Отворено првенство САД у тенису 2013 — мушкарци појединачно

Из Википедије, слободне енциклопедије
US Open.svg

Рафаел Надал је други пут освојио турнир. У финалу је победио Новака Ђоковића резултатом 6:2, 3:6, 6:4, 6:1.

Носиоци[уреди]

Жреб[уреди]

Легенда

Финала[уреди]

  Четврфинале Полуфинале Финале
                                                   
  1  Србија Новак Ђоковић 6 6 3 6  
21  Русија Михаил Јужни 3 2 6 0  
  1  Србија Новак Ђоковић 2 77 3 6 6  
  9  Швајцарска Станислас Вавринка 6 64 6 3 4  
3  Уједињено Краљевство Енди Мари 4 3 2
  9  Швајцарска Станислас Вавринка 6 6 6  
    1  Србија Новак Ђоковић 2 6 4 1
  2  Шпанија Рафаел Надал 6 3 6 6
  8  Француска Ришар Гаске 6 6 4 2 6  
4  Шпанија Давид Ферер 3 1 6 6 3  
8  Француска Ришар Гаске 4 61 2
  2  Шпанија Рафаел Надал 6 77 6  
19  Шпанија Томи Робредо 0 2 2
  2  Шпанија Рафаел Надал 6 6 6  

Горња половина[уреди]

Група 1[уреди]

Прво коло   Друго коло   Треће коло   Осмина финала
1  Србија Н. Ђоковић 6 6 6  
 Литванија Р. Беранкис 1 2 2     1  Србија Н. Ђоковић 77 6 6  
 Немачка Б. Бекер 6 3 6 6    Немачка Б. Бекер 62 2 2  
 Чешка Л. Росол 3 6 3 4       1  Србија Н. Ђоковић 6 6 6  
 Пољска Л. Кубот 5 5 2        Португалија Ж. Соуза 0 2 2  
 Финска Ј. Нијеминен 7 7 6      Финска Ј. Нијеминен 6 3 6 3 4
 Португалија Ж. Соуза 3 6 6 5 6    Португалија Ж. Соуза 1 6 3 6 6  
25  Бугарска Г. Димитров 6 3 4 7 2       1  Србија Н. Ђоковић 6 6 6
24  Француска Б. Пер 5 6 4 7 65        Шпанија М. Гранољерс 3 0 0
 Русија А. Богомолов 7 2 6 5 77      Русија А. Богомолов 6 66 6 4 4  
WC  Сједињене Америчке Државе Т. Смичек 3 6 6 6   WC  Сједињене Америчке Државе Т. Смичек 3 78 2 6 6  
WC  Аустралија Џ. Дакворт 6 2 4 1       WC  Сједињене Америчке Државе Т. Смичек 4 6 6 3 5
PR  Естонија Ј. Цоп 1 6 6 3 4        Шпанија М. Гранољерс 6 4 0 6 7  
 Шпанија М. Гранољерс 6 3 1 6 6      Шпанија М. Гранољерс 3 4 6 6 7
 Сједињене Америчке Државе Р. Рам 6 6 6    Сједињене Америчке Државе Р. Рам 6 6 2 3 5  
16  Италија Ф. Фоњини 1 2 2  

Група 2[уреди]

Прво коло   Друго коло   Треће коло   Осмина финала
12  Немачка Т. Хас 6 6 6  
 Француска П-А. Матје 4 4 1     12  Немачка Т. Хас 6 6 77  
 Кинески Тајпеј Лу Ј. 6 77 6    Кинески Тајпеј Лу Ј. 3 4 63  
 Шпанија Д. Химено-Травер 4 65 3       12  Немачка Т. Хас 3 2 6 3  
 Белгија Д. Гофен 2 4 4       21  Русија М. Јужни 6 6 2 6  
 Украјина А. Долгополов 6 6 6      Украјина А. Долгополов 5 1 3
 Француска Н. Маи 4 4 64   21  Русија М. Јужни 7 6 6  
21  Русија М. Јужни 6 6 77       21  Русија М. Јужни 6 3 6 6 7
29  Аустрија Ј. Мелцер 5 3 63        Аустралија Л. Хјуит 3 6 7 4 5
 Русија Ј. Донској 7 6 77      Русија Ј. Донској 6 6 3 4 6  
 Холандија И. Сајслинг 67 6 4 1   Q  Немачка П. Гојовчик 3 4 6 6 3  
Q  Немачка П. Гојовчик 79 2 6 6        Русија Ј. Донској 3 65 6 1
 Аустралија Л. Хјуит 6 4 6 6        Аустралија Л. Хјуит 6 77 3 6  
WC  Сједињене Америчке Државе Б. Бејкер 3 6 3 4      Аустралија Л. Хјуит 6 5 3 77 6
 Шпанија Г. Гарсија-Лопез 3 77 4 67   6  Аргентина Х. М. дел Потро 4 7 6 62 1  
6  Аргентина Х. М. дел Потро 6 65 6 79  

Група 3[уреди]

Прво коло   Друго коло   Треће коло   Осмина финала
3  Уједињено Краљевство Е. Мари 6 6 6  
 Француска М. Љодра 2 4 3     3  Уједињено Краљевство Е. Мари 7 6 3 6  
 Румунија В. Ханеску 64 4 6 64    Аргентина Л. Мајер 5 1 6 1  
 Аргентина Л. Мајер 77 6 3 77       3  Уједињено Краљевство Е. Мари 77 6 6  
Q  Сједињене Америчке Државе Д. Јанг 6 6 6        Немачка Ф. Мајер 62 2 2  
 Словачка М. Клижан 1 0 1     Q  Сједињене Америчке Државе Д. Јанг 5 3 4
 Немачка Ф. Мајер 6 6 3    Немачка Ф. Мајер 7 6 6  
28  Аргентина Х. Монако 4 2 0r       3  Уједињено Краљевство Е. Мари 65 6 6 6
20  Италија А. Сепи 6 3 7 7        Узбекистан Д. Истомин 77 1 4 4
 Белгија Г. Малис 3 6 5 5     20  Италија А. Сепи 710 6 7  
 Словачка Л. Лацко 6 1 2 6 4   Q  Индија С. Деварман 68 4 5  
Q  Индија С. Деварман 4 6 6 4 6       20  Италија А. Сепи 3 4 6 6 1
 Немачка Т. Камке 64 6 79 6        Узбекистан Д. Истомин 6 6 2 3 6  
 Сједињене Америчке Државе С. Џонсон 77 4 67 2      Немачка Т. Камке 4 2 2
 Узбекистан Д. Истомин 6 6 4 6    Узбекистан Д. Истомин 6 6 6  
15  Шпанија Н. Алмагро 3 1 6 3  

Група 4[уреди]

Прво коло   Друго коло   Треће коло   Осмина финала
9  Швајцарска С. Вавринка 77 6 6  
 Чешка Р. Штјепанек 62 3 2     9  Швајцарска С. Вавринка 7 710 6  
 Сједињене Америчке Државе Џ. Блејк 77 6 4 62 62   Q  Хрватска И. Карловић 5 68 4  
Q  Хрватска И. Карловић 62 3 6 77 77       9  Швајцарска С. Вавринка 6 6 61 79  
 Кипар М. Багдатис 6 6 6        Кипар М. Багдатис 3 2 77 67  
Q  Јапан Г. Соеда 4 3 1      Кипар М. Багдатис 6 6 6
 Немачка Д. Брандс 5 6 2 3   17  Јужноафричка Република К. Андерсон 2 2 2  
17  Јужноафричка Република К. Андерсон 7 4 6 6       9  Швајцарска С. Вавринка 3 6 78 6
31  Француска Ж. Бенето 6 5 6 6       5  Чешка Т. Бердих 6 1 66 2
 Пољска М. Пшисјенжни 4 7 4 4     31  Француска Ж. Бенето 6 6 6  
 Украјина С. Стаховски 4 6 2 6 4    Француска Ж. Шарди 4 3 4  
 Француска Ж. Шарди 6 4 6 4 6       31  Француска Ж. Бенето 0 3 2
 Чешка Ј. Весели 2 2 78 5       5  Чешка Т. Бердих 6 6 6  
 Сједињене Америчке Државе Д. Кудла 6 6 66 7      Сједињене Америчке Државе Д. Кудла 63 63 3
 Италија П. Лоренци 1 4 1   5  Чешка Т. Бердих 77 77 6  
5  Чешка Т. Бердих 6 6 6  

Доња половина[уреди]

Група 5[уреди]

Прво коло   Друго коло   Треће коло   Осмина финала
8  Француска Р. Гаске 6 6 6  
 Сједињене Америчке Државе М. Расел 3 4 2     8  Француска Р. Гаске 6 7 7  
Q  Француска С. Робер 6 6 6   Q  Француска С. Робер 3 5 5  
Q  Француска А. Оливети 3 3 4       8  Француска Р. Гаске 6 2 6 4  
 Немачка Ј-Л. Штруф 64 3 6 6 1       32  Русија Д. Турсунов 3 6 4 2r  
WC  Француска Г. Рифен 77 6 2 2 6     WC  Француска Г. Рифен 64 1r
 Словенија А. Бедене 5 6 3 0   32  Русија Д. Турсунов 77 1  
32  Русија Д. Турсунов 7 4 6 6       8  Француска Р. Гаске 64 77 2 711 7
23  Шпанија Ф. Лопез 64 6 6 6       10  Канада М. Раонић 77 64 6 69 5
Q  Француска Ф. Сера 77 2 3 3     23  Шпанија Ф. Лопез 6 77 4 7  
 Француска К. де Шепер 77 2 60 64   WC  Сједињене Америчке Државе Б. Клан 4 64 6 5  
WC  Сједињене Америчке Државе Б. Клан 65 6 77 77       23  Шпанија Ф. Лопез 77 4 3 4
 Шпанија П. Андухар 6 6 6       10  Канада М. Раонић 64 6 6 6  
 Холандија Т. де Бакер 4 4 4      Шпанија П. Андухар 1 2 4
Q  Италија Т. Фабијано 3 66 3   10  Канада М. Раонић 6 6 6  
10  Канада М. Раонић 6 78 6  

Група 6[уреди]

Прво коло   Друго коло   Треће коло   Осмина финала
14  Пољска Ј. Јанович 4 4 2  
Q  Аргентина М. Гонзалез 6 6 6     Q  Аргентина М. Гонзалез 63 6 5 2  
 Сједињене Америчке Државе Џ. Сок 77 3 5    Сједињене Америчке Државе Џ. Сок 77 1 7 6  
Q  Немачка Ф. Печнер 62 6 2r        Сједињене Америчке Државе Џ. Сок 6 61 1 2  
 Русија А. Кузњецов 62 3 77 7 4       18  Србија Ј. Типсаревић 3 77 6 6  
 Израел Д. Села 77 6 62 5 6      Израел Д. Села 4 4 1
PR  Уругвај П. Куевас 3 77 3 0r   18  Србија Ј. Типсаревић 6 6 6  
18  Србија Ј. Типсаревић 6 65 6 0       18  Србија Ј. Типсаревић 62 6 5 63
30  Летонија Е. Гулбис 6 3 6 64 4       4  Шпанија Д. Ферер 77 3 7 77
 Аустрија А. Хајдер-Маурер 3 6 1 77 6      Аустрија А. Хајдер-Маурер 4 4 5  
Q  Казахстан М. Кукушкин 6 77 7   Q  Казахстан М. Кукушкин 6 6 7  
LL  Словачка А. Мартин 4 62 5       Q  Казахстан М. Кукушкин 4 3 6 4
 Шпанија Р. Баутиста Агут 6 6 6       4  Шпанија Д. Ферер 6 6 4 6  
 Бразил Т. Белучи 3 2 2      Шпанија Р. Баутиста Агут 3 77 1 2
Q  Аустралија Н. Киргиос 5 3 2   4  Шпанија Д. Ферер 6 65 6 6  
4  Шпанија Д. Ферер 7 6 6  

Група 7[уреди]

Прво коло   Друго коло   Треће коло   Осмина финала
7  Швајцарска Р. Федерер 6 6 7  
 Словенија Г. Жемља 3 2 5     7  Швајцарска Р. Федерер 6 6 6  
 Колумбија С. Хиралдо 3 6 78 4 2    Аргентина К. Берлок 3 2 1  
 Аргентина К. Берлок 6 3 66 6 6       7  Швајцарска Р. Федерер 6 6 6  
 Аргентина О. Зебаљос 6 4 2 1        Француска А. Манарино 3 0 2  
 Француска А. Манарино 4 6 6 6      Француска А. Манарино 77 77 65 6
 Аргентина Г. Пеља 63 6 1 2   26  Сједињене Америчке Државе С. Квери 64 65 77 4  
26  Сједињене Америчке Државе С. Квери 77 4 6 6       7  Швајцарска Р. Федерер 63 3 4
19  Шпанија Т. Робредо 6 66 6 6       19  Шпанија Т. Робредо 77 6 6
 Аустралија М. Матошевић 3 78 3 2     19  Шпанија Т. Робредо 6 6 6  
 Холандија Р. Хасе 65 6 5 63   Q  Канада Ф. Данчевић 4 4 1  
Q  Канада Ф. Данчевић 77 3 7 77       19  Шпанија Т. Робредо 78 6 4 7
 Шпанија А. Рамос 3 6 6 61 3       Q  Уједињено Краљевство Д. Еванс 66 1 6 5  
 Аустралија Б. Томић 6 3 4 77 6      Аустралија Б. Томић 6 3 64 3
Q  Уједињено Краљевство Д. Еванс 6 6 6   Q  Уједињено Краљевство Д. Еванс 1 6 77 6  
11  Јапан К. Нишикори 4 4 2  

Група 8[уреди]

Прво коло   Друго коло   Треће коло   Осмина финала
13  Сједињене Америчке Државе Џ. Изнер 6 6 6  
 Италија Ф. Воландри 0 2 3     13  Сједињене Америчке Државе Џ. Изнер 7 6 4 77  
 Румунија А. Унгур 1 2 0    Француска Г. Монфис 5 2 6 64  
 Француска Г. Монфис 6 6 6       13  Сједињене Америчке Државе Џ. Изнер 4 6 5 65  
 Шпанија А. Монтањес 3 2 4       22  Немачка Ф. Колшрајбер 6 3 7 77  
 Француска Е. Роже-Васелен 6 6 6      Француска Е. Роже-Васелен 3 2 7 2
WC  Сједињене Америчке Државе К. Алтамирано 1 3 1   22  Немачка Ф. Колшрајбер 6 6 5 6  
22  Немачка Ф. Колшрајбер 6 6 6       22  Немачка Ф. Колшрајбер 77 4 3 1
27  Шпанија Ф. Вердаско 3 5 6 6 3       2  Шпанија Р. Надал 64 6 6 6
 Хрватска И. Додиг 6 7 1 4 6      Хрватска И. Додиг 6 6 6  
WC  Сједињене Америчке Државе Р. Вилијамс 3 6 6 5 0    Русија Н. Давиденко 1 4 4  
 Русија Н. Давиденко 6 4 1 7 6        Хрватска И. Додиг 4 3 3
Q  Бразил Р. Дутра да Силва 4 3 711 6 712       2  Шпанија Р. Надал 6 6 6  
 Канада В. Поспишил 6 6 69 2 610     Q  Бразил Р. Дутра да Силва 2 1 0
WC  Сједињене Америчке Државе Р. Харисон 4 2 2   2  Шпанија Р. Надал 6 6 6  
2  Шпанија Р. Надал 6 6 6  

Спољашње везе[уреди]