 400 м препоне | 48,50 | 49,28 | 3. у гр. 2 | Није се квалификовао | 8 / 39 (40) | [14] | ||
Маједин Мекиси Бенабад | 3.000 м препреке | 8:00,09 НР | 8:31,42 КВ | 1. у гр. 1 | 8:25,63 | [15] | |||
Јоан Ковал | 8:12,53 | 8:33,51 КВ | 3. у гр. 2 | 8:30,79 | |||||
Djilali Bedrani | 8:28,34 | 8:57,27 | 11. у гр. 2 | Није се квалификовао | 22 / 24 (26) | [16] | |||
Марвин Рене | 4 х 100 м | 37,79 НР | 38,85 КВ, НРС | 3. у гр. 2 | 38,38 НРС | [17] | |||
Стуарт Дитамби | |||||||||
Микел-Меба Зезе² | |||||||||
Жими Вико² | |||||||||
Мамаду Касе Ан² | 4 х 400 м | 2:58,96 НР | 3:04,95 | 7. у гр. 2 | Нису се квалификовали | 12 / 16 | [18] | ||
Ludvy Vaillant | |||||||||
Александр Диве | |||||||||
Томас Жордјер² | |||||||||
Жозеф Станле | Скок мотком | 5,75 | 5,50 кв | 2. у гр. А | 5,30 | 13 / 27 (28) | [19] | ||
Рено Лавилени | 6,02 НР | 5,60 кв | 1. у гр. А | Без исправног скока | |||||
Кевин Меналдо | 5,81 | 5,50 кв | 3. у гр. Б | ||||||
Кафетјен Гоми | Скок удаљ | 8,26 | 7,93 кв | 4. у гр. Б | 7,84 | 7 / 24 (25) | [20] | ||
Бенжамен Компаоре | Троскок | 17,48 | 16,53 кв | 5. у гр. Б | 16,12 | 12 / 27 | [21] | ||
Аролд Кореа | 17,08 | 16,33 | 9. у гр. Б | Није се квалификовао | 14 / 27 | [22] |
- Такмичари у штафети који су обележени бројем трчали су и у појединачним дисциплинама.
Десетобој[уреди | уреди извор]
|
|
|
Жене[уреди | уреди извор]
Атлетичарка | Дисциплина | Лични рекорд | Квалификације | Полуфинале | Финале | Детаљи | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Резултат | Место | Резултат | Место | Резултат | Место | ||||
Флоријан Њафуа | 100 м | 11,19 | Директно у полуфинале | 11,32 кв, ЛР | 4. у гр. 2 | 11,36 | 7 / 31 | [25] | |
Женифер Гале | 11,25 | 11,64 кв | 4. у гр. 2 | 11,62 | 6. у гр. 2 | Није се квалификовала | 17 / 31 | [26] | |
Стела Акакпо | 11,17 | Директно у полуфинале | Дисквалификована | Није се квалификовала | |||||
Флорија Геј | 400 м | 50,84 | 51,01 КВ | 1. у гр. 1 | 51,21 | [27] | |||
Ренел Ламот | 800 м | 1:58,01 | 2:01,60 КВ | 1. у гр. 1 | 1:59,87 | 1. у гр. 2 | 2:00,19 | [28] | |
Кристел Доне | 10.000 м | 31:35,81 | 33:03,36 | 13 / 16 (18) | [29] | ||||
Жаклин Гандар | Полумаратон | 1:13:00 | 16 / 81 (90) | [30] | |||||
Лоран Пикоше | 1:11:45 | 1:15:24 | 41 / 81 (90) | ||||||
Софи Дуарте | 1:14:25 | 1:15:59 | 47 / 81 (90) | ||||||
Фани Прувост | 1:14:22 | 1:17:19 | 57 / 81 (90) | ||||||
Северин Хамел | 1:15:01 | Није завршила трку | |||||||
Сандра Гомис | 100 м препоне | 12,79 | Директно у полуфинале | 12,97 | 4. у гр. 2 | Није се квалификовала | 9 / 36 (37) | [31] | |
Синди Било | 12,56 НР | 12,91 кв | 4. у гр. 1 | 13,29 | 7 / 36 (37) | [32] | |||
Aurèlie Chaboudez | 400 м препоне | 55,51 | 56,69 КБ | 2. у гр. 3 | 57,50 | 5. у гр. 1 | Нису се квалификовале | 20 / 35 | [33] |
Фара Анаршарси | 55,84 | 56,95 КБ | 2. у гр. 4 | 57,05 | 6. у гр. 3 | 16 / 35 | |||
Маева Контион | 56,03 | 58,31 | 4. у гр. 1 | Није се квалификовала | 29 / 35 | [34] | |||
Маева Даноис | 3.000 м препреке | 9:40,19 | 9:58,73 | 5. у гр. 1 | Није се квалификовала | 21 / 26 (27) | [35] | ||
Флоријан Гнафуа | 4 х 100 м | 41,78 НР | 43,06 кв, НРС | 1. у гр. 1 | 43,05 | 6 / 15 (16) | [36] | ||
Селин Дистел-Бонет | |||||||||
Џенифер Галаис | |||||||||
Стела Акакпо² | |||||||||
Фара Анаршарси² | 4 х 400 м | 3:22,34 НР | 3:28,38 КВ, НРС | 3. у гр. 2 | 3:25,96 НРС | [37] | |||
Brigitte Ntiamoah | |||||||||
Мари Гајо | |||||||||
Флорија Геј² | |||||||||
Агнес Рахаролахи | |||||||||
Елеа Маријама Дијара | |||||||||
Жанин Асани Исуф | Троскок | 14,69 | 13,80 | 7. у гр. Б | Нису се квалификовале | 13 / 22 | [38] | ||
Руги Дијало | 14,69 | 13,58 | 9. у гр. А | 18 / 22 | |||||
Мелина Робер-Мишон | Бацање диска | 66,28 | 63,99 КВ | 3. у гр. А | 62,47 | 5 / 26 | [39] | ||
Паулина Пусе | 62,68 | 60,06 КВ | 7. у гр. Б | 59,62 | 8 / 26 | ||||
Александра Таверније | Бацање кладива | 74,39 | Без исправног скока | Није се квалификовала | [40] | ||||
Матилда Андрауд | Бацање копља | 63,54 | 55,28 | 8. у гр. Б | Није се квалификовала | 20 / 31 (34) | [41] |
- Такмичарке у штафети означене бројем учествовале су и у појединачним дисциплинама.
Седмобој[уреди | уреди извор]
Дисциплина | Антоанета Нана Ђиму[42] | |||||
---|---|---|---|---|---|---|
Лич. рек. | Резултат | Бод. | Плас. | Укупно | Плас. | |
100 м препоне | 12,96 | 13,26 ЛРС | 1.086 | 1. | 1.086 | 1. |
Скок увис | 1,83 | 1,71 | 867 | 12. | 1.953 | 5. |
Бацање кугле | 15,60 | 16,17 ЛР | 939 | 3. | 2.892 | 1. |
200 м | 24,36 | 24,92 | 894 | 9. | 3.786 | 2. |
Скок удаљ | 6,42 | 6,31 ЛРС | 946 | 4. | 4.732 | 2. |
Бацање копља | 57,27 | 51,72 | 51,72 | 4. | 5.625 | 2. |
800 м | 2:15,22 | 2:19,33 ЛРС | 833 | 12. | 6.458 | 2. |
Седмобој | 6.576 | 6.458 ЛРС |
Референце[уреди | уреди извор]
- ^ Табела освојених медаља Прибављено 30.12.2018
- ^ Табела успешности на ЕП 2016. Прибављено 30.12.2018.