У насељу Годачица живи 871 пунолетни становник, а просечна старост становништва износи 43,7 година (44,5 код мушкараца и 43,0 код жена). У насељу има 332 домаћинства, а просечан број чланова по домаћинству је 3,21.
Ово насеље је великим делом насељено Србима (према попису из 2002. године), а у последња три пописа, примећен је пад у броју становника.
Дана 3. јануара 1989.године започети су разговори између стручне службе Поште Краљево и месне заједнице Годачица око увођења фиксних телефона. Сазван је због грађана у месту Годачица, где су присуствовали сви грађани те заједнице и колегијум Поште Краљево. На том састанку грађани су тражили да се у поменутом месту уведе фиксни телефон до краја те године. Међутим присутни из колегијума Поште Краљево су образложили да је то велика инвестиција и посао и како је потребно доста финансијских средстава и да је потрено доста времена да би се то изградило. Поред тога за изградњу примарне и секундарне мреже и набавкае нове дигиталне централе изискивала би велики физички рад и како то није могуће урадити у предвиђеном року.На предлог представника месне заједнице Годачица Милетић Стевана да се колегијум Поште Краљево изјасни на том збору да ли они могу стручно да испрате радове док би грађани испратили финански и физички део радова.Испед колегијума Поште Краљево образложење је дао тадашњи генерални директор Нешовић Милош-Нешко рекавши да ће Поште Крањево са својим стручним кадровима изаћи у сусрет месној заједници око целокупне технике.У договору између месне заједнице Годачица и Поште Краљево одлучено је да ће месна заједница набавити дигиталну телефонску централу из Словеније и обавеже њихове инжињере да ту централу поставе и уграде на месту где је предвиђено. Та дигитална централна у месту Годачица била је трећа таква која је икада постављена у Србији. Поред великог и напорног залагања на обострано задовољство 25.12.1989.године у Годачици су зазвонила 150 фиксних телефона, што је рекорд код увођења телефона у општини Краљево.