ВК Нови Београд — разлика између измена

С Википедије, слободне енциклопедије
Садржај обрисан Садржај додат
сређивање
Ред 27: Ред 27:


=== Сезона 2017/2018 - Прва Б лига ===
=== Сезона 2017/2018 - Прва Б лига ===
Сезона 2017/2018 играна је по истом систему, односно две групе по 6 екипа и завршни турнир две првопласиране екипе из сваке групе. Нови Београд је поново био у групи Југ, са Сингидунумом, Дорћолом, Расином, ТЕНТ-ом и Бања Луком. Била је ово најлошија сезона у историји клуба, током које се екипа мучила. На крају је зузела последње место у својој групи са свега 2 победе и једном нерешеном утакмицом. Пошто је екипа Бања Луке кажњена због непојављивања на утакмици последњег кола са Расином, Нови Београд је заузео претпоследње место и избегао евентуално испадање у ИИ лигу.
Сезона 2017/2018 играна је по истом систему, односно две групе по 6 екипа и завршни турнир са две првопласиране екипе из сваке групе. Нови Београд је поново био у групи Југ, са Сингидунумом, Дорћолом, Расином, [[ВК Тент|ТЕНТ-ом]] и Бања Луком. Била је ово најлошија сезона у историји клуба, током које се екипа мучила. На крају је зузела последње место у својој групи са свега 2 победе и једном нерешеном утакмицом. Пошто је екипа Бања Луке кажњена због непојављивања на утакмици последњег кола са Расином, Нови Београд је заузео претпоследње место и избегао евентуално испадање у нижи ранг.


=== Сезона 2018/2019 - Прва Б лига ===
=== Сезона 2018/2019 - Прва Б лига ===

Верзија на датум 12. новембар 2021. у 19:18

ВК Нови Београд 11. април
НадимциВукови
Основано13. фебруар 2015. год.; пре 9 година (2015-02-13)
СтадионСЦ 11. април
ПредсједникСрбија Никола Малбаша
ТренерСрбија Владимир Вујасиновић
ЛигаСуперлига
Куп Србије
Јадранска лига
Лига шампиона
Веб-сајтwww.novibeogradklub.rs


Ватерполо клуб Нови Београд основан је 2015. године у оквиру Клуба пливачких спортова Нови Београд и поред кога су такође основани Пливачки клуб и Женски ватерполо клуб. Један од оснивача клуба био је прослављени ватерполиста Александар Шапић, а први шеф струке и тренер првог тима био је такође славни ватерполо репрезентативац СФРЈ, Горан Рађеновић. У оквиру клуба постоји рекреативно и професионално бављење пливањем као и мушким и женским ватерполом.

Такмичарске сезоне

Сезона 2015/2016 - Прва Б лига

ВК Нови Београд, први грб клуба

Већ прве сезоне је окупљена екипа састављена од младих играча од око 17-18 година старости, коју је предводио прослављени ватерполо репрезентативац Горан Рађеновић. У јединственој Првој Б лиги коју је у сезни 2015/2016 чинило 9 клубова укључујући и гостујућу екипу Бања Луке, Нови Београд је заузео солидно 6. место. Остаће забележено да су ватерполисти Новог Београда у првој утакмици победили Бања Луку са 15:12, а у другој на гостовању екипи Валиса у Ваљеву, такође забележили победу од 14:18. На крају сезоне су на 16 одиграних утакмица забележили 5 победа и 11 пораза.

Сезона 2016/2017 - Прва Б лига

У сезони 2016/2017, Прва Б лига је била подељена у две групе, а Нови Београд се налазио у групи Југ, са Радничким из Крагујевца, Расином из Крушевца, Гочом из Врњачке Бање, Сингидунумом и Дорћолом из Београда. У овој групи, али и целој лиги доминирао је Раднички, који је на крају остварио све победе. Нови Београд се борио за другу позицију, која је водила на завршни турнир Прве Б лиге. Након првог дела сезоне, Раднички је водио са 15 освојених бодова, док су Нови Београд и Дорћол освојили по 10. Други део сезоне у врло изједначеној конкуренцији донео је пуно преокрета.

У првом колу другог дела, Нови Београд је одиграо нерешено против Расине у Крушевцу, затим је у другом колу пропуштена велика прилика да се победи Раднички, што би готово извесно обезбедило друго место. Онда је уследио још један пораз, овог пута од Сингидунума, али и победа у гостима против Дорћола.

Пред последње коло Нови Београд је био на другом месту са 14 бодова, Дорћол је имао 13, Сингидунум 12. Нови Београд је играо против последњепласираног Гоча на свом базену, који до тада није имао ни један бод. Међутим, Нови Београд је одиграо само нерешено, а Сингидунум је победио Дорћол и због бољег скора, Сингидунум је заузео 2. место и пласирао се на завршни турнир.

Сезона 2017/2018 - Прва Б лига

Сезона 2017/2018 играна је по истом систему, односно две групе по 6 екипа и завршни турнир са две првопласиране екипе из сваке групе. Нови Београд је поново био у групи Југ, са Сингидунумом, Дорћолом, Расином, ТЕНТ-ом и Бања Луком. Била је ово најлошија сезона у историји клуба, током које се екипа мучила. На крају је зузела последње место у својој групи са свега 2 победе и једном нерешеном утакмицом. Пошто је екипа Бања Луке кажњена због непојављивања на утакмици последњег кола са Расином, Нови Београд је заузео претпоследње место и избегао евентуално испадање у нижи ранг.

Сезона 2018/2019 - Прва Б лига

Сезона 2018/2019 играна је поново као јединствена лига од 9 клубова и тада почиње постепени успон клуба. У првом делу играло се по једнокружном бод систему, док су у другом делу сезоне екипе према пласману биле подељене у групу за пласман од 1-5. места и од 6-9. места. У дугу фазу су се преносили бодови из првог дела, али само из утакмица са ривалима који су били у истој групи. У борбама за пласман поново се играо једнокружни бод систем, са обрнутим домаћинствима у односу на први део.

Нови Београд је у ову сезону ушао са амбицијама да се коначно избори пласман у Прву А лигу. Пред почетак сезоне склопљен је споразум са Партизаном, по коме су из овог клуба послати млади играчи рођени 2002. године који би се калили у Новом Београду. Промењено је и име клуба у Партизан Нови Београд. У првих пет кола и четири одигране утакмице, остварене су три победе и реми против Дорћола, а онда је у 6. колу дошао Спартак, један од главних фаворита за прво место. Веома слаба игра младог тима резултирала је поразом од 18:10, али је значила и прекретницу за даљи ток сезоне. Екипу после ове утакмице преузима Александар Шапић као први тренер. До краја првог дела остварене су три победе, а заостатак за Спартаком је износио 3 бода.

У полусезони долази до раскида уговора са Партизаном јер нису испоштоване све ставке уговора, а клуб поново мења име у Нови Београд 11. април. Из иностранства долази Никола Николов на позицији центра. Већ у другом колу наствка сезоне, Нови Београд одлази на гостовање Спартаку, без Николова и практично иста екипа која је у првом делу убедљиво поражена, успева да победи Спартак у Суботици са 9:8. До краја међутим није било киксева ни једне екипе и Спартак завршава као победник Прве Б лиге због бољег међусобног скора.

Нови Београд у баражу побеђује Дунав из Новог Сада у оба меча и на тај начин обезбеђује пласман у Прву А лигу.

Сезона 2019/2020 - Прва А лига

Владимир Вујасиновић, Промоција Владимира Вујасиновића за тренера ВК Нови Београд

Током лета се наставља са јачањем тима, али и стручног штаба. Из иностранства клуб доводи репрезентативног голмана Димитрија Ристичевића, а такође долазе искусни Ђорђе Филиповић из Земуна, Никола Бурсаћ, Петар Томић, Марко Манојловић, Матеја Асановић, Аустралијанац Чарлс Негус. Велико изненађење за домаћу ватерполо јавност представљало је промовисање Владимира Вујасиновића за првог тренера.

У првом делу сезоне 2019/2020] екипа је остварила свих 7 победа, а једини неизвестан меч је био против екипе Старог Града у 7. колу, коју је Нови Београд добио са 9:8. У осмини финала купа, побеђен је Земун у неизвесној утакмици са 7:6, али није изборен пласман на Ф4 Купа Србије, јер је у четвртфиналу бољи био Партизан на Бањици.

У другом делу сезоне екипа је наставила са победама и заузела прво место са свих 14 победа. По пропозицијама, екипа је у наставку требало да игра Суперлигу од 7-10. места, чији победник би изборио пласман у II јадранску лигу у наредној сезони, али је сезона прекинута због избијања пандемије ковида 19.

Сезона 2020/2021 - Суперлига

ВК Нови Београд, Промоција тима ВК Нови Београд за сезону 2020/2021

Због неизвесности око развоја ситуације са пандемијом, одлучено је да се Јадранска лига у сезони 2020/2021 не игра или ако услови дозволе да се игра у форми турнира. Ово је значило да ће се после дуже времена, у сезони 2020/2021 играти јединствена Суперлига Србије у којој се нашао и Нови Београд, а лигу је чинило укупно 10 клубова.

Пред почетак нове сезоне екипа је појачана звучним именима, од којих су најпознатија Милош Ћук и Драшко Гогов. Осим њих дошли су и Марко Аврамовић, Александар Радановић, Никола Радуловић, Мартиновић Василије, голман Матија Влаховић, Петар Митровић, а нешто касније су дошли Алекса Петровски и Грузијац Ника Шушиашвили. Екипу су напустили само Марко Манојловић и Чарлс Негус. Са највећим бројем тренутних и бивших репрезентативаца, Нови Београд је пред почетак сезоне важио за једног од највећих фаворита[1] за домаће трофеје поред Шапца, Радничког и Црвене Звезде.

Осим домаћих такмичења, клуб је добио прилику да заигра и у Евро Купу, после одустајања Партизана.

Почетком сезоне стручном штабу се прикључио и Александар Ћирић, док је за спортског директора у новебру промовисан Александар Шоштар, чиме је клуб наставио да поред играчког кадра појачава струку, али и организацију.

У првом делу Суперлиге Нови Београд је заузео прво место, освојивши незваничну титулу јесењег првака, са 8 победа и једном нерешеном утакмицом, освојивши два бода више од другопласираног Радничког. У три кључне утакмице, Нови Београд је победио Раднички на свом базену у ИИ колу, одиграо на гостовању код Црвене Звезде нерешено и победио Шабац у последњем колу на гостовању.

У квалификацијама за Евро Куп, Нови Београд је био домаћин групе Х, у којој су још играли Орадеа из Румуније и Синтез Казан из Русије. Забележена је победа против Орадее и минималан пораз у неизвесној утакмици портив Синтеза, али је изборен пласман у осминуфинала. Као ривал у осмини финала извучен је грчки Воулиагмени.

Главни циљ првог дела сезоне свакако је представљао пласман на финални турнир Купа Србије и покушај да се освоји први трофеј у историји клуба. После лагане победе против Валиса у осмини финала, жреб је хтео да се у четвртфиналу састану Нови Београд и Шабац, а Нови Београд је изборио победу и пласман на Ф4. Поново је жреб био немилосрдан и у полуфиналу су се састали Нови Београд и Раднички, док су други пар чинили Партизан и Црвена Звезда. Нови Београд је одрлично отворио утакмицу, добио прву четвртину са 4:1, примивши гол у последњој секунди. У наствку међутим, Раднички је добио II четвртину са огромних 8:2 и до краја сачувао предност.

Током зимског прелазног рока Нови Београд се неочекивано појачао из редова Шапца, доласком леворуког Филипа Гардашевића[2], једног од најбољих стрелаца дотадашњег дела првенства. Међутим, други део сезоне је показао је потребно још времена да екипа сазри.

Календар такмичења је хтео да прва утакмица клуба у другом делу сезоне будео дуел осмине-финала Евро купа, против грчког Вуљагменија. Прва утакмица одриграна у Београду, завршена је нерешеним резултатом 7:7, после вођства Грка током већег дела утакмице, и чак три гола предности у последњој четвртини. Недељу дана касније у Атини, Грци су победили са 8:7, мада је Нови Београд водио два пута у последњем периоду. На крају је један гол одлучио о пласману даље.

Ствари нису функционисале ни у Првенству Србије. У другом делу је клуб претрпео три пораза. Већ на почетку од Радничког у Крагујеву, средином другог дела потпуно изненађујуће од Војводине у Новом Саду, а у последњем колу у мечу који није одлучивао о пласману од Шапца у Београду. Пре тога је побеђена Црвена Звезда па је друго место пред доигравање било обезбеђено.

Ипак, екипа се подигла у доигравању и у четврт-финалу је савладан лако и очекивано Земун, а у полу-финалу Црвена Звезда са 2:0 у победама. Следило је велико финале са Радничким. У првој утакмици у Крагујевцу Нови Београд је био бољи и чини се тада пропустио прилику за освајање титуле. Водио тим Владимира Вујасиновића током скоро читавог тока меча, а у последњој четвртини са 7:5. Међутим, утакмица је завршена нерешено, а победника су одлучили петерци у којима су Крагујевчани били бољи и повели са 1:0.

У другој утакмици Нови Београд је сигурном игром дошао до изједначења у серији, обезбедивши мајсторицу у Крагујевцу. У трећој утакмици се водила равноправна борба до пред крај треће четвртине када се Раднички одлепио на два гола разлике, а затим додатно увећао вођство на почеку четвртог периода, забележивши сигурну победу за прву титулу[3] у исторји клуба, после неколико изгубљених финала.

Крајем марта је објављено да је Хановер одустао од организације завршног турнира ЛЕН Лиге шампиона и да је организацију[4] преузео ВК Нови Београд и Град Београд, уједно добивши организацију завршног турнира и за сезоне 2022. и 2023. Самим добијањем организације, клубу је загарантовано учешће на та два завршна турнира, али ништа није препуштено случају. По завршетку Ф8 2021, клуб је саоштио да су за сезону 2021/2022 потписани уговори са бројним појачањима, Душаном Мандићем[5], браћом Пијетловић Душком и Гојком, браћом Рашовић Страхињом и Виктором, Николом Јакшићем, Ђорђем Вучинићем, Радомиром Драшовићем и грчким репрезентативцем Angelosom Vlachopoulosom. Сва ова појачања су обећавала не само учешће на завршном турниру, већ и борбу за сам пехар.

Табела Суперлиге 2020/2021

Поз Клуб Оди Поб Нер Изг ДГ ПГ +/- Бод
1
КВК Раднички
18
17
0
1
268
142
+126
51
2
ВК Нови Београд
18
14
1
3
244
122
+122
43
3
БВК Црвена Звезда
18
13
2
3
219
150
+69
41
4
ВК Шабац
18
13
1
4
257
144
+113
40
5
ВК Војводина
18
10
0
8
166
168
-2
30
6
ВК Партизан
18
9
0
9
204
189
+22
27
7
ВК Земун
18
5
1
12
161
213
-52
16
8
ВК Наис
18
3
2
13
132
213
-81
11
9
ВК Стари Град
18
1
2
15
143
283
-140
5
10
ВК Бањица
18
0
1
17
110
287
-140
1

Оди = Одиграни мечеви; Поб = Побеђени мечеви; Нер = Нерешени мећеви; Пор = Изгибљени мечеви; ДГ = Дати голови; ПГ = Примљени голови; +/- = Гол-разлика; Бод = Бодови

Доигравање Супер лиге 2020/2021

Четвртфинале:

ВК Земун2–14ВК Нови Београд
СЦ "11. април", Београд
Судија: М. Стефановић, Л. Анђелић
ВК Нови Београд20–6ВК Земун
СЦ "11. април", Београд
Судија: Г. Јованчевић, Д. Балажевић

У четвртфиналу доигравања игране су две утакмице по куп систему.

Полуфинале:

ВК Нови Београд12–6 (1:0)БВК Црвена Звезда
СЦ "11. април", Београд
Судија: И. Виријевић, И. Раковић
БВК Црвена Звезда11–12 (0:2)ВК Нови Београд
Судија: И. Раковић, В. Путниковић

У полуфиналу доигравања играло се на две победе.

Финале:

I утакмица
КВК Раднички7–7 (1:0)ВК Нови Београд
Пенали
4:3
СЦ "Парк", Крагујевац
Судија: И. Раковић, И. Виријевић
II утакмица
ВК Нови Београд14–11 (1:1)КВК Раднички
СЦ "11. април", Београд
Судија: В. Миловић, В. Путниковић
III утакмица
КВК Раднички13–9 (2:1)ВК Нови Београд
СЦ "Парк", Крагујевац
Судија: А. Станојевић, Л. Анђелић

У финалу доигравања играло се на две победе.

Састав првог тима у сезони 2020/2021

Играчи ВК Нови Београд у сезони 2020/2021, септембар 2020
Број Играч
1 Србија Асановић Матија
2 Србија Аврамовић Марко
3 Србија Бурсаћ Никола
4 Србија Бурсаћ Вукашин
5 Србија Ћук Милош
6 Србија Драшковић Матија
7 Србија Филиповић Ђорђе
8 Црна Гора Гардашевић Филип
9 Србија Гогов Драшко
10 Србија Мартиновић Василије
11 Србија Митровић Петар
12 Србија Николов Никола
13 Србија Петровски Алекса
14 Србија Радуловић Никола
15 Србија Ристичевић Никола
16 Грузија Шушиашвили Ника
17 Србија Томић Петар
18 Србија Влаховић Матија
19 Србија Жежељ Матија
Тренер: Србија Владимир Вујасиновић
Помоћни тренер: Србија Александар Шапић
Помоћни тренер: Србија Александар Ћирић

Сезона 2021/2022

ВК Нови Београд, Промоција I тима ВК Нови Београд за сезону 2021/2022

Промоција I тима за сезону 2021/2022[6] као и млађих категорија клуба, одржана је 2.10.2021. године, али је стварање екипе започето много раније. На крају је играчки кадар био више него импресиван. Клуб је такође наставио да се појачава и организационо довођењем прослављених репрезентативаца Слободана Сора и Дениса Шефика. Јак тим значио је највеће амбиције, од чега нико у клубу није бежао, а клуб се у наступајућој сезони такмичио на четири фронта: Суперлига и Куп Србије, Регионална лига и Лига шампиона, где је клуб уједно и домаћин завршног турнира у наредне две године и амбицијама да се у те две године освоји трофеј.

Суперлига 2021/2022 - табела и резултати

Поз Клуб Оди Поб Нер Изг ДГ ПГ +/- Бод РКГ НБГ ЦЗВ ШАБ ВОЈ ПАР ЗЕМ НАИ ПРО ВАЛ
1
ВК Нови Београд
6
6
0
0
131
41
+90
18
18:14
18:10
32:1
20:7
2
КВК Раднички
6
5
0
1
95
52
+43
15
17:5
21:8
13:5
3
ВК Партизан
6
5
0
1
82
58
+24
15
6:20
15:10
19:4
4
ВК Шабац
6
4
0
2
71
70
+1
12
15:10
11:8
5
ВК Валис
6
3
1
2
66
66
0
10
11:11
13:9
10:9
6
БВК Црвена Звезда
6
3
0
3
74
61
+13
9
8:10
11:9
10:11
17:7
7
ВК Пролетер
6
1
1
4
46
63
-17
4
9:10
7:5
8
ВК Војводина
6
1
1
4
62
81
-19
4
8:16
16:7
9
ВК Земун
6
0
1
5
42
97
-55
1
8:20
3:23
6:15
9:9
10
ВК Наис
6
0
0
6
33
113
-80
0
6:18
11:20
6:17

Оди = Одиграни мечеви; Поб = Побеђени мечеви; Нер = Нерешени мећеви; Пор = Изгубљени мечеви; ДГ = Дати голови; ПГ = Примљени голови; +/- = Гол-разлика; Бод = Бодови

ЛЕН Лига шампиона 2021/2022 - Табела Групе А и резултати

У дебитантској утакмици у ЛЕН лиги шампиона[7], коју је ВК Нови Београд одиграо 26.10.2021. на свом базену против Радничког из Крагујевац, забележена је прва победа резултатом 16:10 и исписана прва страница у историји клуба, која се односи на најјаче клупско такмичење.

Поз Клуб Оди Поб Нер Изг ДГ ПГ +/- Бод Пласман Мађарска
ФТЦ
Шпанија
БАР
Грчка
ОЛИ
Грузија
ДТБ
Србија
НБГ
Србија
РКГ
Италија
БРЕ
Хрватска
ЈАД
1
Грчка Олимпијакос
1
1
0
0
20
9
+11
3
ф8
_:_
_:_
20:9
_:_
_:_
_:_
_:_
2
Србија Нови Београд °
1
1
0
0
16
10
+6
3
ф8
_:_
_:_
_:_
_:_
16:10
_:_
_:_
3
Шпанија Барселонета
1
1
0
0
11
6
+5
3
ф8
_:_
_:_
_:_
_:_
_:_
_:_
11:6
4
Италија Бреша
1
0
1
0
8
8
0
1
ф8
8:8
_:_
_:_
_:_
_:_
_:_
_:_
5
Мађарска Ференцварош
1
0
1
0
8
8
0
1
_:_
_:_
_:_
_:_
_:_
_:_
_:_
6
Хрватска Јадран Сплит
1
0
0
1
6
11
-5
0
_:_
_:_
_:_
_:_
_:_
_:_
_:_
7
Србија Раднички КГ
1
0
0
1
10
16
-6
0
_:_
_:_
_:_
_:_
_:_
_:_
_:_
8
Грузија Динамо Тбилиси
1
0
0
1
9
20
-11
0
_:_
_:_
_:_
_:_
_:_
_:_
_:_

° - Нови Београд као организатор финалног турна има загарантовано учешће.

Састав првог тима у сезони 2021/2022

Број
Играч
Суперлига Јадранска лига Лига шампиона Куп Србије
ОД.УТ.
ГОЛ.
ОД.УТ.
ГОЛ.
ОД.УТ.
ГОЛ.
ОД.УТ.
ГОЛ.
1
Србија Пијетловић Гојко
5
-
-
-
1
-
-
-
2
Србија Рашовић Страхиња
6
26
-
-
1
4
-
-
3
Србија Мандић Душан
6
15
-
-
1
2
-
-
4
Србија Томић Петар
2
-
-
-
-
-
-
-
5
Србија Вучинић Ђорђе
6
14
-
-
1
-
-
-
6
Србија Пијетловић Душко
5
13
-
-
1
-
-
-
7
Србија Мартиновић Василије
6
6
-
-
-
-
-
-
8
Србија Јакшић Никола
6
9
-
-
1
5
-
-
9
Црна Гора Перковић Мирослав
6
6
-
-
1
1
-
-
10
Грчка Влахопоулос Ангелос
6
11
-
-
1
1
-
-
11
Србија Драшовић Радомир
6
10
-
-
1
-
-
-
12
Србија Гогов Драшко
2
5
-
-
1
1
-
-
13
Бразил Фернандез Жоао Педро
6
-
-
-
1
-
-
-
14
Грузија Шушиашвили Ника
6
15
-
-
1
2
-
-
15
Србија Влаховић Матија
1
-
-
-
-
-
-
-
16
Србија Рашовић Виктор
2
1
-
-
1
-
-
-
Тренер: Србија Владимир Вујасиновић
Помоћни тренер: Србија Александар Шапић
Помоћни тренер: Србија Ђорђе Филиповић

ОД.УТ. = Број одиграних утакмица; ГОЛ. = Број постигнутих голова.

Резултати по сезонама

Успеси

Такмичење Број учешћа Најбољи пласман Година
Првенство Србије
2
2
2020/21
Куп Србије
2
полуфинале
2020/21
Куп Европе
1
осминафинала
2020/21
Лига шампиона
1
-
2021/22

Награде

Референце

  1. ^ ВК Нови Београд представио тим: Циљ је дупла круна Архивирано на сајту Wayback Machine (31. октобар 2020), zurnal.rs, 24.09.2020.
  2. ^ Stigao Gardašević: Novi Beograd se pojačao u Šapcu Архивирано на сајту Wayback Machine (8. октобар 2021), www.direktno.rs, 27.01.2021.
  3. ^ Radnički je šampion Srbije! Архивирано на сајту Wayback Machine (8. октобар 2021), total-waterpolo.com, 02.06.2021.
  4. ^ Confirmed: Champions League F8 will be held in Belgrade in 2021, 2022, and 2023 Архивирано на сајту Wayback Machine (8. октобар 2021), total-waterpolo.com, 24.03.2021.
  5. ^ Dusan Mandic arrives at Novi Beograd, along with several Serbian aces Архивирано на сајту Wayback Machine (8. октобар 2021), total-waterpolo.com, 06.06.2021.
  6. ^ Novi Beograd spektaklom najavio novu sezonu Архивирано на сајту Wayback Machine (8. октобар 2021), www.direktno.rs, 02.10.2021.
  7. ^ Победа на дебију у Лиги шампиона Архивирано на сајту Wayback Machine (27. октобар 2021), www.vaterpolovesti.com, 26.10.2021.

Спољашње везе