Пређи на садржај

Светско првенство у рукомету за жене 2023.

С Википедије, слободне енциклопедије

Светско првенство у рукомету за жене 2023.
2023 World Women's Handball Championship
Информације о турниру
Домаћин Данска Данска
Норвешка Норвешка
Шведска Шведска
Време одржавања 29. новембар — 17. децембар
Екипа 32 (из 6 конфедерација)
Дворане (у 6 градова)
Позиције
Прваци   Француска (3. титула)
Другопласирани   Норвешка
Трећепласирани   Данска
Четвртопласирани  Шведска
Статистика
Одиграно утакмица 112
Укупно голова 6013  (53.69 по утакмици)
Укупно гледалаца 344.399  (3.075 по утакмици)
Најбољи стрелац Чешка Маркета Јерабкова (63 гола)
Најбољи играч Норвешка Хени Реиштад
Најбољи голман Шведска Ирма Шјет

Светско првенство у рукомету за жене 2023. (енгл. 2023 World Women's Handball Championship) било је 26. издање женског светског рукометног шампионата под окриљем Међународне рукометне федерације (ИХФ). Првенство се одржавало у Данској, Норвешкој и Шведској од 29. новембра до 17. децембра. Ово је било први пут да се првенство одржало у три земље.

Рукометашице Француске успеле су после сјајне партије од првог до последњег минута да савладају Норвешку са 31:28 (20:17) у финалу Светског првенства. У борби за треће место рукометашице Данске успеле су после велике борбе и неизвесне завршнице да победе Шведску са 28:27 (18:15).

Дворане[уреди | уреди извор]

Хернинг Фредериксхавн Ставангер
Jyske Bank Boxen
Капацитет: 15.000
Арена Норд
Капацитет: 2.800
ДНБ Арена
Капацитет: 5.000
Трондхајм Хелсингборг Гетеборг
Трондхајм Спектрум
Капацитет: 8.800
Хелсингборг Арена
Капацитет: 5.500
Скандинавијум
Капацитет: 12.000

Квалификације[уреди | уреди извор]

Такмичење Дарум Домаћин Број места Квалификоване екипе
Домаћин 28. јануар 2017. Н/Д 3  Данска
 Норвешка
 Шведска
Европско првенство 2022. 4 – 20. новембар 2022.  Црна Гора
 Северна Македонија
 Словенија
3  Француска
 Црна Гора
 Холандија
Европске квалификације 2. новембар 2022 – 12. април 2023. Н/Д 10  Хрватска
 Чешка
 Немачка
 Мађарска
 Пољска
 Румунија
 Србија
 Словенија
 Шпанија
 Украјина
Афричко првенсство 2022. 9 – 19. новембар 2022-  Сенегал 4  Ангола
 Камерун
 Конго
 Сенегал
Првенство Јужне и Централне Америке 2022. 15 – 19. новембар 2022.  Аргентина 2  Аргентина
 Бразил
Азијско првенство 2022. 24. новембар – 4. децембар 2022.  Јужна Кореја 5  Кина
 Иран
 Јапан
 Казахстан
 Јужна Кореја
Централоамеричко првенство 2023. 28. фебруар – 4. март 2023. Никарагва Никарагва 2  Чиле
 Парагвај
Северноамеричко првенство 2023. 5 – 11. јун 2023.  Гренланд 1  Гренланд
Позивница[1] 3. јул 2023. Н/Д 2  Аустрија
 Исланд

Жреб[уреди | уреди извор]

Жреб је одржан 6. јула 2023. године у Готенбургу, Шведска.

Шешир 1 Шешир 2 Шешир 3 Шешир 4
 Норвешка (распоређена у групу Ц)
 Данска (распоређена у групу Е)
 Црна Гора (распоређена у групу Б)
 Француска (распоређена у групу Д)
 Шведска (распоређена у групу A)
 Холандија (распоређена у групу Х )
 Бразил
 Немачка (распоређена у групу Ф)
 Словенија
 Шпанија (распоређена у групу Ф)
 Хрватска
 Јужна Кореја
 Мађарска
 Румунија
 Пољска
 Чешка
 Србија
 Јапан
 Украјина
 Гренланд
 Аргентина
 Ангола
 Кина
 Камерун
 Конго
 Сенегал
 Парагвај
 Иран
 Казахстан
 Чиле
 Аустрија
 Исланд

Први круг[уреди | уреди извор]

Група А[уреди | уреди извор]

1. децембар
18:00
 Хрватска 22:22  Сенегал Скандинавијум, Гетеборг
Гледалаца: 4.004
Судије: Хансен, Мадсен Данска
Баришић 8 (9:11) Д. Камара 10
Суспензија 1×Жути картон Детаљи Суспензија 1×Жути картон 1×Red card


1. децембар
20:30
 Шведска 36:24  Кина Скандинавијум, Гетеборг
Гледалаца: 8.407
Судије: Буджак, Захрадник Словачка
Копанг 6 (22:8) Лиу 6
Суспензија Детаљи



3. децембар
15:30
 Хрватска 39:13  Кина Скандинавијум, Гетеборг
Гледалаца: 3.061
Судије: Б. Корнеа, Р. Корнеа Бразил
5 играчица по 5 (19:7) Ли 4
Суспензија 1×Жути картон Детаљи Суспензија


3. децембар
18:00
 Сенегал 18:26  Шведска Скандинавијум, Гетеборг
Гледалаца: 7.098
Судије: Ловин, Станчу Румунија
Сагна 8 (12:14) Робертс 6
Суспензија 1×Жути картон Детаљи Суспензија 2×Жути картон



5. децембар
18:00
 Кина 15:22  Сенегал Скандинавијум, Гетеборг
Гледалаца: 3.714
Судије: Дојчинове, Горецов Бугарска
Јин 4 (9:9) Сагна 8
Суспензија 1×Жути картон Детаљи


5. децембар
20:30
 Шведска 22:17  Хрватска Скандинавијум, Гетеборг
Гледалаца: 8.538
Судије: Кутлер, Мерц Њемачка
Карлсон 6 (9:7) Шимара 5
Суспензија 1×Жути картон Детаљи Суспензија



Репрезентација Ут. Поб. Н. Пор. Пос. При. Гр. Бод.
1.  Шведска 3 3 0 0 84 59 +25 6
2.  Хрватска 3 1 1 1 78 57 +21 3
3.  Сенегал 3 1 1 1 62 63 -1 3
4.  Кина 3 0 0 3 52 97 -45 0

Група Б[уреди | уреди извор]

30. новембар
18:00
 Црна Гора 25:11  Камерун Хелсингборг арена, Хелсингборг
Гледалаца: 731
Судије: Мерц, Кутлер Њемачка
Павићевић 5 (13:2) Атеба 5
Суспензија Детаљи Суспензија 1×Жути картон


30. децембар
20:30
 Мађарска 35:12  Парагвај Хелсингборг арена, Хелсингборг
Гледалаца: 398
Судије: Б. Кореа, Р. Кореа Бразил
Клујбер, Шаци 5 (15:6) Асуна, Портиљо 4
 1×Жути картон Детаљи Суспензија 2×Red card



2. децембар
18:00
 Парагвај 26:41  Црна Гора Хелсингборг арена, Хелсингборг
Гледалаца: 964
Судије: Динчинов, Горецов Бугарска
Асуна 5 (15:17) Павићевић 9
Суспензија 1×Жути картон Детаљи Суспензија


2. децембар
20:30
 Мађарска 39:20  Камерун Хелсингборг арена, Хелсингборг
Гледалаца: 589
Судије: Буджак, Захрадник Словачка
Клујбер 7 (18:8) Номо 6
Суспензија Детаљи Суспензија



4. децембар
18:00
 Камерун 26:23  Парагвај Хелсингборг арена, Хелсингборг
Гледалаца: 689
Судије: Ловин, Станчу Румунија
Бабога 9 (12:12) Исфран 7
Суспензија Детаљи Суспензија


4. децембар
20:30
 Црна Гора 24:18  Мађарска Хелсингборг арена, Хелсингборг
Гледалаца: 1.056
Судије: Хансен, Мадсен Данска
Мугоша 8 (7:10) 3 играчице по 3
Суспензија 1×Жути картон Детаљи Суспензија 1×Жути картон



Репрезентација Ут. Поб. Н. Пор. Пос. При. Гр. Бод.
1.  Црна Гора 3 0 0 0 90 55 +35 6
2.  Мађарска 3 2 0 1 92 56 +36 4
3.  Камерун 3 1 0 2 57 87 -30 2
4.  Парагвај 3 0 0 3 61 102 -41 0

Група Ц[уреди | уреди извор]

29. новембар
18:00
 Јужна Кореја 29:30  Аустрија ДНБ Арена, Ставангер
Гледалаца: 2.104
Судије: Јовандић, Секулић Србија
Ву 11 (12:16) Панџа 8
Суспензија 1×Red card Детаљи Суспензија


29. новембар
20:30
 Норвешка 43:11  Гренланд ДНБ Арена, Ставангер
Гледалаца: 3.345
Судије: Гарсија, Паолантони Аргентина
Херем 7 (19:7) Бјерге 4
Суспензија 1×Жути картон Детаљи Суспензија



1. децембар
18:00
 Јужна Кореја 27:16  Гренланд ДНБ Арена, Ставангер
Гледалаца: 2.141
Судије: Х. Ел-Сајед, Ј. Ел-Сајед Египат
Гим, Ву 4 (15:6) Ротберг 4
Суспензија 1×Red card Детаљи Суспензија


1. децембар
20:30
 Аустрија 28:45  Норвешка ДНБ Арена, Ставангер
Гледалаца: 3.451
Судије: Алварез, Бустаманте Шпанија
Иванчок 6 (12:21) Реиштад 10
Суспензија Детаљи Суспензија 1×Жути картон



3. децембар
18:00
 Гренланд 23:43  Аустрија ДНБ Арена, Ставангер
Гледалаца: 1.850
Судије: А. Коњичанин, Д. Коњичанин Босна и Херцеговина
Бјерге, Хансен 5 (13:20) Панџа 8
Суспензија Детаљи Суспензија


3. децембар
20:30
 Норвешка 33:23  Јужна Кореја ДНБ Арена, Ставангер
Гледалаца: 3.456
Судије: Лемеш, Соса Уругвај
Херем 7 (20:11) Шин 6
Суспензија Детаљи Суспензија 1×Жути картон



Репрезентација Ут. Поб. Н. Пор. Пос. При. Гр. Бод.
1.  Норвешка 3 3 0 0 121 62 +59 6
2.  Аустрија 3 2 0 1 101 97 +4 4
3.  Јужна Кореја 3 1 0 2 79 79 0 2
4.  Гренланд 3 0 0 3 50 113 -63 0

Група Д[уреди | уреди извор]

30. новембар
18:00
 Словенија 30:24  Исланд ДНБ Арена, Ставангер
Гледалаца: 750
Судије: Соса, Лемес Уругвај
Љепоја 8 (16:13) 3 играчице по 5
Суспензија Детаљи Суспензија 1×Red card


30. новембар
20:30
 Француска 30:29  Ангола ДНБ Арена, Ставангер
Гледалаца: 1.830
Судије: Коњичанин, Коњичанин Босна и Херцеговина
Тублан, Валентини 6 (18:15) Ђуало 6
Суспензија Детаљи Суспензија



2. децембар
15:30
 Словенија 30:24  Ангола ДНБ Арена, Ставангер
Гледалаца: 816
Судије: Гарсија, Паолантони Аргентина
Варагић 5 (14:11) Ђуало 6
Суспензија 2×Жути картон Детаљи Суспензија 1×Red card


2. децембар
18:00
 Исланд 22:31  Француска ДНБ Арена, Ставангер
Гледалаца: 2.414
Судије: Јовандић, Секулић Србија
Ерлингсдотир 7 (10:20) Буктит, Канор 5
Суспензија 2×Жути картон Детаљи  3×Жути картон



4. децембар
18:00
 Ангола 26:26  Исланд ДНБ Арена, Ставангер
Гледалаца: 854
Судије: Х. Ел-Сајед, Ј. Ел.Сајед Египат
Габријел 6 (15:14) Ерлингсдотир 5
Суспензија Детаљи Суспензија 1×Жути картон


4. децембар
21:00
 Француска 31:27  Словенија ДНБ Арена, Ставангер
Гледалаца: 883
Судије: Алварез, Бустаманте Шпанија
Грандво 6 (17:15) Станко 7
Суспензија 1×Жути картон Детаљи Суспензија 1×Жути картон



Репрезентација Ут. Поб. Н. Пор. Пос. При. Гр. Бод.
1.  Француска 3 3 0 0 92 78 +14 6
2.  Словенија 3 2 0 1 87 79 +8 4
3.  Ангола 3 0 1 2 79 86 -7 1
4.  Исланд 3 0 1 2 72 87 -15 1

Група Е[уреди | уреди извор]

1. децембар
18:00
 Румунија 44:19  Чиле Jyske Bank Boxen, Хернинг
Гледалаца: 9.582
Судије: Ченг, Жу Кина
Букески 6 (25:6) Пара, Паул 4
Суспензија Детаљи Суспензија


1. децембар
20:30
 Данска 25:21  Србија Jyske Bank Boxen, Хернинг
Гледалаца: 12.389
Судије: А. Ковалчјук, И. Ковалчјук Молдавија
Фрис, Јергенсен 5 (10:12) 3 играчице по 5
Суспензија Детаљи Суспензија 1×Жути картон 1×Red card



3. децембар
18:00
 Румунија 37:28  Србија Jyske Bank Boxen, Хернинг
Гледалаца: 5.907
Судије: Ку, Ли Јужна Кореја
Букески 8 (19:13) Јововић, Лаништанин 6
Суспензија Детаљи Суспензија 3×Жути картон


3. децембар
20:30
 Чиле 11:46  Данска Jyske Bank Boxen, Хернинг
Гледалаца: 7.622
Судије: Кажанегра, Вујачић Црна Гора
Ловера, Паул 3 (5:20) Скаљионе 7
Суспензија Детаљи Суспензија



5. децембар
18:00
 Србија 30:16  Чиле Jyske Bank Boxen, Хернинг
Гледалаца: 7.438
Судије: Ал-Енези, Ал-Насем Египат
Стаменић 7 (10:6) Алварез 4
Суспензија 1×Жути картон Детаљи Суспензија


5. децембар
20:30
 Данска 39:23  Румунија Jyske Bank Boxen, Хернинг
Гледалаца: 10.788
Судије: Лах, Сок Словенија
Јергенсен 10 (21:10) Ликсандрију 5
Суспензија 1×Жути картон Детаљи Суспензија 1×Жути картон



Репрезентација Ут. Поб. Н. Пор. Пос. При. Гр. Бод.
1.  Данска 3 3 0 0 110 55 +55 6
2.  Румунија 3 2 0 1 104 86 +18 4
3.  Србија 3 1 0 2 79 78 +1 2
4.  Чиле 3 0 0 3 46 120 -74 0

Група Ф[уреди | уреди извор]

30. новембар
18:00
 Немачка 31:30  Јапан Jyske Bank Boxen, Хернинг
Гледалаца: 1.237
Судије: Камо, Мурш Француска
Гријселс 7 (18:17) Аизава 10
Суспензија 2×Жути картон Детаљи Суспензија


30. новембар
20:30
 Пољска 35:15  Иран Jyske Bank Boxen, Хернинг
Гледалаца: 1.405
Судије: Алтмар, Хорват Мађарска
Балзам, Нокмун 6 (18:8) Мерих 6
Суспензија 1×Жути картон Детаљи Суспензија 1×Red card



2. децембар
18:00
 Иран 22:45  Немачка Jyske Bank Boxen, Хернинг
Гледалаца: 1.332
Судије: Митровић, Вешовић Црна Гора
Мерих 8 (12:25) Штекшледер 8
Суспензија Детаљи Суспензија 1×Жути картон


2. децембар
20:30
 Пољска 32:30  Јапан Jyske Bank Boxen, Хернинг
Гледалаца: 1.490
Судије: Лах, Сок Шаблон:Подаци о застави СВН
Кобилинска 6 (15:15) Сасаки 6
Суспензија Детаљи Суспензија 1×Жути картон



4. децембар
18:30
 Јапан 42:10  Иран Jyske Bank Boxen, Хернинг
Гледалаца: 636
Судије: Болић, Хурич Аустрија
3 играчице по 5 (20:3) Кудзарифарахани 3
Суспензија Детаљи Суспензија


4. децембар
20:30
 Немачка 33:17  Пољска Jyske Bank Boxen, Хернинг
Гледалаца: 1.021
Судије: А. Ковалкјук, И. Ковалкјук Молдавија
Гријселс 7 (19:10) Кобилинска 3
Суспензија Детаљи Суспензија



Репрезентација Ут. Поб. Н. Пор. Пос. При. Гр. Бод.
1.  Немачка 3 3 0 0 109 69 +40 6
2.  Пољска 3 2 0 1 84 78 +6 4
3.  Јапан 3 1 0 2 102 73 +29 2
4.  Иран 3 0 0 3 47 122 -75 0

Група Г[уреди | уреди извор]

29. новембар
18:00
 Бразил 35:20  Украјина Арена Норд, Фредериксхавн
Гледалаца: 500
Судије: Ли, Ку Јужна Кореја
Кошта, де Паула 7 (17:10) Пољак, Смбатијан 4
Суспензија Детаљи Суспензија


29. новембар
20:30
 Шпанија 34:17  Казахстан Арена Норд, Фредериксхавн
Гледалаца: 200
Судије: Ал-Енези, Ал-Насем Кувајт
3 играчице по 5 (14:8) Радајева 5
Суспензија Детаљи Суспензија



1. децембар
18:00
 Казахстан 15:46  Бразил Арена Норд, Фредериксхавн
Гледалаца: 473
Судије: Болић, Урич Аустрија
Радајева 4 (5:25) Кардозо де Кастро 8
Суспензија Детаљи Суспензија


1. децембар
20:30
 Шпанија 32:20  Украјина Арена Норд, Фредериксхавн
Гледалаца: 153
Судије: Белкири, Хамиди Алжир
Гонзалез 6 (16:12) Смбатијан 7
Суспензија 2×Жути картон Детаљи Суспензија



3. децембар
15:30
 Украјина 37:24  Казахстан Арена Норд, Фредериксхавн
Гледалаца: 1.067
Судије: Ченг, Жу Кина
Андријчук, Шукал 8 (19:12) Кардина 6
Суспензија Детаљи Суспензија


3. децембар
18:00
 Бразил 25:27  Шпанија Арена Норд, Фредериксхавн
Гледалаца: 811
Судије: Кармо, Мурш Француска
Бело 8 (12:16) Аркос 5
Суспензија Детаљи Суспензија 1×Жути картон



Репрезентација Ут. Поб. Н. Пор. Пос. При. Гр. Бод.
1.  Шпанија 3 3 0 0 93 62 +31 6
2.  Бразил 3 2 0 1 106 62 +44 4
3.  Украјина 3 1 0 2 77 91 -14 2
4.  Казахстан 3 0 0 3 56 117 -61 0

Група Х[уреди | уреди извор]

30. новембар
18:00
 Холандија 41:26  Аргентина Арена Норд, Фредериксхавн
Гледалаца: 300
Судије: Вујачић, Кажанегра Црна Гора
Полман 7 (20:14) Пицо 5
Суспензија Детаљи Суспензија


30. новембар
20:30
 Чешка 32:22  Конго Арена Норд, Фредериксхавн
Гледалаца: 389
Судије: Болић, Хурич Аустрија
Ховелова 11 (19:11) Нгомбеле 9
Суспензија Детаљи Суспензија 1×Red card



2. децембар
15:30
 Чешка 31:22  Аргентина Арена Норд, Фредериксхавн
Гледалаца: 711
Судије: Алтмар, Хорват Мађарска
Мала 8 (16:10) Гавиљан, Пизо 5
Суспензија 1×Жути картон Детаљи Суспензија 1×Жути картон


2. децембар
18:00
 Конго 20:40  Холандија Арена Норд, Фредериксхавн
Гледалаца: 527
Судије: Ал-Енези, Ал-Насем Кувајт
Диагурага 7 (9:20) Ван Ветеринг 8
Суспензија 1×Жути картон 1×Red card Детаљи Суспензија



4. децембар
18:00
 Аргентина 31:26  Конго Арена Норд, Фредериксхавн
Гледалаца: 507
Судије: Митровић, Вешовић Црна Гора
Касасола 7 (14:15) Диагурага 8
Суспензија Детаљи Суспензија 1×Жути картон


4. децембар
20:00
 Холандија 33:20  Чешка Арена Норд, Фредериксхавн
Гледалаца: 674
Судије: Белкири, Хамиди Алжир
Ван Ветеринг 7 (14:8) Колевова 6
Суспензија Детаљи Суспензија



Репрезентација Ут. Поб. Н. Пор. Пос. При. Гр. Бод.
1.  Холандија 3 3 0 0 114 66 +48 6
2.  Чешка 3 2 0 1 83 77 +6 4
3.  Аргентина 3 1 0 2 79 98 -19 2
4.  Конго 3 0 0 3 68 103 -35 0

Президент куп[уреди | уреди извор]

Група I[уреди | уреди извор]

7. децембар
15:30
 Кина 23:20  Парагвај Арена Норд, Фредериксхавн
Гледалаца: 254
Судије: Алтмар, Хорват Мађарска
Јин 6 (9:10) Фернандез, Инсфран 6
Суспензија 1×Red card Детаљи Суспензија


7. децембар
18:00
 Гренланд 14:37  Исланд Арена Норд, Фредериксхавн
Гледалаца: 702
Судије: Дојчинов, Горецов Бугарска
Холм 4 (8:19) Асгеирсдотир 10
Суспензија Детаљи Суспензија 1×Жути картон



9. децембар
18:00
 Парагвај 19:25  Исланд Арена Норд, Фредериксхавн
Гледалаца: 153
Судије: Ловин, Станчу Румунија
Инсфран 7 (9:13) Албертсдотир 7
Суспензија 1×Жути картон Детаљи Суспензија 1×Жути картон 1×Red card


9. децембар
20:30
 Кина 32:24  Гренланд Арена Норд, Фредериксхавн
Гледалаца: 455
Судије: Х. Ел-Сајед, Ј. Ел.Сајед Египат
Чан 7 (9:13) Холм, Петерсен 4
Суспензија Детаљи Суспензија



11. децембар
13:00
 Исланд 30:23  Кина Арена Норд, Фредериксхавн
Гледалаца: 134
Судије: Буџак, Захрадник Словачка
Ерлингсдотир, Магнусдотир 6 (13:11) Јин 7
Суспензија 2×Жути картон Детаљи Суспензија 1×Жути картон 1×Red card


11. децембар
15:30
 Парагвај 21:19  Гренланд Арена Норд, Фредериксхавн
Гледалаца: 332
Судије: Ал-Енези, Ал-Насем Египат
Мендоза 6 (11:9) Бјерге 4
 1×Жути картон Детаљи Суспензија



Репрезентација Ут. Поб. Н. Пор. Пос. При. Гр. Бод. Пласман
1.  Исланд 3 3 0 0 92 56 +36 6 Утакмица за 31. место
2.  Кина 3 2 0 1 78 74 +4 4 Утакмица за 29. место
3.  Парагвај 3 1 0 2 60 67 -7 2 Утакмица за 27. место
4.  Гренланд 3 0 0 3 57 90 -33 0 Утакмица за 25. место

Група II[уреди | уреди извор]

6. децембар
13:00
 Казахстан 36:37  Конго Арена Норд, Фредериксхавн
Гледалаца: 633
Судије: Ченг, Жоу Кина
Радајева, Рејеметова 9 (18:15) Диагурага 8
Детаљи Суспензија


7. децембар
13:00
 Чиле 30:20  Иран Арена Норд, Фредериксхавн
Гледалаца: 220
Судије: Ченг, Жоу Кина
Ловера 6 (14:6) Мерик 8
Суспензија 1×Жути картон Детаљи Суспензија



9. децембар
13:00
 Чиле 27:23  Казахстан Арена Норд, Фредериксхавн
Гледалаца: 402
Судије: Кажанегра, Вујачић Црна Гора
Ловера 9 (13:11) Рејеметова 5
Суспензија Детаљи Суспензија


9. децембар
15:30
 Иран 20:32  Конго Арена Норд, Фредериксхавн
Гледалаца: 174
Судије: Алтмар, Хорват Мађарска
Бадви 6 (9:19) Домингос 6
Суспензија 1×Жути картон Детаљи Суспензија



11. децембар
13:00
 Конго 24:21  Чиле Арена Норд, Фредериксхавн
Гледалаца: 154
Судије: Болић, Хурич Аустрија
Диагурага 5 (8:12) Ловера 8
Суспензија 1×Жути картон Детаљи Суспензија 1×Жути картон


11. децембар
15:30
 Иран 29:33  Казахстан Арена Норд, Фредериксхавн
Гледалаца: 67
Судије: Дојчинов, Горецов Бугарска
Мерик 11 (15:17) Кардина 7
Суспензија 1×Жути картон Детаљи Суспензија 1×Жути картон



Репрезентација Ут. Поб. Н. Пор. Пос. При. Гр. Бод. Пласман
1.  Конго 3 3 0 0 93 77 +16 6 Утакмица за 31. место
2.  Чиле 3 2 0 1 78 67 +11 4 Утакмица за 29. место
3.  Казахстан 3 1 0 2 92 93 -1 2 Утакмица за 27. место
4.  Иран 3 0 0 3 69 95 -26 0 Утакмица за 25. место

Утакмица за 31. место[уреди | уреди извор]

13. децембар
13:00
 Гренланд 23:28  Иран Арена Норд, Фредериксхавн
Гледалаца: 537
Судије: Алтмар, Хорват Мађарска
Бјерге 8 (12:12) Мерих 6
Суспензија Детаљи Суспензија



Утакмица за 29. место[уреди | уреди извор]

13. децембар
15:20
 Парагвај 36:30  Казахстан Арена Норд, Фредериксхавн
Гледалаца: 96
Судије: Ал-Енези, З. Ел-Сајед Египат
Портиљо 9 (20:18) Кардина 9
Суспензија Детаљи Суспензија



Утакмица за 27. место[уреди | уреди извор]

7. децембар
18:00
 Кина 25:26  Чиле Арена Норд, Фредериксхавн
Гледалаца: 103
Судије: Х. Ел-Сајед, Ј. Ел-Сајед Египат
Ксјаокинг 8 (13:15) Ловера 5
Суспензија 1×Жути картон 1×Red card Детаљи Суспензија



Утакмица за 25. место[уреди | уреди извор]

7. децембар
20:30
 Исланд 30:28  Конго Арена Норд, Фредериксхавн
Гледалаца: 86
Судије: Кажанегра, Вујачић Црна Гора
Стурлудотир 6 (14:14) Бечаиделе Нгомбеле 10
Суспензија Детаљи Суспензија 1×Жути картон



Други круг[уреди | уреди извор]

Група I[уреди | уреди извор]

7. децембар
15:30
 Црна Гора 25:26  Хрватска Скандинавијум, Гетеборг
Гледалаца: 1.089
Судије: Алварез, Бустаманте Шпанија
Грбић 5 (13:!3) Блажевић 6
Суспензија 2×Жути картон 1×Red card Детаљи Суспензија 1×Жути картон


7. децембар
18:00
 Сенегал 20:30  Мађарска Скандинавијум, Гетеборг
Гледалаца: 2.693
Судије: Ку, Ли Јужна Кореја
Сагна 8 (8:14) Клујбер 9
Суспензија 1×Жути картон Детаљи Суспензија 1×Жути картон


7. децембар
20:30
 Шведска 37:13  Камерун Скандинавијум, Гетеборг
Гледалаца: 5.187
Судије: Б. Кореа, Р. Кореа Бразил
Хагман 8 (16:5) Атеба 5
Детаљи Суспензија 2×Red card



9. децембар
15:30
 Сенегал 21:29  Црна Гора Скандинавијум, Гетеборг
Гледалаца: 2.997
Судије: Буџак, Зарадник Словачка
Сагна 4 (8:18) 4 играчице по 4
Суспензија 1×Жути картон 1×Red card Детаљи Суспензија 1×Жути картон


9. децембар
18:00
 Хрватска 24:15  Камерун Скандинавијум, Гетеборг
Гледалаца: 6.165
Судије: Ку, Ли Јужна Кореја
3 играчице по 3 (18:6) Атеба 7
Суспензија Детаљи Суспензија


9. децембар
20:30
 Мађарска 22:26  Шведска Скандинавијум, Гетеборг
Гледалаца: 10.561
Судије: А. Ковалкјук, И. Ковалкјук Молдавија
Вамос 6 (11:10) Линдквист, Робертс 7
Суспензија Детаљи Суспензија



11. децембар
15:30
 Камерун 20:22  Сенегал Скандинавијум, Гетеборг
Гледалаца: 626
Судије: Б. Кореа, Р. Кореа Бразил
Атеба, Ебанга Бабога 5 (12:7) Сагна 6
Суспензија 1×Жути картон Детаљи Суспензија 1×Жути картон


11. децембар
18:00
 Мађарска 23:22  Хрватска Скандинавијум, Гетеборг
Гледалаца: 3.449
Судије: Гарсија, Паолантони Аргентина
Клујбер 9 (8:11) Милосављевић 8
Суспензија 3×Жути картон Детаљи Суспензија 2×Жути картон


11. децембар
20:30
 Црна Гора 25:32  Шведска Скандинавијум, Гетеборг
Гледалаца: 6.589
Судије: Кармо, Мурш Француска
Деспотовић 6 (9:15) Хагман, Робертс 6
Суспензија 2×Жути картон Детаљи Суспензија



Репрезентација Ут. Поб. Н. Пор. Пос. При. Гр. Бод. Пласман
1.  Шведска 5 5 0 0 143 95 +48 10 Четвртфинале
2.  Црна Гора 5 3 0 2 128 108 +20 6
3.  Мађарска 5 3 0 2 132 112 +20 6
4.  Хрватска 5 2 1 2 111 107 +4 5
5.  Сенегал 5 1 1 3 103 127 -24 3
6.  Камерун 5 0 0 5 79 147 -68 0

Група II[уреди | уреди извор]

6. децембар
15:30
 Јужна Кореја 27:31  Словенија Тронодхајм Спектрум, Трондхајм
Гледалаца: 619
Судије: Лемеш, Соса Уругвај
Рју 12 (14:19) Мавсар 9
Суспензија 1×Red card Детаљи Суспензија


6. децембар
18:00
 Француска 41:27  Аустрија Тронодхајм Спектрум, Трондхајм
Гледалаца: 3.198
Судије: Х. Ел-Сајед, Ј. Ел-Сајед Египат
Буктит 7 (25:14) И. Иванчок 8
Суспензија 1×Жути картон Детаљи Суспензија 2×Жути картон


6. децембар
20:30
 Норвешка 37:17  Ангола Тронодхајм Спектрум, Трондхајм
Гледалаца: 6.806
Судије: Јовандић, Секулић Србија
Херем 7 (20:9) 4 играчице по 3
Суспензија Детаљи Суспензија



8. децембар
15:30
 Аустрија 25:30  Ангола Тронодхајм Спектрум, Трондхајм
Гледалаца: 1.236
Судије: А. Коњичанин, Д. Коњичанин Босна и Херцеговина
Панџа 8 (14:16) Карлос 9
Суспензија 1×Жути картон Детаљи Суспензија 1×Red card


8. децембар
15:30
 Јужна Кореја 22:32  Француска Тронодхајм Спектрум, Трондхајм
Гледалаца: 3.507
Судије: Митровић, Вешовић Црна Гора
Гим 5 (12:17) Канор 7
Суспензија 1×Жути картон Детаљи  1×Жути картон 1×Red card


8. децембар
15:30
 Словенија 21:34  Норвешка Тронодхајм Спектрум, Трондхајм
Гледалаца: 5.544
Судије: Кутлер, Мерц Њемачка
Варагић 5 (12:17) Херем 6
Суспензија 1×Жути картон Детаљи Суспензија 1×Жути картон



10. децембар
15:30
 Ангола 33:31  Јужна Кореја Тронодхајм Спектрум, Трондхајм
Гледалаца: 1.716
Судије: Јовандић, Секулић Србија
Касома 11 (20:15) Ву 9
Суспензија 1×Жути картон Детаљи Суспензија


10. децембар
18:00
 Словенија 32:27  Аустрија Тронодхајм Спектрум, Трондхајм
Гледалаца: 4.060
Судије: Лемеш, Соса Уругвај
Мавсар 11 (19:14) Панџа 7
Суспензија 1×Жути картон Детаљи


10. децембар
20:30
 Француска 24:23  Норвешка Тронодхајм Спектрум, Трондхајм
Гледалаца: 6.457
Судије: А. Коњичанин, Д. Коњичанин Босна и Херцеговина
Нзе Минко 6 (12:12) Ингштад, Мерк 4
Суспензија 1×Red card Детаљи Суспензија



Репрезентација Ут. Поб. Н. Пор. Пос. При. Гр. Бод. Пласман
1.  Француска 5 5 0 0 158 128 +30 10 Четвртфинале
2.  Норвешка 5 4 0 1 172 115 +57 8
3.  Словенија 5 3 0 2 141 143 -2 6
4.  Ангола 5 2 0 3 135 153 -18 4
5.  Аустрија 5 1 0 4 137 177 -40 2
6.  Јужна Кореја 5 0 0 5 132 159 -27 0

Група III[уреди | уреди извор]

7. децембар
15:30
 Србија 21:22  Пољска Jyske Bank Boxen, Хернинг
Гледалаца: 511
Судије: Белкири, Хамиди Алжир
Радосављевић 6 (13:10) Кочањак 6
Суспензија 2×Жути картон Детаљи Суспензија


7. децембар
18:00
 Немачка 24:22  Румунија Jyske Bank Boxen, Хернинг
Гледалаца: 4.526
Судије: Лах, Сок Словенија
Дол, Лот 4 (9:12) Букески 8
Суспензија 1×Жути картон Детаљи Суспензија 1×Жути картон 1×Red card


8. децембар
20:30
 Данска 26:27  Јапан Jyske Bank Boxen, Хернинг
Гледалаца: 6.707
Судије: Карно, Мурш Француска
Хејлунд 5 (12:12) Хатори 7
Суспензија 1×Жути картон Детаљи Суспензија



9. децембар
15:30
 Румунија 32:28  Јапан Jyske Bank Boxen, Хернинг
Гледалаца: 3.502
Судије: Гарсија, Паолантони Аргентина
Букески 12 (17:14) Аизава, Хатори 5
Суспензија 1×Жути картон Детаљи Суспензија


9. децембар
18:00
 Србија 21:31  Немачка Jyske Bank Boxen, Хернинг
Гледалаца: 8.138
Судије: Алварез, Бустаманте Шпанија
Јововић 6 (13:14) Дол 5
Суспензија Детаљи Суспензија


9. децембар
20:30
 Пољска 22:32  Данска Jyske Bank Boxen, Хернинг
Судије: Болић, Хурих Аустрија
Розијак 6 (12:15) Јергенсен, Естергард
Суспензија Детаљи Суспензија



8. децембар
15:30
 Јапан 22:20  Србија Jyske Bank Boxen, Хернинг
Гледалаца: 1.979.
Судије: А. Ковалкјук, И. Ковалкјук Молдавија
Накајама 6 (9:8) Вукајловић 6
Суспензија Детаљи Суспензија 3×Жути картон 1×Red card


8. децембар
15:30
 Пољска 26:27  Румунија Jyske Bank Boxen, Хернинг
Гледалаца: 5.221
Судије: Белкири, Хамиди Алжир
Балсам 8 (10:13) Букески 11
Суспензија 1×Жути картон 1×Red card Детаљи Суспензија 1×Жути картон


8. децембар
15:30
 Немачка 28:30  Данска Jyske Bank Boxen, Хернинг
Гледалаца: 8.514
Судије: Лах, Сок Словенија
Белк 5 (13:15) Фрис 7
Суспензија 1×Жути картон 1×Red card Детаљи Суспензија 1×Жути картон



Репрезентација Ут. Поб. Н. Пор. Пос. При. Гр. Бод. Пласман
1.  Данска 5 4 0 1 152 121 +31 8 Четвртфинале
2.  Немачка 5 4 0 1 147 120 +27 8
3.  Румунија 5 3 0 2 141 145 -4 6
4.  Пољска 5 2 0 3 119 143 -24 4
5.  Јапан 5 2 0 3 137 141 -4 4
6.  Србија 5 0 0 5 111 137 -26 0

Група IV[уреди | уреди извор]

6. децембар
15:30
 Украјина 23:30  Чешка Арена Норд, Фредериксхавн
Гледалаца: 711
Судије: Алтмар, Хорват Мађарска
Смбатијан 5 (11:15) Јерабкова 9
Суспензија 2×Жути картон Детаљи


6. децембар
18:00
 Шпанија 30:23  Аргентина Арена Норд, Фредериксхавн
Гледалаца: 902
Судије: Кажанегра, Вујачић Црна Гора
Ечебеира 7 (12:23) Гавиљан 8
Суспензија Детаљи Суспензија 1×Red card


6. децембар
20:30
 Холандија 35:27  Бразил Арена Норд, Фредериксхавн
Гледалаца: 855
Судије: Ловин, Станчу Румунија
Хусхер 6 (18:13) Абреу Роса 7
Суспензија Детаљи Суспензија 1×Жути картон



8. децембар
15:30
 Бразил 33:19  Аргентина Арена Норд, Фредериксхавн
Гледалаца: 417
Судије: Дојчинов, Горецов Бугарска
Кардозо де Кастро, Де Паула 5 (16:7) Пизо 5
Суспензија Детаљи Суспензија


8. децембар
18:00
 Чешка 30:22  Шпанија Арена Норд, Фредериксхавн
Гледалаца: 697
Судије: Хансен, Мадсен Данска
Јерабкова 9 (13:9) Перез 6
Суспензија 1×Жути картон Детаљи


8. децембар
20:30
 Украјина 21:40  Холандија Арена Норд, Фредериксхавн
Гледалаца: 823
Судије: Ал-Енези, Ал-Насем Египат
Шукал 5 (8:19) Абинг 8
Суспензија 1×Жути картон Детаљи Суспензија



10. децембар
12:00
 Аргентина 25:20  Украјина Арена Норд, Фредериксхавн
Гледалаца: 504
Судије: Кажанегра, Вујачић Црна Гора
Каво 6 (13:11) Коновалова 6
Суспензија 1×Red card Детаљи Суспензија 1×Жути картон


10. децембар
14:15
 Чешка 27:30  Бразил Арена Норд, Фредериксхавн
Гледалаца: 769
Судије: Ловин, Станчу Румунија
Јерабкова 11 (17:16) Кардозо де Кастро 9
Суспензија Детаљи Суспензија 1×Жути картон


10. децембар
16:30
 Холандија 29:21  Шпанија Арена Норд, Фредериксхавн
Гледалаца: 1.314
Судије: Хансен, Мадсен Данска
Спренгерс 6 (13:9) Гонзалез, Со Делгадо 5
Суспензија Детаљи Суспензија



Репрезентација Ут. Поб. Н. Пор. Пос. При. Гр. Бод. Пласман
1.  Холандија 5 5 0 0 178 115 +63 10 Четвртфинале
2.  Чешка 5 3 0 2 138 130 +8 6
3.  Бразил 5 3 0 2 150 128 +22 6
4.  Шпанија 5 3 0 2 132 137 -5 6
5.  Аргентина 5 1 0 4 115 155 -40 2
6.  Украјина 5 0 0 5 104 162 -58 0

Елиминациона фаза[уреди | уреди извор]

 
ЧетвртфиналеПолуфиналеФинале
 
          
 
13. децембар
 
 
 Шведска 27
 
15. децембар
 
 Немачка20
 
 Шведска 28
 
12. децембар
 
 Француска 37
 
 Француска 33
 
17. децембар
 
 Чешка 22
 
 Француска 31
 
13. децембар
 
 Норвешка 28
 
 Данска 26
 
15. децембар
 
 Црна Гора24
 
 Данска 28
 
12. децембар
 
 Норвешка29 (прод.) Треће место
 
 Холандија 23
 
17. децембар
 
 Норвешка30
 
 Шведска 27
 
 
 Данска28
 

Четвртфинале[уреди | уреди извор]

12. децембар
17:30
 Француска 33:22  Чешка Трондхајм Спектрум, Трондхајм
Гледалаца: 4.455
Судије: Алварез, Бустаманте Шпанија
Нзе Минко 5 (18:16) Јерабкова 6
Суспензија Детаљи Суспензија 2×Жути картон


12. децембар
20:30
 Холандија 23:30  Норвешка Трондхајм Спектрум, Трондхајм
Гледалаца: 7.514
Судије: Мерц, Кутлер Њемачка
Хусхер, Малештајн 4 (11:12) Скогранд 9
Суспензија Детаљи Суспензија 1×Жути картон


13. децембар
17:30
 Шведска 27:20  Немачка Трондхајм Спектрум, Трондхајм
Гледалаца: 6.613
Судије: Хансен, Мадсен Данска
4 играчице по 5 (16:6) 3 играчице по 4
 1×Жути картон Детаљи


13. децембар
20:30
 Данска 26:24  Црна Гора Трондхајм Спектрум, Трондхајм
Гледалаца: 11.031
Судије: Белкири, Хамиди Алжир
Фрис, А. М. Хансен 5 (13:10) Мугоша 6
Суспензија 1×Жути картон Детаљи Суспензија 2×Жути картон



Полуфинале 5-8. места[уреди | уреди извор]

 
ПолуфиналеЗа 5. место
 
      
 
15. децембар
 
 
 Немачка 32
 
17. децембар
 
 Чешка 26
 
 Немачка 26
 
15. децембар
 
 Холандија 30
 
 Црна Гора 25
 
 
 Холандија 28
 
За 7. место
 
 
17. децембар
 
 
 Чешка 24
 
 
 Црна Гора 28
15. децембар
11:30
 Немачка 32:26  Чешка Скандинавијум, Гетеборг
Гледалаца: 445
Судије: Гарсија, Паолантони Аргентина
Лојхтер 6 (14:12) Јерабкова 6
Суспензија 3×Жути картон Детаљи Суспензија


15. децембар
14:30
 Црна Гора 25:28  Холандија Скандинавијум, Гетеборг
Гледалаца: 1.627
Судије: Хансен, Мадсен Данска
Мугоша 6 (13:14) Малештајн 8
Суспензија Детаљи Суспензија



Полуфинале[уреди | уреди извор]

15. децембар
17:30
 Данска 28:29 п.п.  Норвешка Jyske Bank Boxen, Хернинг
Гледалаца: 12.1369
Судије: Коњичанин, Коњичанин Босна и Херцеговина
Јергенсен 7 (14:9) Реиштад 15
Суспензија 1×Жути картон Детаљи Суспензија


15. децембар
21:00
 Шведска 28:37  Француска Jyske Bank Boxen, Хернинг
Гледалаца: 8.154
Судије: Кутлер, Мерц Њемачка
Хагман 5 (11:19) Хорачек 9
Суспензија Детаљи Суспензија 1×Жути картон



Утакмица за 7. место[уреди | уреди извор]

17. децембар
10:15
 Чешка 24:28  Црна Гора Арена Норд, Фредериксхавн
Гледалаца: 491
Судије: Ловин, Станчу Румунија
3 играчице по 5 (10:14) Грбић 7
 1×Жути картон Детаљи Суспензија 1×Жути картон



Утакмица за 5. место[уреди | уреди извор]

17. децембар
13:00
 Немачка 26:30  Холандија Jyske Bank Boxen, Хернинг
Гледалаца: 2.594
Судије: А. Ковалкјук, И. Ковалкјуј Молдавија
Дол 7 (7:16) Малештајн 7
Суспензија Детаљи Суспензија



Утакмица за 3. место[уреди | уреди извор]

17. децембар
16:00
 Шведска 27:28  Данска Jyske Bank Boxen, Хернинг
Гледалаца: 11.877
Судије: Алварез, Бустаманте Шпанија
Блом, Мелегерд 7 (15:18) 3 играчице по 5
Суспензија Детаљи Суспензија 2×Жути картон



Финале[уреди | уреди извор]

17. децембар
19:00
 Француска 31:28  Норвешка Jyske Bank Boxen, Хернинг
Гледалаца: 12.031
Судије: Лах, Сок Словенија
Грандво, Хорачек 5 (20:17) Мерк 8
Суспензија 1×Жути картон Детаљи Суспензија 2×Жути картон




2° место


Норвешка

Победник Светског првенства у рукомету за жене 2023.


Француска
3° титула

3° место


Данска