ФК АЗ Алкмар

С Википедије, слободне енциклопедије
Пређи на навигацију Пређи на претрагу
АЗ Алкмар
AZlogo.png
Пуно имеAlkmaar Zaanstreek
Основан10. мај 1967.
СтадионАФАС Стадион,
Алкмар, Холандија
Капацитет17.000
ПредседникХоландија Рене Нелисен
МенаџерХоландија Арне Слот
ЛигаЕредивизија
2018/19.Ередивизија, 4.
Домаћа опрема
Гостујућа опрема
Трећа опрема

АЗ Алкмар (хол. Alkmaar Zaanstreek; AZ) је професионални фудбалски клуб из Алкмара. Тренутно се такмичи у Ередивизији.

Основан је 10. маја 1967. спајањем клубова Алкмар '54 и Занстрек под именом АЗ '67, а јула 1986. је променио име у АЗ.

Успеси[уреди | уреди извор]

Национални[уреди | уреди извор]

Резултати АЗ-а у Ередивизији између 1976. и 2009.

Међународни[уреди | уреди извор]

1 Као Алкмар '54

ФК АЗ Алкмар у европским такмичењима[уреди | уреди извор]

Сезона Такмичење Коло Клуб Дом. Гост Укупно
1977/78 Куп УЕФА 1. коло Луксембург Ред Бојс 11:1 5:0 16:1
2. коло Шпанија Барселона 1:1 1:1 2:2(4:5 пен)
1978/79 Куп победника купова 1. коло Енглеска Ипсвич 0:0 0:2 0:2
1980/81 Куп УЕФА 1. коло Луксембург Ред Бојс 6:0 4:0 10:0
2. коло Бугарска Левски 5:0 1:1 6:1
1/8 финала Социјалистичка Федеративна Република Југославија Раднички Ниш 5:0 2:2 7:2
1/4 финала Белгија Локерен 2:0 0:1 2:1
1/2 финала Француска Сошо 3:2 1:1 4:3
финале Енглеска Ипсвич 4:2 0:3 4:5
1981/82 Лига шампиона 1. коло Норвешка Старт 1:0 3:1 4:1
1/8 финала Енглеска Ливерпул 2:2 2:3 4:5
1982/83 Куп победника купова 1. коло Република Ирска Лимерик 1:0 1:1 2:1
1/8 финала Италија Интер 1:0 0:2 1:2
2004/05 Куп УЕФА 1. коло Грчка ПАОК 2:1 3:2 5:3
Група Ф Аустрија ГАК 0:2 1. место
Шкотска Ренџерс 1:0
Француска Оксер 2:0
Пољска Амика Вронки 3:1
1/16 финала Немачка Алеманија 2:1 0:0 2:1
1/8 финала Украјина Шахтјор 2:1 3:1 5:2
1/4 финала Шпанија Виљареал 1:1 2:1 3:2
1/2 финала Португалија Спортинг Лисабон 3:2 1:2 4:4(пгг)
2005/06 Куп УЕФА 1. коло Русија Крила Совјетов 3:1 3:5 6:6(пгг)
Група Д Украјина Дњипро 2:1 2. место
Бугарска Литекс 2:0
Енглеска Мидлсбро 0:0
Швајцарска Грасхопер 1:0
1/16 финала Шпанија Реал Бетис 2:1 0:2 2:3
2006/07 Куп УЕФА 1. коло Турска Кајзериспор 3:2 1:1 4:3
Група Ц Чешка Либерец 2:2 1. место
Швајцарска Грасхопер 5:2
Шпанија Севиља 2:1
Португалија Брага 3:0
1/16 финала Турска Фенербахче 2:2 3:3 5:5(пгг)
1/8 финала Енглеска Њукасл 2:0 2:4 4:4(пгг)
1/4 финала Немачка Вердер 0:0 1:4 1:4
2007/08 Куп УЕФА 1. коло Португалија Пасуш Фереира 0:0 1:0 1:0
Група А Грчка Лариса 1:0 4. место
Русија Зенит 1:1
Немачка Нирнберг 1:2
Енглеска Евертон 2:3
2009/10 Лига шампиона Група Х Грчка Олимпијакос 0:0 0:1 4. место
Енглеска Арсенал 1:1 1:4
Белгија Стандард Лијеж 1:1 1:1
2010/11 Лига Европе 3. коло кв. Шведска Гетеборг 2:0 0:1 2:1
плеј-оф Казахстан Актобе 2:0 1:2 3:2
Група Е Украјина Динамо Кијев 1:2 0:2 3. место
Белорусија БАТЕ Борисов 3:0 1:4
Молдавија Шериф Тираспољ 2:1 1:1
2011/12 Лига Европе 3. коло кв. Чешка Јаблонец 2:0 1:1 3:1
плеј-оф Норвешка Олесунд 6:0 1:2 7:2
Група Г Украјина Металист 1:1 1:1 2. место
Шведска Малме 4:1 0:0
Аустрија Аустрија Беч 2:2 2:2
1/16 финала Белгија Андерлехт 1:0 1:0 2:0
1/8 финала Италија Удинезе 2:0 1:2 3:2
1/4 финала Шпанија Валенсија 2:1 0:4 2:5
2012/13 Лига Европе плеј-оф Русија Анжи 0:5 0:1 0:6
2013/14 Лига Европе плеј-оф Грчка Атромитос 0:2 3:1 3:3(пгг)
Група Л Грчка ПАОК 1:1 2:2 1. место
Израел Макаби Хаифа 2:0 1:0
Казахстан Шахтјор Караганди 1:0 1:1
1/16 финала Чешка Либерец 1:1 1:0 2:1
1/8 финала Русија Анжи 1:0 0:0 1:0
1/4 финала Португалија Бенфика 0:1 0:2 0:3
2015/16 Лига Европе 3. коло кв. Турска Башакшехир 2:0 2:1 4:1
плеј-оф Румунија Астра Ђурђу 2:0 2:3 4:3
Група Л Шпанија Атлетик Билбао 2:1 2:2 4. место
Србија Партизан 1:2 2:3
Немачка Аугзбург 0:1 1:4
2016/17 Лига Европе 3. коло кв. Грчка ПАС Јањина 1:0 2:1 3:1
плеј-оф Србија Војводина 0:0 3:0 3:0
Група Д Русија Зенит 3:2 0:5 2. место
Република Ирска Дандалк 1:1 1:0
Израел Макаби Тел Авив 1:2 0:0
1/16 финала Француска Лион 1:4 1:7 2:11
2018/19 Лига Европе 2. коло кв. Казахстан Каират 2:1 0:2 2:3
2019/20 Лига Европе 2. коло кв. Шведска Хекен 0:0 3:0 3:0
3. коло кв. Украјина Маријупољ 4:0 0:0 4:0
плеј-оф Белгија Антверпен 1:1 4:1 5:1
Група Л Енглеска Манчестер јунајтед 0:0 0:4 2. место
Казахстан Астана 6:0 5:0
Србија Партизан 2:2 2:2
1/16 финала Аустрија ЛАСК 1:1 0:2 1:3

Спољашње везе[уреди | уреди извор]