Пинк (Србија) — разлика између измена

С Википедије, слободне енциклопедије
Садржај обрисан Садржај додат
Спашавам 1 извора и означавам 0 мртвим. #IABot (v2.0beta9)
Ред 188: Ред 188:
''Филмски програм''
''Филмски програм''


Филмски програм ''Пинк'' телевизије увек је био у самом врху гледаности. На овој телевизији премијерно су приказани филмови [[Титаник (филм из 1997)|Титаник]], ''Дан независности'', прва два дела филма [[Хари Потер]], [[Господар прстенова]], [[Tomb Raider|Пљачкаш гробница]], [[Матрикс]], ''Клопка'', ''Александар'', као и домаћи филмови у чијој се продукцији нашао Пинк, као што су: [[Ми нисмо анђели 2]], [[Промени ме]] и [[Ивкова слава (филм из 2005)|Ивкова слава]] (који је направио рекорд у гледаности 2005. године).
Филмски програм ''Пинк'' телевизије увек је био у самом врху гледаности. На овој телевизији премијерно су приказани филмови [[Титаник (филм из 1997)|Титаник]], ''Дан независности'', прва два дела филма [[Хари Потер]], [[Господар прстенова]], [[Повратак на чаробну планету Гаја]], [[Tomb Raider|Пљачкаш гробница]], [[Матрикс]], ''Клопка'', ''Александар'', као и домаћи филмови у чијој се продукцији нашао Пинк, као што су: [[Ми нисмо анђели 2]], [[Промени ме]] и [[Ивкова слава (филм из 2005)|Ивкова слава]] (који је направио рекорд у гледаности 2005. године).


[[Датотека:Slavujka TV Pink. slika iz 1996 ili 1997 ili 1998.png|250п|десно|мини|''Пинк'' серија [[ББ шоу]]. Снимак из са краја 1990их]]
[[Датотека:Slavujka TV Pink. slika iz 1996 ili 1997 ili 1998.png|250п|десно|мини|''Пинк'' серија [[ББ шоу]]. Снимак из са краја 1990их]]
Ред 204: Ред 204:
''Дечји програм''
''Дечји програм''


Дечје серије некада су биле дневни део програма ''Пинк'' телевизије, а међу њима су најпознатији цртани хероји: [[Млади мутанти нинџа корњаче|Нинџа корњаче]], [[Дигимони]], [[Покемони]], [[Моћни ренџери]], [[Талични Том]], [[Аладин (анимирана серија)|Аладин]], [[Краљ лавова: Тимон и Пумба]] и [[Змајева кугла]].
Дечје серије некада су биле дневни део програма ''Пинк'' телевизије, а неке од цртаних серија на ''Пинк'' телевизији су: [[Млади мутанти нинџа корњаче|Нинџа корњаче]], [[Дигимони]], [[Ноди (цртана серија из 1975)|Ноди]], [[Покемони]], [[Моћни ренџери]], [[Талични Том]], [[Аладин (анимирана серија)|Аладин]], [[Тарзан (анимирана серија)|Тарзан]], [[Краљ лавова: Тимон и Пумба]] и [[Змајева кугла]].


== Информативни програм ==
== Информативни програм ==

Верзија на датум 3. септембар 2018. у 17:46

РТВ Пинк
Типтелевизијска мрежа
Земља Србија
Доступностнационална (земаљски, путем кабловске и ИПТВ)
СедиштеНезнаног јунака 1, Београд
ВласникПинк интернешонал компани
ОснивачЖељко Митровић, власник, главни и одговорни уредник
Датум покретања16. септембар 1994.
Формат слике16:9
Веб-сајтwww.pink.rs

РТВ Пинк српска је телевизија основана 16. септембра 1994. године као прва телевизија у Србији чија се програмска шема састојала од искључиво забавног програма. Пинк је једна од пет телевизијских кућа која је добила националну фреквенцију на конкурсу који је расписала Републичка радиодифузна агенција. Пинк телевизија је била почетни пројекат Жељка Митровића, а данас је она само део Пинк медија групe.

На почетку се пажња обраћала на серије и филмове стране продукције и домаће забавне емисије, да би се после 2000. године окренули производњи и продукцији домаћих ТВ серија, као и стварању информативне редакције. У оквиру ове телевизије током деведесетих је основана и музичко-издавачка кућа Сити рекордс.

Дана 4. септембра 2012. године, Пинк је увео нови визуелни идентитет који подразумева и њихов нови знак, као и редизајн програма.

Забавни програм

Од почетка емитовања, Пинк телевизија је имала веома богат забавни програм. Од почетка су то биле ток-шоу емисије са доста музике. Уз то мора да се помене Сити клуб (који је представљао домаћу верзију Би Би Си-јеве Top Of The Pops), која је окупљала најпопуларније певаче са простора бивше Југославије. Поред забавне, ту су емисије Гранд шоу, Гранд парада, Гранд плус, ЗАМ и Еуропинк које су се бавиле искључиво народном музиком. Од најпознатијих ток-шоу емисија које су приказиване на Пинку су: Један па три (Татјана Војтеховски), Свет плус (Јелена Бачић Алимпић), Свет око нас (Ивана Зарић), До последњег даха (Миодраг Попов), Забрањено спавање поподне (Сузана Манчић и Зоран Радојковић Пиле), Повуци ручну (Јован Радовановић), За милион година (Сања Радан и Бошко Јаковљевић), Максовизија (Милован Илић Минимакс), Лепота и здравље (Јелена Бачић Алимпић), Пет до дванаест (Бошко Јаковљевић и Александра Кајганић), Да пређемо на ти (Ивана Балтић и Александра Јефтановић), Биљана за вас (Биљана Обрадовић), Плесом до снова (Наташа Стојчевић и Бошко Јаковљевић), Судар (Симонида Кажић), Ћао Дарвине (Маринко Маџгаљ и Огњен Амиџић), У туђој кожи (Жарко Лазић), Сав тај Пинк (Бошко Јаковљевић и Александра Кајганић, Огњен Амиџић и Марија Јакшић), ББ шоу (Борис Бизетић), Око огледала (Саша Дамњановић), Спорно (Марко Марковић), Стваран свет око мене (Ивана Зарић), Животињско царство (Рале Цекић), А што не би могло (Горан Васић и Сузана Манчић), Добро дошли (Инес Гавриловић) и High end (Милан Миличић).

Емисија са најдужим трајањем на Пинк телевизији је Сити (Биљана Обрадовић, Марија Маћић, Александра Кајганић, Бошко Јаковљевић, Станко Шкугор, Ивана Балтић и Радмила Раденовић), емисија кратке форме која се бави најактуелнијим дешавањима у граду, затим у свету музике и филма. Од ток-шоу емисија сада се на телевизији приказују Магазин ИН (Сања Маринковић), Шоу, Браво шоу (Јелена Бачић Алимпић), Викенд визија (Леа Киш) и Недељно поподне (Леа Киш), Ви питате (Радмила Раденовић) и Браво шоу (Јелена Бачић Алимпић).

У последњих неколико година Пинк сарађује са продукцијском кућом Емоушон, а као производ те сарадње су бројне ријалити емисије. Прва међу њима је била Летећи старт (Ана Михајловски и Милан Калинић), Звезда улице (Мики Перић), Руски рулет (Ирфан Менсур и Драган Маринковић Маца), Право лице (Сања Радан), Руски рулет шоу (Милан Калинић), Све за љубав (Сања Маринковић, Катарина Шишмановић, Ирина Радовић и Милан Калинић).

Пинк телевизија је позната и по дневним квизовима, а ова кућа је емитовала квиз Кешоловац (Дејан Пантелић), Лова за слова (Милан Миличић), Теле квиз (Наташа Стојчевић, Дарко Пановић и Ана Пендић), Ловац на новац (Маја Манојловић) и Дан сунца (Мирка Васиљевић).

Филмски и серијски програм

Од оснивања Пинк телевизије уредник филмског и серијског програма био је Роберт Немечек, кога је 2003. године заменио Младен Поповић, који се на овој функцији задржао до почетка 2006. године.

Страни серијски програм

За време Немечека Пинк телевизија имала је сјајан филмски и серијски програм; приказивани су само најбољи блокбастери и актуелне серије као што су Тропска врелина, Досије икс, Чикаго болница, Мелроуз Плејс, Ургентни центар, Пријатељи, Неш Бриџиз, Никита, 24 часа, Сурова стварност, Миленијум, Одељење за убиства, Чувари плаже, Симпсонови, Чари, Ало, ало!, Усамљени револвераши, JAG, Породица Сопрано, Близнакиње из гимназије, Врелина Акапулка, Непристојни људи, Чарли Грејс, Западни Ваикики, Мућке и многе друге. Док је Поповић био уредник гледаоци су могли да прате епизоде серија: Маринци, Гилморове, Изгубљени, Смолвил, Џои, Округ Оранж, Браћа по оружју, Лас Вегас, Звездана капија, Два и по човека, Гле ко то говори, Бегунац, Трећа смена...

Друге популарне серије емитоване на РТВ Пинк:

Теленовеле

Неизбежан жанр Пинк телевизије су и теленовеле. Од свог оснивања ова телевизија је приказивала само најквалитетније теленовеле продукцијских кућа Телевиса и Телемундо, да би данас оне постале главни зачин свакодневног програма. Неке од најгледанијих серија, које су емитоване на Пинку су: Злобница, Есмералда, Право на љубав, Руби, Алборада, Срце у пламену, Скривене страсти, Маћеха, Маримар, Жена мог живота, Три жене, Соледад, Маријана, Између љубави и мржње, Извор, Загрли ме чврсто, У име љубави, Есперанса, Росалинда...

Друге теленовеле емитоване на Пинк ТВ:

Филмски програм

Филмски програм Пинк телевизије увек је био у самом врху гледаности. На овој телевизији премијерно су приказани филмови Титаник, Дан независности, прва два дела филма Хари Потер, Господар прстенова, Повратак на чаробну планету Гаја, Пљачкаш гробница, Матрикс, Клопка, Александар, као и домаћи филмови у чијој се продукцији нашао Пинк, као што су: Ми нисмо анђели 2, Промени ме и Ивкова слава (који је направио рекорд у гледаности 2005. године).

Пинк серија ББ шоу. Снимак из са краја 1990их

Домаће серије

На Пинк телевизији емитују се и домаће серије самосталне продукције, а као што су: М(ј)ешовити брак, Љубав, навика, паника, Паре или живот, Љубав и мржња, Премијер, Сва та равница, Звездара, Идеалне везе, Шифра Деспот...

Ова телевизија емитовала је и хрватске серије из продукцијске куће АВА: Вила Марија, Љубав у залеђу, Обични људи, Понос Раткајевих, Урота и Закон љубави.

Ова телевизија емитовала је и хрватске серије из Телевизије Загреб: Грунтовчани, Путовање у Вучјак, Наше мало мисто, Вело мисто, Просјаци и синови и Никола Тесла.

Снимак екрана ТВ Пинка 31. јануара 1999

Дечји програм

Дечје серије некада су биле дневни део програма Пинк телевизије, а неке од цртаних серија на Пинк телевизији су: Нинџа корњаче, Дигимони, Ноди, Покемони, Моћни ренџери, Талични Том, Аладин, Тарзан, Краљ лавова: Тимон и Пумба и Змајева кугла.

Информативни програм

Обавештајна редакција је најмлађа у овој медијској кући, настала 2000. године. На месту главног уредника обавештајног програма од њеног оснивања до јуна 2012. налазила се Тања Јордовић, када ју је заменио Горан Гмитрић. На почетку је обавештајни програм деловао кроз Инфо-топ, да би септембра 2005. из ове редакције изашао Национални дневник (пандан ТВ Дневнику, који се емитује на РТС).

Заједно са вестима из обавештајне редакције је почео и политички ток-шоу Клопка (Оливера Ковачевић), који је обарао све рекорде гледаности на овој телевизији. Ову емисију је у истом термину заменила Замка (Тања Видојевић), али ова емисија никада није стекла популарност као претходна.

Од 2005. године на програму Пинка се нашла забавно-политичка емисија продуцентске куће Адреналин Пирамида (Бранка Невестић). Ова емисија је поставила нове границе и оборила гледаности у овом телевизијском жанру.

Емисије РТВ Пинк

Мноштво је емисија које је креирао Пинк: Браво шоу, До последњег даха, Забрањено спавање поподне, Замка, За милион година, Један па три, Лепота и здравље, Магазин ИН, Максовизија, Пет до дванаест, Сав тај Пинк, Свет плус, Свет око нас, Сити, Сити клуб, Сити кафе, Око огледала, Омнибус Сити, Еуропинк, Више од игре, High end, Видовита Зорка, Зашто, зато, кад и како, Кратке филмске приче, ББ шоу, Повуци ручну, Нико као ја, Ситиманија, Петком у 2, Недељно поподне, Викенд визија, Клопка, Стваран свет око мене, Разговори уживо!, Гранд шоу, Гранд парада, Грандова нај парада, Гранд плус, ЗАМ, А што не би могло, Фонто, Вип рум и Чаролија.

РТВ Пинк и Емоушн: Звезда улице, Летећи старт, Мењам жену, Право лице, Руски рулет, Све за љубав, Дистрекшн, Брачни судија, Велики Брат ВИП

Талент такмичења: Пинкове звезде, Пинкове звездице, Ја имам таленат, Аудиција, Први кувар Србије, Плесом до снова, Ћао Дарвине.

Ријалити програм: Фарма, Двор, Задруга

Квизови: Кешоловац, Лова за слова, Теле квиз, Ловац на новац, Дан сунца, Best friends, Најбољи пријатељи, Породични обрачун, Ко је на врху, Мозгалице.

Информативне емисије: Национални дневник, Инфо-топ, Добро јутро, Ново јутро.

Дечије емисије: Тајни агент Изи.

Логотип

Гледаност и рејтинзи

Удео у гледаности на годишњем нивоу % (општа популација, 4+)[1]
Канал 2003. 2004. 2005. 2006. 2007. 2008. 2009. 2010. 2011. 2012. 2013. 2014. 2015. 2016. 2017.
РТС 1 19,5 20,1 22,4 27,4 26,5 26,2 26,0 25,1 23,6 23,6 19,9 21,7 18,5 19,2 20,2
РТС 2 7,4 8,2 6,3 6,7 6,8 7,6 5,7 4,6 4,2 3,6 3,0 3,1 2,3 3,1 2,5
Пинк 21,9 20,0 22,5 23,3 23,5 21,7 23,7 25,6 20,4 19,7 21,4 19,0 15,8 14,8 14,1
Б92 / О2 3,4 5,3 6,8 9,1 9,3 8,7 8,0 6,3 7,6 8,2 7,7 7,3 6,8 5,8 4,7
Фокс / Прва Н/Д Н/Д Н/Д Н/Д 4,7 6,4 7,8 10,6 15,1 16,1 16,0 13,2 10,7 9,7 9,0
Хепи Н/Д Н/Д Н/Д Н/Д Н/Д Н/Д Н/Д 5,4 4,3 2,8 4,1 4,7 9,8 7,9 9,4

Види још

Референце

  1. ^ „Godišnji udeli u gledanosti najznačajnijih kanala u poslednjih 10 godina”. Архивирано из оригинала 20. 08. 2013. г. Приступљено 07. 01. 2016. 

Спољашње везе