УЕФА Лига Европе 2017/18.

С Википедије, слободне енциклопедије
(преусмерено са УЕФА лига Европе 2017/18.)
УЕФА Лига Европе 2017/18.
Parc OL.jpg
Стадион Парк Олимпик у Лиону је угостио финале
Детаљи такмичења
Датум29. јун 201724. август 2017. (квалификације)
14. септембар 201716. мај 2018.
Тимови48+8 (групе и завршница)
157+33 (укупно) (из 55 савеза)
Коначан пласман
ШампиониШпанија Атлетико Мадрид (3. титула)
Друго местоФранцуска Олимпик Марсељ
Статистике турнира
Одиграно утакмица205
Постигнуто голова556 (2,71 по мечу)
Укупно гледалаца4.545.716 (22.174 по мечу)
Најбољи стрелацШпанија Аритз Адуриз
Италија Чиро Имобиле (8)
2016/17
2018/19

УЕФА Лига Европе 2017/18. је 47. сезона одржавања другог европског фудбалског такмичења у организацију УЕФА, а девета сезона од када је преименовано из Купа УЕФА у УЕФА Лигу Европе.

Такмичење је почело првим колом квалификација 29. јуна 2017, а финална утакмица је одиграна 16. маја 2018. на стадиону Парк Олимпик Лион у Десен Шарпјеу (Француска). Титулу је трећи пут освојио шпански тим Атлетико Мадрид који је у финалу био бољи од француског клуба Олимпика из Марсеља.

Учешће екипа[уреди | уреди извор]

Поз. Савез Коеф. Тим. Дод.
1 Шпанија Шпанија 105.713 3 +1 (ЛШ)
2 Немачка Немачка 80.177 +3 (ЛШ)
3 Енглеска Енглеска 76.284 -1 (ОЕЛ)
4 Италија Италија 70.439 +1 (ЛШ)
5 Португалија Португалија 53.082 +1 (ЛШ)
6 Француска Француска 52.749 +1 (ЛШ)
7 Русија Русија 51.082 +2 (ЛШ)
8 Украјина Украјина 44.883 +1 (ЛШ)
9 Белгија Белгија 40.000 +1 (ЛШ)
10 Холандија Холандија 40.979 +1 (ЛШ)
11 Турска Турска 34.600 +1 (ЛШ)
12 Швајцарска Швајцарска 33.775 +1 (ЛШ)
13 Чешка Чешка Република 32.925 +2 (ЛШ)
14 Грчка Грчка 29.700 +1 (ЛШ)
15 Румунија Румунија 25.383 +2 (ЛШ)
16 Аустрија Аустрија 25.100 +1 (ЛШ)
17 Хрватска Хрватска 23.875 +1 (ЛШ)
18 Пољска Пољска 22.500 +1 (ЛШ)
19 Кипар Кипар 22.175
Поз. Савез Коеф. Тим. Дод.
20 Белорусија Белорусија 20.000 3 +1 (ЛШ)
21 Шведска Шведска 19.875
22 Норвешка Норвешка 19.250 +1 (ЛШ)
23 Израел Израел 18.625 +1 (ЛШ)
24 Данска Данска 18.600 +1 (ЛШ)
25 Шкотска Шкотска 17.300 +1 (ЛШ)
26 Азербејџан Азербејџан 14.875
27 Србија Србија 14.625 +1 (ЛШ)
28 Казахстан Казахстан 14.125 +1 (ЛШ)
29 Бугарска Бугарска 13.125 +1 (ЛШ)
30 Словенија Словенија 13.125
31 Словачка Словачка 12.000
32 Лихтенштајн Лихтенштајн 10.500 1
33 Мађарска Мађарска 9.875 3
34 Молдавија Молдавија 9.125 +1 (ЛШ)
35 Исланд Исланд 8.750 +1 (ЛШ)
36 Грузија Грузија 8.125
37 Финска Финска 7.400
38 Босна и Херцеговина Босна и Херцеговина 7.125
Поз. Савез Коеф. Тим. Дод.
39 Албанија Албанија 6.625 3
40 Северна Македонија Македонија 6.000 +1 (ЛШ)
41 Република Ирска Ирска 5.450
42 Црна Гора Црна Гора 4.875
43 Летонија Летонија 5.375
44 Луксембург Луксембург 5.250
45 Литванија Литванија 4.625
46 Северна Ирска Северна Ирска 4.500
47 Естонија Естонија 4.250
48 Јерменија Јерменија 4.125
49 Фарска Острва Фарска Острва 3.625
50 Малта Малта 3.583
51 Велс Велс 3.500
52 Гибралтар Гибралтар 1.000 2
53 Андора Андора 0.999
54 Сан Марино Сан Марино 0.333
55 Република Косово Република Косово 0.000 1

Распоред екипа[уреди | уреди извор]

  • Прво коло квалификација (100 екипа):
    • 29 победника националних купова из савеза рангираних од 27-55
    • 36 другопласираних екипа из савеза рангираних од 18-54 (изузев Линхенштајна)
    • 35 трећепласираних екипа из савеза рангираних од 16-51 (изузев Линхенштајна)
  • Друго коло квалификација (66 екипа):
    • 50 победника првог кола квалификација
    • 8 победника националних купова из савеза рангираних од 19-26
    • 2 другопласиране екипе из савеза рангираних од 16-17
    • 6 четвртопласираних екипа из савеза рангираних од 10-15
  • Треће коло квалификација (58 екипа):
    • 33 победника другог кола квалификација
    • 5 победника националних купова из савеза рангираних од 14-18
    • 9 трећепласираних екипа из савеза рангираних од 7-15
    • 5 четвртопласиране екипе из савеза рангираних од 5-9
    • 3 петопласиране екипе из савеза који су рангирани 4-6 (победник Француског Лига купа)
    • 3 шестопласиране екипе из савеза рангираних 1-3 (победник Енглеског Лига купа)
  • Плеј-оф коло (44 екипе):
    • 29 победника из трећег кола квалификација
    • 15 поражених из трећег кола квалификација Лиге шампиона 2017/18.
  • Такмичење по групама (48 екипа):
    • 22 победника плеј-офа
    • 13 победника националних купова из савеза рангираних од 1-13
    • 1 четвртопласирани тим из савеза 4
    • 3 петопласирана тима из савеза рангираних 1-3
    • 10 поражених у плеј-офу Лиге шампиона 2017/18.
  • Завршни део (32 екипе):
    • 12 победника из такмичења по групама
    • 12 другопласираних из такмичења по групама
    • 8 трећепласираних екипа из такмичења по групама Лиге шампиона 2017/18.

Екипе[уреди | уреди извор]

Шеснаестина финала
Русија ЦСКА Москва (ЛШ ГР) Шпанија Атлетико Мадрид (ЛШ ГР) Русија Спартак Москва (ЛШ ГР) Немачка Лајпциг (ЛШ ГР)
Шкотска Селтик (ЛШ ГР) Португалија Спортинг Лисабон (ЛШ ГР) Италија Наполи (ЛШ ГР) Немачка Борусија Дортмунд (ЛШ ГР)
Групна фаза
Шпанија Виљареал (5) Португалија Виторија Гимараис (4) Швајцарска Лугано (3) Турска Истанбул Башакшехир (ЛШ ПО)
Шпанија Реал Сосиједад (6) Француска Олимпик Лион (4) Чешка Фастав Злин (ОК) Швајцарска Јанг бојс (ЛШ ПО)
Немачка Келн (5) Русија Локомотива Москва (ОК) Данска Копенхаген (ЛШ ПО) Француска Ница (ЛШ ПО)
Немачка Херта Берлин (6) Украјина Зорја Луганск (3) Чешка Славија Праг (ЛШ ПО) Немачка Хофенхајм (ЛШ ПО)
Енглеска Арсенал (ОК) Белгија Зулте Варегем (ОК) Хрватска Ријека (ЛШ ПО) Румунија Стеауа Букурешт (ЛШ ПО)
Италија Аталанта (4) Холандија Витесе (ОК) Казахстан Астана (ЛШ ПО)
Италија Лацио (5) Турска Конијаспор (ОК) Израел Хапоел Бер Шева (ЛШ ПО)
Плеј-оф
Белорусија БАТЕ Борисов (ЛШ КВ3) Норвешка Розенборг (ЛШ КВ3) Молдавија Шериф Тираспољ (ЛШ КВ3) Украјина Динамо Кијев (ЛШ КВ3)
Пољска Легија Варшава (ЛШ КВ3) Бугарска Лудогорец Разград (ЛШ КВ3) Србија Партизан (ЛШ КВ3) Грчка АЕК Атина (ЛШ КВ3)
Исланд ФХ (ЛШ КВ3) Румунија Виторул Констанца (ЛШ КВ3) Чешка Викторија Плзењ (ЛШ КВ3) Белгија Клуб Бриж (ЛШ КВ3)
Северна Македонија Вардар (ЛШ КВ3) Аустрија Ред бул Салцбург (ЛШ КВ3) Холандија Ајакс (ЛШ КВ3)
Треће коло квалификација
Шпанија Атлетик Билбао (7) Француска Бордо (6) Холандија ПСВ Ајндховен (3) Румунија Универзитатеа Крајова (5)
Немачка Фрајбург (7) Русија Зенит Санкт Петербург (3) Турска Фенербахче (3) Аустрија Аустрија Беч (2)
Енглеска Евертон (7) Русија Краснодар (4) Швајцарска Сион (4) Хрватска Динамо Загреб (2)
Италија Милан (6) Украјина Олимпик Доњецк (4) Чешка Спарта Праг (3) Пољска Арка Гдиња (ОК)
Португалија Брага (5) Украјина Олександрија (5) Грчка ПАОК (ОК)
Португалија Маритимо (6) Белгија Гент (3) Грчка Панатинаикос (4)
Француска Олимпик Марсељ (5) Белгија Остенде (П-ПО) Румунија Динамо Букурешт (3)
Друго коло калификација
Холандија Утрехт (П-ПО) Грчка Паниониос (5) Кипар Аполон Лимасол (ОК) Израел Бнеи Јехуда (ОК)
Турска Галатасарај (4) Румунија Астра Ђурђу (6) Белорусија Динамо Брест (ОК) Данска Брондби (2)
Швајцарска Луцерн (5) Аустрија Штурм Грац (3) Шведска Естерсунд (ОК) Шкотска Абердин (2)
Чешка Млада Болеслав (4) Хрватска Хајдук Сплит (3) Данска Бран (2) Азербејџан Габала (2)
Прво коло квалификација
Аустрија Рајндорф Алтах (4) Казахстан Ордабаси (4) Финска ВПС Васа (4) Северна Ирска Крусејдерс (2)
Хрватска Осијек (4) Бугарска Ботев Пловдив (ОК) Босна и Херцеговина Широки Бријег (ОК) Северна Ирска Колрејн (3)
Пољска Јагелонија (2) Бугарска Левски Софија (3) Босна и Херцеговина Жељезничар Сарајево (2) Северна Ирска Балимена јунајтед (ОК)
Пољска Лех Познањ (3) Бугарска Дунав Русе (4) Босна и Херцеговина Сарајево (3) Естонија Левадија Талин (2)
Кипар АЕК Ларнака (2) Словенија Домжале (ОК) Албанија Тирана (ОК) Естонија Номе Каљу (3)
Кипар АЕЛ Лимасол (4) Словенија Горица (2) Албанија Партизани Тирана (2) Естонија Флора Талин (4)
Белорусија Шахтјор Солигорск (2) Словенија Олимпија Љубљана (3) Албанија Скендербег (3) Јерменија Ширак (ОК)
Белорусија Динамо Минск (3) Словачка Слован Братислава (ОК) Северна Македонија Пелистер (ОК) Јерменија Гандзасар Капан (2)
Шведска АИК (2) Словачка Ружомберок (3) Северна Македонија Шкендија (2) Јерменија Пјуник (4)
Шведска Норћепинг (3) Словачка Тренчин (4) Северна Македонија Работнички (3) Фарска Острва КИ Клаксвик (ОК)
Норвешка Од (3) Лихтенштајн Вадуц (ОК) Република Ирска Корк сити (ОК) Фарска Острва Рунавик (3)
Норвешка Хавесунд (4) Мађарска Ференцварош (4) Република Ирска Дери сити (3) Фарска Острва Б36 Торсхавн (4)
Израел Макаби Тел Авив (2) Мађарска Видеотон (2) Република Ирска Шамрок роверси (4) Малта Флоријана (ОК)
Израел Беитар Јерусалим (3) Мађарска Вашаш (3) Летонија Вентспилс (ОК) Малта Балзан (2)
Данска Лингби (3) Молдавија Дачија Кишињев (2) Летонија Јелгава (2) Малта Валета (4)
Данска Мидтјиланд (П-ПО) Молдавија Милсами Орхеј (3) Летонија Лијепаја (4) Велс Бала таун (ОК)
Шкотска Ренџерс (3) Молдавија Зарија Балци (4) Луксембург Диферданж 03 (2) Велс Конахс Ки номадс (2)
Шкотска Сент Џонстон (4) Исланд Валур (ОК) Луксембург Фола Еш (3) Велс Бангор сити (П-ПО)
Азербејџан Интер Баку (3) Исланд Стјарнан (2) Луксембург Прогрес Нидеркорн (4) Гибралтар Линколн ред импс (2)
Азербејџан Зира (4) Исланд КР Рејкјавик (3) Црна Гора Сутјеска Никшић (ОК) Гибралтар Сент Џозефс (3)
Србија Црвена звезда (2) Грузија Торпедо Кутаиси (ОК) Црна Гора Зета (2) Андора Санта Колома АлВ (ОК)
Србија Војводина (3) Грузија Чихура Сачхере (2) Црна Гора Младост Подгорица (3) Андора Сант Ђулија (2)
Србија Младост Лучани (4) Грузија Динамо Батуми (3) Литванија Тракај (2) Сан Марино Тре Пене (ОК)
Казахстан Каират (2) Финска СЈК (ОК) Литванија Судува Маријамполе (3) Сан Марино Фолгоре (3)
Казахстан Иртиш Павлодар (3) Финска Хелсинки (2) Литванија Атлантас (4) Република Косово Приштина (2)
  • БТ: Бранилац титуле
  • ОК: Освајач купа
  • ЛК: Освајач Лига купа
  • П-ПО: Победник националног плеј офа за Лигу Европе.
  • ФП: Фер-плеј
  • ЛШ: Екипе елиминисане из Лиге шампиона.
    • ГР: Трећепласирани тим из такмичења по групама
    • ПО: Поражени из плеј офа
    • КВ3: Поражени из трећег кола квалификација

Календар такмичења[уреди | уреди извор]

Ниво Коло Жребање Прва ут. Друга ут.
Квалификације Прво коло квалификација 19. јун 2017. 29. јун 2017. 6. јул 2017.
Друго коло квалификација 13. јул 2017. 20. јул 2017.
Треће коло квалификација 14. јул 2017. 27. јул 2017. 3. август 2017.
Плеј-оф 4. август 2017. 17. август 2017. 24. август 2017.
Такмичење по групама 1. коло 25. август 2017. 14. септембар 2017.
2. коло 28. септембар 2017.
3. коло 19. октобар 2017.
4. коло 2. новембар 2017.
5. коло 23. новембар 2017.
6. коло 7. децембар 2017.
Завршни део Шеснаестина финала 11. децембар 2017. 15. фебруар 2018. 22. фебруар 2018.
Осмина финала 23. фебруар 2018. 8. март 2018. 15. март 2018.
Четвртфинале 16. март 2018. 5. април 2018. 12. април 2018.
Полуфинале 13. април 2018. 26. април 2018. 3. мај 2018.
Финале 16. мај 2018.

Квалификације[уреди | уреди извор]

Прво коло квалификација[уреди | уреди извор]

Жреб за прво и друго коло квалификација је одржан 19. јуна 2017. у Ниону, Швајцарска. Прве утакмице су игране 29. јуна, а реванш мечеви 4. и 6. 2017. године.

Тим #1   рез.   Тим #2   прва утакмица     друга утакмица  
Макаби Тел Авив Израел 5:0 Албанија Тирана 2:0 3:0
Младост Лучани Србија 0:5 Азербејџан Интер Баку 0:3 0:2
Ширак Јерменија 2:4 Словенија Горица 0:2 2:2
Шкендија Северна Македонија 7:0 Молдавија Дачија Кишињев 3:0 4:0
Тренчин Словачка 8:1 Грузија Торпедо Кутаиси 5:1 3:0
Каират Казахстан 8:1 Литванија Атлантас 6:0 2:1
Чихура Сакхере Грузија 1:2 Аустрија Рајндорф Алтах 0:1 1:1
Зира Азербејџан 4:1 Луксембург Диферданж 03 2:0 2:1
Левски Софија Бугарска 3:1 Црна Гора Сутјеска Никшић 3:1 0:0
Лех Познањ Пољска 7:0 Северна Македонија Пелистер 4:0 3:0
Беитар Јерусалим Израел 7:3 Мађарска Вашаш 4:3 3:0
Фола Еш Луксембург 3:2 Молдавија Милсами Орхеј 2:1 1:1
Војводина Србија 2:3 Словачка Ружемберок 2:1 0:2
Иртиш Павлодар Казахстан 3:0 Бугарска Дунав Русе 1:0 2:0
Младост Подгорица Црна Гора 4:0 Летонија Гандзасар Капан 1:0 3:0
Широки Бријег Босна и Херцеговина 2:0 Казахстан Ордабаси 2:0 0:0
Партизани Тирана Албанија 1:4 Бугарска Ботев Пловдив 1:3 0:1
Пјуник Јерменија 1:9 Словачка Слован Братислава 1:4 0:5
Динамо Батуми Грузија 0:5 Пољска Јагелонија 0:1 0:4
Видеотон Мађарска 5:3 Малта Балзан 2:0 3:3
Црвена звезда Србија 6:3 Малта Флоријана 3:0 3:3
Санта Колома Андора ла Веља Андора 0:6 Хрватска Осијек 0:2 0:4
Тре Пене Сан Марино 0:7 Северна Македонија Работнички 0:1 0:6
Жељезничар Сарајево Босна и Херцеговина 3:2 Црна Гора Зета 1:0 2:2
Сент Џозефс Гибралтар 0:10 Кипар АЕЛ Лимасол 0:4 0:6
Валета Малта 3:0 Сан Марино Фолгоре 2:0 1:0
Зарија Балци Молдавија 3:3 (пен. 6:5) Босна и Херцеговина Сарајево 2:1 1:2 (пр)
Ренџерс Шкотска 1:2 Луксембург Прогрес Нидеркорн 1:0 0:2
АЕК Ларнака Кипар 6:1 Гибралтар Линколн ред импс 5:0 1:1
Скендербег Албанија 6:0 Андора Сант Ђулија 1:0 5:0
Вентспилс Летонија 0:1 Исланд Валур 0:0 0:1
Бала таун Велс 1:5 Лихтенштајн Вадуц 1:2 0:3
Домжале Словенија 5:2 Естонија Флора Талин 2:0 3:2
Мидтјиланд Данска 10:2 Република Ирска Дери сити 6:1 4:1
Хавесунд Норвешка 7:0 Северна Ирска Колрејн 7:0 0:0
Сент Џонстон Шкотска 1:3 Литванија Тракај 1:2 0:1
ВПС Васа Финска 2:0 Словенија Олимпија Љубљана 1:0 1:0
Крусејдерс Северна Ирска 3:3 (пгг) Летонија Лијепаја 3:1 0:2
Динамо Минск Белорусија 4:1 Фарска Острва Рунавик 2:1 2:0
Стјарнан Исланд 0:2 Република Ирска Шамрок роверси 0:1 0:1
Од Норвешка 5:0 Северна Ирска Балимена јунајтед 3:0 2:0
Конахс Ки номадс Велс 1:3 Финска Хелсинки 1:0 0:3
Номе Каљу Естонија 4:2 Фарска Острва Б36 Торсхавн 2:1 2:1
Ференцварош Мађарска 3:0 Летонија Јелгава 2:0 1:0
Норћепинг Шведска 6:0 Република Косово Приштина 5:0 1:0
Шахтјор Солигорск Белорусија 1:2 Литванија Судува Маријамполе 0:0 1:2
КР Рејкјавик Исланд 2:0 Финска СЈК 0:0 2:0
Левадија Талин Естонија 2:6 Република Ирска Корк сити 0:2 2:4
Лингби Данска 4:0 Велс Бангор сити 1:0 3:0
КИ Клаксвик Фарска Острва 0:5 Шведска АИК 0:0 0:5

Друго коло квалификација[уреди | уреди извор]

Прве утакмице су игране 12. и 13. јула, а реванш мечеви 20. јула 2017. године.

Тим #1   рез.   Тим #2   прва утакмица     друга утакмица  
Беитар Јерусалим Израел 1:5 Бугарска Ботев Пловдив 1:1 0:4
Аполон Лимасол Кипар 5:1 Молдавија Зарија Балци 3:0 2:1
Работнички Северна Македонија 1:4 Белорусија Динамо Минск 1:1 0:3
Слован Братислава Словачка 1:3 Данска Лингби 0:1 1:2
Шамрок роверси Република Ирска 2:5 Чешка Млада Болеслав 2:3 0:2
Жељезничар Сарајево Босна и Херцеговина 0:2 Шведска АИК 0:0 0:2
Корк сити Република Ирска 0:2 Кипар АЕК Ларнака 0:1 0:1
Каират Казахстан 1:3 Албанија Скендербег 1:1 0:2
Паниониос Грчка 5:2 Словенија Горица 2:0 3:2
Астра Ђурђу Румунија 3:1 Азербејџан Зира 3:1 0:0
Хавесунд Норвешка 3:4 Пољска Лех Познањ 3:2 0:2
Брондби Данска 3:2 Финска ВПС Васа 2:0 1:2
Норћепинг Шведска 3:3 (пен. 3:5) Литванија Тракај 2:1 1:2 (пр)
Хајдук Сплит Хрватска 3:1 Бугарска Левски Софија 1:0 2:1
Номе Каљу Естонија 1:4 Мађарска Видеотон 0:3 1:1
Макаби Тел Авив Израел 5:1 Исланд КР Рејкјавик 3:1 2:0
Валета Малта 1:3 Холандија Утрехт 0:0 1:3
Ружомберок Словачка 2:1 Норвешка Бран 0:1 2:0
Лијепаја Летонија 1:2 Литванија Судува Маријамполе 0:2 1:0
Габала Азербејџан 3:1 Пољска Јагелонија 1:1 2:0
Прогрес Нидеркорн Луксембург 1:3 Кипар АЕЛ Лимасол 0:1 1:2
Рајндорф Алтах Аустрија 4:1 Белорусија Динамо Брест 1:1 3:0
Естерсунд Шведска 3:1 Турска Галатасарај 2:0 1:1
Интер Баку Азербејџан 2:4 Луксембург Фола Еш 1:0 1:4
Вадуц Лихтенштајн 0:2 Норвешка Од 0:1 0:1
Валур Исланд 3:5 Словенија Домжале 1:2 2:3
Иртиш Павлодар Казахстан 1:3 Србија Црвена звезда 1:1 0:2
Абердин Шкотска 3:1 Босна и Херцеговина Широки Бријег 1:1 2:0
Ференцварош Мађарска 3:7 Данска Мидтјиланд 2:4 1:3
Штурм Грац Аустрија 3:1 Црна Гора Младост Подгорица 0:1 3:0
Шкендија Северна Македонија 4:2 Финска Хелсинки 3:1 1:1
Тренчин Словачка 1:3 Израел Бнеи Јехуда 1:1 0:2
Осијек Хрватска 3:2 Швајцарска Луцерн 2:0 1:2

Треће коло квалификација[уреди | уреди извор]

Жреб за треће коло квалификација је одржан 14. јула 2017. у Ниону, Швајцарска. Прве утакмице су игране 27. јула, а реванш мечеви 2. и 3. августа 2017. године.

Тим #1   рез.   Тим #2   прва утакмица     друга утакмица  
ПСВ Ајндховен Холандија 0:2 Хрватска Осијек 0:1 0:1
Тракај Литванија 2:4 Северна Македонија Шкендија 2:1 0:3
Краснодар Русија 5:2 Данска Лингби 2:1 3:1
Штурм Грац Аустрија 2:3 Турска Фенербахче 1:2 1:1
Панатинаикос Грчка 3:1 Азербејџан Габала 1:0 2:1
Млада Болеслав Чешка 3:3 (пен. 2:4) Албанија Скендербег 2:1 1:2 (пр)
Аустрија Беч Аустрија 2:1 Кипар АЕЛ Лимасол 0:0 2:1
Динамо Загреб Хрватска 2:1 Норвешка Од 2:1 0:0
Динамо Букурешт Румунија 1:4 Шпанија Атлетик Билбао 1:1 0:3
Олимпик Доњецк Украјина 1:3 Грчка ПАОК 1:1 0:2
Арка Гдиња Пољска 4:4 (пгг) Данска Мидтјиланд 3:2 1:2
Естерсунд Шведска 3:1 Луксембург Фола Еш 1:0 2:1
Бордо Француска 2:2 (пгг) Мађарска Видеотон 2:1 0:1
Макаби Тел Авив Израел 2:0 Грчка Паниониос 1:0 1:0
Утрехт Холандија 2:2 (пгг) Пољска Лех Познањ 0:0 2:2
Универзитатеа Крајова Румунија 0:3 Италија Милан 0:1 0:2
Брондби Данска 0:2 Хрватска Хајдук Сплит 0:0 0:2
Гент Белгија 2:4 Аустрија Рајндорф Алтах 1:1 1:3
Астра Ђурђу Румунија 0:1 Украјина Олександрија 0:0 0:1
Евертон Енглеска 2:0 Словачка Ружомберок 1:0 1:0
Абердин Шкотска 2:3 Кипар Аполон Лимасол 2:1 0:2
Црвена звезда Србија 3:0 Чешка Спарта Праг 2:0 1:0
Ботев Пловдив Бугарска 0:2 Португалија Маритимо 0:0 0:2
Бнеи Јехуда Израел 1:2 Русија Зенит Санкт Петербург 0:2 1:0
Олимпик Марсељ Француска 4:2 Белгија Остенде 4:2 0:0
Фрајбург Немачка 1:2 Словенија Домжале 1:0 0:2
АЕК Ларнака Кипар 3:1 Белорусија Динамо Минск 2:0 1:1
АИК Шведска 2:3 Португалија Брага 1:1 1:2 (пр)
Судува Маријамполе Литванија 4:1 Швајцарска Сион 3:0 1:1

Плеј-оф[уреди | уреди извор]

Жреб за плеј-оф је одржан 4. августа 2017. у Ниону, Швајцарска. Прве утакмице су игране 16. и 17. августа, а реванш мечеви 24. августа 2017. године.

Тим #1   рез.   Тим #2   прва утакмица     друга утакмица  
Милан Италија 7:0 Северна Македонија Шкендија 6:0 1:0
Осијек Хрватска 2:2 (пгг) Аустрија Аустрија Беч 1:2 1:0
Краснодар Русија 4:4 (пгг) Србија Црвена звезда 3:2 1:2
Клуб Бриж Белгија 0:3 Грчка АЕК Атина 0:0 0:3
Маритимо Португалија 1:3 Украјина Динамо Кијев 0:0 1:3
Панатинаикос Грчка 2:4 Шпанија Атлетик Билбао 2:3 0:1
Аполон Лимасол Кипар 4:3 Данска Мидтјиланд 3:2 1:1
ФХ Исланд 3:5 Португалија Брага 1:2 2:3
Евертон Енглеска 3:1 Хрватска Хајдук Сплит 2:0 1:1
Виторул Констанца Румунија 1:7 Аустрија Ред бул Салцбург 1:3 0:4
Вардар Северна Македонија 4:1 Турска Фенербахче 2:0 2:1
Ајакс Холандија 2:4 Норвешка Розенборг 0:1 2:3
Рајндорф Алтах Аустрија 2:3 Израел Макаби Тел Авив 0:1 2:2
БАТЕ Борисов Белорусија 3:2 Украјина Олександрија 1:1 2:1
Динамо Загреб Хрватска 1:1 (пгг) Албанија Скендербег 1:1 0:0
Лудогорец Разград Бугарска 2:0 Литванија Судува Маријамполе 2:0 0:0
Домжале Словенија 1:4 Француска Олимпик Марсељ 1:1 0:3
Партизан Србија 4:0 Мађарска Видеотон 0:0 4:0
Утрехт Холандија 1:2 Русија Зенит Санкт Петербург 1:0 0:2 (пр)
Легија Варшава Пољска 1:1 (пгг) Молдавија Шериф Тираспољ 1:1 0:0
Викторија Плзењ Чешка 3:1 Кипар АЕК Ларнака 3:1 0:0
ПАОК Грчка 3:3 (пгг) Шведска Естерсунд 3:1 0:2

Групна фаза[уреди | уреди извор]

Жреб за групну фазу је одржан 25. августа 2017. године у Монаку.

Легенда:
Победник групе и другопласирани пролазе у шеснаестину финала.

Група А[уреди | уреди извор]

ВИЉ МТА АСТ СЛА
Шпанија Виљареал 0:1 3:1 2:2
Израел Макаби Тел Авив 0:0 0:1 0:2
Казахстан Астана 2:3 4:0 1:1
Чешка Славија Праг 0:2 1:0 0:1
Табела ИГ Д Н И ГД ГП ГР Бод.
1. Шпанија Виљареал 6 3 2 1 10 6 +4 11
2. Казахстан Астана 6 3 1 2 10 7 +3 10
3. Чешка Славија Праг 6 2 3 1 6 6 0 8
4. Израел Макаби Тел Авив 6 1 1 4 1 8 -7 4

Група Б[уреди | уреди извор]

ДИK ЈБ ПАР СКЕ
Украјина Динамо Кијев 2:2 4:1 3:1
Швајцарска Јанг бојс 0:1 1:1 2:1
Србија Партизан 2:3 2:1 2:0
Албанија Скендербег 3:2 1:1 0:0
Табела ИГ Д Н И ГД ГП ГР Бод.
1. Украјина Динамо Кијев 6 4 1 1 15 9 +6 13
2. Србија Партизан 6 2 2 2 8 9 -1 8
3. Швајцарска Јанг бојс 6 1 3 2 7 8 -1 6
4. Албанија Скендербег 6 1 2 3 6 10 -4 5

Група Ц[уреди | уреди извор]

БРА ЛУД ХОФ ИСТ
Португалија Брага 0:2 3:1 2:1
Бугарска Лудогорец Разград 1:1 2:1 1:2
Немачка Хофенхајм 1:2 1:1 3:1
Турска Истанбул Башакшехир 2:1 0:0 1:1
Табела ИГ Д Н И ГД ГП ГР Бод.
1. Португалија Брага 6 3 1 2 9 8 +1 10
2. Бугарска Лудогорец Разград 6 2 3 1 7 5 +2 9
3. Турска Истанбул Башакшехир 6 2 2 2 7 8 -1 8
4. Немачка Хофенхајм 6 1 2 3 8 10 -2 5

Група Д[уреди | уреди извор]

МИЛ АУС РИЈ АЕК
Италија Милан 5:1 3:2 0:0
Аустрија Аустрија Беч 1:5 1:3 0:0
Хрватска Ријека 2:0 1:4 1:2
Грчка АЕК Атина 0:0 2:2 2:2
Табела ИГ Д Н И ГД ГП ГР Бод.
1. Италија Милан 6 3 2 1 13 6 +7 11
2. Грчка АЕК Атина 6 1 5 0 6 5 +1 8
3. Хрватска Ријека 6 2 1 3 11 12 -1 7
4. Аустрија Аустрија Беч 6 1 2 3 9 16 -7 5

Група Е[уреди | уреди извор]

ОЛЛ ЕВЕ АТА АПО
Француска Олимпик Лион 3:0 1:1 4:0
Енглеска Евертон 1:2 1:5 2:2
Италија Аталанта 1:0 3:0 3:1
Кипар Аполон Лимасол 1:1 0:3 1:1
Табела ИГ Д Н И ГД ГП ГР Бод.
1. Италија Аталанта 6 4 2 0 14 4 +10 14
2. Француска Олимпик Лион 6 3 2 1 11 4 +7 11
3. Енглеска Евертон 6 1 1 4 7 15 -8 4
4. Кипар Аполон Лимасол 6 0 3 3 5 14 -9 3

Група Ф[уреди | уреди извор]

КОП ЛОК ШЕР ФАС
Данска Копенхаген 0:0 2:0 3:0
Русија Локомотива Москва 2:1 1:2 3:0
Молдавија Шериф Тираспољ 0:0 1:1 1:0
Чешка Фастав Злин 1:1 0:2 0:0
Табела ИГ Д Н И ГД ГП ГР Бод.
1. Русија Локомотива Москва 6 3 2 1 9 4 +5 11
2. Данска Копенхаген 6 2 3 1 7 3 +4 9
3. Молдавија Шериф Тираспољ 6 2 3 1 4 4 0 9
4. Чешка Фастав Злин 6 0 2 4 1 10 -9 2

Група Г[уреди | уреди извор]

ВИК СТЕ ХБШ ЛУГ
Чешка Викторија Плзењ 2:0 3:1 4:1
Румунија Стеауа Букурешт 3:0 1:1 1:2
Израел Хапоел Бер Шева 0:2 1:2 2:1
Швајцарска Лугано 3:2 1:2 1:0
Табела ИГ Д Н И ГД ГП ГР Бод.
1. Чешка Викторија Плзењ 6 4 0 2 13 8 +5 12
2. Румунија Стеауа Букурешт 6 3 1 2 9 7 +2 10
3. Швајцарска Лугано 6 3 0 3 9 11 -2 9
4. Израел Хапоел Бер Шева 6 1 1 4 5 10 -5 4

Група Х[уреди | уреди извор]

АРС БАТЕ КЕЛ ЦЗВ
Енглеска Арсенал 6:0 3:1 0:0
Белорусија БАТЕ Борисов 2:4 1:0 0:0
Немачка Келн 1:0 5:2 0:1
Србија Црвена звезда 0:1 1:1 1:0
Табела ИГ Д Н И ГД ГП ГР Бод.
1. Енглеска Арсенал 6 4 1 1 14 4 +10 13
2. Србија Црвена звезда 6 2 3 1 3 2 +1 9
3. Немачка Келн 6 2 0 4 7 8 -1 6
4. Белорусија БАТЕ Борисов 6 1 2 3 6 16 -10 5

Група И[уреди | уреди извор]

РБС ОЛМ ВИТ КОН
Аустрија Ред бул Салцбург 1:0 3:0 0:0
Француска Олимпик Марсељ 0:0 2:1 1:0
Португалија Виторија Гимараис 1:1 1:0 1:1
Турска Конијаспор 0:2 1:1 2:1
Табела ИГ Д Н И ГД ГП ГР Бод.
1. Аустрија Ред бул Салцбург 6 3 3 0 7 1 +6 12
2. Француска Олимпик Марсељ 6 2 2 2 4 4 0 8
3. Турска Конијаспор 6 1 3 2 4 6 -2 6
4. Португалија Виторија Гимараис 6 1 2 3 5 9 -4 5

Група Ј[уреди | уреди извор]

АТЛ ХЕР ЗОР ЕСТ
Шпанија Атлетик Билбао 3:2 0:1 1:0
Немачка Херта Берлин 0:0 2:0 1:1
Украјина Зорија Луганск 0:2 2:1 0:2
Шведска Естерсунд 2:2 1:0 2:0
Табела ИГ Д Н И ГД ГП ГР Бод.
1. Шпанија Атлетик Билбао 6 3 2 1 8 5 +3 11
2. Шведска Естерсунд 6 3 2 1 8 4 +4 11
3. Украјина Зорија Луганск 6 2 0 4 3 9 -6 6
4. Немачка Херта Берлин 6 1 2 3 6 7 -1 5

Група К[уреди | уреди извор]

ЛАЦ НИЦ ЗУЛ ВИТ
Италија Лацио 1:0 2:0 1:1
Француска Ница 1:3 3:1 3:0
Белгија Зулте Варегем 3:2 1:5 1:1
Холандија Витесе 2:3 1:0 0:2
Табела ИГ Д Н И ГД ГП ГР Бод.
1. Италија Лацио 6 4 1 1 12 7 +5 13
2. Француска Ница 6 3 0 3 12 7 +5 9
3. Белгија Зулте Варегем 6 2 1 3 8 13 -5 7
4. Холандија Витесе 6 1 2 3 5 10 -5 5

Група Л[уреди | уреди извор]

ЗЕН РСО РОЗ ВАР
Русија Зенит Санкт Петербург 3:1 3:1 2:1
Шпанија Реал Сосиједад 1:3 4:0 3:0
Норвешка Розенборг 1:1 0:1 3:1
Северна Македонија Вардар 0:5 0:6 1:1
Табела ИГ Д Н И ГД ГП ГР Бод.
1. Русија Зенит Санкт Петербург 6 5 1 0 17 5 +12 16
2. Шпанија Реал Сосиједад 6 4 0 2 16 6 +10 12
3. Норвешка Розенборг 6 1 2 3 6 11 -5 5
4. Северна Македонија Вардар 6 0 1 5 3 20 -17 1

Шеснаестина финала[уреди | уреди извор]

Жреб је одржан 11. децембра 2017. године. Прве утакмице су игране 13. и 15. фебруара, а реванш мечеви 21. и 22. фебруара 2018. године.

Тим #1   рез.   Тим #2   прва утакмица     друга утакмица  
Борусија Дортмунд Немачка 4:3 Италија Аталанта 3:2 1:1
Ница Француска 2:4 Русија Локомотива Москва 2:3 0:1
Копенхаген Данска 1:5 Шпанија Атлетико Мадрид 1:4 0:1
Спартак Москва Русија 3:4 Шпанија Атлетик Билбао 1:3 2:1
АЕК Атина Грчка 1:1 (пгг) Украјина Динамо Кијев 1:1 0:0
Селтик Шкотска 1:3 Русија Зенит Санкт Петербург 1:0 0:3
Наполи Италија 3:3 (пгг) Немачка Лајпциг 1:3 2:0
Црвена звезда Србија 0:1 Русија ЦСКА Москва 0:0 0:1
Олимпик Лион Француска 4:1 Шпанија Виљареал 3:1 1:0
Реал Сосиједад Шпанија 3:4 Аустрија Ред бул Салцбург 2:2 1:2
Партизан Србија 1:3 Чешка Викторија Плзењ 1:1 0:2
Стеауа Букурешт Румунија 2:5 Италија Лацио 1:0 1:5
Лудогорец Разград Бугарска 0:4 Италија Милан 0:3 0:1
Астана Казахстан 4:6 Португалија Спортинг Лисабон 1:3 3:3
Естерсунд Шведска 2:4 Енглеска Арсенал 0:3 2:1
Олимпик Марсељ Француска 3:1 Португалија Брага 3:0 0:1

Осмина финала[уреди | уреди извор]

Жреб је одржан 23. фебруара 2018. године. Прве утакмице су игране 8. марта, а реванш мечеви 15. марта 2018. године.

Тим #1   рез.   Тим #2   прва утакмица     друга утакмица  
Лацио Италија 4:2 Украјина Динамо Кијев 2:2 2:0
Лајпциг Немачка 3:2 Русија Зенит Санкт Петербург 2:1 1:1
Атлетико Мадрид Шпанија 8:1 Русија Локомотива Москва 3:0 5:1
ЦСКА Москва Русија 3:3 (пгг) Француска Олимпик Лион 0:1 3:2
Олимпик Марсељ Француска 5:2 Шпанија Атлетик Билбао 3:1 2:1
Спортинг Лисабон Португалија 3:2 Чешка Викторија Плзењ 2:0 1:2 (пр)
Борусија Дортмунд Немачка 1:2 Аустрија Ред бул Салцбург 1:2 0:0
Милан Италија 1:5 Енглеска Арсенал 0:2 1:3

Четвртфинале[уреди | уреди извор]

Жреб је одржан 16. марта 2018. године. Прве утакмице су игране 5. априла, а реванш мечеви 12. априла 2018. године.

Тим #1   рез.   Тим #2   прва утакмица     друга утакмица  
Лајпциг Немачка 3:5 Француска Олимпик Марсељ 1:0 2:5
Арсенал Енглеска 6:3 Русија ЦСКА Москва 4:1 2:2
Атлетико Мадрид Шпанија 2:1 Португалија Спортинг Лисабон 2:0 0:1
Лацио Италија 5:6 Аустрија Ред бул Салцбург 4:2 1:4

Полуфинале[уреди | уреди извор]

Жреб је одржан 13. априла 2018. године. Прве утакмице су игране 26. априла, а реванш мечеви 3. маја 2018. године.

Тим #1   рез.   Тим #2   прва утакмица     друга утакмица  
Олимпик Марсељ Француска 3:2 Аустрија Ред бул Салцбург 2:0 1:2 (пр)
Арсенал Енглеска 1:2 Шпанија Атлетико Мадрид 1:1 0:1

Финале[уреди | уреди извор]


Освајач Лиге Европе 2017/18.
Atletico Madrid logo.svg
ФК Атлетико Мадрид Шпанија
3. трофеј

Листа стрелаца[уреди | уреди извор]

Види још[уреди | уреди извор]

Спољашње везе[уреди | уреди извор]