Prva liga Srbije u sezoni 2021/22. je šesnaesto takmičenje organizovano pod ovim imenom od strane Fudbalskog saveza Srbije od osnivanja lige 2006. i to je drugi stepen takmičenja u Srbiji .
Sezona 2021/22. je planirana po istom formatu kao i sezona 2019/20 , tačnije, da nakon 30 odigranih kola po dvostrukom bod sistemu liga od 16 klubova na osnovu tada utvrđenog plasmana deli na dve grupe od po osam - gornju (Plej-of, pozicije od prve do osme) i donju (Plej-aut, pozicije od devete do šesnaeste) bez podele bodova. Dalje takmičenje unutar grupa odvija se po jednostrukom bod sistemu u ukupno 7 kola. Po završetku takmičenja u Plej-ofu i Plej-autu utvrđuje se konačni plasman Prve lige Srbije za tu sezonu.
U viši rang takmičenja (Superligu Srbije ) bi se plasirala prva dva tima i dva pobednika baraža između četrnaestoplasirane ekipa iz Superlige Srbije i trećeplasiranom ekipom iz Prve lige Srbije, kao i trinaestoplasirane ekipa iz Superlige Srbije sa četvrtoplasiranom ekipom iz Prve lige Srbije.
Iz lige bi ispali 4 najlošije plasirana tima. Na njihovo mesto, u ligu bi se plasirala 4 najniže plasirana tima Superlige , i prvaci Srpskih liga Beograd , Vojvodina , Zapad i Istok .
Na početku sezone 2021/22.
Iz Superlige su u Prvu ligu Srbije ispali:
Rad iz Beograda (petnaestoplasirani tim Superlige u prethodnoj sezoni)
Javor Matis iz Ivanjice (šesnaestoplasirani tim Superlige u prethodnoj sezoni)
Inđija iz Inđije (sedamnaestoplasirani tim Superlige u prethodnoj sezoni)
Zlatibor iz Čajetine (osamnaestoplasirani tim Superlige u prethodnoj sezoni)
Mačva iz Šapca (devetnaestoplasirani tim Superlige u prethodnoj sezoni)
Bačka iz Bačke Palanke (dvadesetoplasirani tim Superlige u prethodnoj sezoni)
Iz Srpskih liga su se plasirali, pobednici baraža za popunu Prve lige Srbije:
Iz Prve lige Srbije su se u Superligu plasirali:
Iz Prve lige Srbije su u odgovarajuću Srpsku ligu ispala osam najlošije plasiranih klubova:
Na kraju sezone 2021/22.
iz Prve lige Srbije će se u Superligu plasirati dva najbolje plasirana kluba i još dva pobednika baraža.
Iz Prve lige Srbije će u odgovarajuću Srpsku ligu ispasti 4 najlošije plasiranih klubova
iz Superlige će u Prvu ligu Srbije ispasti 2 najlošije plasiranih kubova i poraženi u baražu.
Iz Srpskih liga će se plasirati osvajači (ili prvi najboljeplasirani timovi koji ispunjavaju uslove)
Sastav Prve lige Srbije u sezoni 2021/22. [ uredi | uredi izvor ]
Lokacije klubova
Prve lige Srbije 2021/22.
Lokacija klubova
Prve lige Srbije 2021/22. na teritoriji
Beograda
Domaćini su navedeni u levoj koloni.
Ekipa
BAČ
BUD
GRA
ŽAR
ŽEL
ZLA
IMT
INĐ
JAV
KAB
LOZ
MAČ
MLA
RAD
RSM
TIM
1
Bačka Bačka Palanka
XXX
0:1
0:0
0:2
2:2
2:0
1:0
0:0
2:2
0:0
3:1
0:0
0:0
0:1
1:1
0:1
2
Budućnost Dobanovci
0:1
XXX
3:2
2:0
1:3
1:1
2:3
0:1
0:0
1:0
2:1
1:1
1:1
0:0
1:0
0:2
3
Grafičar
4:0
2:2
XXX
3:0
0:3
5:1
1:3
1:1
1:2
3:1
2:1
3:0
0:0
3:1
0:2
2:0
4
Žarkovo
0:1
1:1
0:3
XXX
3:0
0:0
2:2
1:2
2:1
2:0
1:0
1:3
0:1
0:1
1:0
2:1
5
Železničar Pančevo
1:2
2:0
1:0
2:2
XXX
1:0
1:2
0:0
1:3
2:0
0:0
1:1
3:0
2:1
1:0
3:2
6
Zlatibor
0:0
0:2
3:0
0:5
2:0
XXX
0:0
1:0
0:0
7:0
0:0
1:1
0:0
1:0
2:1
0:1
7
IMT
1:1
3:2
3:0
0:1
0:0
0:0
XXX
2:2
0:1
4:1
2:0
6:1
0:1
2:0
1:1
4:0
8
Inđija
1:1
2:1
5:3
1:0
1:3
3:1
4:0
XXX
0:2
3:0
0:0
2:1
2:1
1:0
1:1
0:1
9
Javor Matis
2:0
2:1
0:0
3:2
3:3
1:0
1:2
1:3
XXX
4:0
2:0
0:0
0:1
2:0
4:0
2:0
10
Kabel
1:1
0:0
1:4
0:3
0:1
1:1
0:3
0:3
1:2
XXX
1:1
0:0
0:3
0:3
0:4
0:3
11
Loznica
2:0
0:1
2:0
0:1
2:1
4:1
2:1
0:2
0:0
1:0
XXX
4:1
1:1
0:0
1:2
2:0
12
Mačva Šabac
2:0
1:0
2:1
0:2
0:1
1:0
1:1
2:1
1:4
1:0
0:1
XXX
0:0
4:0
0:3
0:0
13
Mladost GAT
1:0
1:0
2:0
2:0
2:1
2:3
1:1
2:3
0:0
4:0
0:0
2:0
XXX
1:0
0:1
2:1
14
Rad
1:1
3:4
2:1
1:1
0:1
2:1
1:0
4:0
1:1
3:2
1:0
0:1
0:2
XXX
0:0
1:2
15
Radnički Sremska Mitrovica
1:1
3:0
1:0
2:0
2:1
1:0
1:2
0:3
1:1
2:3
1:2
2:0
0:1
0:0
XXX
5:2
16
Timok 1919
2:2
5:0
1:0
0:0
0:1
1:2
1:1
0:1
0:0
2:0
0:1
0:1
0:1
1:1
0:1
XXX
1. kolo, 6—8.8.2021.
Javor — Loznica
2:0
Inđija — Kabel
3:0
Žarkovo — Železničar
3:0
Mačva — Budućnost
1:0
Rad — Radnički
0:0
Grafičar — Mladost
0:0
Zlatibor — Timok 1919
0:1
Bačka — IMT
1:0
2. kolo, 14—16.8.2021.
Loznica — Inđija
0:2
Budućnost — Grafičar
3:2
Mladost — Bačka
1:0
Radnički — Timok 1919
5:2
Železničar — Mačva
1:1
Rad — Javor
1:1
IMT — Zlatibor
0:0
Kabel — Žarkovo
0:3
3. kolo, 20—22.8.2021.
Grafičar — Železničar
0:3
Javor — Radnički
4:0
Inđija — Rad
1:0
Mačva — Kabel
1:0
Bačka — Budućnost
0:1
Žarkovo — Loznica
1:0
Timok 1919 — IMT
1:1
Zlatibor — Mladost
0:0
4. kolo, 27—29.8.2021.
Budućnost — Zlatibor
1:1
Javor — Inđija
1:3
Mladost — Timok 1919
2:1
Radnički — IMT
1:2
Železničar — Bačka
1:2
Rad — Žarkovo
1:1
Kabel — Grafičar
1:4
Loznica — Mačva
4:1
5. kolo, 3.9.2021.
IMT — Mladost
0:1
Inđija — Radnički
1:1
Žarkovo — Javor
2:1
Timok 1919 — Budućnost
5:0
Zlatibor — Železničar
2:0
Mačva — Rad
4:0
Bačka — Kabel
0:0
Grafičar — Loznica
2:1
6. kolo, 10. i 12—13.9.2021.
Javor — Mačva
0:0
Budućnost — IMT
2:3
Inđija — Žarkovo
1:0
Kabel — Zlatibor
1:1
Loznica — Bačka
2:0
Rad — Grafičar
2:1
Radnički — Mladost
0:1
Železničar — Timok 1919
3:2
7. kolo, 17—18.9.2021.
Grafičar — Javor
1:2
Timok 1919 — Kabel
2:0
IMT — Železničar
0:0
Mladost — Budućnost
1:0
Bačka — Rad
0:1
Žarkovo — Radnički
1:0
Zlatibor — Loznica
0:0
Mačva — Inđija
2:1
8. kolo, 22.9.2021.
Inđija — Grafičar
5:3
Kabel — IMT
0:3
Loznica — Timok 1919
2:0
Žarkovo — Mačva
1:3
Rad — Zlatibor
2:1
Radnički — Budućnost
3:0
Železničar — Mladost
3:0
Javor — Bačka
2:0
9. kolo, 26—27.9.2021.
Grafičar — Žarkovo
3:0
Mladost — Kabel
4:0
Bačka — Inđija
0:0
Timok 1919 — Rad
1:1
Zlatibor — Javor
0:0
Mačva — Radnički
0:3
Budućnost — Železničar
1:3
IMT — Loznica
2:0
10. kolo, 1—2.10.2021.
Javor — Timok 1919
2:0
Inđija — Zlatibor
3:1
Kabel — Budućnost
0:0
Loznica — Mladost
1:1
Žarkovo — Bačka
0:1
Rad — IMT
1:0
Radnički — Železničar
2:1
Mačva — Grafičar
2:1
11. kolo, 6.10.2021.
Budućnost — Loznica
2:1
IMT — Javor
0:1
Mladost — Rad
1:0
Timok 1919 — Inđija
0:1
Zlatibor — Žarkovo
0:5
Železničar — Kabel
2:0
Bačka — Mačva
0:0
Grafičar — Radnički (27.10)
0:2
12. kolo, 10—11.10.2021.
Inđija — IMT
4:0
Žarkovo — Timok 1919
2:1
Radnički — Kabel
2:3
Javor — Mladost
0:1
Rad — Budućnost
3:4
Loznica — Železničar
2:1
Grafičar — Bačka (13.10)
4:0
Mačva — Zlatibor (20.10)
1:0
13. kolo, 16—18.10.2021.
Budućnost — Javor
0:0
Mladost — Inđija
2:3
Timok 1919 — Mačva
0:1
Železničar — Rad
2:1
Kabel — Loznica
1:1
Bačka — Radnički
1:1
Zlatibor — Grafičar
3:0
IMT — Žarkovo
0:1
14. kolo, 23—24.10.2021.
Grafičar — Timok 1919
2:0
Inđija — Budućnost
2:1
Javor — Železničar
3:3
Rad — Kabel
3:2
Radnički — Loznica
1:2
Bačka — Zlatibor
2:0
Mačva — IMT
1:1
Žarkovo — Mladost (24.11)
0:1
15. kolo, 31.10—1.11.2021.
IMT — Grafičar
3:0
Kabel — Javor
1:2
Timok 1919 — Bačka
2:2
Budućnost — Žarkovo
2:0
Loznica — Rad
0:0
Mladost — Mačva
2:0
Zlatibor — Radnički
2:1
Železničar — Inđija
0:0
16. kolo, 5—6.11.2021.
IMT — Bačka
1:1
Budućnost — Mačva
1:1
Kabel — Inđija
0:3
Mladost — Grafičar
2:0
Timok 1919 — Zlatibor
1:2
Železničar — Žarkovo
2:2
Radnički — Rad
0:0
Loznica — Javor (11.12)
0:0
17. kolo, 10.11.2021.
Inđija — Loznica
0:0
Žarkovo — Kabel
2:0
Timok 1919 — Radnički
0:1
Zlatibor — IMT
0:0
Javor — Rad
2:0
Mačva — Železničar
0:1
Bačka — Mladost
0:0
Grafičar — Budućnost (1.12)
2:2
18. kolo, 14—15. i 18.11.2021.
Budućnost — Bačka
0:1
Rad — Inđija
4:0
IMT — Timok 1919
4:0
Kabel — Mačva
0:0
Loznica — Žarkovo
0:1
Mladost — Zlatibor
2:3
Radnički — Javor
1:1
Železničar — Grafičar
1:0
19. kolo, 20. i 22.11.2021.
IMT — Radnički
1:1
Žarkovo — Rad
0:1
Timok 1919 — Mladost
0:1
Zlatibor — Budućnost
0:2
Mačva — Loznica
0:1
Grafičar — Kabel
3:1
Inđija — Javor
0:2
Bačka — Železničar
2:2
20. kolo, 27—29.11.2021.
Budućnost — Timok 1919
0:2
Kabel — Bačka
1:1
Loznica — Grafičar
2:0
Rad — Mačva
0:1
Radnički — Inđija
0:3
Železničar — Zlatibor
1:0
Javor — Žarkovo
3:2
Mladost — IMT
1:1
21. kolo, 4—6.12.2021.
Žarkovo — Inđija
1:2
Mladost — Radnički
0:1
Timok 1919 — Železničar
0:1
Grafičar — Rad
3:1
IMT — Budućnost
3:2
Bačka — Loznica
3:1
Zlatibor — Kabel
7:0
Mačva — Javor
1:4
22. kolo, 25—27.2.2022.
Javor — Grafičar
0:0
Budućnost — Mladost
1:1
Inđija — Mačva
2:1
Kabel — Timok 1919
0:3
Loznica — Zlatibor
4:1
Rad — Bačka
1:1
Radnički — Žarkovo
2:0
Železničar — IMT
1:2
23. kolo, 2—3.3.2022.
Budućnost — Radnički
1:0
Grafičar — Inđija
1:1
Timok 1919 — Loznica
0:1
Bačka — Javor
2:2
Mačva — Žarkovo
0:2
IMT — Kabel
4:1
Mladost — Železničar
2:1
Zlatibor — Rad (16.3)
1:0
24. kolo, 6—7.3.2022.
Inđija — Bačka
1:1
Žarkovo — Grafičar
0:3
Rad — Timok 1919
1:2
Radnički — Mačva
2:0
Kabel — Mladost
0:3
Železničar — Budućnost
2:0
Loznica — IMT (30.3)
2:1
Javor — Zlatibor (6.4)
1:0
25. kolo, 11—13.3.2022.
IMT — Rad
2:0
Grafičar — Mačva
3:0
Timok 1919 — Javor
0:0
Bačka — Žarkovo
0:2
Budućnost — Kabel
1:0
Mladost — Loznica
0:0
Zlatibor — Inđija
1:0
Železničar — Radnički
1:0
26. kolo, 18—19.3.2022.
Mačva — Bačka
2:0
Inđija — Timok 1919
0:1
Javor — IMT
1:2
Kabel — Železničar
0:1
Loznica — Budućnost
0:1
Žarkovo — Zlatibor
0:0
Rad — Mladost
0:2
Radnički — Grafičar
1:0
27. kolo, 23.3.2022.
Budućnost — Rad
0:0
IMT — Inđija
2:2
Kabel — Radnički
0:4
Mladost — Javor
0:0
Timok 1919 — Žarkovo
0:0
Zlatibor — Mačva
1:1
Železničar — Loznica
0:0
Bačka — Grafičar (6.4)
0:0
28. kolo, 26—28.3.2022.
Loznica — Kabel
1:0
Inđija — Mladost
2:1
Mačva — Timok 1919
0:0
Žarkovo — IMT
2:2
Rad — Železničar
0:1
Javor — Budućnost
2:1
Grafičar — Zlatibor
5:1
Radnički — Bačka
1:1
29. kolo, 2—4.4.2022.
Budućnost — Inđija
0:1
Kabel — Rad
0:3
Loznica — Radnički
1:2
Mladost — Žarkovo
2:0
Timok 1919 — Grafičar
1:0
Zlatibor — Bačka
0:0
Železničar — Javor
1:3
IMT — Mačva
6:1
30. kolo, 9—10.4.2022.
Inđija — Železničar
1:3
Grafičar — IMT
1:3
Mačva — Mladost
0:0
Bačka — Timok 1919
0:1
Žarkovo — Budućnost
1:1
Rad — Loznica
1:0
Radnički — Zlatibor
1:0
Javor — Kabel
4:0
Legenda:
Meč odigran prvog dana tog kola
Meč odigran drugog dana tog kola
Meč odigran trećeg dana tog kola
Meč odigran četvrtog dana tog kola
Odloženi mečevi — u zagradi je datum odigravanja meča
Derbi mečevi
Statistički podaci
Odigrano kola
30 od 30
Odigrano utakmica
240 od 240
Broj pobeda domaćih ekipa
101 (42%)
Broj mečeva bez pobednika
66 (27%)
Broj pobeda gostujućih ekipa
73 (30%)
Ukupno datih golova
542
Broj golova po kolu
18,07
Broj golova po utakmici
2,26
Ukupan broj golova domaćih ekipa
309
Ukupan broj golova domaćih ekipa po meču
1,29
Ukupan broj golova gostujućih ekipa
233
Ukupan broj golova gostujućih ekipa po meču
0,97
Najveća pobeda domaćeg tima
+7 (Zlatibor — Kabel 7:0)
Najveća pobeda gostujućeg tima
-5 (Zlatibor — Žarkovo 0:5)
Najviše datih golova u meču
8 (Inđija — Grafičar 5:3)
Legenda:
Plasman u doigravanje za titulu (Plej-of)
Plasman u doigravanje za opstanak (Plej-aut)
Doigravanje za titulu (Plej-of) [ uredi | uredi izvor ]
Domaćini su navedeni u levoj koloni.
31. kolo, 16—17.4.2022.
IMT — Radnički
5:0
Inđija — Mladost
1:2
Žarkovo — Loznica
1:0
Javor — Železničar
1:1
32. kolo, 20—21.4.2022.
Loznica — IMT
0:4
Radnički — Žarkovo
1:1
Mladost — Javor
0:2
Železničar — Inđija
3:1
33. kolo, 27—28.4.2022.
IMT — Žarkovo
2:1
Mladost — Železničar
2:0
Radnički — Loznica
0:0
Inđija — Javor
0:1
34. kolo, 2.5.2022.
Loznica — Mladost
0:2
Žarkovo — Inđija
0:2
Železničar — Radnički
2:0
Javor — IMT
2:4
35. kolo, 7—8.5.2022.
Inđija — IMT
0:1
Mladost — Žarkovo
2:0
Železničar — Loznica
3:0
Javor — Radnički
3:1
36. kolo, 15.5.2022.
IMT — Železničar
1:2
Loznica — Inđija
2:1
Žarkovo — Javor
2:1
Radnički — Mladost
1:3
37. kolo, 21.5.2022.
Inđija — Radnički
2:0
Javor — Loznica
1:0
Mladost — IMT
2:3
Železničar — Žarkovo
1:0
Legenda:
Meč odigran prvog dana tog kola
Meč odigran drugog dana tog kola
Meč odigran trećeg dana tog kola
Odloženi mečevi - u zagradi je datum odigravanja meča
Derbi mečevi
Statistički podaci
Odigrano kola
7 od 7
Odigrano utakmica
28
Broj pobeda domaćih ekipa
14 (50%)
Broj mečeva bez pobednika
3 (10%)
Broj pobeda gostujućih ekipa
11 (39%)
Ukupno datih golova
73
Broj golova po kolu
10,43
Broj golova po utakmici
2,61
Ukupan broj golova domaćih ekipa
40
Ukupan broj golova domaćih ekipa po meču
1,43
Ukupan broj golova gostujućih ekipa
33
Ukupan broj golova gostujućih ekipa po meču
1,18
Najveća pobeda domaćeg tima
+5 (IMT — Radnički Sremska Mitrovica 5:0)
Najveća pobeda gostujućeg tima
-4 (Loznica — IMT 0:4)
Najviše datih golova u meču
6 (Javor Matis — IMT 2:4)
Legenda:
Baraž za plasman u Superligu Srbije [ uredi | uredi izvor ]
Doigravanje za opstanak (Plej-aut) [ uredi | uredi izvor ]
Domaćini su navedeni u levoj koloni.
31. kolo, 15—16.4.2022.
Grafičar — Kabel
5:0
Budućnost — Zlatibor
1:1
Mačva — Timok 1919
1:0
Rad — Bačka
2:0
32. kolo, 20.4.2022.
Kabel — Mačva
2:1
Bačka — Grafičar
3:1
Timok 1919 — Budućnost
1:1
Zlatibor — Rad
0:3
33. kolo, 27.4.2022.
Grafičar — Timok 1919
2:0
Budućnost — Bačka
4:1
Rad — Kabel
2:0
Mačva — Zlatibor
1:3
34. kolo, 1—2.5.2022.
Rad — Mačva
1:1
Timok 1919 — Bačka
3:0
Budućnost — Grafičar
0:2
Kabel — Zlatibor
0:1
35. kolo, 7—8.5.2022.
Bačka — Kabel
3:0
Grafičar — Rad
4:0
Mačva — Budućnost
1:1
Zlatibor — Timok 1919
2:0
36. kolo, 14.5.2022.
Grafičar — Zlatibor
3:1
Kabel — Budućnost
1:1
Bačka — Mačva
0:1
Rad — Timok 1919
3:0
37. kolo, 20—22.5.2022.
Timok 1919 — Kabel
5:0
Mačva — Grafičar
1:1
Budućnost — Rad
2:1
Zlatibor — Bačka
2:1
Legenda:
Meč odigran prvog dana tog kola
Meč odigran drugog dana tog kola
Meč odigran trećeg dana tog kola
Odloženi mečevi - u zagradi je datum odigravanja meča
Derbi mečevi
Statistički podaci
Odigrano kola
7 od 7
Odigrano utakmica
28
Broj pobeda domaćih ekipa
17 (60%)
Broj mečeva bez pobednika
6 (21%)
Broj pobeda gostujućih ekipa
5 (17%)
Ukupno datih golova
77
Broj golova po kolu
11
Broj golova po utakmici
2,75
Ukupan broj golova domaćih ekipa
55
Ukupan broj golova domaćih ekipa po meču
1,96
Ukupan broj golova gostujućih ekipa
22
Ukupan broj golova gostujućih ekipa po meču
0,79
Najveća pobeda domaćeg tima
+5 (Grafičar — Kabel 5:0; Timok 1919 — Kabel 5:0)
Najveća pobeda gostujućeg tima
-3 (Zlatibor — Rad 0:3)
Najviše datih golova u meču
5 (Grafičar — Kabel 5:0; Timok 1919 — Kabel 5:0)
Legenda:
Uspešnost i forma timova (kalendarski, a ne po kolima) [ uredi | uredi izvor ]
Ekipa
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
1
Bačka Bačka Palanka
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
28
29
27
30
31
32
33
34
35
36
37
2
Budućnost Dobanovci
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
18
19
20
17
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
3
Grafičar
1
2
3
4
6
7
8
9
10
12
13
14
11
15
16
18
19
20
17
21
5
22
23
24
25
26
28
29
27
30
31
32
33
34
35
36
37
4
Žarkovo
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
15
16
17
18
19
14
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
5
Železničar Pančevo
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
6
Zlatibor
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
13
12
14
15
16
17
18
19
20
21
22
25
23
26
27
28
29
24
30
31
32
33
34
35
36
37
7
IMT
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
25
26
27
28
24
29
30
31
32
33
34
35
36
37
8
Inđija
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
9
Javor Matis
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
17
18
19
20
21
16
22
23
25
26
27
28
29
24
30
31
32
33
34
35
36
37
10
Kabel
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
11
Loznica
1
2
3
4
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
17
18
19
20
21
16
5
22
23
25
26
27
28
24
29
30
31
32
33
34
35
36
37
12
Mačva Šabac
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
13
12
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
13
Mladost GAT
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
15
16
17
18
19
14
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
14
Rad
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
24
25
23
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
15
Radnički Sremska Mitrovica
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
12
13
14
11
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
16
Timok 1919
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
Legenda:
P — pobeda
N — nerešeno
I — poraz
broj se odnosi na kolo u kome je meč odigran
Najduži pobednički niz
IMT
7 utakmica
Najduži niz bez poraza
IMT
13 utakmica
Najduži niz bez pobede
Kabel
19 utakmica
Najduži gubitnički niz
Kabel
11 utakmica
Pozicije na tabeli po kolima [ uredi | uredi izvor ]
Ekipa
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
1
Bačka Bačka Palanka
4
8
10
7
8
11
13
14
14
12
10
13
13
12
12
13
13
11
11
11
11
11
10
10
12
13
13
13
13
15
15
13
14
15
14
14
15
2
Budućnost Dobanovci
11
7
5
5
9
12
14
15
15
15
13
11
11
13
11
11
11
13
12
12
14
14
13
14
13
10
10
11
12
10
12
12
12
13
13
13
13
3
Grafičar
7
11
14
9
7
9
12
13
11
13
14
12
12
10
13
14
14
14
14
14
13
13
14
11
10
12
12
10
10
11
10
11
11
10
9
9
9
4
Žarkovo
1
1
1
2
1
3
3
4
4
5
5
4
4
4
5
5
4
3
4
6
6
7
6
7
6
6
6
6
8
7
7
7
7
7
7
6
6
5
Železničar Pančevo
15
14
7
10
13
10
10
8
7
9
7
7
6
6
6
6
6
6
5
4
4
4
4
4
4
4
4
4
4
4
4
4
5
5
4
3
3
6
Zlatibor
12
12
13
14
10
8
9
11
13
14
15
15
14
14
14
12
12
10
13
13
12
12
11
12
11
11
11
12
11
13
13
14
13
12
11
12
12
7
IMT
13
13
11
8
11
6
7
6
6
7
9
9
10
11
8
8
8
7
8
9
7
6
5
6
5
5
5
5
5
5
5
5
3
3
3
4
4
8
Inđija
2
2
2
1
2
1
2
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
2
2
1
1
1
2
3
4
4
5
5
5
9
Javor Matis
3
4
3
4
5
5
5
5
5
4
3
5
5
5
4
4
3
4
3
3
3
3
3
3
3
3
3
3
3
3
3
1
1
2
2
2
2
10
Kabel
16
16
16
16
16
16
16
16
16
16
16
16
16
16
16
16
16
16
16
16
16
16
16
16
16
16
16
16
16
16
16
16
16
16
16
16
16
11
Loznica
14
15
15
15
14
13
11
10
12
11
12
10
9
9
9
9
9
12
10
7
9
9
7
5
7
7
8
7
7
8
8
8
8
8
8
8
8
12
Mačva Šabac
5
5
4
6
4
4
4
2
3
3
4
3
3
3
3
3
5
5
6
5
5
5
8
9
9
9
9
9
9
9
9
9
10
11
12
11
10
13
Mladost GAT
8
6
6
3
3
2
1
3
2
2
2
2
2
2
2
2
2
2
2
2
2
2
2
2
2
1
1
2
2
2
1
2
2
1
1
1
1
14
Rad
9
10
12
13
15
14
8
7
8
6
8
8
8
7
7
7
10
8
7
8
10
10
12
13
14
14
14
14
14
12
11
10
9
9
10
10
11
15
Radnički Sremska Mitrovica
10
3
8
11
12
15
15
12
9
8
6
6
7
8
10
10
7
9
9
10
8
8
9
8
8
8
7
8
6
6
6
6
6
6
6
7
7
16
Timok 1919
6
9
9
12
6
7
6
9
10
10
11
14
15
15
15
15
15
15
15
15
15
15
15
15
15
15
15
15
15
14
14
15
15
14
15
15
14
^ Loznica igra na stadionu FK Radnički Klupci, jer se na mestu njihovog starog stadiona Lagator pravi novi stadion.
^ Mladost je prvi deo sezone igrala na stadionu ČSK Pivare u Čelarevu, jer njihov stadion Mladosti nije ispunjavao uslove za odigravanje prvoligaških utakmica. Izgradnjom tribine, Mladost je u drugom delu sezone počela da igra na svom stadionu.
^ Klub je na kraju ove sezone napustio Prvu ligu Srbije usled finansijskih problema. Shodno pravilima, takmičenje je naredne sezone nastavio u Beogradskoj zoni.[12]
Fudbal u Srbiji u sezoni 2021/22.
Klupski fudbal
Lige Kup Ostalo