Европско првенство у кошарци 2017.

Из Википедије, слободне енциклопедије
Европско првенство у кошарци 2017.
EuroBasket 2017
EuroBasket 2017 logo.png
Домаћин  Финска
 Израел
 Румунија
 Турска
Време одржавања 31. август17. септембар 2017.
Екипа 24
Дворане 5 (у 4 градова из 4 земље)


Европско првенство у кошарци 2017. (Еуробаскет 2017) је 40. по реду европско кошаркашко првенство за мушкарце које ће се одржати од 31. августа до 17. септембра 2017. године. Одржаће се у Финској, Израелу, Румунији и Турској. После Еуробаскета 2017, Европска првенства ће се одржавати сваке 4 године као и Светска првенства у кошарци.[1]


Градови домаћини[уреди]

Први круг Други круг и завршница
Финска Хелсинки Израел Тел Авив Румунија Клуж-Напока Турска Истанбул Турска Истанбул
Хартвал арена
Капацитет: 14.000
Менора Мивтахим арена
Капацитет: 11.000
Поливалент хала
Капацитет: 7.308
Спортска арена Улкер
Капацитет: 13.000
Синан Ердем Дом
Капацитет: 16.000
Hartwall arena.jpg
NokiaArena-TelAviv.jpg Cluj Polyvalent Hall 2.jpg Ülker Sports Arena bowl.jpg
Sinan Erdem Dome Panaroma.jpg

Систем такмичења[уреди]

Укупно 24 квалификоване репрезентације ће бити подељене у 4 групе по 6 репрезентације, где ће прве 4 репрезентације из сваке групе бити квалификовани у други круг (завршницу).[2]

Учесници[уреди]

Такмичење Датум Број тимова Квалификовани
Земља домаћин 11. децембар 2015. 4 Застава Финске Финска
Застава Израела Израел
Застава Румуније Румунија
Застава Турске Турска
Репрезентације квалификоване учешћем на Европском првенству 2015. (првих 9 пласираних) 20. септембар 2015. 9 Застава Шпаније Шпанија
Застава Литваније Литванија
Застава Француске Француска
Застава Србије Србија
Застава Грчке Грчка
Застава Италије Италија
Застава Чешке Чешка
Застава Летоније Летонија
Застава Хрватске Хрватска
Репрезентације квалификоване преко квалификација 10-17. септембар 2016. 11 Застава Белгије Белгија
Застава Уједињеног Краљевства Велика Британија
Застава Грузије Грузија
Застава Исланда Исланд
Застава Мађарске Мађарска
Застава Немачке Немачка
Застава Пољске Пољска
Застава Русије Русија
Застава Словеније Словенија
Застава Украјине Украјина
Застава Црне Горе Црна Гора

Први круг[уреди]

  • Сва времена су по средњеевропском времену.
  Екипе које су прошле први круг
  Испали
Група А Група Б Група Ц Група Д

Застава Пољске Пољска
Застава Грчке Грчка
Застава Француске Француска
Застава Финске Финска
Застава Исланда Исланд
Застава Словеније Словенија

Застава Украјине Украјина
Застава Израела Израел
Застава Литваније Литванија
Застава Грузије Грузија
Застава Италије Италија
Застава Немачке Немачка

Застава Хрватске Хрватска
Застава Чешке Чешка
Застава Шпаније Шпанија
Застава Црне Горе Црна Гора
Застава Румуније Румунија
Застава Мађарске Мађарска

Застава Уједињеног Краљевства Велика Британија
Застава Русије Русија
Застава Србије Србија
Застава Летоније Летонија
Застава Турске Турска
Застава Белгије Белгија

Група А (Хелсинки, Финска)[уреди]

31. август
12:45
Извештај Застава Словеније Словенија 0 : 0 Застава Пољске Пољска Хартвал арена, Хелсинки
31. август
15:30
Извештај Застава Исланда Исланд 0 : 0 Застава Грчке Грчка Хартвал арена, Хелсинки
31. август
19:00
Извештај Застава Француске Француска 0 : 0 Застава Финске Финска Хартвал арена, Хелсинки

2. септембар
12:45
Извештај Застава Пољске Пољска 0 : 0 Застава Исланда Исланд Хартвал арена, Хелсинки
2. септембар
15:30
Извештај Застава Грчке Грчка 0 : 0 Застава Француске Француска Хартвал арена, Хелсинки
2. септембар
19:00
Извештај Застава Финске Финска 0 : 0 Застава Словеније Словенија Хартвал арена, Хелсинки

3. септембар
12:45
Извештај Застава Француске Француска 0 : 0 Застава Исланда Исланд Хартвал арена, Хелсинки
3. септембар
15:30
Извештај Застава Словеније Словенија 0 : 0 Застава Грчке Грчка Хартвал арена, Хелсинки
3. септембар
19:00
Извештај Застава Финске Финска 0 : 0 Застава Пољске Пољска Хартвал арена, Хелсинки

5. септембар
12:45
Извештај Застава Исланда Исланд 0 : 0 Застава Словеније Словенија Хартвал арена, Хелсинки
5. септембар
15:30
Извештај Застава Пољске Пољска 0 : 0 Застава Француске Француска Хартвал арена, Хелсинки
5. септембар
15:30
Извештај Застава Грчке Грчка 0 : 0 Застава Финске Финска Хартвал арена, Хелсинки

6. септембар
12:45
Извештај Застава Словеније Словенија 0 : 0 Застава Француске Француска Хартвал арена, Хелсинки
6. септембар
15:30
Извештај Застава Грчке Грчка 0 : 0 Застава Пољске Пољска Хартвал арена, Хелсинки
6. септембар
15:30
Извештај Застава Финске Финска 0 : 0 Застава Исланда Исланд Хартвал арена, Хелсинки


Табела групе А ОУ П ПО КД КП КР Бод
Застава Пољске Пољска 0 0 0 0 0 0 0
Застава Грчке Грчка 0 0 0 0 0 0 0
Застава Француске Француска 0 0 0 0 0 0 0
Застава Финске Финска 0 0 0 0 0 0 0
Застава Исланда Исланд 0 0 0 0 0 0 0
Застава Словеније Словенија 0 0 0 0 0 0 0

Група Б (Тел Авив, Израел)[уреди]

31. август
14:45
Извештај Застава Немачке Немачка 0 : 0 Застава Украјине Украјина Нокија арена, Тел Авив
31. август
17:30
Извештај Застава Литваније Литванија 0 : 0 Застава Грузије Грузија Нокија арена, Тел Авив
31. август
20:30
Извештај Застава Италије Италија 0 : 0 Застава Израела Израел Нокија арена, Тел Авив

2. септембар
14:45
Извештај Застава Грузије Грузија 0 : 0 Застава Немачке Немачка Нокија арена, Тел Авив
2. септембар
17:30
Извештај Застава Украјине Украјина 0 : 0 Застава Италије Италија Нокија арена, Тел Авив
2. септембар
20:30
Извештај Застава Израела Израел 0 : 0 Застава Литваније Литванија Нокија арена, Тел Авив

3. септембар
14:45
Извештај Застава Грузије Грузија 0 : 0 Застава Украјине Украјина Нокија арена, Тел Авив
3. септембар
17:30
Извештај Застава Литваније Литванија 0 : 0 Застава Италије Италија Нокија арена, Тел Авив
3. септембар
20:30
Извештај Застава Немачке Немачка 0 : 0 Застава Израела Израел Нокија арена, Тел Авив

5. септембар
14:45
Извештај Застава Украјине Украјина 0 : 0 Застава Литваније Литванија Нокија арена, Тел Авив
5. септембар
17:30
Извештај Застава Италије Италија 0 : 0 Застава Немачке Немачка Нокија арена, Тел Авив
5. септембар
20:30
Извештај Застава Израела Израел 0 : 0 Застава Грузије Грузија Нокија арена, Тел Авив

6. септембар
14:45
Извештај Застава Немачке Немачка 0 : 0 Застава Литваније Литванија Нокија арена, Тел Авив
6. септембар
17:30
Извештај Застава Грузије Грузија 0 : 0 Застава Италије Италија Нокија арена, Тел Авив
6. септембар
19:45
Извештај Застава Израела Израел 0 : 0 Застава Украјине Украјина Нокија арена, Тел Авив
Табела групе Б ОУ П ПО КД КП КР Бод
Застава Украјине Украјина 0 0 0 0 0 0 0
Застава Израела Израел 0 0 0 0 0 0 0
Застава Литваније Литванија 0 0 0 0 0 0 0
Застава Грузије Грузија 0 0 0 0 0 0 0
Застава Италије Италија 0 0 0 0 0 0 0
Застава Немачке Немачка 0 0 0 0 0 0 0

Група Ц (Клуж-Напока, Румунија)[уреди]

1. септембар
14:00
Извештај Застава Мађарске Мађарска 0 : 0 Застава Хрватске Хрватска Поливалент хала, Клуж-Напока
1. септембар
16:45
Извештај Застава Шпаније Шпанија 0 : 0 Застава Црне Горе Црна Гора Поливалент хала, Клуж-Напока
1. септембар
19:30
Извештај Застава Румуније Румунија 0 : 0 Застава Чешке Чешка Поливалент хала, Клуж-Напока

2. септембар
14:00
Извештај Застава Црне Горе Црна Гора 0 : 0 Застава Мађарске Мађарска Поливалент хала, Клуж-Напока
2. септембар
16:45
Извештај Застава Чешке Чешка 0 : 0 Застава Шпаније Шпанија Поливалент хала, Клуж-Напока
2. септембар
19:30
Извештај Застава Хрватске Хрватска 0 : 0 Застава Румуније Румунија Поливалент хала, Клуж-Напока

4. септембар
14:00
Извештај Застава Мађарске Мађарска 0 : 0 Застава Чешке Чешка Поливалент хала, Клуж-Напока
4. септембар
16:45
Извештај Застава Црне Горе Црна Гора 0 : 0 Застава Хрватске Хрватска Поливалент хала, Клуж-Напока
4. септембар
19:30
Извештај Застава Шпаније Шпанија 0 : 0 Застава Румуније Румунија Поливалент хала, Клуж-Напока

5. септембар
14:00
Извештај Застава Чешке Чешка 0 : 0 Застава Црне Горе Црна Гора Поливалент хала, Клуж-Напока
5. септембар
16:45
Извештај Застава Хрватске Хрватска 0 : 0 Застава Шпаније Шпанија Поливалент хала, Клуж-Напока
5. септембар
19:30
Извештај Застава Румуније Румунија 0 : 0 Застава Мађарске Мађарска Поливалент хала, Клуж-Напока

7. септембар
13:30
Извештај Застава Чешке Чешка 0 : 0 Застава Хрватске Хрватска Поливалент хала, Клуж-Напока
7. септембар
16:15
Извештај Застава Мађарске Мађарска 0 : 0 Застава Шпаније Шпанија Поливалент хала, Клуж-Напока
7. септембар
19:45
Извештај Застава Црне Горе Црна Гора 0 : 0 Застава Румуније Румунија Поливалент хала, Клуж-Напока


Табела групе Ц ОУ П ПО КД КП КР Бод
Застава Хрватске Хрватска 0 0 0 0 0 0 0
Застава Чешке Чешка 0 0 0 0 0 0 0
Застава Шпаније Шпанија 0 0 0 0 0 0 0
Застава Црне Горе Црна Гора 0 0 0 0 0 0 0
Застава Румуније Румунија 0 0 0 0 0 0 0
Застава Мађарске Мађарска 0 0 0 0 0 0 0

Група Д (Истанбул, Турска)[уреди]

1. септембар
13:15
Извештај Застава Белгије Белгија 0 : 0 Застава Уједињеног Краљевства Велика Британија Улкер спортс арена, Истанбул
1. септембар
16:00
Извештај Застава Србије Србија 0 : 0 Застава Летоније Летонија Улкер спортс арена, Истанбул
1. септембар
20:00
Извештај Застава Турске Турска 0 : 0 Застава Русије Русија Улкер спортс арена, Истанбул

2. септембар
13:15
Извештај Застава Летоније Летонија 0 : 0 Застава Белгије Белгија Улкер спортс арена, Истанбул
2. септембар
16:00
Извештај Застава Русије Русија 0 : 0 Застава Србије Србија Улкер спортс арена, Истанбул
2. септембар
16:00
Извештај Застава Уједињеног Краљевства Велика Британија 0 : 0 Застава Турске Турска Улкер спортс арена, Истанбул

4. септембар
13:15
Извештај Застава Летоније Летонија 0 : 0 Застава Уједињеног Краљевства Велика Британија Улкер спортс арена, Истанбул
4. септембар
16:00
Извештај Застава Белгије Белгија 0 : 0 Застава Русије Русија Улкер спортс арена, Истанбул
4. септембар
20:00
Извештај Застава Србије Србија 0 : 0 Застава Турске Турска Улкер спортс арена, Истанбул

5. септембар
13:15
Извештај Застава Русије Русија 0 : 0 Застава Летоније Летонија Улкер спортс арена, Истанбул
5. септембар
16:00
Извештај Застава Уједињеног Краљевства Велика Британија 0 : 0 Застава Србије Србија Улкер спортс арена, Истанбул
5. септембар
20:00
Извештај Застава Турске Турска 0 : 0 Застава Белгије Белгија Улкер спортс арена, Истанбул

7. септембар
13:30
Извештај Застава Русије Русија 0 : 0 Застава Уједињеног Краљевства Велика Британија Улкер спортс арена, Истанбул
7. септембар
16:15
Извештај Застава Белгије Белгија 0 : 0 Застава Србије Србија Улкер спортс арена, Истанбул
7. септембар
19:45
Извештај Застава Летоније Летонија 0 : 0 Застава Русије Русија Улкер спортс арена, Истанбул
Табела групе Д ОУ П ПО КД КП КР Бод
Застава Уједињеног Краљевства Велика Британија 0 0 0 0 0 0 0
Застава Русије Русија 0 0 0 0 0 0 0
Застава Србије Србија 0 0 0 0 0 0 0
Застава Летоније Летонија 0 0 0 0 0 0 0
Застава Турске Турска 0 0 0 0 0 0 0
Застава Белгије Белгија 0 0 0 0 0 0 0

Елиминациона фаза[уреди]

Све утакмице су одигране на Синан Ерден Дому у Истанбулу, Турска.
  • Сва времена су по средњеевропском времену.
Осмина финала Четвртфинале Полуфинале Финале
                           
9. септембар 2017.            
 Б2  
12. септембар 2017.
 А3    
   
10. септембар 2017.
       
 Ц1  
14. септембар 2017.
 Д4    
   
9. септембар 2017.
       
 А1  
12. септембар 2017.
 Б4    
   
10. септембар 2017.
       
 Д2  
17. септембар 2017.
 Ц3    
   
9. септембар 2017.
     
 Б1  
13. септембар 2017.
 А4    
   
10. септембар 2017.
       
 Ц2  
15. септембар 2017.
 Д3    
   
9. септембар 2017.
        Треће место
 А2  
13. септембар 2017. 17. септембар 2017.
 Б3    
       
10. септембар 2017.
           
 Д1  
 Ц4    

Осмина финала[уреди]

9. септембар 2017. Б2 0 : 0 А3 Синан Ендер Дом, Истанбул
9. септембар 2017. А1 0 : 0 Б4 Синан Ендер Дом, Истанбул
9. септембар 2017. Б1 0 : 0 А4 Синан Ендер Дом, Истанбул
9. септембар 2017. А2 0 : 0 Б3 Синан Ендер Дом, Истанбул

10. септембар 2017. Ц1 0 : 0 Д4 Синан Ендер Дом, Истанбул
10. септембар 2017. Д2 0 : 0 Ц3 Синан Ендер Дом, Истанбул
10. септембар 2017. Ц2 0 : 0 Д3 Синан Ендер Дом, Истанбул
10. септембар 2017. Д1 0 : 0 Ц4 Синан Ендер Дом, Истанбул

Четвртфинале[уреди]

12. септембар 2017. 61 0 : 0 62 Синан Ендер Дом, Истанбул
12. септембар 2017. 63 0 : 0 64 Синан Ендер Дом, Истанбул

13. септембар 2017. 65 0 : 0 66 Синан Ендер Дом, Истанбул
13. септембар 2017. 67 0 : 0 68 Синан Ендер Дом, Истанбул

Полуфинале[уреди]

14. септембар 2017. 69 0 : 0 70 Синан Ендер Дом, Истанбул

15. септембар 2017. 71 0 : 0 72 Синан Ендер Дом, Истанбул

Утакмица за треће место[уреди]

17. септембар 2017. И73 0 : 0 И74 Синан Ендер Дом, Истанбул

Финале[уреди]

17. септембар 2017. П73 0 : 0 П74 Синан Ендер Дом, Истанбул

Коначан пласман[уреди]

Резултати
Позиција Репрезентација
Gold medal icon.svg
Silver medal icon.svg
Bronze medal icon.svg
4.
5.
6.
7.
8.
9.
10.
11.
12.
13.
14.
15.
16.
17.
18.
19.
20.
21.
22.
23.
24.

Референце[уреди]