Борилачка вештина

Из Википедије, слободне енциклопедије

Азија и Пацифик[уреди]

Култура Генерални назив Стил
Борнео Силат
Вијетнам
Индонезија Пенцак силат
Индија
Јапан Буџуцу, Будо Аикидо, Буђинкан, Џудо, Џијуџицу, Карате, Кемпо, Кендо, Нинџуцу, Сумо, Шуто
Камбоџа
Кина Вушу Винг чун, Кемпо, Санда
Кореја Мусул, Мудо Теквондо, Хапкидо
Лаос
Малезија Силат
Монголија
Мјанмар Таинг Летвај
Сри Ланка
Тибет
Тајланд Краби крабонг, Муај тај буран, Тајландски бокс
Узбекистан Кураш
Филипини Арнис, Барав, Ескрима, Панантукан, Силат

Блиски исток[уреди]

Култура Стил
Израел Абир, Капап, Крав мага
Иран
Турска Киркпинар

Европа[уреди]

Култура Стил
цела Европа Бокс, Мачевање, Рвање
Аустрија
Уједињено Краљевство
Француска Батон де комба, Кан де комба, Савате
Грчка Бокс, Рвање, Панкратион
Исланд
Ирска
Италија Рвање
Немачка Џуџуцу
Норвешка
Пољска Комбат 56
Португал Хого до пау
Русија Самбо, Система
Србија Реални аикидо, Одбрана, Свебор, Свибор, Фудокан, Хапкикван, Србос
Финска
Швајцарска
Шпанија Хуего дел пало, Ципота

Африка[уреди]

Култура Стил
Гамбија / Сенегал
Камерун

Северна и Јужна Америка[уреди]

Култура Стил
Бразил Бразилски џијуџицу, Капоира, Лута ливре
САД Динамични аики џуџицу, Кемпо, Кик бокс

Види још[уреди]

Спољашње везе[уреди]