Отворено првенство Француске у тенису 2006 — жене појединачно

Из Википедије, слободне енциклопедије
Иди на навигацију Иди на претрагу

Жистин Енен Арден је други пут освојила турнир. У финалу је победила Светлану Кузњецову резултатом .

Носиоци[уреди]

  1. Француска Амели Моресмо (четврто коло)
  2. Белгија Ким Клајстерс (полуфинале)
  3. Русија Нађа Петрова (прво коло)
  4. Русија Марија Шарапова (четврто коло)
  5. Белгија Жистин Енен Арден (победница)
  6. Русија Јелена Дементјева (треће коло)
  7. Швајцарска Пати Шнидер (четврто коло)
  8. Русија Светлана Кузњецова (финале)
  9. Италија Франческа Скјавоне (четврто коло)
  10. Русија Анастасија Мискина (четврто коло)
  11. Сједињене Америчке Државе Винус Вилијамс (четвртфинале)
  12. Швајцарска Мартина Хингис (четвртфинале)
  13. Немачка Ана-Лена Гренефелд (четвртфинале)
  14. Русија Динара Сафина (четвртфинале)
  15. Словачка Данијела Хантухова (четврто коло)
  16. Чешка Никол Вајдишова (полуфинале)
  17. Италија Флавија Пенета (треће коло)
  18. Русија Јелена Лиховцева (прво коло)
  19. Србија и Црна Гора Ана Ивановић (треће коло)
  20. Русија Марија Кириленко (треће коло)
  21. Француска Натали Деши (треће коло)
  22. Јапан Ај Сугијама (друго коло)
  23. Француска Татјана Головин (прво коло)
  24. Словенија Катарина Среботник (треће коло)
  25. Француска Марион Бартоли (друго коло)
  26. Шпанија Анабел Медина Гаригес (треће коло)
  27. Русија Ана Чакветадзе (друго коло)
  28. Чешка Луција Шафаржова (прво коло)
  29. Шведска Софија Арвидсон (друго коло)
  30. Чешка Клара Коукалова (прво коло)
  31. Израел Шахар Пер (четврто коло)
  32. Аргентина Жисела Дулко (четврто коло)

Жреб[уреди]

Легенда


Завршница[уреди]

Четвртфинале Полуфинале Финале
               
16 Чешка Никол Вајдишова 65 6 6
11 Сједињене Америчке Државе Винус Вилијамс 77 1 3
16 Чешка Никол Вајдишова 7 65 2
8 Русија Светлана Кузњецова 5 77 6
14 Русија Динара Сафина 65 0
8 Русија Светлана Кузњецова 77 6
8 Русија Светлана Кузњецова 4 4
5 Белгија Жистин Енен Арден 6 6
5 Белгија Жистин Енен Арден 7 6
13 Немачка Ана-Лена Гренефелд 5 2
5 Белгија Жистин Енен Арден 6 6
2 Белгија Ким Клајстерс 3 2
12 Швајцарска Мартина Хингис 65 1
2 Белгија Ким Клајстерс 77 6

Горња половина[уреди]

Група 1[уреди]

Прво коло Друго коло Треће коло Четврто коло
1 Француска А. Моресмо 6 6
Сједињене Америчке Државе М. Шонеси 4 4 1 Француска А. Моресмо 6 7
Русија А. Родионова 3 2 Русија В. Душевина 1 65
Русија В. Душевина 6 6 1 Француска А. Моресмо 6 6
Шпанија Л. Поус Тио 5 4 Србија и Црна Гора Ј. Јанковић 3 3
Србија и Црна Гора Ј. Јанковић 7 6 Србија и Црна Гора Ј. Јанковић 2 6 6
WC Француска О. Веди 1 0 25 Француска М. Бартоли 6 4 1
25 Француска М. Бартоли 6 6 1 Француска А. Моресмо 7 1 2
22 Јапан А. Сугијама 61 6 6 16 Чешка Н. Вајдишова 65 6 6
Грчка Е. Данилиду 7 0 3 22 Јапан А. Сугијама 6 4 3
Q Француска А. Резај 6 7 Q Француска А. Резај 4 6 6
Q Италија А. Бријанти 4 61 Q Француска А. Резај 1 7 0
Кина Т. Суен 6 7 16 Чешка Н. Вајдишова 6 66 6
Русија Ј. Бичкова 2 5 Кина Т. Суен 1 3
Пољска М. Домаховска 1 3 16 Чешка Н. Вајдишова 6 6
16 Чешка Н. Вајдишова 6 6

Група 2[уреди]

Прво коло Друго коло Треће коло Четврто коло
11 Сједињене Америчке Државе В. Вилијамс 6 6
Аустрија С. Бамер 4 3 11 Сједињене Америчке Државе В. Вилијамс 7 6
WC Француска Ј. Федосова 6 62 2 Финска Е. Лајне 62 2
Финска Е. Лајне 4 7 6 11 Сједињене Америчке Државе В. Вилијамс 7 6
Кина Ш. Пенг 6 6 Хрватска К. Шпрем 5 3
Русија Ј. Веснина 2 2 Кина Ш. Пенг 4 3 r
Хрватска К. Шпрем 6 6 Хрватска К. Шпрем 6 4
18 Русија Ј. Лиховцева 1 1 11 Сједињене Америчке Државе В. Вилијамс 4 6 6
29 Шведска С. Арвидсон 6 6 7 Швајцарска П. Шнидер 6 3 2
Венецуела М. Венто Кабчи 4 2 29 Шведска С. Арвидсон 1 5
Кина М. Јуан 1 2 Q Украјина Ј. Вакуленко 6 7
Q Украјина Ј. Вакуленко 6 6 Q Украјина Ј. Вакуленко 6 5 0
Словачка Ј. Гајдошова 6 5 6 7 Швајцарска П. Шнидер 2 7 6
WC Француска С. Коен Алоро 2 7 3 Словачка Ј. Гајдошова 4 2
Холандија М. Крајичек 1 2 7 Швајцарска П. Шнидер 6 6
7 Швајцарска П. Шнидер 6 6

Група 3[уреди]

Прво коло Друго коло Треће коло Четврто коло
4 Русија М. Шарапова 6 5 7
Сједињене Америчке Државе М. Вошингтон 2 7 5 4 Русија М. Шарапова 6 6
Чешка И. Бенешова 7 6 Чешка И. Бенешова 4 1
WC Француска П. Пармантје 5 3 4 Русија М. Шарапова 6 7
WC Аустралија А. Молик 7 7 WC Аустралија А. Молик 0 5
Италија А. Сера Занети 5 63 WC Аустралија А. Молик 3 7 6
Q Румунија А. Перијану 6 7 Q Румунија А. Перијану 6 65 3
28 Чешка Л. Шафаржова 1 67 4 Русија М. Шарапова 5 6 5
24 Словенија К. Среботник 6 4 6 14 Русија Д. Сафина 7 2 7
Израел А. Смашнова 4 6 2 24 Словенија К. Среботник 6 6
Хрватска Ј. Костанић 5 6 5 Сједињене Америчке Државе Е. Харклроуд 3 2
Сједињене Америчке Државе Е. Харклроуд 7 2 7 24 Словенија К. Среботник 3 4
Чешка Х. Шромова 6 7 14 Русија Д. Сафина 6 6
Италија Р. Винчи 1 5 Чешка Х. Шромова 0 2
Русија В. Звонарјова 3 5 14 Русија Д. Сафина 6 6
14 Русија Д. Сафина 6 7

Група 4[уреди]

Прво коло Друго коло Треће коло Четврто коло
9 Италија Ф. Скјавоне 6 6
Украјина А. Бондаренко 3 4 9 Италија Ф. Скјавоне 6 6
Италија Н. Вијерин 6 4 0r Немачка М. Милер 2 2
Немачка М. Милер 4 6 3 9 Италија Ф. Скјавоне 4 6 9
Q Француска В. Пише 2 3 17 Италија Ф. Пенета 6 1 7
LL Белгија К. Флипкенс 6 6 LL Белгија К. Флипкенс 1 0
Сједињене Америчке Државе Б. Матек 3 1 17 Италија Ф. Пенета 6 6
17 Италија Ф. Пенета 6 6 9 Италија Ф. Скјавоне 6 4 4
27 Русија А. Чакветадзе 7 6 8 Русија С. Кузњецова 1 6 6
Чешка Е. Бирнерова 5 4 27 Русија А. Чакветадзе 5 3
Кина Н. Ли 7 4 6 Кина Н. Ли 7 6
Сједињене Америчке Државе Е. Фрејжер 65 6 1 Кина Н. Ли 3 64
Шпанија А. Пара Сантонха 4 1 8 Русија С. Кузњецова 6 7
Италија М. Сантанђело 6 6 Италија М. Сантанђело 5 2
Сједињене Америчке Државе Л. Гранвил 4 0 8 Русија С. Кузњецова 7 6
8 Русија С. Кузњецова 6 6

Доња половина[уреди]

Група 5[уреди]

Прво коло Друго коло Треће коло Четврто коло
5 Белгија Ж. Енен Арден 6 6
Естонија М. Ани 3 0 5 Белгија Ж. Енен Арден 6 7
Сједињене Америчке Државе Џ. Крејбас 4 7 3 Белорусија А. Јакимова 2 5
Белорусија А. Јакимова 6 5 6 5 Белгија Ж. Енен Арден 6 6
WC Француска А. Корне 6 4 6 Италија Т. Гарбин 4 0
Шпанија В. Руано Паскуал 4 6 1 WC Француска А. Корне 2 4
Италија Т. Гарбин 2 6 6 Италија Т. Гарбин 6 6
30 Чешка К. Коукалова 6 4 1 5 Белгија Ж. Енен Арден 6 6
19 Србија и Црна Гора А. Ивановић 6 6 10 Русија А. Мискина 1 4
Аустралија С. Стосур 0 3 19 Србија и Црна Гора А. Ивановић 6 6
Q Аргентина К. Фернандез 6 2 3 Француска Е. Лоа 1 1
Француска Е. Лоа 1 6 6 19 Србија и Црна Гора А. Ивановић 2 3
Мађарска М. Цинк 6 4 6 10 Русија А. Мискина 6 6
Q Немачка С. Клезел 4 6 2 Мађарска М. Цинк 2 4
Индија С. Мирза 4 1 10 Русија А. Мискина 6 6
10 Русија А. Мискина 6 6

Група 6[уреди]

Прво коло Друго коло Треће коло Четврто коло
13 Немачка А-Л. Гренефелд 6 6
Француска К. Пен 1 1 13 Немачка А-Л. Гренефелд 68 6 6
Кина Ц. Јан 2 3 Сједињене Америчке Државе Џ. Џексон 7 2 1
Сједињене Америчке Државе Џ. Џексон 6 6 13 Немачка А-Л. Гренефелд 6 7
Q Кинески Тајпеј С-в. Сје 4 4 20 Русија М. Кириленко 2 62
WC Француска М. Јохансон 6 6 WC Француска М. Јохансон 0 1
WC Француска С. Бремон 6 2 6 20 Русија М. Кириленко 6 6
20 Русија М. Кириленко 1 6 8 13 Немачка А-Л. Гренефелд 6 6
32 Аргентина Ж. Дулко 6 2 11 32 Аргентина Ж. Дулко 3 4
Q Украјина Ј. Бејгељзимер 3 6 9 32 Аргентина Ж. Дулко 6 6
Порторико К. Бранди 2 3 Украјина Ј. Федак 2 4
Украјина Ј. Федак 6 6 32 Аргентина Ж. Дулко 6 6
Сједињене Америчке Државе Ш. Пери 6 6 Сједињене Америчке Државе Ш. Пери 1 1
Јапан Ш. Асагое 3 1 Сједињене Америчке Државе Ш. Пери 6 6
Јапан А. Моригами 6 6 Јапан А. Моригами 3 0
3 Русија Н. Петрова 2 2

Група 7[уреди]

Прво коло Друго коло Треће коло Четврто коло
6 Русија Ј. Дементјева 7 6
Словачка М. Суха 63 2 6 Русија Ј. Дементјева 3 6 6
Украјина В. Кутузова 7 6 Украјина В. Кутузова 6 0 4
Сједињене Америчке Државе В. Кинг 611 2 6 Русија Ј. Дементјева 4 5
Шпанија М. Санчез Лорензо 3 2 31 Израел Ш. Пер 6 7
Бугарска Ц. Пиронкова 6 6 Бугарска Ц. Пиронкова 2 3
Украјина О. Савчук 1 1 31 Израел Ш. Пер 6 6
31 Израел Ш. Пер 6 6 31 Израел Ш. Пер 3 6 3
23 Француска Т. Головин 3 65 12 Швајцарска М. Хингис 6 2 6
Кина Ђ. Џенг 6 7 Кина Ђ. Џенг 4 4
Хрватска И. Лисјак 6 6 Хрватска И. Лисјак 6 6
Q Русија Г. Воскобојева 2 3 Хрватска И. Лисјак 1 1
Немачка Ј. Шруф 4 2 12 Швајцарска М. Хингис 6 6
Чешка З. Ондрашкова 6 6 Чешка З. Ондрашкова 1 3
Сједињене Америчке Државе Л. Рејмонд 2 2 12 Швајцарска М. Хингис 6 6
12 Швајцарска М. Хингис 6 6

Група 8[уреди]

Прво коло Друго коло Треће коло Четврто коло
15 Словачка Д. Хантухова 6 6
Шпанија Л. Домингез Лино 1 4 15 Словачка Д. Хантухова 3 6 6
Италија М. Е. Камерин 4 2 Швајцарска Е. Гаљарди 6 2 3
Швајцарска Е. Гаљарди 6 6 15 Словачка Д. Хантухова 6 3 10
Колумбија К. Кастањо 4 6 6 21 Француска Н. Деши 3 6 8
Јапан А. Накамура 6 3 1 Колумбија К. Кастањо 4 6 3
Француска С. Форец 2 6 3 21 Француска Н. Деши 6 2 6
21 Француска Н. Деши 6 3 6 15 Словачка Д. Хантухова 1 4
26 Шпанија А. Медина Гаригес 0 6 9 2 Белгија К. Клајстерс 6 6
Q Белорусија В. Азаренка 6 3 7 26 Шпанија А. Медина Гаригес 6 4 6
Естонија К. Канепи 6 6 Естонија К. Канепи 3 6 0
Чешка К. Пешке 2 3 26 Шпанија А. Медина Гаригес 3 4
Аргентина М. Дијаз Олива 4 6 1 2 Белгија К. Клајстерс 6 6
Шпанија К. Мартинез Гранадос 6 3 6 Шпанија К. Мартинез Гранадос 0 3
Француска В. Разано 0 64 2 Белгија К. Клајстерс 6 6
2 Белгија К. Клајстерс 6 7

Спољашње везе[уреди]

Жреб турнира на сајту wtatennis.com