Пређи на садржај

Торстен Фрингс

С Википедије, слободне енциклопедије
Торстен Фрингс
Торстен Фрингс, 2016. године
Лични подаци
Пуно име Торстен Клаус Фрингс
Датум рођења (1976-11-22)22. новембар 1976.(47 год.)
Место рођења Вирселен, Западна Немачка
Позиција Дефанзивни везни
Јуниорска каријера
1982—1988
1988—1990
1990—1994
Рот-Вајс Алсдорф
Ренанија Алсдорф
Алеманија Ахен
Сениорска каријера
Године Клуб Наст. (Гол)
1994—1997
1997
1997—2002
2002—2004
2004—2005
2005—2011
2011—2013
Алеманија Ахен
Вердер Бремен II
Вердер Бремен
Борусија Дортмунд
Бајерн Минхен
Вердер Бремен
Торонто
56
1
162
47
29
164
33
(13)
(1)
(15)
(10)
(3)
(21)
(2)
Репрезентативна каријера
1997—1998
1999—2000
2001—2009
Немачка до 21
Немачка II
Немачка
6
5
79
(1)
(0)
(10)
Тренерска каријера
2016—2017 Дармштат 98
2020—2021 Мепен

Торстен Фрингс (нем. Torsten Frings; Вирселен, 22. новембар 1976) je немачки бивши фудбалер.[1]

Трофеји[уреди | уреди извор]

Клуб

Репрезентација

Референце[уреди | уреди извор]

  1. ^ „2006 FIFA World Cup Germany: List of Players: Germany” (PDF). FIFA. 21. 3. 2014. стр. 12. Архивирано из оригинала (PDF) 10. 6. 2019. г. 

Спољашње везе[уреди | уреди извор]