Списак освајача олимпијских медаља за Аустралију

Из Википедије, слободне енциклопедије
Иди на навигацију Иди на претрагу
Олимпијски прстенови

AUT

AUT

Спортисти Аустралије учествовали су на свим Летњим олимпијским играма од 1896. до 2012. године. На Играма 1908. и 1912. спортисти Аустралије и Новог Зеладс наступали су заједно под под именом Аустралазија. Освојено је укупно 507 олимпијских медаља: 146 златних, 164. сребрне и 177 бронзаних. Само на Играма 1904. у Сент Луису, остали су без освојених медаља.

Зимске олимпијске игре 1924, 1928. и 1932, Аустралија је пропустила. Дебитовала је у 1936. у Гармиш-Партенкирхену следеће пропустила а од 1952. у Ослу редован је учесник. На зимским играма нису поновили успех за летњих игара, освојивши укупно 12 медаља: 5 златних, 3 сребрне и 4. бронзане.

На летњим олимпијским играма такмичили су се у 34 спорта, а у 23 су освајали медаље, а на зимским у 14 спортова а у 4 су освајали медаље.

Освојене медаље по олимпијским играма[уреди]

Освајачи олимпијских медаља на Летњим олимпијским играма[уреди]

Bronze medal olympic.svg Бронзане медаље[уреди]

Бр. Име(на) Игре Спорт Дициплина Ж М
1. Стенли Роули 1900. Париз Атлетика 60 м - М
2. 100 м - М
3. 200 м - М
4. Frank Beaurepaire
Хенри Хај
Вилијам Хералд
Иван Стедман
Кит Керкланд
1920. Антверпен Пливање 4 х 200 м слободно - М
5. Frank Beaurepaire 1924. Париз 1.500 м слободно - М
6. Бој Чарлтон 400 м слободно - М
7. Дунк Греј 1928. Амстердам Бициклизам 1.000 м хронометар - М
8. Еди Скарф 1932. Лос Анђелес Рвање - 87 кг - М
9. Џек Меткалф 1936. Париз Атлетика троскок - М
10. Ширли Стрикланд 1948. Лондон Атлетика 100 м Ж -
11. 80 м препоне Ж -
12. Џон Маршал Пливање 400 м слободно - М
13. Џуди-Џој Дејвис 200 м леђно Ж -
14. Џим Армстронг Рвање - 87 кг - М
15. Ширли Стрикланд 1952. Хелсинки Атлетика 100 м Ж -
16. Боб Тининг, Ернест Чапман
Нимрод Гринвуд, Дејвид Андерсон
Џеф Вилијамсон, Мервин Финли
Едвард Пејн, Фил Кејзер
Том Чесел корм.
Веслање осмерац - М
17. Верн Барберис Дизање тегова - 67,5 кг - М
18. Мерлин Метјуз 1956. Мелбурн Атлетика 100 м Ж -
19. 200 м Ж -
20. Норма Тровер 80 м препоне Ж -
21. Хектор Хоган 100 м - М
22. Џон Ланди 1.500 м - М
23. Алан Лоренс 10.000 м - М
24. Гари Чапман Пливање 400 м слободно - М
25. Фејт Лич 100 м слободно Ж -
26. Мари Рајли
Мерв Вудс
Веслање дубл скул - М
27. Мајкл Ејкман, Дејвид Бојкет
Фред Бенфилд, Jim Howden
Гарт Мантон, Волтер Хауел
Ејдријан Монгер,Брајан Дојл
Харолд Хјуит корм.
осмерац - М
28. Кевин Хоган Бокс велтер ( - 67 кг) - М
29. Dick Ploog Бициклизам спринт - М
30. Денис Грин
Волтер Браун
Кајак и кану К-2 10.000 м - М
31. Џок Стурок
Devereaux Mytton
Даг Бакстон
Једрење класа 5,5 м) - М
32. Џон Конрад 1960. Римн Пливање 400 м слободно - М
33. Jan Andrew 100 м делфин - М
34. Дејвид Диксон
Џон Девит
Мари Роуз
Џон Конрад
Џон Ригби*
Алан Вуд*
4 х 200 м слободно - М
35. Оливер Тејлор Бокс бантам (- 54 кг.) - М
36. Тони Мадиган полутешка (-81 кг) - М
37. Дејвид Пауер Атлетика 10.000 м - М
38. Рон Кларк 1964. Токио 10.000 м - М
39. Мерилин Блек 200 м Ж
40. Џуди Амур-Полок 400 м Ж
41. Пам Килборн-Рајан 80 м препоне Ж
42. Мервин Кросман, Пол Диринг
Рејмонд Еванс, Робин Ходер
Џон Макбрајд, Доналд Маквотерс
Патрик Нилан, Ерик Пирс
Џулијан Пирс, Дезмонд Пајпер
Доналд Смарт, Ентони Вотерс
Грејам Вуд, Брајан Гленкрос
Хокеј на трави хокеј - М
43. Теодор Бороновскис Џудо апсолутна - М
44. Алан Вуд Пливање 400 м слободно - М
45. 1.500 м слободно - М
46. Дејвид Диксон
Питер Доук
Џон Рајанд
Роберт Виндл
4 х 100 м слободно - М
47. Питер Рејнолдс
Ијан О'Брајен
Кевин Бери
Дејвид Диксон
Питер Тонкин*
4 х 100 м мешовито - М
48. Џени Лами 1968. Мексико Сити Атлетика 200 м Ж -
49. Грег Бро Пливање 1.500 м слободно - М
50. Грег Роџерс
Роберт Кјузак
Боб Виндл
Мајк Венден
4 х 200 м слободно - М
51. Карен Мора 400 м слободно Ж -
52. Вејн Ројкрофт
Брајан Кобкрофт
Бил Ројкрофт
Џејмс Сканлон
Коњички спорт коњички вишебој екипно - М
53. Шејн Гулд 1972. Минхен Пливање 100 м слободно Ж -
54. Беверли Вајтфилд 100 м прсно Ж -
55. Стив Холанд 1976. Монтреал 100 м слободно М
56. Вејн Ројкрофт
Марвин Бенет
Бил Ројкрофт
Денис Пигот
Коњички спорт коњички вишебој екипно - М
57. Џон Бертран Једрење звезда - М
58. Ијан Браун
Ијан Роф
класа 470 - М
59. Graeme Brewer 1980. Москва Пливање 100 м слободно - М
60. Макс Мецкер 1.500 м слободно - М
61. Марк Кери 200 м леђно - М
62. Питер Еванс 100 м прсно - М
63. Мишел Форд 800 м слободно Ж -
64. Џастин Лемберг 1984. Лос Анђелес Пливање 400 м слободно - М
65. Питер Еванс 100 м прсно - М
66. Глен Буканан 100 м делфин - М
67. Роб Вудхаус 400 м мешовито - М
68. Марк Кери
Питер Еванс
Глен Буканан
Марк Стоквел
Jon Sieben*
Нил Брукс*
4 х 100 м мешовито - М
69. Мишел Пирсон 200 м мешовито Ж -
70. Мерилин Блек Атлетика бацање кугле Ж
71. Кристофер Кернс
Џон Андерсон
Једрење торнадо - М
72. Бери Кели
Грант Кени
Кјак и кану К-2 1000 м - М
73. Крејг Милер, Клајд Хефер
Сем Патен, Tim Willoughby
Ијан Едмундс, Jim Battersby
Ion Popa, Стив Еванс
Gavin Thredgold корм.
Веслање осмерац - М
74. Робин Греј-Гарднер, Карен Бранкур
Сју Чампан, Марго Фостер
Сузан Ли корм.
Четверац са кормиларом Ж -
75. Патриша Денч Стрељаштво 25 м пиштољ Ж
76. Брет Датон
Вејн Макарни
Стивен Макглајде
Дин Вуд
Скот Макгрори
1988. Сеул Бициклизам дохватна вожња - М
77. Гери Нејвонд спринт - М
78. Џули Мари Макдоналд Пливање 800 м слободно Ж
79. Питер Фостер
Келвин Грејам
Кјак и кану К-2 1000 м - М
80. Елизабет Смајли
Венди Тернбул
Тенис парови Ж -
81. Хајли Луис 1992. Барселона Пливање 400 м слободно Ж -
82. Никол Ливингстон-Стивенсон 200 м леђно Ж -
83. Сузи О'Нил 200 м делфин Ж -
84. Сем Рајли 200 м прсно - М
85. Фил Роџерс 200 м прсно - М
86. Келвин Грејам
Ијан Роулинг
Стив Вуд
Рамон Андерсон
Кјак и кану К-4 1.000 м - М
87. Данијела Костијан Атлетика диск Ж -
88. Тим Форсајт вис - М
89. Никол Братке
Рејчел Маквилан
Тенис парови Ж -
90. Мич Бут
Џон Форбс
Једрење Торнадо - М
91. Ларс Клепич даска - М
  • Пливачи у штафетама означени звездицом нису пливали у финалу, али су добили медаљу.

Спољашње везе[уреди]