Европско првенство у кошарци 2017.

Из Википедије, слободне енциклопедије
Европско првенство у кошарци 2017.
EuroBasket 2017
EuroBasket 2017 logo.png
Домаћин  Финска
 Израел
 Румунија
 Турска
Време одржавања 31. август17. септембар 2017.
Екипа 24
Дворане 580 (у 4 града из 4 земље)
Шампиони Словенија Словенија

Европско првенство у кошарци 2017. (Еуробаскет 2017) је било 40. по реду европско кошаркашко првенство за мушкарце које је одржано од 31. августа до 17. септембра 2017. године. Одржало се у Финској, Израелу, Румунији и Турској. После Еуробаскета 2017, Европска првенства ће се одржавати сваке 4 године као и Светска првенства у кошарци.[1]

Градови домаћини[уреди]

Први круг Други круг и завршница
Финска Хелсинки Израел Тел Авив Румунија Клуж-Напока Турска Истанбул Турска Истанбул
Хартвал арена
Капацитет: 14.000
Менора Мивтахим арена
Капацитет: 11.000
Поливалент хала
Капацитет: 7.308
Спортска арена Улкер
Капацитет: 13.000
Синан Ердем Дом
Капацитет: 16.000
Hartwall arena.jpg
NokiaArena-TelAviv.jpg Cluj Polyvalent Hall 2.jpg EuroBasket 2017 Serbia vs Turkey, 2017-09-04 (2).jpg
EuroBasket 2017 Top 16 Spain vs Turkey, 2017-09-10.jpg

Систем такмичења[уреди]

Укупно 24 квалификоване репрезентације ће бити подељене у 4 групе по 6 репрезентација, где ће прве 4 репрезентације из сваке групе бити квалификовани у други круг (завршницу).[2]

Учесници[уреди]

Такмичење Датум Број тимова Квалификовани
Земља домаћин 11. децембар 2015. 4 Застава Финске Финска
Застава Израела Израел
Застава Румуније Румунија
Застава Турске Турска
Репрезентације квалификоване учешћем на Европском првенству 2015. (првих 9 пласираних) 20. септембар 2015. 9 Застава Шпаније Шпанија
Застава Литваније Литванија
Застава Француске Француска
Застава Србије Србија
Застава Грчке Грчка
Застава Италије Италија
Застава Чешке Чешка
Застава Летоније Летонија
Застава Хрватске Хрватска
Репрезентације квалификоване преко квалификација 10-17. септембар 2016. 11 Застава Белгије Белгија
Застава Уједињеног Краљевства Велика Британија
Застава Грузије Грузија
Застава Исланда Исланд
Застава Мађарске Мађарска
Застава Немачке Немачка
Застава Пољске Пољска
Застава Русије Русија
Застава Словеније Словенија
Застава Украјине Украјина
Застава Црне Горе Црна Гора

Први круг[уреди]

  • Сва времена су по средњеевропском времену.
  Екипе које су прошле први круг
  Испали
Група А Група Б Група Ц Група Д

Застава Пољске Пољска
Застава Грчке Грчка
Застава Француске Француска
Застава Финске Финска
Застава Исланда Исланд
Застава Словеније Словенија

Застава Украјине Украјина
Застава Израела Израел
Застава Литваније Литванија
Застава Грузије Грузија
Застава Италије Италија
Застава Немачке Немачка

Застава Хрватске Хрватска
Застава Чешке Чешка
Застава Шпаније Шпанија
Застава Црне Горе Црна Гора
Застава Румуније Румунија
Застава Мађарске Мађарска

Застава Уједињеног Краљевства Велика Британија
Застава Русије Русија
Застава Србије Србија
Застава Летоније Летонија
Застава Турске Турска
Застава Белгије Белгија

Група А (Хелсинки, Финска)[уреди]

31. август
12:45
Извештај Застава Словеније Словенија 90 : 81 Застава Пољске Пољска Хартвал арена, Хелсинки
Гледалаца: 835
Судије: Кристијано Маранхо Бразил, Апостолоф Калпакас Шведска, Арнис Озолс Летонија
Четвртине: 24:22, 29:24, 21:12, 16:23
Поени: Драгић 30
Скокови: Рандолф 10
Асистенције: Дончић 8
Понитка 22
Понитка 12
Слотер 6
31. август
15:30
Извештај Застава Исланда Исланд 61 : 90 Застава Грчке Грчка Хартвал арена, Хелсинки
Гледалаца: 1.911
Судије: Александар Глишић Србија, Такаки Като Јапан, Петар Обрадовић Босна и Херцеговина
Четвртине: 10:26, 23:11, 12:24, 16:29
Поени: Палсон 21
Скокови: Ермолинкскиј, Палсон 4
Асистенције: Ермолинкскиј 5
Папас 20
Бурусис 10
Бурусис 4
31. август
19:00
Извештај Застава Француске Француска 84 : 86 Застава Финске Финска Хартвал арена, Хелсинки
Гледалаца: 12.167
Судије: Антонио Конде Шпанија, Зафер Јилмаз Турска, Мартинш Козловскис Летонија
Четвртине: 15:23, 18:9, 20:17, 19:23, 12:14
Поени: Фурније 25
Скокови: Дијао 9
Асистенције: 3 играча 3
Марканен 22
Марканен 7
Копонен 8

2. септембар
12:45
Извештај Застава Пољске Пољска 91 : 61 Застава Исланда Исланд Хартвал арена, Хелсинки
Гледалаца: 3.618
Судије: Петар Обрадовић Босна и Херцеговина, Алексеј Давидов Русија, Мартинш Козловскис Летонија
Четвртине: 16:14, 25:15, 19:8, 31:24
Поени: Вачињски 15
Скокови: Понитка 10
Асистенције: Кошарек 5
Вилхјалмсон 16
Берингсон 7
Палсон 4
2. септембар
15:30
Извештај Застава Грчке Грчка 87 : 95 Застава Француске Француска Хартвал арена, Хелсинки
Гледалаца: 5.013
Судије: Кристијано Маранхо Бразил, Антонио Конде Шпанија, Такаки Като Јапан
Четвртине: 15:27, 21:28, 21:20, 30:20
Поени: Принтезис 22
Скокови: Андетокумбо 6
Асистенције: Слукас 7
Фурније, Ловерњ 21
Ловерњ 11
3 играча 4
2. септембар
19:00
Извештај Застава Финске Финска 78 : 81 Застава Словеније Словенија Хартвал арена, Хелсинки
Гледалаца: 11.963
Судије: Александар Глишић Србија, Апостолос Калпакас Шведска, Јенер Јилмаз Турска
Четвртине: 22:22, 20:30, 21:13, 15:16
Поени: Марканен 24
Скокови: Хаф 8
Асистенције: Копонен 9
Драгић 29
Дончић 8
Видмар 6

3. септембар
12:45
Извештај Застава Француске Француска 115 : 79 Застава Исланда Исланд Хартвал арена, Хелсинки
Гледалаца: 3.396
Судије: Такаки Като Јапан, Апостолос Калпакас Шведска, Арнис Озолс Летонија
Четвртине: 29:25, 20:17, 37:14, 29:23
Поени: Де Коло 16
Скокови: Ертел 7
Асистенције: Вестерман, Ертел 6
Стефансон 23
Акокс, Стефансон 7
Вилхјалмсон, Палсон 6
3. септембар
15:30
Извештај Застава Словеније Словенија 78 : 72 Застава Грчке Грчка Хартвал арена, Хелсинки
Гледалаца: 4.099
Судије: Кристијано Марањо Бразил, Антонио Конде Шпанија, Мартинш Козловскис Летонија
Четвртине: 23:13, 12:17, 17:28, 26:14
Поени: Дончић 22
Скокови: Видмар 8
Асистенције: Драгић 4
Слукас 18
Принтезис 8
Слукас 6
3. септембар
19:00
Извештај Застава Финске Финска 90 : 87 Застава Пољске Пољска Хартвал арена, Хелсинки
Гледалаца: 11.360
Судије: Александар Глишић Србија, Алексеј Давидов Русија, Петар Обрадовић Босна и Херцеговина
Четвртине: 18:8, 18:24, 16:20, 14:14, 24:21
Поени: Марканен 27
Скокови: Марканен 9
Асистенције: Копонен 7
Вачињски, Слотер 18
Кулиг 7
4 играча 4

5. септембар
12:45
Извештај Застава Исланда Исланд 75 : 102 Застава Словеније Словенија Хартвал арена, Хелсинки
Гледалаца: 1.531
Судије: Александар Глишић Србија, Апостолос Калпакас Шведска, Зафер Јилмаз Турска
Четвртине: 25:23, 18:37, 16:21, 16:21
Поени: Хермансон 18
Скокови: Ермолинскиј 6
Асистенције: Хермансон 4
Драгић 21
Дончић 7
Видмар 6
5. септембар
15:30
Извештај Застава Пољске Пољска 75 : 78 Застава Француске Француска Хартвал арена, Хелсинки
Гледалаца: 1.868
Судије: Антонио Конде Шпанија, Алексеј Давидов Русија, Арнис Озолс Летонија
Четвртине: 20:13, 14:13, 18:25, 23:27
Поени: Вачињски 15
Скокови: Кулиг 8
Асистенције: Вачињски, Кошарек 4
Ертел 23
Ловерњ 11
Ертел 6
5. септембар
19:00
Извештај Застава Грчке Грчка 77 : 89 Застава Финске Финска Хартвал арена, Хелсинки
Гледалаца: 12.327
Судије: Такаки Като Јапан, Мартинс Козловскис Летонија, Петар Обрадовић Босна и Херцеговина
Четвртине: 14:23, 19:22, 19:22, 25:22
Поени: Андетокумбо 17
Скокови: Аграванис 6
Асистенције: Калатес 5
Копонен 24
Марканен 6
Копонен 6

6. септембар
12:45
Извештај Застава Словеније Словенија 95 : 78 Застава Француске Француска Хартвал арена, Хелсинки
Гледалаца: 3.166
Судије: Антонио Конде Шпанија, Такаки Като Јапан, Мартинс Козловскис Летонија
Четвртине: 28:22, 24:13, 25:16, 18:27
Поени: Драгић 22
Скокови: Дончић 9
Асистенције: Драгић 8
Де Коло 16
3 играча 5
Ертел 5
6. септембар
15:30
Извештај Застава Грчке Грчка 95 : 77 Застава Пољске Пољска Хартвал арена, Хелсинки
Гледалаца: 3.666
Судије: Кристијано Марањо Бразил, Александар Глишић Србија, Петар Обрадовић Босна и Херцеговина
Четвртине: 23:29, 26:14, 21:24, 25:10
Поени: Слукас 26
Скокови: Папајанис 8
Асистенције: Калатес 10
Кулиг 26
Кулиг 7
Кошарек 9
6. септембар
15:30
Извештај Застава Финске Финска 83 : 79 Застава Исланда Исланд Хартвал арена, Хелсинки
Гледалаца: 12.037
Судије: Зафер Јилмаз Турска, Алексеј Давидов Русија, Апостолос Калпакас Шведска
Четвртине: 24:18, 18:22, 10:19, 31:20
Поени: Марканен 23
Скокови: Ли 8
Асистенције: Копонен 6
Стефансон 13
Хермансон, Ермолинскиј 5
Бергинсон 6


Табела групе А ОУ П ПО КД КП КР Бод
Застава Словеније Словенија 5 5 0 446 384 +62 10
Застава Финске Финска 5 4 1 426 408 +18 9
Застава Француске Француска 5 3 2 450 422 +28 8
Застава Грчке Грчка 5 2 3 421 400 +21 7
Застава Пољске Пољска 5 1 4 411 414 -3 6
Застава Исланда Исланд 5 0 5 355 481 -126 5

Група Б (Тел Авив, Израел)[уреди]

31. август
14:45
Извештај Застава Немачке Немачка 75 : 63 Застава Украјине Украјина Нокија арена, Тел Авив
Гледалаца: 1.363
Судије: Адемир Зураповић Босна и Херцеговина, Саша Маричић Србија, Вентсислав Великов Бугарска
Четвртине: 9:16, 30:17, 19:14, 17:16
Поени: Шредер 32
Скокови: Тајс 9
Асистенције: Шредер 8
Мишула 12
Липовиј, Пустовиј 6
Липовиј 7
31. август
17:30
Извештај Застава Литваније Литванија 77 : 79 Застава Грузије Грузија Нокија арена, Тел Авив
Гледалаца: 2.088
Судије: Леандро Лескано Аргентина, Маријус Цијулин Румунија, Јенер Јилмаз Турска
Четвртине: 18:18, 21:16, 18:25, 20:20
Поени: Кузминскас 18
Скокови: Валанчјунас 9
Асистенције: Калнијетис 4
Шенгелија 29
Пачулија 10
Диксон 7
31. август
20:30
Извештај Застава Италије Италија 69 : 48 Застава Израела Израел Нокија арена, Тел Авив
Гледалаца: 9.347
Судије: Висенте Булто Шпанија, Хорхе Васкез Порторико, Гентијан Цици Албанија
Четвртине: 21:15, 15:17, 15:9, 18:7
Поени: Белинели 18
Скокови: Мели 10
Асистенције: Хакет 5
Каспи 18
Каспи 9
Охајон 4

2. септембар
14:45
Извештај Застава Грузије Грузија 57 : 67 Застава Немачке Немачка Нокија арена, Тел Авив
Гледалаца: 2.285
Судије: Висенте Булто Шпанија, Гентијан Цици Албанија, Саша Маричић Србија
Четвртине: 19:19, 17:22, 16:14, 5:12
Поени: Пачулија 14
Скокови: Пачулија 8
Асистенције: Диксон 5
Шредер 23
Бартел 7
Ло 3
2. септембар
17:30
Извештај Застава Украјине Украјина 66 : 78 Застава Италије Италија Нокија арена, Тел Авив
Гледалаца: 1.666
Судије: Хорхе Васкез Порторико, Маријус Цијулин Румунија, Зафер Јилмаз Турска
Четвртине: 19:16, 14:27, 15:16, 18:19
Поени: Пустовји 21
Скокови: Зајцев 8
Асистенције: Лукашов 6
Белинели 26
Хакет 6
Хакет 6
2. септембар
20:30
Извештај Застава Израела Израел 73 : 88 Застава Литваније Литванија Нокија арена, Тел Авив
Гледалаца: 9.926
Судије: Леандро Лескано Аргентина, Радомир Војиновић Црна Гора, Адемир Зураповић Босна и Херцеговина
Четвртине: 23:19, 14:19, 14:33, 22:17
Поени: Хауел 20
Скокови: Каспи 5
Асистенције: Мекел 4
Улановас 18
Валанчијунас, Мачијулис 10
Мачијулис 5

3. септембар
14:45
Извештај Застава Грузије Грузија 81 : 88 Застава Украјине Украјина Нокија арена, Тел Авив
Гледалаца: 1.167
Судије: Леандро Лескано Аргентина, Саша Маричић Србија, Радомир Војиновић Црна Гора
Четвртине: 20:21, 18:30, 25:16, 18:21
Поени: Пачулија, Шермадини 17
Скокови: Шенгелија 6
Асистенције: Шенгелија 7
Пустовји 19
Пустовји 8
Лукашов 12
3. септембар
17:30
Извештај Застава Литваније Литванија 78 : 73 Застава Италије Италија Нокија арена, Тел Авив
Гледалаца: 2.680
Судије: Висенте Булто Шпанија, Гентијан Цици Албанија, Адемир Зураповић Босна и Херцеговина
Четвртине: 23:23, 18:9, 16:17, 21:24
Поени: Јушкевичијус 20
Скокови: Валанчјунас 8
Асистенције: Калнијетис 8
Датоме 24
4 играча 3
Филој 6
3. септембар
20:30
Извештај Застава Немачке Немачка 80 : 82 Застава Израела Израел Нокија арена, Тел Авив
Гледалаца: 8.843
Судије: Хорхе Васкез Порторико, Вентсислав Великов Бугарска, Јенер Јилмаз Турска
Четвртине: 18:23, 25:20, 26:14, 11:25
Поени: Шредер 20
Скокови: Тајс 15
Асистенције: Шредер 7
Хауел 23
Кузин 11
Мекел 4

5. септембар
14:45
Извештај Застава Украјине Украјина 62 : 94 Застава Литваније Литванија Нокија арена, Тел Авив
Гледалаца: 1.331
Судије: Леандро Лескано Аргентина, Маријус Цијулин Румунија, Вентсислав Великов Бугарска
Четвртине: 10:27, 20:17, 17:28, 15:22
Поени: Пустовји 29
Скокови: Корнијенко 9
Асистенције: Бобров, Липовиј 5
Валанчјунас 22
Валанчјунас 15
Калнијетис 11
5. септембар
17:30
Извештај Застава Италије Италија 55 : 61 Застава Немачке Немачка Нокија арена, Тел Авив
Гледалаца: 2.250
Судије: Висенте Булто Шпанија, Гентијан Цици Албанија, Саша Маричић Србија
Четвртине: 17:16, 12:13, 9:14, 17:18
Поени: Филој 15
Скокови: Датоме 7
Асистенције: Белинели, Мели 2
Шредер 17
Фојтман 7
Фојтман 5
5. септембар
20:30
Извештај Застава Израела Израел 91 : 104 Застава Грузије Грузија Нокија арена, Тел Авив
Гледалаца: 9.046
Судије: Адемир Зураповић Босна и Херцеговина, Радомир Војиновић Црна Гора, Јенер Јилмаз Турска
Четвртине: 22:21, 27:26, 21:20, 19:22, 2:15
Поени: Мекел 23
Скокови: Каспи 6
Асистенције: Елијаху 6
Шенгелија 25
Шенгелија 19
Диксон 8

6. септембар
14:45
Извештај Застава Немачке Немачка 72 : 89 Застава Литваније Литванија Нокија арена, Тел Авив
Гледалаца: 1.680
Судије: Висенте Булто Шпанија, Гентијан Цици Албанија, Адемир Зураповић Босна и Херцеговина
Четвртине: 19:23, 24:24, 17:25, 12:17
Поени: Шредер 26
Скокови: Тада 8
Асистенције: Тада 6
Валанчјунас 27
Валанчјунас 15
Калнијетис 9
6. септембар
17:30
Извештај Застава Грузије Грузија 69 : 71 Застава Италије Италија Нокија арена, Тел Авив
Гледалаца: 1.746
Судије: Хорхе Васкез Порторико, Саша Маричић Србија, Радомир Војиновић Црна Гора
Четвртине: 10:27, 20:11, 17:20, 22:13
Поени: Диксон 29
Скокови: Пачулија 12
Асистенције: 3 играча 2
Белинели 15
Арадори, Кузин 7
Датоме, Филој 4
6. септембар
19:45
Извештај Застава Израела Израел 64 : 88 Застава Украјине Украјина Нокија арена, Тел Авив
Гледалаца: 5.036
Судије: Леандро Лескано Аргентина, Маријус Цијулин Румунија, Јенер Јилмаз Турска
Четвртине: 16:19, 12:27, 11:25, 25:17
Поени: Елијаху 12
Скокови: Елијаху 5
Асистенције: Елијаху 6
Кравцов 17
Кравцов, Пустовји 7
Лукашов 7
Табела групе Б ОУ П ПО КД КП КР Бод
Застава Литваније Литванија 5 4 1 426 359 +67 9
Застава Немачке Немачка 5 3 2 355 346 +9 8
Застава Италије Италија 5 3 2 346 322 +24 8
Застава Украјине Украјина 5 2 3 367 392 -25 7
Застава Грузије Грузија 5 2 3 415 393 +22 7
Застава Израела Израел 5 1 4 358 429 -71 6

Група Ц (Клуж-Напока, Румунија)[уреди]

1. септембар
14:00
Извештај Застава Мађарске Мађарска 58 : 67 Застава Хрватске Хрватска Поливалент хала, Клуж-Напока
Гледалаца: 1.580
Судије: Панајотис Анастопулос Грчка, Николас Маестре Француска, Маркос Мајклидис Швајцарска
Четвртине: 20:20, 16:19, 17:13, 5:15
Поени: Перл 12
Скокови: Келер, Војвода 6
Асистенције: Ханга 4
Богдановић 23
Богдановић 7
Укић 4
1. септембар
16:45
Извештај Застава Шпаније Шпанија 99 : 60 Застава Црне Горе Црна Гора Поливалент хала, Клуж-Напока
Гледалаца: 2.300
Судије: Толга Сахин Италија, Кристофер Рид Аустралија, Јохан Росо Француска
Четвртине: 26:14, 25:15, 19:15, 29:16
Поени: Ернангомез 18
Скокови: Ернангомез 9
Асистенције: Родригез 10
Вучевић 16
Вучевић 7
Рајс, Павличевић 3
1. септембар
19:30
Извештај Застава Румуније Румунија 68 : 83 Застава Чешке Чешка Поливалент хала, Клуж-Напока
Гледалаца: 2.260
Судије: Роберто Васкез Порторико, Борис Крејић Словенија, Сергиј Зашчук Украјина
Четвртине: 22:21, 16:19, 9:22, 21:21
Поени: Молдовеану 24
Скокови: Молдовеану 8
Асистенције: Мандаче 5
Хрубан 25
Саторански 13
Саторански 6

2. септембар
14:00
Извештај Застава Црне Горе Црна Гора 72 : 48 Застава Мађарске Мађарска Поливалент хала, Клуж-Напока
Гледалаца: 2.434
Судије: Роберто Васкез Порторико, Маркос Мајклидис Швајцарска, Сергиј Зашчук Украјина
Четвртине: 14:11, 25:18, 21:11, 12:8
Поени: Дубљевић, Вучевић 13
Скокови: Баровић 9
Асистенције: Ивановић, Рајс 3
Војвода 20
Карахоџић 7
Ханга 3
2. септембар
16:45
Извештај Застава Чешке Чешка 56 : 93 Застава Шпаније Шпанија Поливалент хала, Клуж-Напока
Гледалаца: 3.033
Судије: Панајотис Анастопулос Грчка, Ерез Гуријон Израел, Кристофер Рид Аустралија
Четвртине: 14:33, 9:23, 15:20, 18:17
Поени: Криж 11
Скокови: Шврдлик, Саторански 5
Асистенције: Саторански 5
Гасол 26
Ернангомез 11
3 играча 5
2. септембар
19:30
Извештај Застава Хрватске Хрватска 74 : 58 Застава Румуније Румунија Поливалент хала, Клуж-Напока
Судије: Толга Сахин Италија, Николас Маестре Француска, Јохан Росо Француска
Четвртине: 20:12, 22:17, 15:13, 17:16
Поени: Богдановић 21
Скокови: Шарић 10
Асистенције: Рамљак, Симон 4
Молдовеану 14
Мандаче 7
Мандаче 6

4. септембар
14:00
Извештај Застава Мађарске Мађарска 85 : 73 Застава Чешке Чешка Поливалент хала, Клуж-Напока
Гледалаца: 1.893
Судије: Толга Сахин Италија, Николас Маестре Француска, Кристофер Рид Аустралија
Четвртине: 23:16, 21:17, 22:25, 19:15
Поени: Ханга 31
Скокови: Ханга 8
Асистенције: Ханга 8
Саторански, Пализа 18
Саторански 7
Саторански, Велш 4
4. септембар
16:45
Извештај Застава Црне Горе Црна Гора 72 : 76 Застава Хрватске Хрватска Поливалент хала, Клуж-Напока
Гледалаца: 1.983
Судије: Панајотис Анастопулос Грчка, Јохан Росо Француска, Роберто Васкез Порторико
Четвртине: 17:25, 14:18, 21:19, 20:14
Поени: Рајс 22
Скокови: Дубљевић 11
Асистенције: Тодоровић, Ивановић 3
Богдановић 23
Томас, Богдановић 6
Укић 5
4. септембар
19:30
Извештај Застава Шпаније Шпанија 91 : 50 Застава Румуније Румунија Поливалент хала, Клуж-Напока
Гледалаца: 8.163
Судије: Маркос Мајклидис Швајцарска, Ерез Гуријон Израел, Борис Крејић Словенија
Четвртине: 21:19, 20:8, 29:8, 21:15
Поени: Ернангомез 18
Скокови: Г. Ернангомез 13
Асистенције: Родригез 7
Молдовеану 15
Молдовеану, Кате 6
Молдовеану 3

5. септембар
14:00
Извештај Застава Чешке Чешка 75 : 88 Застава Црне Горе Црна Гора Поливалент хала, Клуж-Напока
Гледалаца: 2.424
Судије: Јохан Росо Француска, Ерез Гуријон Израел, Сергиј Зашчук Украјина
Четвртине: 17:24, 17:25, 21:29, 20:10
Поени: Ауда 14
Скокови: Шврдлик, Петерка 4
Асистенције: Саторански 12
Вучевић, Ивановић 17
Вучевић 14
Павличевић 5
5. септембар
16:45
Извештај Застава Хрватске Хрватска 73 : 79 Застава Шпаније Шпанија Поливалент хала, Клуж-Напока
Гледалаца: 6.089
Судије: Толга Сахин Италија, Панајотис Анастопулос Грчка, Николас Маестре Француска
Четвртине: 20:21, 12:17, 22:15, 19:26
Поени: Шарић 18
Скокови: Шарић 13
Асистенције: Симон 6
Рубио 13
Гасол 11
3 играча 3
5. септембар
19:30
Извештај Застава Румуније Румунија 71 : 80 Застава Мађарске Мађарска Поливалент хала, Клуж-Напока
Гледалаца: 9.121
Судије: Роберто Васкез Порторико, Борис Крејић Словенија, Кристофер Рид Аустралија
Четвртине: 15:16, 17:22, 20:22, 19:20
Поени: Мандаче 24
Скокови: Молдовеану 9
Асистенције: Калота-Попа, Кути 4
Војвода 26
Келер 7
Војвода 4

7. септембар
13:30
Извештај Застава Чешке Чешка 69 : 107 Застава Хрватске Хрватска Поливалент хала, Клуж-Напока
Гледалаца: 737
Судије: Толга Сахин Италија, Јохан Росо Француска, Кристофер Рид Аустралија
Четвртине: 17:28, 23:26, 20:24, 9:29
Поени: Ауда 19
Скокови: Ауда, Хрубан 5
Асистенције: Саторански 6
Богдановић 25
Шарић 10
Симон 7
7. септембар
16:15
Извештај Застава Мађарске Мађарска 64 : 87 Застава Шпаније Шпанија Поливалент хала, Клуж-Напока
Гледалаца: 3.180
Судије: Николас Маестре Француска, Сергиј Зашчук Украјина, Борис Крејић Словенија
Четвртине: 10:22, 19:19, 17:19, 18:27
Поени: Ференц 17
Скокови: 3 играча 4
Асистенције: Војвода 4
Гасол 20
Гасол 8
Родригез 7
7. септембар
19:45
Извештај Застава Црне Горе Црна Гора 86 : 69 Застава Румуније Румунија Поливалент хала, Клуж-Напока
Гледалаца: 3.419
Судије: Панајотис Анастопулос Грчка, Маркос Мајклидис Швајцарска, Ерез Гуријон Израел
Четвртине: 24:19, 18:11, 24:23, 20:16
Поени: 3 играча 13
Скокови: Дубљевић 9
Асистенције: Павличевић, Ивановић 6
Кути 18
Мандаче 10
Мандаче 12


Табела групе Ц ОУ П ПО КД КП КР Бод
Застава Шпаније Шпанија 5 5 0 449 303 +146 10
Застава Хрватске Хрватска 5 4 1 397 336 +61 9
Застава Црне Горе Црна Гора 5 3 2 378 367 +11 8
Застава Мађарске Мађарска 5 2 3 335 370 -35 7
Застава Чешке Чешка 5 1 4 356 441 -85 6
Застава Румуније Румунија 5 0 5 316 414 -98 5

Група Д (Истанбул, Турска)[уреди]

1. септембар
13:15
Извештај Застава Белгије Белгија 103 : 90 Застава Уједињеног Краљевства Велика Британија Спортска арена Улкер, Истанбул
Гледалаца: 322
Судије: Саверијо Ланцарини Италија, Фердинанд Пасквал Филипини, Јоргос Поурсанидис Грчка
Четвртине: 24:26, 30:27, 19:14, 30:23
Поени: Де Зеув 21
Скокови: 3 играча 6
Асистенције: Ван Росом 5
Оласени 21
Оласени 10
Кларк 5
1. септембар
16:00
Извештај Застава Србије Србија 92 : 82 Застава Летоније Летонија Спортска арена Улкер, Истанбул
Гледалаца: 992
Судије: Марек Цмикјевич Пољска, Томас Јасевичијус Литванија, Мартин Хорозов Бугарска
Четвртине: 21:24, 24:23, 20:13, 27:22
Поени: Богдановић 30
Скокови: Мачван 10
Асистенције: Јовић 8
Даи. Бертанс 23
Дав. Бертанс, Тима 6
Даи. Бертанс 6
1. септембар
20:00
Извештај Застава Турске Турска 73 : 76 Застава Русије Русија Спортска арена Улкер, Истанбул
Гледалаца: 7.286
Судије: Мајкл Вејланд Канада, Мануел Мацони Италија, Милан Недовић Словенија
Четвртине: 15:20, 18:16, 18:19, 22:21
Поени: Осман 28
Скокови: Осман 7
Асистенције: Осман 4
Швед 22
Мозгов 9
Фридзон, Швед 4

2. септембар
13:15
Извештај Застава Летоније Летонија 92 : 64 Застава Белгије Белгија Спортска арена Улкер, Истанбул
Гледалаца: 1.038
Судије: Томас Јасевичијус Литванија, Мартин Хорозов Бугарска, Милан Недовић Словенија
Четвртине: 24:25, 23:8, 16:22, 29:9
Поени: Порзингис, Тима 27
Скокови: Тима 7
Асистенције: Стрелнијекс 13
Ервел 12
Серон 6
Табу 6
2. септембар
16:00
Извештај Застава Русије Русија 75 : 72 Застава Србије Србија Спортска арена Улкер, Истанбул
Гледалаца: 1.603
Судије: Саверијо Ланцарини Италија, Мануел Мацони Италија, Јоргос Поурсанидис Грчка
Четвртине: 18:21, 22:17, 18:13, 17:21
Поени: Швед 22
Скокови: Мозгов 8
Асистенције: Хвостов, Воронцевич 5
Богдановић, Марјановић 19
Кузмић, Марјановић 6
Јовић 7
2. септембар
20:00
Извештај Застава Уједињеног Краљевства Велика Британија 70 : 84 Застава Турске Турска Спортска арена Улкер, Истанбул
Судије: Марек Цмикјевич Пољска, Александар Милојевић Црна Гора, Фердинанд Пасквал Филипини
Четвртине: 18:23, 18:26, 18:15, 16:20
Поени: Лоренс, Оласени 15
Скокови: Оласени 14
Асистенције: Лоренс, Окереафор 5
Махмутоглу 24
Осман 7
Махмутоглу 6

4. септембар
13:15
Извештај Застава Летоније Летонија 97 : 92 Застава Уједињеног Краљевства Велика Британија Спортска арена Улкер, Истанбул
Гледалаца: 817
Судије: Саверијо Ланцарини Италија, Александар Милојевић Црна Гора, Милан Недовић Словенија
Четвртине: 25:20, 25:20, 34:18, 13:34
Поени: Порзингис 28
Скокови: Тима 9
Асистенције: Стрелнијекс 9
Оласени 23
Оласени 10
Лоренс 10
4. септембар
16:00
Извештај Застава Белгије Белгија 67 : 76 Застава Русије Русија Спортска арена Улкер, Истанбул
Гледалаца: 1.144
Судије: Мајкл Вејланд Канада, Мартин Хорозов Бугарска, Јоргос Поурсанидис Грчка
Четвртине: 18:19, 15:16, 14:18, 20:23
Поени: Де Зеув 15
Скокови: Серон 5
Асистенције: Ервел 5
Швед 20
Воронцевич 9
Швед 6
4. септембар
20:00
Извештај Застава Србије Србија 80 : 74 Застава Турске Турска Спортска арена Улкер, Истанбул
Гледалаца: 9.692
Судије: Марек Цмикијевич Пољска, Томас Јасевичијус Литванија, Мануел Мацони Италија
Четвртине: 21:13, 15:18, 17:14, 27:29
Поени: Богдановић 17
Скокови: Лучић 9
Асистенције: Јовић 9
Махмутоглу 19
3 играча 4
Осман 5

5. септембар
13:15
Извештај Застава Русије Русија 69 : 84 Застава Летоније Летонија Спортска арена Улкер, Истанбул
Гледалаца: 944
Судије: Марек Цмикјевич Пољска, Мануел Мацони Италија, Александар Милојевић Република Македонија
Четвртине: 15:12, 29:22, 8:18, 17:32
Поени: Швед 21
Скокови: Мозгов, Курбанов 6
Асистенције: Швед 6
Тима 22
Тима 6
Даи. Бертанс 6
5. септембар
16:00
Извештај Застава Уједињеног Краљевства Велика Британија 68 : 82 Застава Србије Србија Спортска арена Улкер, Истанбул
Гледалаца: 1.080
Судије: Јоргос Поурсанидис Грчка, Мартин Хорозов Бугарска, Мајкл Вејланд Канада
Четвртине: 14:25, 24:22, 17:18, 13:17
Поени: Окереафор 17
Скокови: Оласени 13
Асистенције: Окереафор 4
Богдановић 18
Богдановић 7
Богдановић 7
5. септембар
20:00
Извештај Застава Турске Турска 78 : 65 Застава Белгије Белгија Спортска арена Улкер, Истанбул
Гледалаца: 7.919
Судије: Саверио Ланцарини Италија, Милан Недовић Словенија, Фердинанд Пасквал Филипини
Четвртине: 23:14, 17:19, 15:20, 23:12
Поени: Коркмаз 14
Скокови: Херсек 4
Асистенције: Ерден 5
Ван Росом 13
Серон, Ван Росом 5
Табу 4

7. септембар
13:30
Извештај Застава Русије Русија 82 : 70 Застава Уједињеног Краљевства Велика Британија Спортска арена Улкер, Истанбул
Гледалаца: 529
Судије: Јоргос Поурсанидис Грчка, Александар Милојевић Република Македонија, Фердинанд Пасквал Филипини
Четвртине: 23:16, 20:15, 18:23, 21:16
Поени: Швед 30
Скокови: Мозгов 11
Асистенције: Швед 8
Кларк 21
Оласени 9
Кларк 7
7. септембар
16:15
Извештај Застава Белгије Белгија 54 : 74 Застава Србије Србија Спортска арена Улкер, Истанбул
Гледалаца: 761
Судије: Мануел Мацони Италија, Марек Цмикјевич Пољска, Мартин Хорозов Бугарска
Четвртине: 13:18, 12:24, 11:14, 18:18
Поени: Лекомт 12
Скокови: Ван Росом 6
Асистенције: Табу 4
Марјановић 22
Мицић 9
Богдановић 9
7. септембар
19:45
Извештај Застава Летоније Летонија 89 : 79 Застава Турске Турска Спортска арена Улкер, Истанбул
Гледалаца: 10.323
Судије: Саверио Ланцарини Италија, Томас Јасевичијус Литванија, Мајкл Вејланд Канада
Четвртине: 24:22, 23:16, 22:25, 20:16
Поени: Порзингис 28
Скокови: Порзингис 7
Асистенције: Тима 7
Осман 24
Махмутоглу 7
Осман 5
Табела групе Д ОУ П ПО КД КП КР Бод
Застава Србије Србија 5 4 1 400 353 +47 9
Застава Летоније Летонија 5 4 1 444 396 +48 9
Застава Русије Русија 5 4 1 378 366 +12 9
Застава Турске Турска 5 2 3 388 380 +8 7
Застава Белгије Белгија 5 1 4 353 410 -57 6
Застава Уједињеног Краљевства Велика Британија 5 0 5 390 448 -58 5

Елиминациона фаза[уреди]

Све утакмице су одигране на Синан Ерден Дому у Истанбулу, Турска.
  • Сва времена су по средњеевропском времену.
Осмина финала Четвртфинале Полуфинале Финале
                           
9. септембар 2017.            
  Застава Немачке Немачка   84
12. септембар 2017.
  Застава Француске Француска   81  
  Застава Немачке Немачка  72
10. септембар 2017.
    Застава Шпаније Шпанија  84  
  Застава Шпаније Шпанија   73
14. септембар 2017.
 Застава Турске Турска  56  
  Застава Шпаније Шпанија  72
9. септембар 2017.
    Застава Словеније Словенија  92  
  Застава Словеније Словенија   79
12. септембар 2017.
  Застава Украјине Украјина   55  
  Застава Словеније Словенија  103
10. септембар 2017.
    Застава Летоније Летонија   97  
  Застава Летоније Летонија  100
17. септембар 2017.
  Застава Црне Горе Црна Гора   68  
 Застава Словеније Словенија  93
9. септембар 2017.
   Застава Србије Србија   85
  Застава Литваније Литванија   64
13. септембар 2017.
  Застава Грчке Грчка   77  
  Застава Грчке Грчка  69
10. септембар 2017.
    Застава Русије Русија  74  
  Застава Хрватске Хрватска  78
15. септембар 2017.
  Застава Русије Русија  101  
  Застава Русије Русија  79
9. септембар 2017.
    Застава Србије Србија  87   Треће место
  Застава Финске Финска   57
13. септембар 2017. 17. септембар 2017.
  Застава Италије Италија   70  
  Застава Италије Италија  67  Застава Шпаније Шпанија  93
10. септембар 2017.
    Застава Србије Србија  83    Застава Русије Русија  85
  Застава Србије Србија   86
  Застава Мађарске Мађарска   78  

Осмина финала[уреди]

9. септембар 2017.
11:30
Извештај Застава Словеније Словенија 79 : 55 Застава Украјине Украјина Синан Ерден Дом, Истанбул
Гледалаца: 730
Судије: Кристијано Марањо Бразил, Панајотис Анастопулос Грчка, Толга Сахин Италија
Четвртине: 26:17, 16:10, 26:16, 11:12
Поени: Рандолф 21
Скокови: Дончић 10
Асистенције: Дончић 6
Пустозвонов 11
Пустовји 10
Кравцов, Лукашов 4
9. септембар 2017.
14:15
Извештај Застава Немачке Немачка 84 : 81 Застава Француске Француска Синан Ерден Дом, Истанбул
Гледалаца: 1.060
Судије: Мануел Мацони Италија, Леандро Лескано Аргентина, Саша Маричић Србија
Четвртине: 10:19, 24:21, 21:16, 29:25
Поени: Тајс 22
Скокови: Тајс 7
Асистенције: Шредер 8
Фурније 27
Дијао 9
Дијао 5
9. септембар 2017.
17:45
Извештај Застава Финске Финска 57 : 70 Застава Италије Италија Синан Ерден Дом, Истанбул
Гледалаца: 1.411
Судије: Антонио Конде Шпанија, Мартинш Козловскис Летонија, Адемир Зураповић Босна и Херцеговина
Четвртине: 17:30, 12:18, 13:10, 15:12
Поени: Копонен 13
Скокови: Салин 8
Асистенције: Ранико 3
Белинели 22
Хакет 6
Мели 3
9. септембар 2017.
20:30
Извештај Застава Литваније Литванија 64 : 77 Застава Грчке Грчка Синан Ерден Дом, Истанбул
Гледалаца: 2.144
Судије: Висенте Булто Шпанија, Марек Цмикјевич Пољска, Петар Обрадовић Босна и Херцеговина
Четвртине: 17:25, 13:12, 18:24, 16:16
Поени: Кузминскас 20
Скокови: Валанчјунас 15
Асистенције: Калнијетис 7
Слукас 21
Бурусис 8
Калатес 6

10. септембар 2017.
11:30
Извештај Застава Летоније Летонија 100 : 68 Застава Црне Горе Црна Гора Синан Ерден Дом, Истанбул
Гледалаца: 718
Судије: Висенте Булто Шпанија, Мартин Хорозов Бугарска, Мануел Мацони Италија
Четвртине: 27:15, 26:22, 29:15, 18:16
Поени: Тима 21
Скокови: Порзингис 6
Асистенције: Стрелнијекс 7
Дубљевић 21
Вучевић 9
Вучевић 4
10. септембар 2017.
14:15
Извештај Застава Србије Србија 86 : 78 Застава Мађарске Мађарска Синан Ерден Дом, Истанбул
Гледалаца: 1.190
Судије: Леандро Лескано Аргентина, Грогиос Поурсанидис Грчка, Јенер Јилмаз Турска
Четвртине: 24:16, 24:25, 21:12, 17:25
Поени: Богдановић, Кузмић 17
Скокови: Кузмић 10
Асистенције: Јовић 7
Перл 22
Перл 7
Ханга, Перл 4
10. септембар 2017.
17:45
Извештај Застава Шпаније Шпанија 73 : 56 Застава Турске Турска Синан Ерден Дом, Истанбул
Гледалаца: 9.934
Судије: Кристијано Марањо Бразил, Томас Јасевичијус Литванија, Такаки Като Јапан
Четвртине: 19:10, 14:15, 16:18, 24:13
Поени: Рубио 15
Скокови: Гасол 7
Асистенције: Родригез 9
Коркмаз 20
Ерден 10
Гулер 4
10. септембар 2017.
20:30
Извештај Застава Хрватске Хрватска 78 : 101 Застава Русије Русија Синан Ерден Дом, Истанбул
Гледалаца: 10.153
Судије: Роберто Васкес Порторико, Саверио Ланцарини Италија, Јохан Росо Француска
Четвртине: 23:25, 19:21, 15:26, 21:29
Поени: Богдановић 28
Скокови: Рамљак 6
Асистенције: Укић 5
Швед 27
Курбанов 5
Швед 12

Четвртфинале[уреди]

12. септембар 2017.
17:45
Извештај Застава Немачке Немачка 72 : 84 Застава Шпаније Шпанија Синан Ерден Дом, Истанбул
Гледалаца: 1.845
Судије: Мануел Мацони Италија, Панајотис Анастопулос Грчка, Александар Глишић Србија
Четвртине: 19:16, 14:18, 20:31, 19:19
Поени: Шредер 27
Скокови: Војтман 7
Асистенције: Шредер 8
М. Гасол 28
М. Гасол 10
Рубио 8
12. септембар 2017.
20:30
Извештај Застава Словеније Словенија 103 : 97 Застава Летоније Летонија Синан Ерден Дом, Истанбул
Гледалаца: 2.651
Судије: Луис Роберто Васкес Порторико, Саверио Ланцарини Италија, Леандро Лескано Аргентина
Четвртине: 34:23, 17:32, 25:11, 27:31
Поени: Дончић 27
Скокови: Рандолф 9
Асистенције: Драгић 8
Порзингис 34
Стрелнијекс 7
Стрелнијекс 9

13. септембар 2017.
17:45
Извештај Застава Грчке Грчка 69 : 74 Застава Русије Русија Синан Ерден Дом, Истанбул
Гледалаца: 2.070
Судије: Кристијано Марањо Бразил, Антонио Конде Шпанија, Јохан Росо Француска
Четвртине: 24:17, 13:14, 16:20, 16:23
Поени: Калатес 25
Скокови: Бурусис, Папаниколау 7
Асистенције: Калатес 7
Швед 26
Воронцевич 12
Швед 5
13. септембар 2017.
20:30
Извештај Застава Италије Италија 67 : 83 Застава Србије Србија Синан Ерден Дом, Истанбул
Гледалаца: 3.046
Судије: Висенте Булто Шпанија, Томас Јасевичијус Литванија, Такаки Като Јапан
Четвртине: 17:18, 16:26, 15:15, 19:24
Поени: Белинели 18
Скокови: Билига, Филој 3
Асистенције: Мели 3
Богдановић 22
Кузмић, Марјановић 7
Јовић 5

Полуфинале[уреди]

14. септембар 2017.
20:30
Извештај Застава Шпаније Шпанија 72 : 92 Застава Словеније Словенија Синан Ерден Дом, Истанбул
Гледалаца: 4.955
Судије: Кристијано Марањо Бразил, Јохан Росо Француска, Толга Сахин Италија
Четвртине: 19:25, 26:24, 12:24, 15:19
Поени: П. Гасол 16
Скокови: М. Гасол 10
Асистенције: М. Гасол 4
Рандолф, Драгић 15
Дончић 12
Дончић 8

15. септембар 2017.
20:30
Извештај Застава Русије Русија 79 : 87 Застава Србије Србија Синан Ерден Дом, Истанбул
Гледалаца: 5.235
Судије: Леандро Лескано Аргентина, Панајотис Анастопулос Грчка, Мануел Мацони Италија
Четвртине: 20:25, 14:23, 23:18, 22:21
Поени: Швед 33
Скокови: Мозгов 9
Асистенције: Швед 5
Богдановић 24
Лучић 8
Јовић 6

Утакмица за треће место[уреди]

17. септембар 2017.
16:00
Извештај Застава Шпаније Шпанија 93 : 85 Застава Русије Русија Синан Ерден Дом, Истанбул
Гледалаца: 3.573
Судије: Леандро Лескано Аргентина, Томас Јасевичијус Литванија, Мануел Мацони Италија
Четвртине: 21:13, 24:15, 21:27, 27:30
Поени: П. Гасол 26
Скокови: П. Гасол 10
Асистенције: Родригез 9
Швед 18
Мозгов 10
Хвостов 9

Финале[уреди]

17. септембар 2017.
20:30
Извештај Застава Словеније Словенија 93 : 85 Застава Србије Србија Синан Ерден Дом, Истанбул
Гледалаца: 12.095
Судије: Кристијано Марањо Бразил, Антонио Конде Шпанија, Толга Сахин Италија
Четвртине: 20:22, 36:25, 15:20, 22:18
Поени: Драгић 35
Скокови: Драгић, Дончић 7
Асистенције: Драгић, Препелич 3
Богдановић 22
Лучић 8
Богдановић 5

Награде[уреди]

Silver medal icon.svg
2° место

Србија
Србија
Gold medal icon.svg
Победник 40. Европског првенства у кошарци 2017.

Flag of Slovenia.svg
Словенија
1° титула
Bronze medal icon.svg
3° место

Шпанија
Шпанија


Најкориснији играч (МВП)
Словенија Горан Драгић

Најбоља петорка првенства[уреди]

Коначан пласман[уреди]

Резултати
Позиција Репрезентација
Gold medal icon.svg Застава Словеније Словенија
Silver medal icon.svg Застава Србије Србија
Bronze medal icon.svg Застава Шпаније Шпанија
4. Застава Русије Русија
5. Застава Летоније Летонија
6. Застава Италије Италија
7. Застава Немачке Немачка
8. Застава Грчке Грчка
9. Застава Литваније Литванија
10. Застава Хрватске Хрватска
11. Застава Финске Финска
12. Застава Француске Француска
13. Застава Црне Горе Црна Гора
14. Застава Турске Турска
15. Застава Мађарске Мађарска
16. Застава Украјине Украјина
17. Застава Грузије Грузија
18. Застава Пољске Пољска
19. Застава Белгије Белгија
20. Застава Израела Израел
21. Застава Чешке Чешка
22. Застава Уједињеног Краљевства Уједињено Краљевство
23. Застава Румуније Румунија
24. Застава Исланда Исланд

Референце[уреди]